Kolejne postępy w skórnej elektronice. Znak bestii coraz bliżej?

Reklama

Kolejne postępy w skórnej elektronice. Znak bestii coraz bliżej?

wtorek, 12 marzec 2013 19:27
elektroniczny tatuaż elektroniczny tatuaż fot. technologyreview.com

Amerykańscy naukowcy poinformowali o stworzeniu elektronicznych tatuaży, które mają pomóc w monitorowaniu stanu zdrowia.

Specjaliści z Uniwersytetu Illinois opracowali sposób "drukowania" elektronicznych urządzeń na skórze tak, aby ludzie mogli je nosić przez pewien okres czasu, jednocześnie wykonując swoje codzienne czynności. Systemy te mogą być używane do monitorowania stanu zdrowia, w tym temperatury czy poziomu wilgotności skóry.

Urządzenia te składają się z elektrod, czujników, a także systemów radiowo-komunikacyjnych. Są w stanie zapisywać i przekazywać dane dla celów medycznych.

Tatuaż taki można nosić przez dwa tygodnie do momentu złuszczenia się skóry. Przez ten czas jest on w stanie przekazywać dane o zdrowiu pacjenta osobom pracującym w służbie zdrowia.

Naukowcy są przekonani, że już wkrótce będą tworzyć jeszcze bardziej zaawansowane systemy w tej dziedzinie.

Według części biblistów i specjalistów w teologii czasów ostatecznych, tzw. "znak bestii" opisany w Księdze Objawienia św. Jana będzie swego rodzaju czipem wszczepianym pod skórę. Osoby go nie posiadające nie będą mogły niczego kupić ani załatwić zwykłych spraw urzędowych.

Źródło: TechnologyReview.com

Reklama

Please publish modules in offcanvas position.