Wydrukuj tę stronę
Reklama

Żony niesłusznie oczekują od mężów tych pięciu rzeczy

poniedziałek, 15 wrzesień 2014 16:47
Żony niesłusznie oczekują od mężów tych pięciu rzeczy fot. fitfoodiemom.com

Małżeństwo to odyseja, w której nie wszystko jest tak oczywiste, jak by się zdawało.

Te kilka punktów dotyczących oczekiwań żony w stosunku do męża przedstawia Mark Merrill - przewodniczący organizacji Family First (Rodzina Najpierw).

Oto pięć rzeczy, których, według niego, żony niesłusznie oczekują od mężów:

1. Oczekiwanie, że powinien cię "wyczuć"

Różnice pomiędzy mężczyznami i kobietami, to jak myślimy i postępujemy, są oczywiste, a czasami nawet humorystyczne. Ale kiedy żona oczekuje, że jej mąż w pełni będzie ją rozumiał, widział świat jej oczami i z jej perspektywy, to tworzy to nierealistyczne oczekiwania, które są dla niego niemożliwe do spełnienia.

Pamiętam jak Susan (żona Marka Merrilla, red.) powiedziała mi, kiedy była mną sfrustrowana: "po prostu mnie nie rozumiesz!". Chciałem odpowiedzieć: "ależ rozumiem", ale zamiast tego szybko to przemyślałem i odpowiedziałem: "masz rację! Nie myślę tak jak ty i nie czuję tak jak ty. Więc, proszę, powiedz mi, co czujesz". To pozwoliło na dalszą dyskusję i pozwoliło mi lepiej zrozumieć, co ona czuła.

2. Oczekiwanie, że nigdy nie będzie kuszony przez inne kobiety.

Mężczyźni są wzrokowcami. Wszyscy są kuszeni. To fakt, który sprawia, że życie w tej obsesyjnej na punkcie seksu kulturze jest trudne dla każdego faceta. Jeśli żona oczekuje, że on nigdy nie będzie kuszony, to ignoruje ten fakt. Z drugiej strony, ma prawo oczekiwać, że on odeprze to kuszenie. A więc dla żony ważne jest, by rozumiała tę rzeczywistość i by wspierała swojego męża w walce z pokusą.

3. Oczekiwanie, że zawsze będzie cię uszczęśliwiał.

To oczekiwanie często zaczyna się w pierwszych latach małżeństwa, kiedy myślisz, że ty i twój przystojny książę będziecie żyć długo i szczęśliwie, bo on zawsze będzie cię uszczęśliwiał. Ale czas pokazuje tę prawdę, że mąż w pewnym momencie rozczaruje swoją żonę. Więc, jeśli żona całkowicie polega na mężu, że on da jej pełnię szczęścia, to w drodze są już problemy małżeńskie.

4. Oczekiwanie, że będzie potrafił czytać w twoich myślach.

Ogólnie rzecz biorąc, to jak kobiety są skonstruowane, stanowi dla mężczyzn tajemnicę. Piękną, ale wyzywającą! To oczekiwanie często objawia się podczas sprzeczek, kiedy żona tak naprawdę nie chce albo nie uważa, że powinna wyjaśnić to, co myśli.

Panie, wasze wskazówki albo subtelne komentarze nie pomagają waszemu mężowi tak jak pomaga wyraźna mowa. Im bardziej jesteście chętne, by podzielić się tym, co naprawdę sądzicie, tym bardziej on będzie w stanie odgadnąć i zrozumieć, co naprawdę myślicie.

5. Oczekiwanie, że będzie miał te same codzienne priorytety co ty.

Ja i Susan wiele sobotnich poranków rozpoczynaliśmy, myśląc, że jesteśmy na tej samej stronie, a potem odkrywaliśmy, że moje plany nie były takie jak jej. Mogłem myśleć: "cóż za wspaniały poranek do wypicia filiżanki kawy z Susan na początek weekendu!". A ona myślała: "Mark i ja musimy wziąć się za naszą listę projektów albo nigdy nie zrobimy tego, co mamy zrobić!".

Bez względu na to czy ten przykład odzwierciedla twoją sytuację, pewne jest, że kiedy żona spodziewa się, iż jej mąż obudzi się z jej priorytetami w głowie, może nie być zadowolona z rezultatu.

A więc upewnij się, że twoje oczekiwania wobec męża są realistyczne. W tym wszystkim porozumiewaj się z nim i przebaczaj mu.

Jakie oczekiwania wobec twojego małżonka spowodowały problemy? Czy udało wam się z nimi sprawić? Możecie wyrazić swoje opinie w komentarzach.

Udostępnij
 

Źródło: Charisma Magazine

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.