Dzień Wizji 2022. Przesłanie biskupa Kościoła zielonoświątkowego

Dzień Wizji 2022. Przesłanie biskupa Kościoła zielonoświątkowego

niedziela, 02 styczeń 2022 16:19
bp Marek Kamiński bp Marek Kamiński fot. Kościół Zielonoświątkowy w RP/YouTube

Dziś, na początku nowego roku, biskup Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce Marek Kamiński skierował przesłanie do zborów. Jego słowa wygłoszone z okazji Dnia Wizji wybrzmiały w wielu wspólnotach. Przesłanie wideo liczy około 30 minut. 

Biskup na początku swojej odezwy odwołał się do fragmentu z Listu Hebrajczyków 5,12:

"Biorąc pod uwagę czas, powinniście być..., tymczasem znowu...".

Jak zauważył Kamiński, autor Listu do Hebrajczyków wskazuje, iż na danym etapie Kościoła, powinien nastąpić rozwój, który przysłużyłby się dla Królestwa Bożego. Tymczasem...

- To stwierdzenie "tymczasem znowu" pokazuje nam bardzo jasno, że nic się nie zmieniło przez ten ostatni czas. Nic się nie zmieniło jakościowo. Przeszliśmy różne okoliczności, braliśmy udział w różnych wydarzeniach, było dużo doświadczeń, może nawet świadectwa, lecz jeśli chodzi o jakość naszego życia, poziom naszej służby, kompletnie nic się nie zmieniło. I to był dramat, do którego nawiązuje autor Listu do Hebrajczyków - wyjaśnił biskup.

Reklama

Jak podkreślił, dla Kościoła bardzo ważne jest, aby nie pozwalać sobie na podejście w rodzaju "tymczasem znowu się okazuje, że daleko do przodu nie zaszliśmy", bowiem Kościół powinien rosnąć i angażować się w głębszą i bardziej odpowiedzialną służbę.

- Myślę, że to jest przesłanie z serca Pana Jezusa do Kościoła zielonoświątkowego - oświadczył.

Wskazał, że jeśli wierzący wzrastają, to znaczy, że nie powinni zajmować się tylko i wyłącznie sobą, ale przekazywać coś wartościowego innym.

Biskup przypomniał, że w przeszłości był czas, gdy Kościół w Polsce był głównie biorcą. Wtedy to do naszego kraju przyjeżdżali głoszący z zagranicy, którzy wskazywali drogę służby.

- Jakim błogosławieństwem byli dla nas ci ludzie, którzy przecież mogli zajmować się swoimi sprawami. Ale nie zajmowali się tylko swoimi sprawami. Byli wystarczająco dojrzali, by zatroszczyć się o nas - podkreślił.

Zapytał czy Kościół zielonoświątkowy jest Kościołem, który jedynie "czeka aż ktoś inny się o nas zatroszczy" czy też jego członkowie są ludźmi, którzy "już są gotowi, by dać, stać się apostolskim Kościołem".

- Apostolski charakter Kościoła to charakter, który nakazuje nam nie koncentrować się na sobie, wyłącznie na swojej służbie, dobru, imieniu, powodzeniu, błogosławieństwach, które nas dotyczą. On polega na
tym, że oprócz tego, że zajmujemy się sobą, jesteśmy otwarci na wszystko, do czego nas Bóg powołuje, aby dawać, być błogosławieństwem - zaznaczył biskup.

Reklama

Wskazał, że apostolstwo jest misją, która wykracza poza lokalne cele i potrzeby.

- Apostolstwo zaczyna się wtedy, kiedy angażujemy się w coś, co nie nada nam większej chluby, nie da bezpośredniej korzyści, a wręcz przyniesie straty, bo będziemy robić coś, co będzie nas kosztowało dużo pieniędzy, dużo pracy i duchowego wysiłku - zauważył.

Dodał, że Pan powołał członków Kościoła, żeby stali się błogosławieństwem dla innych.

- Nasze życie nie może polegać na tym, że jest nam wygodnie, że uwiliśmy sobie gniazdko - podkreślił.

Jak wyjaśnił, tym, co wierzący powinni zrodzić do bytu, może być choćby kościół w innym mieście czy służba poza granicami Polski.

Przypomniał lata 80., gdy w Polsce panował kryzys. Wtedy mieszkańcy naszego kraju otrzymywali pomoc choćby w postaci paczek wysyłanych przez ludzi z innych krajów.

- Wiecie, co chcę wam przez to powiedzieć? Oni byli wystarczająco dorośli, żeby się o nas zatroszczyć, by stać się dla nas błogosławieństwem. To jest apostolski charakter kościoła. "Chcemy być dla was błogosławieństwem" - wyjaśnił.

Według niego, dziś Polska może stać się błogosławieństwem dla innych narodów.

- Jesteśmy gotowi pod względem duchowym, intelektualnym, społecznym i finansowym, by być błogosławieństwem dla innych. Zadaję sobie pytanie czy inne narody mogą powiedzieć, że na Polaków, na polski Kościół można liczyć - oświadczył.

Reklama

Biskup wymienił trzy rzeczy, które można zrobić.

Po pierwsze - modlitwa.

- Powinniśmy się modlić o jakieś miasto w Polsce, gdzie nie ma jeszcze kościoła, a także powinniśmy się modlić na każdym nabożeństwie o jakiś kraj - zaapelował.

Wezwał do tego, aby być kościołem misyjnym.

Po drugie, według Marka Kamińskiego, warto szukać "relacji i sposobów wsparcia".

- Jeśli Duch Święty prowadzi nas do tego, byśmy nawiązali z kimś relację, to nawiążmy relację, zaprośmy ich do siebie, odwiedźmy ich. Niech dowiedzą się, że jesteśmy otwarci na przyjaźń, by być z nimi - powiedział.

Jako ostatnią kwestię wymienił finanse.

- Powiedz, na co wydajesz pieniądze, a powiem ci, na czym ci zależy. Jeśli w naszym budżecie zborowym nie ma ani odrobiny pieniędzy na to, co poza naszą społecznością, no to katastrofa - stwierdził.

Reklama

Przyznał, że zrodziła się w nim myśl, żeby zbór, w którym sam jest pastorem, mógł przekazywać 10 procent swoich przychodów "dla kogoś, innego zboru, na działalność misyjną".

- Zacznijcie zbierać pieniądze dla innych, oddawajcie te pieniądze, by być błogosławieństwem. Prywatnie oddajemy swoje pieniądze dla kościoła, by kościół był błogosławiony. Jakież to jest piękne, wartościowe. Dziękuję wszystkim braciom i siostrom, którzy dają pieniądze na swój zbór. Wiecie dlaczego to robicie? Bo kochacie ten zbór, bo bardzo wam na tym zborze zależy - oświadczył.

Według niego, ta sama zasada powinna dotyczyć działalności zboru.

- Bo jeśli kochamy, jeśli nam na kimś zależy, to będziemy w stanie oddać trochę naszych zasobów, by stać się błogosławieństwem dla innych - wskazał.

Wezwał kościoły do założenia funduszu misyjnego.

Na koniec oświadczył:

"Niech to wezwanie na rok 2022 będzie dla nas czymś, co zmieni nasze życie, służbę i funkcjonowanie. Ja mam bardzo dobre zdanie na temat Kościoła zielonoświątkowego, zborów i pastorów, więc nie chciałbym, żeby w jakiejkolwiek mierze to moje dzisiejsze zwiastowanie było przyjmowane jako krytyka. Chcę tylko pokazać, że możemy więcej i lepiej".

Wystąpienie biskupa Marka Kamińskiego na wideo poniżej.

Ostatnio zmieniany czwartek, 10 luty 2022 21:17
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Przemek · 1 lata temu
  Dobre przesłanie!
 • This commment is unpublished.
  Helena · 1 lata temu
  Cisza,jakby na świecie,w kraju nic istotnego sie nie działo,wystapienie typowe dla :jak co roku,jak dla mnie żałosne,żadnej charyzmy,ble,ble ,żadnego miesa,mleczko,ble,ble.
  • This commment is unpublished.
   johny · 1 lata temu
   @Helena Ja juz dawno odszedłem od KZ bo jak słuchałem kamińskiego i żony biskupa jak zaczęli dopuszczać kobiety do rządzenia itd itp to się przeraziłem.Lepiej jest tam gdzie 2-3 się spotyka w domu niż iść na rzeź.EKUMENIA???? co jest grane??? jaka ekumenia,jaki kompromis aborcyjny tfu!!!
 • This commment is unpublished.
  zee · 1 lata temu
  Czy żona Pana Biskupa Kamińskiego dalej jest za kompromisem aborcyjnym czyli popiera zabijanie małych dzieci? Czy dalej uważa że należy utrzymać zabijanie dzieci bo np. są chore? upadek kościoła to przede wszystkim upadek przywódców jak w przypadku żony B. Kamińskiego. Ludzie i wy do takich kościołów chodzicie?
  • This commment is unpublished.
   JOHNY · 1 lata temu
   @zee PRAWDA!!!
  • This commment is unpublished.
   ZEE · 1 lata temu
   @zee nie rozumiem tych łapek w dół. Gdzie napisałem źle?
  • This commment is unpublished.
   natasza · 1 lata temu
   @ZEE Tak, bo nie jesteśmy z tego świata, żeby temu światu narzucać swoje prawa. Państwo ma być świeckie, czy nam się to podoba, czy nie.  To, że ktoś jest za kompromisem aborcyjnym, nie znaczy że sam by tej aborcji dokonał. Nie jest potrzebne straszenie ludzi sądami, ale doradztwo, opieka,  Kompromis aborcyjny był dobry, ponieważ wyeliminował przypadki aborcji z przyczyn ekonomicznych, życiowych. Na początku lat 90-tych, jak była dyskusja na ten temat argumentami pro choice było "czworo dzieci, mama siedzi" , albo zagadnienie nastoletnich "wpadek". Od tamtej pory nauka poszła do przodu, jeśli chodzi o najróżniejsze metody zapobiegania nieplanowanej ciąży - także te naturalne, jak testery płodności. Są "okna życia".  Za aktualnymi przypadkami aborcji kryją się osobiste dramaty, tragedie... to nie jest tak, że kobitka mówi sobie " dobra, dziś zrobię sobie aborcję, a jutro nowy nos". Aborcja nie jest zabiegiem kosmetycznym, ani metodą regulacji urodzeń , jak było za komuny.  To są naprawdę tragiczne i bolesne przypadki. 
 • This commment is unpublished.
  Krzysztof Bijowski · 1 lata temu
  Wizje tego pana mam w głebokim poważaniu.
 • This commment is unpublished.
  teresa · 1 lata temu
  T.  Bardzo dobre przesłanie.To smutne że tak wielu potrafi zrozumieć tak niewiele.
 • This commment is unpublished.
  Matti · 1 lata temu
  Czy to ten od zony biskupa? Jesli tak to lepiej trzymac sie z daleka ...
 • This commment is unpublished.
  Czaruś · 1 lata temu
  Jak to dlaczego nic się nie zmieniło? Obstawiacie stołkami członków waszych rodzin. Żyjecie jak kasta wyższa nad resztą parafianów i pasiecie swoje własne brzuchy. To jest problem KZ w Polsce. Kolesiostwo, układy familijne i klany. A ile afer zamienionych przez Elity KZ to szkoda gadać. 
 • This commment is unpublished.
  El Roberto · 1 lata temu
  Jakiś czas temu pytałem Pana czy mam dołączyć do KZ. Szukałem społeczności po tym jak odszedłem od kościoła domowego który pobłądził. Pan pokazał mi w widzeniu że ten kościół i ludzie (oczywiście są wyjątki) są martwi duchowo i nie ma czego tam szukać.
  Jeśli chodzi o biskupa KZ i jego żonę, to nawet szkoda czasu na komentarz.
 • This commment is unpublished.
  johny · 1 lata temu
  Przestań Kamiński mącić ludziom w głowach o ekumenii i innych Twoich zwodniczych kazaniach oraz twojej żony na temat aborcji.Oglądnijcie ludzie co ta pani mówi o aborcji to bedziecie w szoku
 • This commment is unpublished.
  Ala · 3 miesiecy temu
  Myślę że Pan Kamiński z żoną powinni być przykładem tego o czym mówi czyli , modlitwa, zakładanie Zborów więc porzucenie wygody a głoszenie i chodzenie po ulicach , maksymalne poświęcenie i oddawania swoich pieniędzy na misyjne potrzeby , głoszenie z ambony to samo robi papierze i księża , Pastor Bolesław Dawidow który już już u Boga to był przykład tego co mówił , oddał nawet swoje mieszkanie na spotkania , całe Ycie Pracował z żoną zawodowo , nigdy nie był utrzymywany przez ludzi z Kościoła , Bóg pozwolił założyć przez jego służbę wiele Kościołów , zawsze był dostępny
Czy cenisz sobie ludzi ze swojego kościoła?
 • Głosów: (0%)
 • Głosów: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Ostatnie komentarze

uwielbienie, koncert uwielbienia, zróbmy uwielbionko, my wielbimy a Pan nas uwalnia,.. itp itd..  z tego uwielbionka zrobiono już religię! Niektórzy nawet twierdzą,że  że ono jest ...
@...Wiesz Apostoł Paweł też mówił wiele razy  aby pilnować czytania i zdrowej nauki, Berejczykow pochwalił. Pan Jezus w Objawieniu zobacz co mówi do kościołów co ...
@KasiaTak tylko czym jest uwielbienie, Bogu bardziej zależy na Twoim śpiewie czy na Twoim postępowaniu, które będzie wyrazem uwielbienia dla Niego ?
@JanPrzypadki zmartwychwstania osób uznanych za zmarłe są znane także w dzisiejszych czasach.Jak powiedział pastor Korzeniewski przywrócenie pewnych funkcji życiowych nie jest wielkim dla Boga, ci ...
@IHS"..Pamiętajmy że Jedynym Prawdziwym Kościołem jest Kościół Rzymskokatolicki.." założony w 4 w n e przez polityka i poganina niejakiego Konstantyna Wielkiego nie mający nic wspólnego ...
Były pastor, były poseł...były mąż Anety. Godson, lepiej już się nie wychylaj i pomilcz.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.

Zachowaj
Preferencje użytkownika
Używamy plików cookies, byś mógł jak najlepiej korzystać z naszej strony internetowej. Jeśli odmówisz ich użycia, to strona może nie funkcjonować odpowiednio.
Akceptuj wszystkie
Odmów wszystkich
Więcej
Essential
Te pliki cookies są potrzebne, by strona internetowa działała poprawnie. Nie można ich wyłączyć
chnnews.pl
Akceptuję
Funkcjonalne
Narzędzia wykorzystywane, by zapewnić Ci więcej opcji podczas przeglądania strony internetowej. W tym może zawierać się dzielenie się w mediach społecznościowych.
PHP.net
Akceptuję
Odmów
Analityczne
Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony. Pomagają nam też dowiedzieć się, które strony są najbardziej popularne lub jak odwiedzający poruszają się po naszej witrynie. Jeśli zablokujesz ten rodzaj cookies nie będziemy mogli zbierać informacji o korzystaniu z witryny oraz nie będziemy w stanie monitorować jej wydajności.
addthis.com
Akceptuję
Odmów
quantserve.com
Akceptuję
Odmów
Google Analytics
Akceptuję
Odmów
Reklamowe
W celu promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń, możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Ten rodzaj cookies służy do tego, aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej polityce prywatności.
Double Click/Google Marketing
Akceptuję
Odmów
Casale Media
Akceptuję
Odmów
PubMatic
Akceptuję
Odmów
Quantserve.com
Akceptuję
Odmów
mookie1.com
Akceptuję
Odmów
innovid.com
Akceptuję
Odmów
hit.gemius.pl
Akceptuję
Odmów
Marketing
Techniki, których celem jest strategia komercyjna, a w szczególności badanie rynku.
DoubleClick/Google Marketing
Akceptuję
Odmów
Facebook
Akceptuję
Odmów
Nieznany
jcmGuestEmail
Akceptuję
Odmów