Wydrukuj tę stronę
Reklama

Autor książki o biblijnych proroctwach: tak powstanie imperium antychrysta i nowy porządek świata

czwartek, 22 październik 2015 10:49
Autor książki o biblijnych proroctwach: tak powstanie imperium antychrysta i nowy porządek świata fot. beforeitsnews.com

Bliska współpraca Rosji z Syrią wywołuje zainteresowanie biblistów zajmujących się zawartymi w Piśmie Świętym proroctwami na temat czasów ostatecznych.

Jak wiadomo, Rosjanie prowadzą w Syrii operację lotniczą. Wspierają oddziały lądowe syryjskiej armii rządowej, a także Irańczyków i członków Hezbollahu. Ostatnio niespodziewaną wizytę w Moskwie złożył prezydent Syrii - Baszar al-Asad.

Steve Magill, autor książki "Objawienie i wiek antychrysta" (Revelation and the Age of Antichrist) twierdzi, że sojusz Rosji z Syrią jest "ważny, ponieważ antychryst wyjdzie z Syrii".

Dlaczego z Syrii?

"Księga Daniela 8,21-24 i 11 objawia, że królestwo Aleksandra Wielkiego zostało podzielone na cztery królestwa wśród jego generałów, a antychryst przyjdzie z północnego królestwa podzielonego Imperium Greckiego. Tym królestwem rządził generał Seleucus. Sprawował on władzę na terenach Syrii, Mezopotamii i Persji. Antychryst powstanie z jednego z tych regionów. Najprawdopodobniej z Syrii, biorąc pod uwagę wersety z Księgi Izajasza (10, 12-13) mówiące o "pysze serca króla asyryjskiego" i Księgi Micheasza (5, 5-6), które identyfikują antychrysta jako "Asyryjczyka" - pisze.

Według niego, Pismo Święte wskazuje na Rosję jako "nogi antychrysta, który ma powołać swoje imperium".

Magill przypomina, że zgodnie z 7. rozdziałem biblijnej Księgi Daniela, na światowej scenie razem z trzema innymi imperiami będzie imperium o symbolu niedźwiedzia, co wskazywałoby właśnie na Rosję. Symbole dwóch innych imperiów to: lew z orlimi skrzydłami (według Magilla, to Wielka Brytania i Stany Zjednoczone) i pantera (islam). O czwartym jest mowa w dalszej części artykułu.

Sam wspomniany fragment z Księgi Daniela brzmi:

"Pierwsze (zwierzę, red.) było podobne do lwa i miało orle skrzydła. Gdy potem spojrzałem, wyrwano jego skrzydła; wtedy podniosło się z ziemi i stanęło na dwóch nogach jak człowiek i dano mu ludzkie serce. Potem pojawiło się inne, drugie zwierzę, podobne do niedźwiedzia; było ono podniesione tylko jedną stroną, a miało w paszczy między zębami trzy żebra, i powiedziano mu: Wstań, jedz dużo mięsa! Potem spojrzałem, a oto pojawiło się inne, podobne do pantery; miało ono na grzbiecie cztery ptasie skrzydła, i cztery głowy miało to zwierzę, i dano mu władzę. Potem spojrzałem i w widzeniu nocnym pojawiło się czwarte zwierzę, straszne i groźne, i nadzwyczaj silne; miało ono potężne żelazne zęby: pożerało i miażdżyło, a co pozostało, deptało swoimi nogami, było ono inne aniżeli wszystkie poprzednie zwierzęta, a miało dziesięć rogów."

Jak wskazuje autor, Księga Objawienia 13,2 opisuje rolę każdego z tych imperiów w ustanowieniu imperium antychrysta:

"A zwierzę, które widziałem, było podobne do pantery, a nogi jego jak u niedźwiedzia, a paszcza jego jak paszcza lwa. I przekazał mu smok siłę swoją i tron swój, i wielką moc."

Magill tak komentuje ten fragment:

"Wielka Brytania i Stany Zjednoczone są jak usta/głos antychrysta, by ustanowić plany i poprowadzić świat w kierunku ustanowienia nowego światowego porządku. Rosja, niedźwiedź, jest zapisana jako nogi antychrysta, by ułożyć i wesprzeć krajobraz na Bliskim Wschodzie. Islam jest zapisany jako ciało imperium antychrysta, do którego Ameryka, Wielka Brytania i Rosja będą przymocowane, by utworzyć ostateczne ziemskie imperium - imperium antychrysta".

Według niego, gdy imperium antychrysta zostanie utworzone, będzie to czwarta brutalna bestia z 7. rozdziału Ks. Daniela, połączona bestia z Ks. Objawienia 13,2 i nowy światowy porządek układający wszystkie narody w dziesięć ekonomicznych, politycznych regionów znanych jako dziesięć palców u Daniela (2,42 i 7:24-25) i dziesięć rogów apokalipsy (13,1).

Zdaniem Magilla, rosyjskie działania bojowe w Syrii to "jeszcze jedno potwierdzenie, że dni ostateczne się kończą, a ostatnie siedem lat ziemi i wiek antychrysta są u drzwi".

"Wydaje się, że nogi imperium antychrysta przygotowują się, by przyłączyć się do islamu, ciała antychrysta" - wskazuje.

Zobacz także: Apokaliptyczna wojna Goga i Magoga. O kim jest biblijne proroctwo? Oto co mówią kaznodzieje

Reklama

Źródło: Charisma News/Christian News Wire