Wydrukuj tę stronę

Nie możesz powstrzymać się przed nadmiernym jedzeniem? Ten artykuł może Ci pomóc

niedziela, 06 lipiec 2014 16:02
Nie możesz powstrzymać się przed nadmiernym jedzeniem? Ten artykuł może Ci pomóc fot. myhealthnews.co.uk/

Codzienne decyzje - to one wpływają na nasze tycie i to, że nie możemy schudnąć.

Autorką artykułu jest Joyce Tilney - założycielka chrześcijańskiej służby Women of God (Kobiety Boże) i autorka książki "Dlaczego diety nie działają - to nie jedzenie jest problemem" (Why Diets Don't Work - Food Is Not the Problem).

Ten artykuł z licznymi biblijnymi cytatami może zachęcić Cię do podejmowania decyzji, które pomogą Ci zrzucić nadwagę:


"Pokonaj przyzwyczajenie - to słowo Pan powiedział do mojego serca, gdy usilnie szukałam Go podczas mojej bitwy z nadwagą.

Miałam zły nawyk spożywania niewłaściwych produktów o niewłaściwym czasie. Nie myślałam o tym, co jem ani kiedy jem. Jadłam, żeby uciszyć pragnienia domagające się mojej uwagi. Otworzyłam drzwi wrogowi poprzez moje przyzwyczajenia żywnościowe, a on chętnie skorzystał z tej sytuacji, zasiał mi myśli o jedzeniu aż stałam się całkowicie uzależniona od pewnych produktów. Te pragnienia cały czas krzyczały w mojej głowie, bym je spełniła.

W tamtym okresie przytyłam aż 34 kilo! Byłam zszokowana, kiedy wstąpiłam na wagę. Zawołałam do Pana: "potrzebuję Twojej pomocy!". W Swojej wielkiej miłości i miłosierdziu przemówił do mojego serca: "skończ z przyzwyczajeniem". Wiedziałam, że to jedzenie było moim przyzwyczajeniem.

Uzależnienie od jedzenia staje się nawykiem, kiedy spożywamy niewłaściwe rzeczy, które tworzą w nas pragnienia. Tych z kolei nie jesteśmy w stanie powstrzymać własną siłą.

Wkrótce przekonałam się, że nie jest łatwo skończyć z nawykiem, a wróg nie zamierza oddawać pola.

W Liście do Rzymian 7,15 apostoł Paweł pisze o zmaganiu, które przeżywał: "Albowiem nie rozeznaję się w tym, co czynię; gdyż nie to czynię, co chcę, ale czego nienawidzę, to czynię." Słyszałam, jak wielu ludzi mówiło: "skoro Paweł nie był wstanie kontrolować swojego ciała, to jak ja będę w stanie to zrobić?".

Czytajmy jednak dalej! List do Rzymian 8,1-2: "Przeto teraz nie ma żadnego potępienia dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie. Bo zakon Ducha, który daje życie w Chrystusie Jezusie, uwolnił cię od zakonu grzechu i śmierci."

Jako dzieci Boże mamy pomocnika. Jezus wiedział, że będziemy musieli stawić czoło światu. Przyszedł, by pokazać nam drogę i byśmy nauczyli się chodzić jak On w tym świecie. Nie zostawił nas.

"Lecz ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was." (J. 16,7).

Mamy przewagę nad światem, mamy pomocnika.

Apostoł Paweł przyjął objawienie. Duch życia w Chrystusie przynosi nam wolność, zrywa z nas brzemię.

Paweł zrozumiał, że praktykował nawyk, którego nienawidził i nie miał siły go powstrzymać. W swojej własnej mocy nie był w stanie nic zrobić, ale przez moc Ducha Świętego, swego pomocnika, mógł dać radę każdemu problemowi, który próbował zabrać mu radość i pokój.

Gdy przestałam się koncentrować na jedzeniu i wadze, Pan pewnego dnia cicho przemówił do mojego ducha: "Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga, i że nie należycie też do siebie samych? Drogoście bowiem kupieni. Wysławiajcie tedy Boga w ciele waszym." (1 Kor. 6,19-20).

Moje ciało zostało stworzone na Jego obraz i stało się mieszkaniem Ducha Świętego. Niosę przesłanie Chrystusa, ewangelię pokoju w swoim ciele! Zostałam pięknie stworzona. Jego myśli o mnie są drogocenne. Zaczęłam rozmyślać nad Psalmem 139 i Listem do Filipian 1,20 (W niczym nie będę zawstydzony, lecz przez śmiałe wystąpienie, jak zawsze, tak i teraz, uwielbiony będzie Chrystus w ciele moim, czy to przez życie, czy przez śmierć.), by Chrystus był wywyższony w moim ciele.

Objawienie z tych wersetów dało mi siłę, by dokonać wyboru, że będę uwielbiać Boga w swoim ciele i w duchu. Kiedy oddałam Panu moje uzależnienie od jedzenia, On dał mi plan bitwy, który zadziałał i zabrał 36 kilogramów z mojego ciała.

Problemem są codzienne decyzje, jakie podejmujemy. Właściwe wybory aktywują Twoją wiarę w Boga, by przyniósł wolność do Twoich życiowych wyzwań.

Zostałeś stworzony dla czegoś więcej. Nie po to, by tylko przetrwać albo by być czymś zniewolony. "Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." (1 J. 5,4).

Postępuj według Ducha! "Według Ducha postępujcie, a nie będziecie pobłażali żądzy cielesnej." (Gal. 5,16).

Udostępnij
 

Źródło: Charisma News

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.