Wydrukuj tę stronę

10 rzeczy, które mężowie chcą słyszeć od swoich żon

niedziela, 23 lipiec 2017 16:05
10 rzeczy, które mężowie chcą słyszeć od swoich żon fot. iamaslucker.com

Było o tym, co chcą słyszeć żony. Teraz pora na mężów i ich pragnienia.

Wymienia je ekspert w tej dziedzinie, szef prorodzinnej organizacji Family First (Najpierw Rodzina) - Mark Merrill.

Oto 10 rzeczy, które mężowie chcą słyszeć od żon:

1. "Uwielbiam być twoją żoną".

Brzmi prosto, ale mężowie chcą wiedzieć, że ich żony są zadowolone w małżeństwie i bardzo lubią z nimi przebywać. Kiedy po raz ostatni podziękowałaś mężowi za to, że za ciebie wyszedł? Nie zakładaj, że on to wie. Powiedz mu to!

2. "Jesteś wspaniałym ojcem".

Głęboko w swoim sercu każdy mężczyzna ma pragnienie, by być postrzeganym jako bohater - zwłaszcza dla swoich dzieci. Powiedz swojemu mężowi, dlaczego jest dla nich bohaterem. I wieczorem, przy kolacji, powiedz dzieciom, dlaczego jest taki wyjątkowy.

3. "Bardzo mnie pociągasz. Jesteś prawdziwym mężczyzną!"

To mit, że kobiety zawsze bardziej troszczą się o wygląd niż mężczyźni. Gdy włosy u mężczyzn zaczynają ustępować, a ich brzuchy wystawać, to mogą stać się bardziej wrażliwi na punkcie swojego wyglądu. Nigdy nie żartuj z tego, jak wygląda twój mąż. Powiedz mu, że jest "gorący" i podkreśl, jak cię pociąga.

4. "Bardzo szanuję decyzję, którą podjąłeś".

Kiedy mężczyzna podejmuje decyzję, zwłaszcza trudną, to nie chce krytyki ze strony żony albo tego, by podawała tę decyzję w wątpliwość. On chce wiedzieć, że żona go wspiera i podziwia jego zdolność do podejmowania dobrych decyzji.

5. "Wiem, jak ważne jest żyć za to, co mamy. Zgadzam się w tym z tobą".

Twój mąż troszczy się o przyszłość waszej rodziny. To znaczy, że dba o jej zabezpieczenie finansowe. Posiadanie żony, na której może polegać, jeśli chodzi o to, ile wydaje i jak oszczędza, stanowi dla niego pociechę.

6. "Jestem ci wdzięczna za twoje duchowe przywództwo".

Wszyscy jesteśmy stworzeni do relacji z Bogiem i wielu mężczyzn chce być postrzeganych jako duchowi opiekunowie swoich rodzin. Zachęć swojego męża w wierze do tego, by poważnie podchodził do swojej roli duchowego lidera.

7. "Jesteś taki mądry".

Wielu mężczyzn urodziło się, by rozwiązywać problemy - cieszyć się z myślenia nad czymś aż do znalezienia rozwiązania. Nawiasem mówiąc, dlatego twój mąż zawsze stara się naprawić wasze problemy, podczas gdy wszystko, czego ty pragniesz, to żeby cię wysłuchał. Uznanie umysłowej błyskotliwości twojego męża i komplementowanie jego inteligencji przyniesie ci wiele korzyści. Podkreśl w rozmowie z nim, że ufasz jego mądrym ocenom.

8. "Doceniam to, jak ciężko pracujesz na utrzymanie naszej rodziny".

Jest wiele rzeczy w życiu, których twój mąż nie może kontrolować, ale jedną może - wysiłek. Wielką przyjemność sprawia mu, gdy ciężko pracuje i widzi rezultaty. Zadowolenie daje mu to, że tworzy coś z niczego. Doceń jego etykę pracy.

9. "Bardzo dziękuję za to, że mi w tym pomogłeś".

Kiedy mężczyzna służy swojej żonie, to chce, by to dostrzegła. Wszystko, czego potrzebuje, to proste "dziękuję".

10. "Jestem pod wrażeniem tego, jak poradziłeś sobie z tą sytuacją".

Czasami żona wytyka mężowi, że nie poradził sobie z czymś dobrze. Więc kiedy udaje mu się poradzić w trudnej sytuacji, powiedz mu, że to doceniasz.

Na podstawie: MarkMerrill.com

Zobacz także: 10 rzeczy, które żony chcą słyszeć od mężów

Reklama

Reklama

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.