Twoja opinia się liczy

Twoja opinia się liczy

sobota, 25 grudzień 2021 18:53
Twoja opinia się liczy fot. Pixabay

Tutaj znajdziesz ostatnie komentarze, które opublikowali czytelnicy portalu ChnNews.pl. Kliknij i odpowiedz. Wyraź swoje zdanie, by mogli o nim dowiedzieć się inni.

@KtuśJak na razie foliarze nie pomylili się. Cóż, ty tam nie zagościsz. chyba nie wiele masz do powiedzenia ;) 
@JojoJojo ty z PiS czy z IPP? Wszędzie ruskich widzicie. 
Ale bez przesady, wierzących zły nie może tknąć i po co i kogo wy straszycie? :) 
To nie pastor, to demoniczny wilk, udajacy pasterza!  Dlaczego ten portal nie zmieni nazwy z Christian na Pogan News? Wtedy jak dla mnie - mogliby spokojnie z czystym sumieniem cytowac tego sluge diabelskiego.
To że Pastor Olechnowicz zna się "wybitnie" na polityce to wiedziałem czytając tu i ówdzie Jego proroctwa , wypowiedzi np. O rządzie Donalda Tuska jako synonim rządów Dawida. Ale głęboka wiedza o sporcie .... To dla mnie nowym.....Ej.ej. A przecież to nic nowego pamiętam proroctwa o Adamie Malyszu z Gorzowa...czytając od tylu szyłam mada...Masz do deszcz. Pamiętam też bo Nokie 316 jako rzekomo ukryty werset biblijne....Pastorow Olechnowicz raczej byłoby przeprosić za to i tamto bo to co było robione to tak naprawdę upokarzajace.
@EwelinaAle żeś mu pocisnęła. 
@Rabarbardlaczego? bo co godzi w godność człowieka nie powinno podlegać i osądzanie,,,osoby nie odnajdujące swojej płci to osoby zaburzone, chore, im należy pomóc z najwyższą delikatnością, pomóc  fizycznie i psychicznie.Tak postąpiłby każdy myślący po ludzku człowiek.
Były "pastor " niech lepiej nie komentuje,  jest niekompetentyny zarówno w piłce jak i sprawach Bożych , dobrze,  że jest już " były " 
@007widzę żeś wielki znafca tego co się tam dzieje! nie powtarzaj bajek, które gdzies zasłyszałeś bo nie masz pojęcia o niczym!
@wierny BoguMasz rację - pochodzimy NIESTETY z "jednego apostolskiego kościoła", który nie wiele albo wręcz nic nie ma wspólnego z Biblijną  ἐκκλησία. Ten "jedyny apostolski kościół" został "stworzony" przez niejakiego Konstantyna Wielkiego - poganina i cwanego polityka w IV w n e. Oczywiście, oficjalna nauka KRK głosi na swój temat zupełnie coś innego lecz ktoś kto naprawdę interesuje się historią powinien wiedzieć jaka jest prawda! A prawda jest zupełnie inna niż to co wmawia nam religia!https://info-bib-lia.com/2020/11/12/cesarz-konstantyn-wielki-zalozyciel-katolickiego-kosciola/
Każdego więc, który mię wyzna przed ludźmi, i Ja wyznam przed Ojcem moim, który jest w niebie; Ewang Mateusza 10,32
Tak sobie to wszystko czytam i co widzę?Wojenki, bitwy, jakieś tam racje, czyli pieprzenie zamiast solenia... Jest jedno Ciało Jezusa Chrystusa. I jest Jego podróba, trup poskładany z różnych części różnych "ciał" Jest jeden Kościół. I to nie jest KK... 
MOJA HISTORIA.
Nazywam się Michelle Hall Spencer i rozwiodłam się z mężem, ponieważ mnie zdradzał, ale nadal go tak bardzo kocham, że szukałam pomocy i znalazłam dr Ogundele po kilku kłamcach w internecie. Dr Ogundele rzucił na mnie zaklęcie i w ciągu 24 godzin mój mąż wrócił do domu i poprosił mnie o wybaczenie, jest to bardzo potężne dla każdego, kto potrzebuje pomocy, aby skontaktować się z Dr Ogundele na WhatsApp i Telegram pod tym numerem: +27638836445. Jest uczciwym i potężnym człowiekiem. Wszędzie szukałem pomocy, w końcu pomógł mi tylko doktor Ogundele.
@UlaZgadza się ale i Apostoł Paweł podpowiadał wierzącym już w Jezusa, aby sprawdzali czy trwają w wierze.
@J32Głoś Jezusa! A nie jątrz! 
@refleksjaDokładnie. Konstantyn to również wielokrotny morderca w celu dynastycznym - zlikwidował całą swoją dalszą rodzinę i udało mu się panować! Konstantyn faworyzował przestępców i ogromnie złagodził ich karanie, co było zaczynem nowego chrześcijaństwa, i miało, i ma konsekwencje do dzisiaj. Tak wprowadził fundament wiary chrześcijaństwa - zło założycielskie kościoła. Mimo licznych zbrodni jest lepiej wspominany niż Neron (który zabił tylko swojego pasierba).  Matka Konstantyna to fałszerka relikwii, święta Helena, ma kaplicę w Jerozolimie, bo nikogo nie zabiła. Nie jestem ortodoksem, tylko apostatą, znam historię 'kościoła' w większości zbrodnie anty-ludzkie.
@InRimocno naciągana interpretacja nie mająca żadnego poparcia w Słowie Bożym!Niestety jest to domena religii r-k gdzie nawet tzw ważność tradycji jest równana do ważności Słowa Bożego.
@Bliźni Oczywiście, że można nie obsługiwać chrześcijan. I my, chrześcijanie się z tym liczymy - to cena naszego wyznania. Natomiast nieprawdą jest, że świadczenie usług wobec wszystkich to obowiązek każdego podmiotu gospodarczego. To bzdura, mrzonka. Obowiązek ma państwo wobec obywateli - niezależnie od ich przekonań, natomiast prywatna działalność nie ma żadnych tego typu zobowiązań zobowiązań, tak jak nikt nie ma obowiązku/przymusu z tych prywatnych usług korzystać. "Może" nie równa się "musi".
@MatTak najłatwiej zwalić winę na duchy! Ale mamy przecież XXI wiek i wszystko się da racjonalnie wyjaśnić! A jeśli chodzi o teologa, to wg Augustyna mamy 1000 letnie królestwo i szatan jest związany na 1000 lat, więc jedynie nie odrodzony na nowo człowiek dziś potrafi krzywdzić! 
@h45Mówisz jakbyś był od Cyryla
Dziękuję bardzo MATIANIE za poinformowanie mnie o DR ALASHIRZE Wczoraj również skontaktowałem się z DR ALASHIRA w sprawie mojego problemu i naprawdę pomógł mi odzyskać chłopaka. Wszystko naprawdę wydarzyło się tak, jak powiedział DR ALASHIRA. .Nigdy nie spodziewałam się, że stanie się to tak szybko, że pokocha mnie ponad moje oczekiwania .. bardzo ci dziękuję ALASHIRA ..jesteś naprawdę wspaniałym człowiekiem, proszę przyjacielu jeśli masz jakieś problemy w rodzinie Dr ALASHIRA może pomóc ci przywrócić twoje małżeństwo do normalnego kochanek z powrotem do ciebie..
Możesz również skontaktować się z DR ALLAM, jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy w twoim relacji relacji.dralahalah@gmail.com lub whatsapp / viber +23408141787897 WHATSAP +2348115720823 ..
A co mnie to obchodzi!
@JanePowiedz to czarnym Afroamerykanom kiedys amortyzowanym w 4 lata i lamanych kwaltem (Buck breaking)  i Indianom . Ci ostatni wygineli jak mamuty a resztowka w rezerwatach.Biblia zamiast bozi NIC nie pomogla w przestrzeganiu 10ciu przykazan.Zddajesz sobie sprawe Jane ze ten kwalt -'lamania ogiera' byl przy rodzinie a pozniej takowy musial nosic opuszcone spodnie na znak przelamania, i posluszenstwa.Oczywiscie zgadzam sie ze Ukraina musi sie wyzwolica my katolicy im pomagamy jak nikt!!! zadnej swiatowej drukarki u nas nie ma
@9kleyta Pani Angela protestantka pyta przechodniow po angielsku " Do you know Jesus?" Podpowiedzcie jej z miloscia i szacunkiem :Tak my Polacy, katolicy znamy Syna Bozego od ponad 1000 lat I NIGDY nie stracilismy go-Jezusa. "we never lost it" honey. A piosenka ladna i fajnie tancza pod rotunda.Ciekawe czy zna tone przepieknych piesni po angielsku z tradycyjnym zabarwieniem.
@Hahanajsmieszniejsze ze jakakolwiek stacje radiowa chrzescijanska za oceanem (a jest ich wiele) ludzie tam sluchaja czy tv telewizje chrzescijanskie CTN czy CBN700, plus pare innych to dokladnie to samo mowia co ta pani wykrzykiwala w sklepie.Kobitka nie podejrzliwa ? nie domyslila sie ze ci ludzie to dzieci , dorosli w walmarcie to anglosascy protestanccy chrzescijanie lub nawet jak nie to przelaczajac audycje natkneli sie nie raz na takie tresci??? Musiala im wykrzyczec jeszcze w walmarcie?Absolutnie jej nie krytykuje tylko sie troche dziwie. Tam wiara w formulke z imieniem Jezus rzadzi jako nieodwracalne zbawienie z tzw. laski wg aglosasko protestanckiej doktryny
@czakiNajciekawsze ze jej nowoczesna piosenke w wersji bez rytmu-hit radiowy zza oceanu wiekszosci radiostacji , typowo protestancka slyszalem w moim katolickim kosciele . I to nie tylko ta jedna proetstancko nowoczesno radiowa.ww.youtube.com/watch?v=jSjkBWlnG9kPraise Dance 💃 Jesus Party Warsaw PolandCiekawe czy ta Pani wie ze te proetstanckie radiowe hiciory spiewaja jako dodatki ok 20%-30% zestawu w Kosciele Katolickim za oceanem. Oczywiscie to zalezy od muzykow , grajkow zatrudnionych. 
@Mario to juz za oceanem nie maja zadnych Ind8ian do ewangelizacji po angielsku protestancku i przyjezdzaja do nas?Hiszpanskojezyczne w Ameryce Lacinsksiej nadal ewangelizuja sie w sami po katolicku-inigdy nie stracili Jezusa w sercachI najwazniejsze przetrwali te krucjatyw dobrej formie i malych ubytkach.Najbardziej tamtychm poludniowych Ind8ian ubylo z chorob bialego czlowieka a nie wyzynki.Ci z polnocy proetstanckich anglosasow nie mieli tyle szczescia.
Ubrudziła ławkę, pokrzyczał a i na miotle odleciała, aż wylądowała na sabacie chnews
@Wiktorto zaproś Putina do domu niech ci bęben wyrwie na żywca i pokaz jaki ty mądry jesteś. 
@MonikaW krajach biblijnych jak USA nie bałwochwalczych mentalnościach bozi, jest normalnie kara śmierci za takie zbrodnie. Ty chyba Boga nie znasz bo on kocha te wszystkie dzieci co umierają, co są gwałcone przez zbrodniarzy. A ty dzieci i poszkodowanych ewidentnie nie kochasz bo siedzisz cwana za Internetem, nic nie robisz, może dałaś stare swoje majtki Ukraince i dalej gumę żujesz i olewasz płacz niewinnych ludzi. 
@Dariusz ty jedz głoś Putinowi , bo bohater jesteś klawiatury. Zbrodniarzy sie zabija. Nie módl sie tylko porządek zrób albo idź na uwolnienie od bożi, bo boisz sie wziąć odpowiedzialność za zbrodnie.
@Roman W USA normalnie jest kara śmierci dla zbrodniarzy. To pojedz tam cwaniaku teoretyku i oddaj życie za tych ludzi albo głos Putinowi, bo jesteś tylko takim geniuszem co w obsranych majtkach siedzi i wypisuje swoje wywody. 
@Robinmorderstwo jest na niewinnych. Chcial zrobić to o czym marzą rodzice dzieci gwałconych i osieroconych przez twojego kochasia Putnia. '
Kobitka z jajami. Szacun dla tej siostry. A co do Amerykanow, to juz niestety nie jest chrześcijanski narod: większość tych ludzi juz dawno temu weszlo w poganstwo. I widac to na tym filmie, jak niektórzy reaguja. Zrobili siebie samych bozkami. To samo dotyczy CALEGO swiata, niestety. 
@zniesmaczonycudaki i krzykacze 'karamba bamba labamka sarakanda' przyjezdzaja robisc szou ulicznyZalamka. Dobrze ze nikt z Polakow na te 'chrzescijanskie kundalini' sie nie nabiera.Pewno jeszcze chcialaby Polakow laska zbawiac a jak nie to 'lamac ogiera' i w 4 lata amortyzowac polskiego bialego muzina
@AsiaPrzecież napisaliśmy, że jeździ po świecie i ewangelizuje. 
Dziękujmy Bogu za TGD, jak zwykle profesjonalne, a tu wzruszające, na tle scen łamiących serce.. Pozdrawiam TGD!
@JOHNHaha tak tak pamiętamy bo  mamy podobnych szaleńców 
@Janpo ławkach nie skakał i nie robił skandali! Nie szalał! 
Angela Cummings to nie kobieta, ale znana ewangelistka co jeździ po świecie od 20 lat. 
CZEMU KOCHACIE AKCJE Z USA, A NIE OPISUJECIE EWANGELIZACJI W POLSCE. 
@zniesmaczonya przepraszam, kto złamał prawo??? no cóż Jezus wciąż gorszył faryzeuszy
@JaBędzie jak za dni Noego,  że było do póki potom nie przyszedł i nie zmiótł wszystkich z ziemi. Ocalało jedynie 8 dusz z Wody! Podobnie Sodomici robili co robili do czasu kiedy ogień nie spadł z ziemi, ocalał jedynie Lot z córkami, bo żoneczce głupiej było pewnie szkoda sąsiadki, która się może w niej podkochiwała, ale wybrała niby Lota ale może się za nią jeszcze obejrzała! Kto się ogląda wstecz nie nadaje się do Królestwa Bożego! Nie można żyć jedną nogą w świecie, a jedną w kościele!
Czy Pan Bóg jej kazał łamać prawo? Sory ale Biblia mówi wyraźnie, że nie mamy się zachowywać jak złoczyńcy !
@STECSłusznie badasz swoje sumienie, bo zawsze lepiej nie popełniać jakiegoś grzechu, niż go popełnić. Ale nie powinienieś obawiać się, że Bóg w pewnym momencie stwierdzi, że skoro okazałeś w jakiejś sprawie chciwość, to jesteś bałwochwalcą (por. Ef. 5,5). Jeśli zaufałeś Chrystusowi, to należysz do Niego na wieczność. Może zdarzyć się, że popełnisz jakiś rodzaj grzechu, ale tenże grzech będzie na przekór Twojej tożsamości Bożego Dziecka. Sumienie będzie Ci wypominać to co zrobiłeś i prowadzić Cię do pojednania z Bogiem, dlatego nigdy Bóg nie nazwie Cię "chciwcą" ani "bałwochwalcą", ani nie odmówi Ci udziału w Swoim Królestwie.
@WolnyWChrystusiTak było jest i będzie!!!!! 😉😉😉
@STEC@STEC Oczywiście nie chodzi o to, by kogokolwiek obrażać. Wszelkie spisy grzechów, wszelkie prawo, służy wyłącznie temu, aby człowiek rozpoznał, że jest grzesznikiem (por. Rz. 3,19-20). A to z kolei może stać się impulsem do szukania ratunku w Chrystusie. "Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto wszystko stało się nowe" (2 Kor. 5,17). Nawrócony grzesznik staje się chrześcijaninem, nowym stworzeniem. Ale nie ma tu symetrii, bo chrześcijanin, który popełni grzech, nie staje się na powrót "starym stworzeniem". Chrystus już (prawie 2000 lat temu) umarł za ten jego grzech. Człowiek potrzebuje wyznać swój grzech Bogu i pojednać się z Nim, ale nie potrzebuje na nowo stać się chrześcijaninem.
@ciekawyMam na myśli wszystko, a szczególnie to bałwochwalstwo, którego nie widać na zewnątrz. Np. nie oddaję czci wizerunkom ale czy nigdy nie jestem chciwy ? I np. w tym muszę się pilnować.
@STECOdnośnie bałwochwalstwa masz na myśli wizerunki idoli, pieniądze (zazdrość, chciwość i zachłanność), czy nieposłuszeństwo Bogu i Jego przykazaniom, które jest na równi z oddawaniem innym czci bożkom?
@RabarbarNie za bardzo wiem, o co chodzi i w czym problem ?
Chrześcijanie nie muszą określać np. homoseksualistów jako ludzi cyt. " o uszkodzonym w umyśle", jako zboczeńców, ludzi chorych, pedalstwo itp. - wszystkie te kreślenia są nacechowane negatywnie i są dla tych ludzi obraźliwe. Wierzący nie muszą dać się w ciągnąć w takie określenia.
Natomiast nazwanie tego grzechem z jednoczesnym pokazaniem, że to podobny grzech ( właśnie biorąc po uwagę skutek), wskazuje, że nam chodzi o coś innego - to nie rzecz w obrażaniu, czy poniżaniu innych ludzi. Zresztą o ile można powiedzieć, że nie jestem homoseksualny, to już odnośnie np. bałwochwalstwa sprawa nie jest taka oczywista i każdy się musi pilnować.
Zawsze bywało tak, że część ludzi w społeczeństwie uważała się za kogoś innego, niż jest w rzeczywistości. Wspomniana grecka ustawa wprowadza zasadę, że to sam człowiek będzie decydował o sobie: jest kobietą czy mężczyzną, a może Napoleonem albo Juliuszem Cezarem? Takie prawo prowadzi na manowce. Każda inna ustawa może być oceniana, krytykowana albo kwestionowana. Ta akurat nie. Dlaczego?
@STEC@STECUważam, że trafnie przywołałeś 1 Kor. 6,8-10, natomiast nie podzielam zakwalifikowania przez Ciebie braku uczestnictwa w Królestwie Bożym jako SKUTKU wymienionych grzechów. Zauważ, że apostoł Paweł pisze o tych ludziach, że oni SĄ "niesprawiedliwymi, wszetecznikami, bałwochwalcami, cudzołożnikami, rozpustnikami, mężołożnikami, złodziejami, chciwcami, pijakami albo oszczercami", a nie że ZDARZYŁO SIĘ IM popełnić grzech należący do tej kategorii. Zresztą mówi o tym następny werset: "A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego" (1 Kor. 6,11). A więc to wiara w Chrystusa zmienia naszą tożsamość (tożsamość grzesznika w Boże Dziecko), a nie popełnienie grzechu.
@STECKażdy z kolei naśladowca, również nie będzie naśladował nikogo innego prócz Pana Jezusa! Więc jako naśladowcy Pana Jezusa nigdy taka osoba nie będzie walczyć z krwią i ciałem z ludźmi którzy nawet czynią zło! Ale zło będzie zwyciężać taka osoba Dobrem, które pochodzi od Samego Boga, a objawionym w Miłości Boga do całego świata w ofierze Swojego Syna Jezusa Chrystusa! Więc dziś jako dziecko Boga, nie mów, grzesznikowi nie grzesz, bo odpowie ci "nie potrafię, albo nie mogę, ja tak lubię". Nie głoś zakonu! Głoś Łaskę Boga! Głoś Pana Jezusa, Który poniósł karę za winę nas wszystkich! Poniósł na krzyż wszystkie nasze grzechy!, abyśmy teraz żyli dla Sprawiedliwości Jego! Czyli dla tego co słuszne w Jego oczach, a nie naszych!
@STECBez obaw! Nikt się nie daje wciągnąć, bo każdy narodzony na nowo z Ducha Świętego, zna Biblię w jej kontekście i wie, że cały świat tkwi w złym, że bezprawie się rozmnaża, że świat ten przeminie wraz z jego namiętnościami i pożądliwościami, ale tylko ten co pełni Wolę Boga trwa na wieki. Wie, że Pan zna tych, którzy należą do Niego. Każde dziecko Boże jak owca, idzie jedynie za Pasterzem, a  za obcym nie pójdzie!
To może ten znany kopacz zbada spr
Ludzie ze skłonnościami do zmiany płci ( mówię tu o autentycznych przypadkach, a nie ludziach próbujących zbijać kapitał osobisty, społeczny, czy też polityczny), to osoby chore, tak jak osoby chore psychicznie, z których naśmiewanie się to po prostu grzech.Ci ludzie przeżywają olbrzymie cierpienie i ze strony chrześcijan zasługują na pomoc, głoszenie Ewangelii, cud uzdrowienia, a jak nie możesz nic pomóc, to nie strać szansy siedzenia cicho ! To samo dotyczy ich rodzin, które cierpią razem z nimi. Ludzie ci często są w takim stanie, że chcą popełnić samobójstwo i popełniają. W związku z tym lekarze decydują się na dokonanie zmiany płci ( np. chemiczną kastracje, interwencje chirurga).
Niestety, część z nich, nawet po zmianie płci, popełnia samobójstwo :(:(
Homoseksualizm dla chrześcijan to po prostu grzech, tak jak cudzołóstwo, bałwochwalstwo itp. nie dajcie się wciągać w gierki ludzi niewierzących.Zwracam uwagę, cyt.: (1 list do Koryntian 6:9-10)(9) Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy, ani mężołożnicy, (10) ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy Królestwa Bożego nie odziedziczą.Ww. grzechy mają ten SAM SKUTEK !!
Stronniczy bozek pastora Kurylasa. Pastorze NIE BAW SIE W BOGA !!!w.youtube.com/watch?v=_1sYW2lhuQEod 9 minuty filmiku Albert z kanalu 'protestantyzm to ignorancja' nailed the head w sam punkt 
"Kardynała Hozjusza przemilczeć, Zygmunta III oczernić, a księdza Piotra Skargę sprowadzić do roli sejmowego mówcy — oto sposób na pozbawienie Polaków dumy z kontrreformacji, czyli zwycięstwa prawdziwej wiary nad herezjami. A przecież było to zwycięstwo większe niż wszystkie triumfy militarne dawnej Polski. Bo gdyby nie tacy ludzie jak Hozjusz, moglibyśmy już nie być katolikami. Bylibyśmy pewnie jednym z protestanckich narodów Europy, takimi Szwedami czy Holendrami Wschodu. I nie mielibyśmy najważniejszego: prawdziwej wiary i moralności. Zamknęlibyśmy więc sobie bramy do Nieba, a otworzyli „drogę ekspresową" do piekła. Po co więc wówczas miałaby istnieć Polska?debogora.com/product-pol-1926-Uratowal-Polske-od-protestantyzmu.html
Zetknąłem się z Markiem KamińskimMogę tylko powiedzieć że dla mnie największym autorytetem mam nadzieję pozostanie całe Słowo Boże
polecam swietego Kosciola, ktorego od wielu lat podziwiam Jan Maria Vianneytaki rycerz predator Bozy lub robokop porownywalnej mocy Michala Archaniolaw.youtube.com/watch?v=6YLOCFOD6LUCytaty Świętego Jana Vianneya, które zmienią Twoje życie!i zdarzylo mu sie uciekac od swojego krzyza ale wytrwala wszystko to nic w porownniem zyca jakie mial-polecam niespotykana ciezka biografiewalke zeby zostac ksiedzem-po prostu SZOK 
Jakis niedouczony protestant Mat na tym forum klamliwie porownywal polskiego chlopa panszczyznianego w zniszczonej , zrabowanej i wybitej w pien Polsce pobitej po Potopie szwedzkim protestantow szwedzkich,Potopie Ruskim i po nastepnym kataklizmie wojny polnocnej toczonej mna terenie obszrow Polski tuz przed rozbiorami z zaoceanicznym 'lamaniem ogiera' czyli czarnego niewolnika gwaltem przed rodzina i porownywal z 4 cztero letnia amortyzacja takowego czarnego niewolnika i anglosaskich protestantow na ich plantacjachTo niech sobie skonfrontuje z prawda i mitami, filmik a art nizej i glupot NIE POWTARZAkurierhistoryczny.pl/artykul/czy-polscy-chlopi-byli-niewolnikami-panszczyzna-w-polsce,869w.youtube.com/watch?v=gb94SBLP0gE  MITY O PAŃSZCZYŹNIE. LUDOWA HISTORIA POLSKI - PRAWDA CZY FIKCJA?
@MatJakis niedouczony protestant Mat na tym forum klamliwie porownywal polskiego chlopa panszczyznianego w zniszczonej . zrabowanej i wybitej w pien Polsce pobitej po Potopie szwedzkim protestantow szwedzkich,Potopie Ruskim i po nastepnym kataklizmie wojny polnocnej toczonej mna terenie obszrow Polski tuz przed rozbiorami z zaoceanicznym 'lamaniem ogiera' czyli czarnego niewolnika gwaltem przed rodzina i porownywal z 4 cztero letnia amortyzacja takowego czarnego niewolnika i anglosaskich protestantow na ich plantacjachTo niech sobie skonfrontuje z prawda i mitami, filmik a art nizej i glupot NIE POWTARZAkurierhistoryczny.pl/artykul/czy-polscy-chlopi-byli-niewolnikami-panszczyzna-w-polsce,869w.youtube.com/watch?v=gb94SBLP0gEMITY O PAŃSZCZYŹNIE. LUDOWA HISTORIA POLSKI - PRAWDA CZY FIKCJA?
@PotuśPlacebo -ksiazka Howard Pittmnan baptystao wielbiacych jezykiem sektach , ktore beda wydalone.Dostepna w necie po polsku i angielsku
@NastiaDobrze że nie słuchając mediów i nie wybierając w co wierzyć, w pełni popieram słuszność pomocy zaatakowanej Ukrainie, wstydźcie się ignoranci.
@HektorNie rob sobie szanowny Hektorze jaj. Wiekszosc placebo sekt zbawia laska po klepnieciu publicznej formulki na jednym wdechu z imieniem Jezus.Dalej juz nic nie musisz , poza przuyjeciem laski i ofiary Chrystusa, ktora rzekomo jest wystarczajca.Grzeszyc mozna bo i tak raz zgrzeszyles to jestes nieidealny a za to jest smierc.W skrocie zabiles raz przez przypadek to jak zamordujesz wiecej nie robi roznicy.
@NastiaNasz rząd postępuje prawidłowo w pomaganiu ukraińskim ofiarom. To co mówią w Polskich mediach jest w zgodzie ze źródłami niezależnymi odnośnie wojny dla tych którzy poświęcają czas na jej monitorowanie;
Niestety, Michael Brown utracił swój autorytet przez neo-montanistyczne komprmitacje charyzmatyczne którymi został zwiedziony. Jego żydowskie książki były dobre, niestety, to lekcja że charyzmatyzm zawsze wypacza każdego kto go przyjmuje.
Christian News, nie informują o tym jak Doktor Michael Brown ma wielki udział we wspieraniu oszustwa Sida Rotha w jego szkodzie, ani o tym jak w Izraelu gdy terroryści podpali lasy, ogłosił że to ogień nowej piędzieisątnicy wylany na kościół czasów ostatnich. Trzeba porównywać wiele źródeł, pewni ludzie nie powiedzą bardzo wielu rzeczy, mają to w swojej tradycji.
@InRi"Czyli wiara w Jezusa dla nich nie była wystarczająca? " Czesto tez protestanci pytaja :Czy ofiara Jezusa na krzyzu nie byla wystarczajaca? Bardzi zblizone. Szkoda ze zadna z ewangelii lub sam Jezus-Syn Bozy tego nie wspomnial np. mlodziencowi. Tylko nakazal aby ten przestrzegal Boze Przykazania dekalogu. Nie lepiej bylo mu odpowiedziec po protestancku "lakom zes zbawiony" lub spoko wodzu twoja wiara Cie mlodziencze ZBAWILA a ofiara lub wiara wystarczy. Nie gledz wiecej o uczynkach i przestrzeganiu dekalogu.
Sorki troche ironizuje.Zawsze mozna zbawic niewolnika 'buck breaking' slynne zlamanie ogiera  i zamortyzowac po 4 latach
@nie pojmujęŚwiadectwa byłych współpracowników Torbena są zatrważające, absurdalna pro-Torbenowskość mediów w Polsce okaże się śmiertelną kompromitacją; Chn News to charyzmatycy, a Torben to jeden z bożków ich nurtu, to dlatego to robią, chodź wiedzą że charyzmatycy wszystko, cokolwiek by się nie stało, zignorują gdy zawiedzie, bo tak funkcjonują od początku swojego istnienia.
Kościoły ewangelikalne głoszą tę samą ewangelię co kościół katolicki, o wcielonym Jezusie, śmierci, zmartwychwstaniu, wniebowstąpieniu, i oczekiwaniu na jego powtórne przyjście.
Biblia mówi wyraźnie! "Niech nikt z was nie cierpi jako zabójca albo złodziej, albo złoczyńca..." Dlaczego ten człowiek siedzi? Przecież w demokratycznych krajach nie ma prześladowań. Jest wolność i swoboda głoszenia Ewangelii. Nikt nas nie kontroluje i nie zabrania jak się to dzieje w Chinach  i w Korei Płn. W głowie się nie mieści, żeby kaznodzieja mógł łamać prawo. Pan Jezus mówi, że lepiej kamień młyński zawiesić takiemu na szyi niż żeby miał zgorszyć jednego z najmniejszych. 
@NastiaJest dużo prawdy w tym co Pani pisze.
I bardzo dobrze! Demokraci w*n od władzy. 
@InRiZbawiony "jak przez ogień" czyli wejdzie do nieba  "goły jak święty turecki" , jak to jeden z   kaznodziejów objaśniał. Dzieło życia spłonie, ponieważ nie było zbudowane trwale, z właściwych  motywacji. Zbawiony będzie, ale nagrody nie odbierze,  nie ma tu mowy o jakimś czasie spędzanym w czyśćcu. Cały akt weryfikacji dokonań człowieka odbędzie się na sądzie chrystusowym. Tam nie będzie potępionych, jedynie co najwyżej zawstydzeni.
@MatSkoro są zbawieni, tzn. że wiara w Jezusa była wystarczająca. Jest mowa o ogniu który będzie sprawdzał budowle tych co są zbawieni. Skoro zbawieni to wiara była wystarczająca. Ale coś się jeszcze dzieje z nimi. Nie widzę nic, co miałby czyściec wspólnego z uczynkami. 
To jest bożą Wola - Prawdziwą pobożnością jest nieść pomoc uchodźcom , wdowom i sierotom zachowując siebie nieskażonym przez świat - tak naucza Słowo .Ewangelia nie ma narodowości ,ale wierzący już tak i to Bóg podzielił ludy na narody i języki oraz ustalił granicę , wzajemnie możemy sobie usługiwać i kochać siebie nawzajem miłością Chrystusa .
@MartinTo jest bożą Wola - Prawdziwą pobożnością jest nieść pomoc uchodźcom , wdowom i sierotom zachowując siebie nieskażonym przez świat - tak naucza Słowo  .Ewangelia nie ma narodowości ,ale wierzący już tak i to Bóg podzielił ludy na narody i języki oraz ustalił granicę  , wzajemnie możemy sobie usługiwać i kochać siebie nawzajem miłością Chrystusa .
@InRiCzyli wiara w Jezusa dla nich nie była wystarczająca? Ciekawe że wiara złoczyńcy na krzyżu, który się nawrócił na 5 minut przed śmiercią jednak była wystarczająca. Czyściec został wymyślony przez diabła po to, by ludzie wierzyli bardziej w swoje uczynki, niż w dzieło Jezusa na krzyżu. To element fałszywej ewangelii.
Wiekszosc slucha mediow i qybiera w co wierzyc. Problem.jest taki ze kazde.media kłamią (te co sa dostepne w powszechnej TV w kazdym Panstwie) poza tym TV o kest zabieranie naszego cennego czasu na tej ziemi. Mamy naprawde malo czasu...
Z tą ukrainizacją, vo inacz3j to ni3 nazwiesz, dochodzi do anegdoty. W przedszkolu syn ma juz nie ruskie pierogi tylko ukraińskie. Pewnie pierogi też zawiniły...
Niestety, moim skromnym zdaniem, całe te akcje związane z Ukrainą nie tylko w Polsce ale na calym świecie nie niosą prawdziwego pokoju i pomocy, i nie nawołują do tego, jak na pierwszy rzut oka może się wydawac. Władza w tym panstwie nie jest poddana woli Boga, pokazuje to wiele rzeczy. Czy prawdzwiwi uczniowie Jezusa powinni angażować się w politykę? Co my zwykli szare ludzi3 wiemy o wojnie? Tylko to co mowią w mediach i to co p4zekazuja wystraszone uciekajace ludzie z Ukrainy, nawet oni wiedza niewiele. 
@NataszaTo oczywiste, że młodzież widzi hipokryzję również w zawłaszczaniu przez KRK przestrzeni publicznej. Gdyby szkoła była neutralna światopoglądowo to w salach nie wisiałyby znaki religijne przynajmniej, na stałe. Ale tu Tradycja ma więcej do powiedzenia, niż prawo i zdrowy rozsądek. Zachowanie młodzieży pokazuje, że każdy potrzebuje się świadomie nawrócić, a wtedy na pewno będzie ogólnie lepiej w Polsce, dlatego dobrze, że są ruchy Odnowy.
Nie nakażesz też na siłę integrować się Ukraińcom z nami, jeśli przyjedzie ich więcej i zostaną, to stworzą swoje enklawy, tak jest na Zachodzie. Będzie nas łączył tylko pieniądz, infrastruktura, socjal. Będą firmy i miasta niemal tylko z obcokrajowcami. To jest trochę niebezpieczne.
Czy Ewangelia ma narodowość? Nie lepiej pomodlić się o pokój i wolę Bożą?
Terlikowski jest jak mason, ukryty za maską dziennikarza katolickiego ukrywa prawdziwą twarz wroga katolicyzmu, chrześcijaństwa, tradycji i wolności.
@młodyPoruszony przez ciebie kontekst kulturowy i niby nie wykształcone kobiety tamtych czasów, gdzie Apostoł Paweł nigdzie o tym nie wspomina. Dodajesz od siebie do Bożego Słowa, jest to niebezpieczne. Przenieśmy się do naszej kultury i pierwszej ordynacji kobiet na nauczycieli w Szwecji bodajże w 1967 roku. Teraz ponad pół wieku później, spójżmy na owoce. Pani biskup Ewa Brunne jest lezbijką i udziela śluby parom homoseksualnym. Jakie są tego owoce? Cielesne czy duchowe? Po owocach poznajemy. Nie trzeba do tego wielkich teologów, aby poczuć samak owocu... 
@młodykontest kulturowy był  taki, że matka i babka Tymoteusza uczyły go Bożego Słowa od brefos, czyli od niemowlęcia. Apostoł Paweł nie argumentuje tego brakiem wykształcenia u kobiet. Przecież kobiety były sędziami Izraela. Argument Pawła apostoła, przypominam że został wybrany przez Jezusa, dotyczy pierwszej kobiety. W starciu z szatanem poległa. Poza tym Apostoł Paweł odradza nauczanie mężczyznom. Niechaj niewielu zostaje nauczycielami. Nieprawdaż? 
Kobiety potrafią doskonale przekazywać historię z Bożego Słowa dzieciom. Jednak jeśli chodzi o nauczanie dorosłych, coś idzie nie tak.
@LeonX Bez Jego Marcina Lutra nobliwego ksiedza kaolickiego wyzszej rangi wiemy my Polacy ze z zachodu przychodzily wszystkie krucjaty Swietego Cesartwa Rzymskiego narodu niemieckieckiego. wiedzialy to dzieci z Glogowa przywiazane przez Niemcow do maszyn oblezniczych i wiedzieli to Polacy z zaboru pruskiego czyli niemieckiego i autriackiego czyli niemieckiego.wiedzieli o tym Polacy z 1939 ze niemieccy protestanci i katolicy nic nie zmienili w swoich frang nach osten. Ponad 10 stuleci i zero zmiany w parciu i podbijaniu naszego kraju.Slowem Luter walczyl z zachodnia siedziba katolicyzmu. W wielokulturowej Polsce gdzie wiele nacji i religii zylo obok siebie, BEZ stosow Inkwizycji malo ujely te uwagi. Szedzi ze swoim Potopem protestanckim tez duzo wuyjasnili tez Luteranskich -sarkazm
Typowe dla chrześcijan - obwinić ofiary. Byli na halloween - diabeł, jechali do sanktuarium - Czarna Madonna. A jak będą na nabożeństwie ewangelicznym, to kto będzie winien? Zdaje się, że jak Spuergen głosił w to wybuchł pożar, panika i ludzie zginęli. Nie śmiej się bratku z cudzego przypadku.
@darPan Jezus ustanowił swoj duchowy Chrystusowy koscioł, oczyszczony Sw.Krwią Chrystusa, kosciół swiętych narodzonych na nowo Dzieci Bożych.Tym kosciołem nie jest kosciol pedofilii, homoseksualistow, kłamcòw, pijakòw i itd.Niech biedni oszukiwani katolicy otworzą oczy i wyjdą z tej religijnej ciemnosci do swiatłosci Chrystusowej.
@pytam"Ci, którzy umierają w łasce i przyjaźni z Bogiem, ale nie są jeszcze całkowicie oczyszczeni, chociaż są już pewni swego wiecznego zbawienia, przechodzą po śmierci oczyszczenie, by uzyskać świętość konieczną do wejścia do radości nieba". 
@Polski_katolikMożna krytykować Lutra za wiele rzeczy ale dzięki Bogu jego tezy pokazały się światu.  Jest co świętować w końcu października:). 
@MaraGhariPowiedz Majkowi Tysonowi zeby wytrzezwial i nie pomniejszal Powstania Warszawskiego, bo wydaje sie ze zyje na traumie swoich przodkow niewolnikow. .Cosiuss Cklay tez chyba nie chcial byc proetstantem i wolal zostac Muhmedem Ali . Cos ta protestancka laska slabo im sie kojarzy.Mnie zbierta sie na odruchy jak czytam, pamietniki czarnych w niewoli anglosaskich proetstantow w domysle purytan, baptystow bazujacych na bibli i widze protestanckie papugi w Polsce bylych polskich katolikow. Naprawde wymiotuje i to uczucie nie ginie a poteguje sie. Vlog Casha o niewolnictwie polecam.
@LaskomZesZbawionychcialbym proetestancki Polski Bracie wytrzezwiec po szoku jakiego doznalem poznajac prawdziwa historie anglosaskich protestantow i ich czarnych niewolnikow. Takich skurczysynstw nie powstydzono by sie na wschodzie swiata gdzie brutalnsosc jest znana. Zdajesz sobie sprawe ze po abolicji wielu czarnych niewolnikow dalej pozostalo w tej samej sytuacji bo nie mieli kase zeby zamieszkac , wyniesc sie. Ci co mogli, wymnosili sie na polnioc gdzie katolicy zamieszkiwali (Wlosi, Irtlandczycy, Niemcy, Polacy) lub Skandynawsy protestanci. Ci zmuszeni ekonomicznie do pozostania musieli placic za lokum temu samemu Panu. To trwalo w wielu miejscach az do pierwszej a nawet drugiej wojny swiatowej.
Czy KZ jako pierwszy w Polsce podpisze deklarację przeciwko biciu dzieci, jak Metodyści w Stanach?
ChWF - Chrześcijańska Wspólnota Foliarska jest częstym gościem w Chn- nowostiach - głosie Olgino w twoim domu.
@student świętej teologii Wpisz w wyszukiwarkę. 
czyściec to wymysł kleru w średniowieczu aby zarabiać na odpustach 
Piękna akcja. A czy powiedzieli, że nazywają się biblijnymi fundamentalistami, że biją dzieci, wyganiają diabła, płacą dziesięcinę i wierzą w teorie spiskowe? Nie? Jaka szkoda. Na pewno ludzie by walili drzwiami i oknami 
@CattyFragment : "Widzisz, kiedy po raz pierwszy przybyłam do MorningStar, mój pytający umysł wytworzył wiele wewnętrznych turbulencji. Jednak im dłużej tam byłam, tym lepiej stawałam się racjonalizująca znaczenie prawie każdego przeciwstawnego dowodu. Gdybym przestała o tym myśleć, zdałabym sobie sprawę, że dosłownie robiono mi pranie mózgu do zamknięcia moich racjonalnych myśli i naturalnego rozeznania. Byliśmy zalewani zapierającymi dech w piersiach biblijnymi zwrotami, które były poza kontekstem.]
@CattyPolecam w kontekście RJ i Morning star  poszukac sobie książki Mishel McCummber
@Zielonoświątkowiec z KZ Hm...wierzysz w objawienia Ricka Joynera ? 
@pastor Sławek Ciesiółkaśmieszne jest to popisywanie się tytułem przed nazwiskiem. 
@LaskomZesZbawionyA co to ma do rzeczy?
Pastor zajmujący się teoriami spiskowymi, czyta nie tą Biblię. Sam fakt pokazuje, że funkcja Pastor to już Antychryst. Nigdzie w Biblii nie ma funkcji Pastora a tylko Biskup lub Diakon. A co to za Pastor który nawołuje do zabijania rządu? Co to za odstępcze kościoły mówiące o przyjściu wielkiego przebudzenia? Biblia mówi o odstępstwie a oni głoszą przebudzenie. 
Pastorzy czyli Antychryści? Nigdzie w Biblii nie ma stanowiska Pastor. Jedyny Pasterz to Pan Jezus Chrystus, który jest drzwiami do owczarni. Ci co chcą paść Bożą trzodę, Duch Święty ustanowił Biskupami, więc skąd stanowisko Pastor? Co to za funkcja Pastor między Biskupem a Diakonem? Kościoły Protestanckie, Zielonoświątkowe, Baptystyczne, Adwentyści dnia siódmego to odstępcze i zwiedzone kościoły, które zwodzą innych. Wiele można by wymieniać. Nie trzymają się Prawdy. Co robią zespoły muzyczne w.w kościołów w kościołach katolickich? Oddają cześć demonom?
@Mario Właśnie to Pan Bóg mówi w swoim Słowie, że nie są.
@MatJedyny zblizonyy to anglosasko protestanckiego modelu niewolnictwa czarnych za oceanem to byl model Imperium Osmanskiego ze sredniowiecza .Tam rowniez niewolnicy umierali-amortyzowali sie po jakims czasie zakuci na zawsze w kajdany. No ale nie musieli w morderczym upale trzeciny i bawelny od switu do nocy zbierac . Jako bialy z polnocy nie wytrzymalbys jednego dnia tego slonca, wilgoci , upalu, komarow.Inne modele niewoolnictwa wymienione przez Pawla to nieraz luksus i smietanka .Obejrzyj vlog Casha na jutubie  o plantacji i z plantacja w tytule. Calkiem swiezy.
nasz lubelski guru "Idz pan stad" zabawil sie w wielkiego Sedziego i zalatwil, skazal wszystkie pokolenia ludzkosci az do czasow Lutra na potepienie pieklo. Powod -Ci ludzie nie wezwali Jezusa jako ofiary i zbawienie wiec wg niego beda w piekle. Moze i probowali przestrzegac dekalogu , wierzyli w Jedynego Boga, kierowali sie kompasem modlitwy Ojcze Nasz ale nie wyznali publicznie ofiary Jezusa (praktyczny pomysl zaoceanicznych protestantow) a to jest wg lubelskiego eksperta warunkiem. No to nie fajna taka sprawiedliwosc wodzu.
Dobrze ze "przelamywania ogiera" (Buck breaking czarnemu niewolnikowi) i 4-ro letnia amortyzacja niewolnika nie zasugerowal jako odpustu zupelnego, bardzo proetstanckiej biblijnej metody -sarkazm
odcinek 'Po co są odpusty? [SONDA]'
@JaCzytaj Biblię w kontekście kulturowym! Wówczas kobiety nie kształciły się! Dziś mają o wiele lepsze często wykształcenie niż mężczyźni, również te teologiczne i biblijne, jak i znajomość języków greckiego, i hebrajskiego!  Nie wstyd ci tak wyrywać z kontekstu chłopaku? :( 
@KatjaTo po co pisać, że ukrywa je ze względów bezpieczeństwa, skoro w innych artykułach można je znaleźć. 
@InRiw takim razie nadal nie wiemy czym jest?! ( i po co? )
Rzecz w tym, że w KK jest identycznie, śmierć i sąd. Czyściec nie jest stanem pośrednim między niebem a piekłem.
Moja córka chodzi do szkoły podstawowej imieniem Jana Pawła 2  gdzie w jednym miediąu śpiewają barkę  a na drugi miesiąc patrzą na Harego Pottera, i mówią o hallowen. Pomieszanie z poplątaniem.
@OneyMoże, jeśli tak to źle, ale nie sądzę, bo Twój komentarz tu jest. O niewolnictwie można poczytać gdzie indziej na necie. Apostoł Paweł nie negował instytucji niewolnictwa i na tym opierali się niektórzy. W/g niego ten kto był niewolnikiem musiał pełnić swą służbę z bojaźnią, ale jeśli to możliwe powinien dążyć do wolności. Czy rzeczywiście niewolnictwo zostało usunięte ze świata? Nie sądzę, bo jeśli my wiemy jak żyć łatwiej, bogaciej i przyjemniej i nie powiemy tego innym /o ile mogą zrozumieć/ zasłaniając się tajemnicą biznesu, to czy nie czynimy ich niewolnikami, albo ich życie gorszym? Posługujemy się laptopami i telefonami, które Chińczycy robią za śmieszną stawkę - czy nie popieramy przez to niewolnictwa? A co z firmami zachodnimi w Polsce, gdzie pracujemy za 1/3 europejskiej stawki?
@Mario Maryjo... jeśli czczą innych bogów oprócz Jahwe to nie są.
@w cieniu kościoła... Być może musisz trafić na odpowiedni kościół  A kościół tworza ludzie ... wiecej wytrwalosci i zrizumienia . Pozdrawiam serdecznie . 
@LukiPiękne słowa jasno wytłumaczone. Dziękuję.  
@Król jest nagiA Ty swoje podałeś imię i nazwisko . W innych artykułach jest jego nazwisko. To nie oznacza że się chowa. Co za rozumowanie. 
@NataszaW innych artykułach jest nazwisko. 
A gdzie pochwalenie sie herezja pastorstwa kobiet? Juz na wstepie zaklamanie?! 
Das ist fantastisch!
@MatO mój drogi uważaj, pycha chodzi przed upadkiem, a oczywiście , że Pan zna i czy zna protestantów to się okaże !
@Romanizm jest stroną Agresywopanuj się człowieku! Belkę wyjmij z oka!
@MatMamy XXI wiek i czas odrzucić wiarę w moc duchów zmarłych i demonów!  To ludzie dokonują przestępstw, mordują ćpają i sami są sprawcami chorób choćby przez złe odżywianie, a nie żadne diabły. 
@obiektywny Mylisz się.. nie siej zamętu! W katolickim kościele nikt nie idzie za Jezusem Chrystusem - tym z Pisma Świętego. A jeśli jednak tam jest i poznał Zbawiciela i robi wszystko, żeby iść za Nim to już nie jest r-k katolikiem! Tak mówią dokumenty.Nie można być ignorantem i udawać, że jest się katolikiem a jednocześnie nie wypełniać dokładnie tego co wymaga katolickie prawo!Ludzie mówią: ale przecież nawróciłem się w kościele katolickim! Tak, to możliwe ale źródłem nawrócenia nie jest kościół ten czy tamtemu ale Bóg. Kościołowi nic nie można zawdzięczać tylko Bogu! 
Amen, już czas się obudzić i nie żyć z fałszywym przekonaniem
No naprawdę potrzebujemy jakiejś Jacobs żeby wiedzieć iż trzeba się modlić?!
@Twój duszpasterz No właśnie a byłaś kiedyś w Korei Południowej byłaś kiedykolwiek w takiej sytuacji
@NataszaA Ty koleżanko podałaś swoje nazwisko? 
@Król jest nagiHmmm a co to za imię Król jest nagi ...przygarniał kocił garnkowi ,znam tego brata osobiście i jego trudna drogę wyjścia z KrK  pełna szykan i prześladowań przez dostojników KrK...ale wy nie macie czego się bać ,poza zdeskowaniem trolligu ,czyż nie ? 
@MatPolscy katolicy bronili sie przed najazdem Niemcow w Glogowie latem 1109 roku, dzieci na maszynach oblezniczych  i wielokrotnymi krucjatami Swietego Cesarstwa Rzymskiego narodu niemieckiego datowanego na, od ok 800 rok Nie mamy nic wspomnego z zachodem ktory pozniej sobie przeszedl czeasciowo na proetstantyzm a po czexi dalej sa katolikami, dalej nas najezdzajac i mordujac , okradajac (2 swiatowa , zabory) . I tego Polskiego Kosciola BRONIMY Implantowanie zachodnich wartosci kolonialnych po niemiecku katolicku czy protestancku nie robi zadnej roznicy, czy po szwedzku protestancku.  Mariawityzm Polskiego kosciola to tylko wyjatkowa specyfika ostatnie sto lat-Watykan tepil i ekskomunikowal
@Nataszadobrze ze po ewangelicku, biblijnie  i laska nie 'lamaliscie ogiera' . Procedura "Breaking the buck" .Podobno czarni niewolnicy amortyzowali sie po 4 czterech latach.
Zgodmnie z klasykiem (' Idz pan stad ' czy 'idz pod sad' ) Marianem K. : "jak nastepny raz zobacze machajacego mi biblia nad glowa.. to gest z liscia.." skojarzyli ze slynnym lubelskim Chinczykozerca z biblia i sie po ludzku przesrtaraszyli. Pan Patlewicz tez sie przestraszyl machajacych biblia jak ceglowka ;) Prosze na wesolo potraktowac ten komentarz.
@Matwszystkie odpowiedzi dla Ciebie Mat sa usuwane nawet pod innymi pseudonimamicenzura admina -usuwamy niewygodne tresci prawdy i grzechy protestantow
@PiterSugerujesz mi odpowiedziec Jezusowi (do mlodzienca)Nie przestrzegalem przykazan bo sie nie uda. Nie uda mi sie Jezu wiec nie bede probowal , staral sie wytrwac w przykanzaniach-SAMYM BLOGOLSLAWIENSTWIE , nie bede poszerzal Kerolestwo Boga DOBROCI i milosierdzia na ziemi?a jak tylko raz zgrzeszylem to jestem potepiony , czapa i wtedy juz tylko przejde na protestanckie placebo zbawienie z ofiary , zwanej laska i bede wyznawal Ciebie na glos publicznie wkolko a najlepiej na niezrozumialym belkotaniu na jezykach?No zmiluj sie. Masz nie grzeszyc i przestrzegac Bozych Przykazanm, czynic dobrze BO TAK BEDZIE W NIEBIE. To test czy sie nadajesz!!zly bedzie przweszkadzal dokladnie jak w przypowiesci metaforze o lazarzu i bogaczu z ew. Lukasza Owszem zdarzylo mi sie nie raz zgrzeszyc ale skupim si
@MatMat...zapuszczasz się za daleko w chamstwie... Jestem od 1987 r ewangeliczną chrześcijanką . I niejedno widziałam. Przynajmniej dwóch powinno siedziec w kiciu... Tylko jak udowodnic znęcanie się psychiczne. Chcę natomiast powiedzieć, że owieczki powinny być bardziej krytyczne a prezbiterowie czy jak im tam, powinni bardziej uważać, kogo 'namaszczaja'. Po prostu kościoły ewangeliczne powinny przemyśleć wiele kwestii. 
proetstanci , uzytkownicy, entuzjasci  i popularytaorzy zza oceanu nie atakuja tego swieta poniewaz 31 pazdziernik to rocznica proetstantyzmu.Ich podwojne swieto. Owszem niektorzy stronia i robia na boku skromne "trunk or treat" ale sladowo.Wiekszosc lub calosc protestantow szaleje na trick or treat w swojej kolebce za oceanem: baptysci, zielonoswiatkowcy, adwentysci, anglikanie, episkopalianie, itd. . Ci ostatni Anglikanie nawet zabawe w zombiaki na terenie kosciola swojego urzadzaja w ostatni tydzien przed 'hell oh win' (pieklo wygra). Przypomne to swieto zawedrowalo z wysp brytyjskich w jezyku angielskim.
@UczeńPanaJezusaPrawdziwi protestanci - chrześcijanie nie walczą z krwią i ciałem. Nie ma też póki co chrześcijańskich nacji, narodów - są jedynie te o kulturze/tradycji chrześcijańskiej, co nie jest takie złe, ale też i nie doskonałe. Jedne są bliżej, inne dalej od nauki apostolskiej. Ale to jednak protestanckie kulturowo kraje wiodą prym na świecie pod względem praworządności, intelektu, władzy. Islam był lepszy tylko wtedy i tam, gdzie chrześcijaństwo było w odstępstwie, Islam jest Bożym biczem na odstępczych żydów i chrześcijan :)
@ghxTobie udaje siężyć zgodnie z każdym z przykazań?
@InRiDekret o usprawiedliwieniu,kanon 12.Można z,,Brevarium Fidei".
@Natasza@Natasza A jakimi pasterzami są wasi pseudo-pasterze? Interesują się duchowym życiem owieczek, czy też wszystko mają w d..., a liczy się dla nich tylko rząd dusz i kasa od państwa czy kogokolwiek? Wasi wygodniccy pseudo-pasterze bezpośrednio nie ranią ludzi, bo służą raczej bożkom wystruganym z drewna, kamienia i metali, a tych nie można zranić. Albo dogmatom, które nie mają mocy zmienić czyjegoś życia. Oni umywają rączusie... nie chcą komuś powiedzieć, że grzeszy, nie chcą ingerować w czyjeś życie, narazić się - żeby nie wyjść na sektę - wygodnickie nieme psy! Tak o was powiedziano podczas Reformacji.
@NataszaCzyli najlepszy jest "kościół katolicki" (nazwa oksymoron, bo jeśli jest kościół = ekklesia, czyli; "powołani z", to już nie "powszechni").  Jest on dla większości katolików tak jakby go nie było - jedynie tradycją. Naznaczą nieświadomego grzechu noworodka swoim chrztem i już figuruje w statystykach i można go przedłożyć jako numer do wysysania pieniędzy z budżetu państwa w imię polityki Polak = katolik, ha ha, a że ten malec po tym gdy dorośnie będzie robił złe rzeczy, popadał w alkohol, narkotyki, wszelki grzech - to już jego pseudo-pasterzy nie interesuje. A gdy po swym całym zmarnowanym z diabłem życiu z dala od prawdziwej Ewangelii przyjdzie na spowiedź to mu powiedzą; "dobrze, że jesteś... numerze statystyczny" Oto wygodnictwo tych "nie-sekt" - nie chcą ryzykować i ingerować w życie.
@Biblista Nie opowiadaj, bo zabijają ludzi, np. poprzez choroby, narkotyki, wiarę w słowo medium. Faktem jest, że człowiek, jeśli nie odrzuca tego wpływu to jest w głównej mierze odpowiedzialny jego efekt i tu jest sens modlitwy wstawienniczej. Nauka nazywa to chorobą (psychiczną, lub inną), fatalnym zbiegiem okoliczności itp.
@NataszaDokładnie, ale fanatyków dorabiających różne teorie spiskowe nigdy brakować nie będzie.
Bardzo przydatny artykuł.Oby ludzie z przejęciem podchodzili do takich rzeczy bo to nie przelewki.Pozdrawiam redakcję christian news 
@AdamA ty masz głosić miłość Jezusa tym ludziom, których nazywasz idiotami! W taki sposób wyzywając innych nie przyprowadzisz nikogo do Jezusa! Więcej miłości życzę! 
@MarrysiaDiabeł diabłem, ale zawsze znajdzie się na to racjonalne wytłumaczenie, nie dajmy się zwariować dziwną wiarą w duchy.Każdy dobry i doświadczony śledczy na Policji zna takie przypadki, że nigdy duchy zmarłych, ani demony nie powodują zabójstw! Zawsze tylko człowiek za nie był, jest i będzie odpowiedzialny! Nawet w Biblii nie znajdujemy ani jednego przypadku jakoby demon kogoś zabił. Bóg im nie pozwala na to.
Modlę sie o wolność i sprawiedliwość Boża dla ewangelisty, aby był oczyszczony z wszelkich zarzutów w imieniu Jezus!
@LaskomZesZbawionyA jak panowie katolicy traktowali chłopów w Polsce? Jak niewolników, często ich jedynym ratunkiem była ucieczka ze wsi. Słynne było na całą Europę "polskie bicie", gąsior, razy na wyrost profilaktyczne.
https://www.youtube.com/watch?v=yTzRNfu2geI&t=1314s
Sami daliscie sie poznac i przedstrawic prawie 100 lat temu, szambarakanda labamba karambaWho was the first speaking tongue?Agnes Ozman was considered as the first to speak in tongues in the pentecostal revival when she was 30 years old in 1901 (Cook 2008).ww.youtube.com/watch?v=RVQFhGD9Zn4&t=225sI faked speaking in tongues | shamaoszalamiajcie durniejszychPrzyokazji Hindusi sie z was smieja bo robicie to samo co ich rodzime kundaliniJezeli juz to wola katolickie szkoly
@MaryjnyUczeńJezusaTo naśladuj Marię i czcij Pana Jezusa zgodnie ze Słowem Boga 🤗
Ludzie, nie gadajcie głupot, Koreańczycy po prostu urządzili sobie disco w halloween, a wy od razu robicie z nich diabły, które dostały to, na co zasłużyły. Oni powielają u siebie dużo zwyczajów z Europy czy USA, nie wiedząc dokładnie o co w nich chodzi. 
Jakim to trzeba być idiotą aby brać udział w takim plugastwie i być nieświadom co za tym idzie!
To było święto diabła obchodzone.Ze szatanem nie ma żartów,dowód namacalny.
Macie co chcieliście głupota ludzka tradycje podąrzanie za światem powiedział pa  do kobiety którą chcieli żydzi ukamieniować idź I nie grzesz więcej żeby ci sie coś złego nie przytrafiło dzieci diabelskie wielbią demony dzieci boże wielbią ducha ojca syna pan szuka takich żeby mu część oddawali w duchu I w prawdzie a komu oddali demonom więc otrzymali zapłate od demonów głupota I tradycje ludzkie nie znają granic ja jestem prawda droga I życie mówi jeszua 
@BolesławPan Terlikowski zmienia przekonania i dostosowuje swoje wypowiedzi do aktualnej mody. To nie ma nic wspólnego z jego przekonaniami. Jakie one są - decydują chyba pieniądze, które może dostać za swoje wypowiedzi! Żałosny typ!
Niestety obawiam się, że mój zbór przechodzi na ciemną stronę mocy. Niedawno został wykluczony brat, bo ośmielił się mieć inne zdanie niż starszyi NIE chodziło o żadne dogmaty czy doktryny. Oczywiście modlę o Bożą interwencję i Was też oto proszę.
@tupki60Tak, ale czy za cenę 'złamanego zycia'? Przepuszczenia kogoś przez tryby sekty? Zranienia przez nieodpowiedzialnych pasterzy? Trochę przeraża mnie beztroska Twojego wpisu. 
@Natasza... w calej tej sprawie, jedynie co jest najwazniejsze to to, ze zbawienie (zycie wieczne w niebie) jest za darmo, przez zaufanie/wiare Jezusowi Chrystusowi i Jego Ofierze na krzyzu! Raz na zawsze, jedyna Ofiara za nasze, Twoje i moje, grzechy!
Ludzie dają posłuch różnym fałszywym kaznodziejom,księżom,pastorom,i tak naród został podzielony przez nienawiść,nieznajomość Chrystusa i Jego Słowa. Jak postępował Pan Jezus? Co głosił? Co mówił?" Uczcie się ode mnie,bo jestem cichy i serca pokornego." 
@LaskomZesZbawionyCzłowieku wytrzeźwiej a potem zabieraj głos bo nie da się tego czytać bez odruchów wymiotnych 
@maryjny protestantze my katolicy podobnie jak Maria wybranka Boga
kochamy Jedynego DOBREGO Boga-"Bogaty młodzieniec
16 ..Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?» 17 Odpowiedział mu: «Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry.
a rozance do XI wieku na Psalmach do Jedynego Dobrego Boga
@maryjny protestantjako uwielbienie boskie TAK ,odrzucam te polska specyfike Mariawityzmu 100 letniej sekty ktora ekskomunikowal Watykan i walczyl z nia.w naszym katolickim wyznaniu wiary nicejskim z 325 r. powtarzamy "wierze wjednego Boga Ojca wszechmiogacego Stworzyciela Nieba i ziemi..."Spisz w tej czesci jak my katolicy to powtarzamy na kazdej mszy?
pl.wikipedia.org/wiki/Mariawityzm'5 grudnia 1906 roku został wydany dekret Kongregacji Świętego Oficjum o ekskomunice większej, zwanej popularnie klątwą, na ks. Marię Jana Kowalskiego i Marię Franciszkę Kozłowską. Feliksa Kozłowska została jako jedna z niewielu kobiet w historii chrześcijaństwa imiennie ekskomunikowana[a]. Kapłanom mariawickim, również pod groźbą ekskomuniki, wyznaczono 20 dni na zerwanie z ruchem. Dekret został ogłoszony 30 grudnia 1906 w..'
Juz go znamy. Podobnie jak adwntysci, swiadkowie, mormoni wyrosl na terenach anglosaskich protestantowpurytan, anglikanizmu, przemianowanych na baptystow
Procedura 'zlamania ogiera' czarnego niewolnika biciem i kwaltem na oczach najblizszych w celu ponizenia, zlamania ducha oporu. Na znak "zlamania" musial nosic opuszczone spodnie (saggy pants). Historia o ktorej nikt nie uczy.
Przy okazji w 2015 WB finalnie splacila po stuleciach bialych anglosaskich FARMEROW za straty ponisione abolicja czarnych w Koronie Brytyjskiej.

m.facebook.com/presidentjustusjuma/photos/the-history-they-dont-teachbuck-breakingthe-process-of-breaking-the-buck-involve/1026573034430785/
The History they do not teach
""BUCK BREAKING"
@NataszaW polskiej odnowie charyzmatycznej przykładem do czego doprowadzają dyktatorskie zapędy liderów była tzw. grupa raciborska czy też wspólnota z Krapkowic
@UczeńPanaJezusaZgadzam się, na dwa dni przed rocznicą reformacji, apeluję do sumień moich braci protestantów, aby się upamiętali póki czas, zanim Jezus powróci na ziemię, bo później będzie już za późno! Pan Jezus powróci wkrótce i oby się nie okazało mimo waszym przechwałkom, o prorokowaniu, czynieniu cudów itd. że powie Wam nigdy Was nie znałem!  Nie mówię, Wam, że macie wrócić do Watykanu, ale macie pokochać katolików ze szczerego serca i przestać ich hejtować wszędzie! 
@maryjny protestantMaria była największą chrześcijanką, i najlepsza naśladowczynią Pana Jezusa, bo wskazywała na Niego, oznajmiając już w Kanie Galilejskiej: "Uczyńcie co wam mówi mój Syn!" Nie pokazywała na żaden kościół, ale na Jezusa! Jemu tylko oddawała chwałę! 
@Były ksiądz JerzyCiekawe, co Pan powie w niebie Marii,  Matce Pana Jezusa, też ją pan odrzucił jako matkę Kościoła? 
@Były ksiądz JerzyMówi się prawdę w miłości a nie dla poklasku czy z hejtu! 
@UczeńPanaJezusaMiłość okazuje się ba różne sposoby.Przede wszystkim, przez mówienie prawdy, a nie udawanie, że nic się nie stało, kiedy miliony ludzi idą do piekła.
@Nataszaniestety takie są fakty. :(
Jeśli protestanci zmienią swoją postawę, i zaczną naprawdę naśladować Pana Jezusa, Który nie walczył z krwią i ciałem wtedy wówczas dopiero ludzie tacy jak katolicy widząc ich uczynki będą chwalić Ojca, Który Jest w niebie, a póki protestanci będą nawracać katolików jedynie w celu zaludnienia swoich kościołów zamiast ukazywania im Pana Jezusa, to nie wydają swoich owoców! Więc niech się nie dziwią, że nadal będą postrzegani za sektę i heretyków! Bo póki co, to niestety z bólem muszę przyznać jako protestant, że już niektórzy muzułmanie potrafią pokazać więcej miłości Bożej niż oni!
"A foreigner shall lead them" Proroctwo Tomi Arayomi z lipca wypełniło się w Wlk. Brytanii.
https://www.youtube.com/watch?v=kfjGH198VCs
Daniel nie pochylił się przed Nabuchodonozorem. A Włodarczyk tak. Bóg mówi że światłość nie ma nic wspólnego z ciemnością A On znając Słowo Boże nie zachował słów JEZUSA. Bóg mówi wyjdzcie spośród nich i nieczystego nie dotykajcie...To do dzieci Bożych.. Ale już nie do Wlodarczyka 
A ciebie jakoś z amoku nie może... 
To by się z Pismem zgadzało. Nie ma w NT nikogo takiego jak pastor, a - jak wiadomo - nie ma też na świecie prawdziwych mężczyzn.
@prawyJak mzułmanie buddyści itp mogą sobie uświadomić bliskie przyjście Pana Jezusa jak w niego nie wierzą a wręcz jest dla nich ,, zgorszeniem,, . Jak wierzący ewangelicznie człowiek może stawać razem w modlitwie z ,,poganami,, Niech to sobie uświadomią ( poczytają objawienie Jana) ze pokoju na świecie już nie będzie a stawanie w modlitwa do Boga z innymi religiami bo to się nazywa bałwochwalstwo 
Szczytna akcja, uważam jednak , że to, czy kościół sektą jest czy nie jest, zależy nie tyle od teologii i dogmatów, ile  od dojrzałości liderów. 
Żeby ludziom nie wyrządzać krzywdy, nie manipulować nimi, i nie leczyć własnych kompleksów.

Nawet w kościele katolickim, który jest historycznym kościołem, monopolistą i monolitem (chociaż akurat to jest dyskusyjne), też zdarzały się skandale w małych grupkach  typu oazy, czy odnowa charyzmatyczna, gdzie zaangażowanie grupy i dyktatorskie zapędy lidera dawały tragiczny efekt.
@FugitiveSlaveUcieczka polskiego chłopa ze wsi przed pańszczyzną była karana podobnie. Chłop w Polsce przed-rozbiorowej był dla pana - katolika, bo kontrreformacja przecież wygrała - zwierzęciem. A kościółek na to patrzył i zacierał rączki na zyski... Kogo chcą osądzać i skarżyć ci, których przodkowie robili ze swoimi rodakami (!!!) to, co Anglosasi jednak z obcymi - Murzynami? U nas niewolnictwa nie było! Nie nie! Pańszczyzna tylko! Haaa ha ha, hipokryci! A niewolnictwo w katolickiej Ameryce Łacińskiej? Zacytuj coś stamtąd. Fajna metoda - wybielanie się w czasie... pewnie za 50 lat Watykan otworzy "archiwa", z których będzie wynikać, że katolicy spalili na stosach najwyżej 100 protestantów.
https://www.youtube.com/watch?v=yTzRNfu2geI
Kurylas ludzie się skarżą na ciebie że lubisz cudze pieniądze! Londyn pozdrawia.
@ZiutT. Terlikowski to katolicki harcownik. On wie, że mu się religia  wali, że już nie będzie tak jak było i on ratuje co się da ! Chce, żeby istota katolicyzmu pozostała niezmieniona, np. prymat papieża, sakramenty i ich zbacza rola, na którą katoliccy księża mają monopol itp.Także nie daj się nabrać.
Kiedy wreszcie my, protestanci przestaniemy zionac nienawiscia do katolików? Pan Jezus mowil o JEDNYM kosciele i w sklad tego PRAWDZIWEGO kosciola wchodza rozne protestanckie, katolicki i te stare, historyczne: koptyjski, babilonski, ormianski, abisynski, i inne. My nie mamy monopolu na chrześcijanstwo, a wykluczamy nie-protestantow z chrześcijanstwa. Masakra. Kosciol wojujacy sam ze soba i do tego poganska, demoniczna nawalanka z zewnatrz. Nie dziwie sie, ze chrześcijanstwo w dzisiejszych czasach jest b slabiutkie. Nie dziwie sie. Bo nie jestesmy jednoscia (nie mylic z chora ekumenia, bedaca w sojuszu z herezjami).
@ghxCo do porzucania wiary, naznaczania wiarą ludzi przez ludzi, sukcesji apostolskich, wmawiania sobie kim jesteśmy itp.:
"Mówił więc do tłumów, które wychodziły, żeby przyjąć chrzest od niego: «Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? 8 Wydajcie więc owoce godne nawrócenia; i nie próbujcie sobie mówić: "Abrahama mamy za ojca", bo powiadam wam, że z tych kamieni może Bóg wzbudzić dzieci Abrahamowi. 9 Już siekiera do korzenia drzew jest przyłożona. Każde więc drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone».
Nie ma powodów do niepokoju... hahhahah bo co, bo ty człowieku tak mówisz? Kto ci dał prawo do tego?! Jeśli twoje życie nie niepokoi cię to rób jak uważasz ale jeśli nazywasz się "pastorem" - bierzesz kasę od ludzi za to że pozwalają ci wmawiać sobie co tylko chcesz to uważaj co robisz, co mówisz, z kim się spotykasz itp bo nie jesteś osobą prywatną Dostajesz kasę za twoje religijne działania! A to chyba może się nie wszystkim podobać. Rozmawiałeś o tym może z innymi którzy ci płacą???
Śmieszni i groteskowi są ci wieszcze z Ameryki (i nie tylko). Dobrze, że wielu wierzących w USA ale też już w Polsce oprzytomniało i nie dadzą się im zwieść. 
@Były ksiądz Jerzy"..Pewnym pośrednim rozwiązaniem są biblijne grupy domowe."  A czemu pewnym pośrednim? Myslę,  że raczej najlepszym ( patrz: Dzieje Apostolskie i podany tam obraz ecclesia czy inaczej kahal) Nigdzie w Piśmie Św. nie ma zalecenia żeby byli zawodowi duchowni do których trzeba pójść - do ich budynków - po jakieś nabożeństwa.Poza tym w Piśmie Św. nie ma takiego słowa kościół - w tym znaczeniu jakie znamy dziś. Ta instytucja to wymysł poganina i polityka cesarza Konstantyna Wielkiego w IV w., która nie ma nic wspólnego z biblijnymi wspólnotami domowymiTak to widzę ja ;-)
@Błąd Christian Newsoj niezłe ziółko z tego Andersona, takich nam nie trzeba.https://pl.wikipedia.org/wiki/Steven_Anderson
@MatPolska była kiedyś wielokulturowa. Niemalże zostałaby  krajem protestanckim, bo szlachta, mająca decydujący głos w państwie, masowo konwertowała.
Apostoł Paweł działał w warunkach multi-kulti; inne wtedy nie istniały.  Więcej zła przyniosło urzędowe rozprzestrzenianie chrześcijaństwa. 
Młodzież się sekularyzuje, bo nie lubi obłudy. Od ponad 30 lat mamy religię w szkołach i niewiele to zmieniło. Przykucie uczniów do ławek łańcuchami też niewiele zmieni.
Na imigrantów, jako starzejące się społeczeństwo jesteśmy skazani. Chodzi o to, żeby ich asymilować, a nie trzymać w "gettach". Nawet Ukraińcy pracujący w PL słabo się integrują... Z tego co wiem, w niektórych firmach bywał zakaz kontaktu Polaków i pracowników agencyjnych zza wschodniej granicy.  Czyjaś polityka, która  wystawi rachunek.
@OnCo za palant. Powiedz to Panu Bogu,  ze katole, to nie chrześcijanie. A moze to ty jestes  Panem Bogiem, skoro lepiej wiesz od Niego?
Nic dziwnego, Anglia od dawna jest wielokulturowa. To nie przeszkadza królowi chronić wiary anglikańskiej na podstawie tytułu nadanego Henrykowi VIII jeszcze przez Rzym - "Defender of the Faith" i zachowanemu po oderwaniu się Anglii od papiestwa. Nowy król Karol III interesuje się oprócz tego szczególnie chrześcijaństwem ortodoksyjnym, a także islamem i judaizmem.
A czy Polskę czeka to samo, t.j. multi-kulti i sekularyzacja? Sekularyzacja wśród młodzieży już jest, choć próbuje się wepchnąć lekcje religii do środka zajęć, ten rząd hamuje też napływ cudzoziemców bardzo innych kulturowo i etnicznie, ale będzie musiał to zmienić jeśli chce pozostać w U.E.
Myślę, że to zagrywka rządu U.K. w celu pozyskania Indii, które oderwały się ostatnio od przyjaźni z USA /Anglosasami/i balansują pomiędzy Zachodem, a Rosją. Jego ojciec jest potężnie bogatym biznesmenem w Indiach.
Już David Willkerson w swym słynnym proroctwie z lat 70-tych przepowiedział nową ekumeniczną religię, gdzie papież będzie traktowany jedynie symbolicznie. Nie ma problemu z przyjaźniami z katolikami, póki co, ale to przyjacielskie grono z czasem zmieni nastawienie do reszty po tym jak otrzyma moc. Ci, którzy nie będą należeć do tej zjednoczonej formacji będą traktowani jako ekstremiści i zwalczani, co jest możliwe w obecnych czasach narzucania propagandy wszelkiej poprawności. David powiedział, że katolików charyzmatycznych będą czekać najgorsze prześladowania. Można to znaleźć w sieci. Tu link do innego materiału.
https://www.youtube.com/watch?v=igoUrZwkuZc
@BolesławW sprawach wiary w Boga Najwyższego ma rację tylko Biblia nie żaden Terlikowski,którego życie zależy właśnie od Boga Najwyższego. Widocznie p. Terlikowski nie wie o tym i wygaduje to w co sam wierzy.
Wypowiedzi p.Terlikowskiego są takie same jak poglądy Kuby Wojewódzkiego,więc nie ma czemu się dziwić.
Takim ludziom którzy siebie nazywają chrześcijanami a obojętnie są i prawdy Ewangelii, nie obchodzi ich w co kto wierzy byłe tylko zbudować religię która pod prymatem Watykanie wchłonie jak najwięcej ludzi. A gdy wystarczająco urosną w siłę to wezmą się za przejęcie kontroli nad światem by ustanowić "pokój i bezpieczeństwo" a tych co im się nie podporządkują będą eksterminować. Jeśli będziemy popierać te ekumeniczne inicjatywy to tylko przyspieszymy ten proces. Biblii nas ostrzega przed tym co ma się wyważyć. 
Był czas - na szczęście przeszły - kiedy uznawałem Tomka Terlikowskiego za betonowego oszołoma (przepraszam kolego po fachu za tę szczerość). Dziś jednak uważam go za publicystę, którego opinie warto śledzić i dać im posłuch. I nie wiem czy jest to efekt ewolucji poglądów red. Terlikowskiego, czy moich... 
Terlikowski ma rację, i odwagę wyrażania swoich poglądów. Brawo
@adminPokazaliście jego zdjęcie i przez to manipulujecie i wprowadzacie w błąd. Więc nie dawaj żadnych "uśmeichów" tylko poprawiach artykuł i wywal zdjęcie bo wstawienie Andersona jest obrazą przeciwko chrześcijanom baptystycznym, skoro Andersoniści i baptyści uznają się wzajemnie za niezbawionych.
@Były ksiądz JerzyTo może popatrzmy szerzej, bo może chodziło o coś innego. Kanon 1 "Jeśli ktoś twierdzi, że człowiek może zostać usprawiedliwiony przez swoje czyny dokonywane albo siłami natury ludzkiej, albo nauki Prawa, lecz bez łaski Bożej przez Chrystusa — niech będzie przeklęty". Kanon 3 "Jeśli ktoś twierdzi, że bez uprzedniego natchnienia Ducha Świętego i jego pomocy człowiek może tak wierzyć, ufać lub pokutować, aby została mu udzielona łaska usprawiedliwienia — niech będzie przeklęty" i wiele by cytować. Mamy również Wspólną deklarację w sprawie nauki o usprawiedliwieniu. "Z wywodów przedłożonych w niniejszej Deklaracji wynika, że między luteranami i katolikami istnieje konsens w podstawowych prawdach dotyczących nauki o usprawiedliwieniu".
pastor zajmujący się teoriami spiskowymi ?  Żenada! 
@WysłannikPrawdyKolejna literówka 🤦 Aby nie czystego nie dotykać.
Bardzo proszę zrobić edytowane komentarzy to twórców oczywiście strony prośba.
@WysłannikPrawdy *To już nie pochodzi z Ducha Bożego. Literówka się przytrafiła. 
Dlaczego pastor się boi powiedzieć że każdy kto zadaję się z ekumenia umaczał swój palec już w gniewie Bożym. Musimy otwarcie mówić Prawdę bo tak mówi Duch Święty i u niego nie ma żadnego zaciemnienia, więc jeśli mówi aby czystego nie dotykać to nie dotykać, a nie że może. To już pochodzi z Ducha Bożego lecz przeciwnika mowa. Wyjdźcie ludu z tego abyście nie byli uczestnikami ich grzechów i nie spotkała Was kara, kiedy kielich rozcieńczonego gniewu będzie się wylewał na zdrajców Prawdy.
Człowiek który ma takie przekonania i wypowiedzi to albo nie czytał biblii albo nie uznaje jej autorytetu.
@diakondiakon, czy ty jesteś nowo narodzony? Czy ty masz relację z Bogiem? Myślę, że nie... Co innego religia a co innego żywa relacja z Bogiem! On jest taki kochany... Będąc wypełniony Jego miłością, wiedziałbyś, że nie potrzebujesz szczepionki! Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego wieczoru 😊 
To nie chrześcijanka, tylko katoliczka, a to wielka różnica.
@JacekCo to znaczy trzeba obsłużyć ? A co to rozkaz jest ? Mieszkałem tam 20 lat i prowadziłem swoją firmę i nikt nie miał prawa mi rozkazywać czy mam klienta obsłużyć czy nie . 
@Bliźni Oczywiście Twoja restauracja,Twoja piekarnia,możesz sprzedawać komu chcesz,jak był covid to w wielu punktach była informacja ,że niezaszczepionych nie obsługujemy,ktoś tam napisał,ze Rosjan nie obsługuje,ich małpy ich cyrk
@Prorok a gdzie jest tak napisane, że Bóg sprawdza? podaj namiar!
@ZenekTe mądrala!  mam Ci przypomnieć całkiem sporo katolików- morderców? 
@uczeń JezusaKaczyński w jednym z wywiadów powiedział,  że nie jest zbyt mocno wierzący. To polityk który swoimi wypowiedziami stara się pozyskać głosy wierzących.  Jesli będziemy głosować tylko na takich, którzy są przeciwni lgbt, aborcji czy eutanazji możemy wpuścić tylnymi drzwiami inne bardzo złe rzeczy do rzeczywistości i do prawodawstwa.  Hitler zamykał homoseksualistów do obozów. Odwoływał się publicznie do chrześcijaństwa a prywatnie z niego drwił.  Otarł się w dzieciństwie o katolicyzm. Pis ma ogromny apetyt na władzę lub wszechwładzę to bardzo niebezpieczne 
@Bliźni Wpis z serii: Nie rozumiem, więc się wypowiem. Takich wyroków było już w Stanach kilka, więc dokladnie wiadomo, jaka jest linia orzecznictwa. Nie wolno dyskryminować, dla tego trzeba obsłużyć każdego, niezależnie od poglądów, rasy , płci itd. ale nie o to chodziło w tej sprawie. Para lesbijek chciała, by przygotowany tort wyrażał ich poglądy na małżeństwo, sprzeczne z poglądami właścicielki cukierni. Chciały więc zmusić właścicielkę cukierni do wykonania czegoś, co byłoby złamaniem jej światopoglądu. Ta pani nie odmówiła obsłużenia ich, dlatego, że były lesbijkami. Odmówiła umieszczenia lesbijskich napisów na torcie. Dlatego sąd przychylił się do jej argumentacji.
@Bliźni Nie do końca może ktoś oczekiwać odebmnie usług które są wg mnie obraźliwe albo naruszające moje wartości. Prowadząc własny biznes mam prawo o tym decydować kogo obsłuże i czyje zlecenie wykonam zgodnie z wartościami które preferuje ja lub moja firma. 
Można więc nie obsługiwać chrześcijan. I to zgodnie z prawem Kalifornii i Polski. Takie wyroki działają w obie strony.Sędzia nie przemyślał konsekwencji. W Polsce legalnie można odmówić świadczenia usługi każdemu powołując się na swoje sumienie. Jest to przykład idiotyzmów TK. 
Świadczenie usług to obowiązek każdego podmiotu gospodarczego, który działa na rynku. Chcesz dyskryminować, to państwo powinno cię karać. Można skonstruować tak regulamin usług, by nie przyjmować usług obrażających innych, dyskryminujących. 
Niech mi ktoś wytłumaczy, co jest złego w upieczeniu tortu dla pary lesbijek? Oczywiście korzeniem jest nienawiść, dyskryminacja. Czy Jezus nakazał nienawidzić bliźniego? Według pewnej interpretacji tak. 
Czyli klamka zapadła … katolicy i muzułmanie są braćmi. Dobrze że moimi nie są. Ale wreszcie wyszło szydło z worka - papież nie wspomina o Jezusie a to rdzeń chrześcijaństwa, widać że idzie w kierunku New age
A jak chłopaki z głoszeniem ewangelii u was? Na debaty macie czas a wyjść codziennie na ulice waszych miast i mówić o Jezusie też macie czas ? I rozumiem że dużo codziennie osób się nawraca ? Bo widziałem zbór Uczniowie Jezusa w Kielcach i tam raczej tłumu nie ma …
I do kogo te chłopaki będą się modlić ? Do buddy, allaha, wielkiego potwora pizzy czy jeszcze do innego?
@LukiCyt; "Z tego co widzę, chodzi papieżowi jedynie o wyzbycie się jedynie prozelityzmu z czym osobiście sam się zgadzam." I tu błądzisz. Nie sądzisz, że człowiek ma prawo być całkowicie wolny światopoglądowo? Co? chrzest niemowlęcia ma mnie na stałe przywiązać do Rzymu??! Widzisz, szatan wie, że nie może powstrzymać cudu jakim jest nowe narodzenie z Ducha dziecka Bożego na podstawie słuchania Ewangelii, ale będzie robił wszystko, aby to dziecko było nieefektywne w Królestwie, a do tego ma wszelkie metody zwodzenia, połowicznego chrześcijaństwa, pozostawania ludzi w kultach i naukach demonów - to osłabia Królestwo Boże od wieków. Duchowe niemowlęta nie mogą prowadzić ludzi w Kościele, bo doprowadzą je tylko do pewnej granicy - tak jest w Odnowie w Duchu Św. i bywa w zborach charyzmatycznych.
Co ty gościu wygadujesz? Że protestanci kochają matkę bożą? Nie wiem czy wiesz że Maria ziemska matka Jezusa była porządną żydówką, która po urodzeniu Syna Bożego współżyła z Józefem dając mu dzieci. Godna szacunku niewiasta a Jezus powierzył opiekę nad nią swemu przyjacielowi apostołowi gdy umierał W Jerozolimie jest grób tej kobiety i można go odwiedzać.Bóg to Ojciec Syn i Duch i nie ma wśród nich żadnej matki Bożej 
A o Maryji było ?O modlitwie do zmarłych świętych?Niestety Kościół Rzymski z tych herezji się nie wycofa
Po co tutaj wypowiedz tego posła …To jest polityk osoba nienawrocona i chyba nawet niewierząca Bo wierzący żyją w przebaczeniu a nie jak on w zemście i nieprzebaczeniuTo jest człowiek z chorą duszą i z daleka od niego i jego wypowiedzi
Ekumenia to wielkie oszustwo Dużo się nabrało na to
@ghxZa to była sroga pańszczyzna, gdzie polski pan katolik sarmata traktował polskiego chłopa jak zwierzę, szczególnie po zwycięstwie kontrreformacji...
https://www.youtube.com/watch?v=yTzRNfu2geI
@Tubalto chyba dobrze, że uświadomili sobie, że Pan Jezus ma przyjść ! Tylko wtedy przyjdzie jak wypełni się Apokalipsa, ale nie Armagedon, nie antychryst, ale wołający wspólnie kościół przyjdź Panie Jezu! Maranatha! 
Sama nauka w postaci niektórych jej przedstawicieli twierdzi, że teoria Darwina nie jest naukowa. Na świecie istnieje wielu naukowców, którzy oficjalnie się od niej odżegnują; https://dissentfromdarwin.org/scientists/
Przeciwnikami teorii ewolucji są m. in. Michael Cremo /"Forbidden Archeology"/, David Berlinski /"The Devil's Delusion"/, David Gelernter. Oni nie są nawet nie deistami w/g naszej chrześcijańskiej definicji, a jednak widzą logiczny absurd teorii Darwina m.in. w świetle skomplikowania DNA nawet najmniejszych organizmów. Dziwię się darwinistom, że usiłują za wszelką cenę bronić swego bożka Darwina nawet kosztem logiki i zamilczywania faktów; przecież jeśli teoria Darwina nie jest prawdą to można wysnuć lepszą nie-teistyczną teorię n/t powstania świata i życia bazującą na faktach
@UczeńJezusaHa ha, Paweł wcale nie pochwalił Ateńczyków za to, że są " niezwykle religijni", a jedynie stwierdził ten fakt i to używając słowa "δεισιδαιμονεστερους", tak, słowa z rdzeniem 'demon' :) /Dz. Ap. 17: 23/ co wyraźnie pokazuje co o ich wierze sądził. Natomiast w następnym wersecie zauważa, że mieli oni piedestał dla "nieznanego boga" i tu użył zwrotu 'αγνωστω θεω'. I wtedy głosił im prawdziwego Boga i Chrystusa, wykazując, że Go wcześniej nie znali nazywając "nieznanym". Czytajmy Pismo Św. bez uprzedzeń i bez używania go do podpierania własnych twierdzeń. Inaczej nie dojdziemy do wolności synów Bożych. To nie jest takie trudne, jak się wielu wydaje!
@MatCiekawe, 1000-latka przekłada ten werset; "aż dojdziemy wszyscy razem (...)", choć w oryginałach nie ma słowa 'razem', co jest logiczne, bo skoro nie ma pełnej jedności to nie ma mowy o pełnym "razem" :) Apostoł Paweł doskonale rozumiał, że walka jest duchowa i ludzkie dogmaty nie zapewniają trwania w Prawdzie, wręcz odwrotnie. Jan zachęca, by "trwać w namaszczeniu, które jest prawdziwe". Sam Paweł był odrzucony przez chrześcijan z całej Azji w pewnym okresie. Powierzchowna jedność nie ma wiele wspólnego tą prawdziwą duchową.
@UpadekDokładnie! stary katolicki argument, że tylko KRK jest prawdziwy bo ma jedność i przecież to widać :) Dobrze, ale jedność w czym? W nie-apostolskich naukach przecież! Każdy, kto neutralnie i z modlitwą czyta Pismo to widzi. Wolę być w którejś z 45 tys. protestanckich denominacji i badać jej nauczanie, niż jako wierny bałwochwalca skończyć w Jeziorze Ognia! Ap. Paweł nie narzucał klatki dogmatów na wierzących, oprócz podstaw. Proces poznawania Pana był w/g niego indywidualny; "aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa, abyśmy już nie byli dziećmi, którymi miotają fale i porusza każdy powiew nauki, na skutek oszustwa ze strony ludzi i przebiegłości w sprowadzaniu na manowce fałszu." (Ef. 4)
Wspólna modlitwa....do KOGO? Do Marii? Innych "świętych" zmarłych? A może do....opłatka, który, jak katolicy wierzą- jest Bogiem? Wspólna modlitwa....???
Polska jest poganska.. Maryjna. Jak polska może powstrzymywać zło.. Polska nie stoi na jego drodze skoro się nie przeciwstawia. Polska odchodzi od ewangelizacji Jezusa. Wierzących chrześcijan traktuje się jak oszołomów bo biblia nie jest tu autorytetem.. Na szczęście są wierzący biljinie chrześcijanie którzy mimo prób  bronią wiary w ewangelię Jezusa. I mimo prób nie przestaną bronić prawdy. Polska nie ma prawidłowego kościoła. Więc nie zgadzam się że Polska powstrzymuje zło. Bo jak Polacy modlący się dzień w dzień na ruzancu mogą je powstrzymywać. To Jezus jest droga i drzwiami nie Maryja 
@sprawdzaczBóg! Tak, sprawdza On każdego. zaufaj Jemu!
Koniecznie obejrzyjcie proetstanci a szczegolnie baptysci, purytanieobrazki plecow Gordona-Gordon's back -po chlosciei 'slave ship' czyli statek z ulozeniem niewolnikow niczym sardynek
Oney była w związku małżeńskim z wolnym czarnym marynarzem, Johnem Staines?em, i miała z nim troje dzieci: Elizę, Nancy i Willa. Wszyscy umarli wcześniej od niej.
Ustawa 'Fugitive Slave' z 1793 roku, przeszła większością głosów członków Kongresu i została podpisana przez Waszyngton, że ucieczki niewolników stały się przestępstwem federalnym, a łowcy niewolników mogli prawnie działać w każdym stanie USA i na jego terytorium. Ze względu na to prawo, Oney Jugde Staines spędziła ostatnie 52 lata swojego życia jako uciekinier.
Oney Judge zmarła w Grenlandii, w Nowe Hampshire 25 lutego 1848 roku.
W dniu 25 lutego 2008, w 160 rocznicę jej śmierci, Filadelfia obchodziła pierwszy “Dzień Oney Judge” .
web.archive.org/web/20140304193634/www.ciekawe.onet.pl/historia/wymazana-karta-amerykanskiej-historii,4,5597434,artykul.html
Wymazana karta amerykańskiej historii (moim zdaniem wymazana karta anglosaskich protestantow bo polnoc katolicka, luteranska, podjela walke z poludniem)

14 lut, 08:20 Tomasz Borejza / Onet Onet

Człowiek pracujący na plantacjach Luizjany "amortyzował" się w cztery lata. Po tym czasie mógł umrzeć bez straty dla właściciela, a ten kupował nowego. To tam doszło do największego powstania niewolników w historii USA, które należy do wstydliwych i skrywanych kart przeszłości tego kraju.
Szybka reakcja dała im przewagę, ponieważ niewolnicza armia złożona z 11 różnych narodowości i mająca... 11 wodzów, nie zdołała w tak krótkim czasie przekształcić się ze zbieraniny w wojsko.
Chodzi o tragiczny obraz chlopow panszczyznianych. Autor zwierzen zapomnial tylko wspomniec ze Polska byla juz pod zaborami200 lat temu czyli w 1822 -trzech zaborcow i totalnie wyniszczona ograbiona wojanmi rabunkowymi wczesniejszymi jak Potop Szwedzki, Potop ruski z wycinka Polakow przez szwedzkich proetstantow, i pozniejsza Wojna polnocna ktora rozegrala sie na terenach Polski. Taki ogromny szczegol, gdzie ludzie nie mieli juz NIC lacznie ze szlachta.
Sam sobie odpowiedz prosze jak w protestanckiej WB czy protestanckiej biednej Szwecji traktowano chlopow i dlaczego ci nie mieli wodociagow, wody cieplej, elektrycznosci, kanalizacji, intenetu, tv i smutne buzie mieli . Moze za czesto ich szwedzi, ruscy i szwaby, Tatarzy i Turcy podbijali wespol czynili rozbiory , wybijali i okradali.
Ktoś sprawdzą jej przepowiednie? Skąd ona się wzięła? 
@prawyWiemy z Ewangelii, że Pan Jezus się zgadzał z faryzeuszami co dwóch największych przykazań: 5Moj.6:1-6 i 3Moj.19:18
Pamiętajmy, że w czasach Pana Jezusa i Apostołów Nowego Testamentu jeszcze nie było spisanego! A jedyną Biblią był Stary Testament i Powtórz.Pr.6:1-6 i Kapł.19:18
@Błąd Christian NewsA gdzie napisaliśmy, że należy? :)
Steven Anderson należy do NIFB - Andersonistów.
Steven Anderson zaprezentowany na zdjęciu artykułu nie należy do Konwencji Południowych Baptystów.
@Uczeń Pana JezusaGłoszenie ewangelii ludziom przez kobiety a nauczanie w zgromadzeniu to dwie różne kwestie...
@student świętej teologii pewnie departament z ramienia dawnego ministerstwa do spraw wyznań.
Dz.18:26  Pryscylla i Akwila Mężczyzna i kobieta małżeństwo usługiwało Słowem!
@Krakers"Nie ma władzy jak tylko od Boga", "Króla czcijcie", niektórzy o tym zapominają szkalując władców.
@katolikOd kiedy to katolicy nauczają 10 prawdziwych Przykazań Dekalogu? Przecież Drugie formalnie odrzucili
@BłeeeNiestety w kościołach byli judasze, duchowni, którzy donosili PRLwskim władzom! 
@BłeeeRozdawali w kościołach dary jedynie z USA! A Komuniści okradali kościoły z tych darów!
@BłeeeGdyby nie USA miałbyś w POLSCE komunizm nadal!  Kto wtedy przesyłał twojej rodzinie dary?
@BłeeeA ty kto od Putina co też nie lubi ruchów z USA? Nie kompromituj się! 
pastor jest stwierdzeniem nie pochodzącym z Biblii. 
GeneralniewPiśmie Świętym użyte jest greckie słowo biskupos, lub prezbiteros, oznacza starszy zboru
Bzdury . W Biblii nigdzie nie ma napisane ,że tylko mężczyźni mogą nauczać i być pastorami 
Jesteś chrześcijaninem nie możesz wspierać lewactwa! 1Kor 6:9-10
@CzarnyA więc wybierasz aborcję? 
@gedrgo co chodzi? Czemu nie można wstawiać komentarzy?
Patoprawica często podkreśla aspekty seksualne. Nie wspomina, iż obniża podatki dla najbogatszych, likwiduje programy socjalne, obniża wartość płacy realnej pracownika. Głosy oddane na patoprawice to popieranie wyzysku, degradacji środowiska naturalnego.
Dla zainteresowanych - może posłuchać, co n/t ma do powiedzenia katolik prof. Aleksander Bańka, który brał udział w spotkaniu:https://www.youtube.com/watch?v=UlSB9zYZWZw   Od 3:44.
Pastor Kurylach czy Cyrikas posługują się kłamstwem kłamiąc ludziom w oczy, nie wiem czy świadomie czy nieświadomie, nie osadzam lecz sprawdziłem niektóre wypowiedzi u źródeł i się nie potwierdziły. To są pastorzy którzy zamiast ogłaszać Chrystusa ogłaszają światowe spiski od pandemi zaczynajac, maseczkach kończąc na katolikach w swojej nienawiści nie naśladując nawet apostoła Pawła nie wspominając Chrystusa który pogan pochwalił że mają tyle ołtarzy dla bogów różnej maści a tym samym pokazując swoją religijność i ogłosił im Chrystusa w przeciwieństwie do tutejszych pseudopastorów którzy nie spotkali się z żywym Chrytsusem i czytają chyba całkiem inna Biblię niż now*narodzone dzieci Boga żywego.Modlę się o tych pastorów by spotkali w swoim życiu prawdziwego Chrystusa i poszli Jego śladami naśladując PANA który nas wykupił z niewoli do wolności dzieci Bożych.
@zniesmaczonyPodział został wiecznie ustanowiony przez niemzmienne Romanistyczne Sobory Powszechne jak Sobór Trydencki który przeklina do potępienia protestantów za ich wiarę - to wy jesteście agresorami, lecz obłudnicy, mówicie przeciwko tym których przeklinacie że mówią przeciwko temu co robicie.
Upadek anty-protestanckiego oszustwa 45 tysięcy denominacji protestanckich, 2022 rokhttps://youtu.be/Tp9BSoeDxsU
@w cieniu kościoła...a ten palec w dół co miał oznaczać już komuś się podpadłem, swoimi przykrmi zwierzeniami, że nie ma wspólnot na prowincji ! Helo ludzie co z wami?
@zapytamTak, a to, że uzdrawiać będzie zapowiedziane jest wszystko wcześniej w Biblii Hebrajskiej w Starym Testamencie choćby tu: Księga Izajasza 35:6 
@Zono czy to chop czy baba terPrawdy to Ty potrzebujesz w swoim życiu, Prawdy o tym, że Jezus przyszedł na świat, aby umrzeć za Twoje grzechy i zbawić Cię, jeśli mu zaufasz. Więcej nie potrzeba. A potem idź i czyń podobnie, przebaczając innym i poświęcając się dla nich
@sługa Chrystusa 2Kor 6:14-18: "Nie wprzęgajcie się w nierówne jarzmo z niewierzącymi. Cóż bowiem wspólnego ma sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo jaka jest wspólnota między światłem a ciemnością? Albo jaka zgoda Chrystusa z Belialem, albo co za dział wierzącego z niewierzącym? A co za porozumienie między świątynią Boga a bożkami? Wy bowiem jesteście świątynią Boga żywego, tak jak mówi Bóg: Będę w nich mieszkał i będę się przechadzał w nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan, i nieczystego nie dotykajcie, a ja was przyjmę. I będę wam Ojcem, a wy będziecie mi synami i córkami — mówi Pan Wszechmogący."
14 Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo5. Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? 15 Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? 16 Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego - według tego, co mówi Bóg:6
Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich,
i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem.
17 Przeto wyjdźcie spośród nich
i odłączcie się od nich, mówi Pan,
i nie tykajcie tego, co nieczyste,
a Ja was przyjmę
18 i będę wam Ojcem,
a wy będziecie moimi synami i córkami -
mówi Pan wszechmogący.
2List do Koryntian 6: 14-18Jestem na nie - papież przyniósł na ołtarz Pacza mamę obrzydliwe bóstwo. Jaki z niego więc Chrzescijanin ? Gdzie ślepy ślepego zaprowadzi ?
@sługa Chrystusa Katolik to nie brat. A jeżeli dla kogoś jest to radzę sprawdzić w jakim duchu...
@Lost TribesSłowo boskie jest swięte.Chcesz być zdrowy to przestrzegaj co Biblia nakazuje.Ale nie zdziw się jeżeli bedziesz chory.Bög człowieka nie zniszczy ,ponieważ człowiek sam niszczy to co Jesus z miłośći dla nas swoje życie dał. Przestrzegajcie przykazania Boskie a bedziesz długo żył i dobrze będzie się Tobie powodzić.
@ApostołApostole - naprawdę? i to jest argument? tzn , że Bóg jeśli nie powie czegoś "prorokom" nic nie robi, czeka sobie w bezruchu ? Nie uzdrawia, nie uwalnia? nie pomaga? nie chroni? itp itd
@swój rozum mamAle pamiętaj, że "Bóg nie czyni nic jeśli wpierw nie objawi swojego planu prorokom!"To również przypomnij sobie gdzie i kto to powiedział? I gdzie to jest napisane?
@Tubal"Czy ci nie powiedziałem jeśli uwierzysz ujrzysz chwałę Bożą?"Przypomnij sobie kto to powiedział , do kogo kiedy i gdzie? A wówczas odejdą ci głupie myśli.
@BłeeZamiast neta ewangelię poczytaj abyś wiedział jak należy szanować drugiego człowieka! 
"Jak mówi, trzeba się też modlić, aby te osoby, które muszą stracić urząd, go straciły. .." Przypominam wam ( i tej C.Jacobs ), że już modlili się w Stanach żeby Trump był dalej prezydentem. Krzyczeli, prorokowali (wieszczyli) ,mantrowali, zginało ich, klękali, ogłaszali - proklamowali, ustanawiali.. i co się wydarzyło?!  D.Trump przegrał.Nie twierdzę, że modlitwa wierzących nie ma "mocy" sprawczej!  Chcę tylko powiedzieć, że to Bóg jest Bogiem a nie człowiek.To Bóg ostatecznie decyduje czy coś się wydarzy wg naszej modlitwy czy nie.Bóg nie jest "chłopcem na posyłki" ani maszynką do spełniania naszego widzimisię!
@Błeeeniech sie babsko weźmie za jakąś uczciwą robotę a nie miesza ludziom w głowach swoim wieszczeniem!
Pożyjemy, zobaczymy jak to będzie. Ljedno jest pewne Bóg chroni i będzie chronił swoje dzieci, ale czy będzie wojna w PL to już inna sprawa.
Nie zadałem pytania czy Indian, lub Murzynów przywożono do Polski tylko jak katolicka polska szlachta traktowała polskich katolickich chłopów? Czytałeś? Bo sugerujesz, że niewolnictwo to głównie protestancka rzecz. Umierali z głodu oni i ich dzieci, historycy stawiają tezy, że mogli być odsprzedawani. Natomiast w USA interesem pana było aby niewolnik był zdrowy i miał siłę do pracy, chłop polski sam musiał się o siebie troszczyć po oddaniu pańszczyzny, czasem jedynym ratunkiem było dla niego uciec ze wsi - jak niewolnik. Zastanawiam się ilu polskich chłopów okresu przedrozbiorowego zamieniłoby się na warunki życia z niewolnikami w USA. Nie kolonizowaliśmy jak katolicka Portugalia, czy Hiszpania, bo nasi /w tym również również katoliccy/ sąsiedzi uznali, że jesteśmy państwem niezdolnym do samo-rządzenia i skolonizowali nas.
Mentalność kolonizatora i wyzyskiwacza nie zależy od wyznania, podobne obrazki prześladowania Czarnych mógłbym ci przedstawić z Brazylii i co z tego, że później niektórzy papieże usiłowali z niewolnictwem walczyć poprzez bulle, skoro miejscowe kościoły się tym nie przejmowały i niewolnictwo akceptowały, film "Niewolnica Isaura". W Brazylii zniesiono je oficjalnie w 1888 r, najpóźniej w Amerykach, przez 350 lat było ono sercem ekonomii tego kraju. Pod koniec XV w papież dał władzę Portugalii nad Afryką Zachodnią, a Hiszpanii nad Ameryką Pd, aby nawracały, ale i wykorzystywały tamtejszych Indian jako niewolników.
@Lukinie dalem rady przeczytac bo nie mam az tyle czasu. Na poczatku dosc ciekawie i madrze brzmialo.Chce Ci tylko powiedziec ze Kosciol Katolicki do ktorego ja chodze w stanach ma juz drugiego grajka -muzyka ktory
nawet jak jest katolikiem badz przekonwertowal sie na katolicyzm (jeden na pewno)  to i tak dolaczaja swoj spiewnik z proetstanckimi piesniami lub proetsnackimi nowoczesnymi tresciami jak z radia proetstanckiego. Mnie to troche dystansuje.
Slowem mocno obserwuje proetstantyzacje od muzycznej strony jakies ostanie cztery lata.A w tym standardowym spiewniku maja przepiekne piesni angielskie ktore sa i katolickie i anglikanskie i proetstanckie (luternaskie, trinitarianskie) w skrocie tez proetstantow straszej daty bez nowoczesnej papki tresci zbawienia z laski  przez ofiare Chrystusa.gdzie wszystko skupia sie tylko na Jezusie a Boga Ojca prawie nie ma i Jego Swietego Prawa.
@obiektywny Nie wiem o co chodzi, bo slabo wyrazasz mysli na pismie, ale i tak sie odniose. Dla mnie jak sie urodzisz czy na nowo narodzisz  w garazu to mozesz i helikopeterem i motocyklem czy eklezja ,jakie tam sobie slowo wybierzesz, sprowadzic czarnych, gwlacic nieletnie muzynki niewolnice na plantachach, czy przelamywac ogiera-mlodego murzyna (breaking the buck) i karczowac Indian (za skalp dostawalo sie $ )mowiac zes z laski zbawiony bo klepnales formulke publicznie na jednym wdechu na bazie kilku wersetow z Pawla . Karta z historii anglosaskich proetstantow purytan, baptystow .

Z Bozymi przykazaniami , przestrzeganiem ich  nie ma to nic wspolnego. A tego uczyl Syn Bozy Jezus Chrystus.Zdajesz sobie sprawe ze swiatynie gotyckie (koscioly obiekty sakralne) nawiazywaly wymiarami do swiatyni Salomona-tej starotestamentowej wg opisu z biblii a nie do obecnych sal teatralnych ze scena na przedstawienie teatralne/muzyczne jak w proetstanckich nowoczesnych .
ww.youtube.com/watch?v=D40JhGKVUVM
PBS Nova DOCUMENTARIES S38E01 Building The Great Cathedrals
How did medieval engineers construct magnificent skyscrapers of glass and stone?

I pamietaj u nas w Polskim Kosciele Rzeczypospolitej Obojga Narodow stosow inkwizycji nie bylo gdzie muzulmanin, protetsant , Zyd , prawoslawny zyli okok Polskich katolikow. I byl to spory kraj-panstwo
@PowszechnyProtestanci też są różni w jednym Kościele Jezusa, ale ani oni, ani tym bardziej Bóg nie potrzebują klatki ludzkich dogmatów, aby ich oznaczyć, bo ta jedność jest duchowa, jak to było od początku w Kościele; "zna Pan tych, którzy są Jego...". Oczywiście są sekty i zwiedzenia, ale bycie w klatce dogmatów nie gwarantuje ochrony przed nimi, mało tego taka klatka sama może okazać się zwiedzeniem. "Do wolności powołał nas Pan"
@Prześladowania ProtestantówTo jest wojna, chrześcijanie muszą rozumieć, że władza świecka się zmienia. A wszelka władza pochodzi od Boga. Kto mieczem wojuje od miecza ginie.
@BłeeeWięcej tolerancji! Ona sprawia, że nasze "baby" zajmują się czymś pożytecznym, modlitwą
Nasuwają mi się pytania czy coś więcej wiadomo o tych  miejscach- Goszenach i jak możemy być częścią tego planu przygotowywania? 
@dziecko BożeNie, tylko z Olgino, co widać, słychać i czuć, o jak to dobrze czuć (onucami)