Twoja opinia się liczy

Twoja opinia się liczy

sobota, 25 grudzień 2021 18:53
Twoja opinia się liczy fot. Pixabay

Tutaj znajdziesz ostatnie komentarze, które opublikowali czytelnicy portalu ChnNews.pl. Kliknij i odpowiedz. Wyraź swoje zdanie, by mogli o nim dowiedzieć się inni.

Dzień dobry, Samantha Grey:
Potrzebujesz pomocy, aby sprowadzić byłego chłopaka lub dziewczynę z powrotem, pomóc, aby twój mąż lub żona kochali cię samotnie? Skontaktuj się z dr Ogundele. Ten człowiek jest uczciwym rzucającym zaklęcia, który sprowadził mojego męża z powrotem w ciągu 24 godzin. Mój mąż zdradzał z inną kobietą i jego nastawienie się zmieniło, ale dr Ogundele sprowadził go dla mnie z powrotem. Skontaktuj się z nim przez WhatsApp, Telegram lub Viber Chat: +27638836445. Jego strona internetowa: (https://globalhelperman.wixsite.com/ogundeletempleofsolu) Zgodnie z obietnicą przywrócił mojego męża, a jego moce są nieszkodliwe.
@Jezus chodził z celnikami Nie! To oni przychodzili do Niego. I nie po to był ten kontakt, żeby tolerować TRWANIE w grzechu, jak sugerujesz, lecz by grzeszenie  PORZUCIĆ. 
@tęczowy chrześcijaninty nie masz problemu z chodzeniem, tylko z leżeniem - nie wciskaj czytelnikom tego wątku ciemnoty, przypisując Panu Jezusowi tolerancję dla grzechu sodomityzmu  
Ludzie i szanowni pastorzy mamy Słowo od Boga naszego ,Biblie Święta , po co Wam filmy ?po co te kłótnie
Niech ten morderca zacznie się kajać za pozbawienie życia człowieka w przeszłości. Czym ten pseudo pastor bez wykształcenia teologicznego on się różni od wagnerowców - bandytów mordujących niewinnych ludzi? Założył sektę i nazywa się prorokiem, pycha go zgubi, ale nie chciałbym być w jego skórze, gdy nadejdzie Dies Irrae, bo Sprawiedliwy Bóg pokarze hipokrytów. Jak ludzie mogą słuchać takich nienawistnych bzdur tego człowieka.
Protestanci dzielą Kościół i zakładają tysiące sekt, więc nie ma się z czego cieszyć. Kościół musi podążać za Jezusem Chrystusem i kierować się Pismem Świętym, a nie widzimisię pastorów.
@Onooooo, ilu tu się sędziów objawiło! Potrafią wejrzeć w dusze nie tylko poszczególnych katolików ale we wszystkie owe naraz. Odsyłam was zatem do początkowych a także do końcowych wersów ósmego rozdziału Ewangelii wg św. Jana. Tam opisana jest reakcja Pana na wypowiedzi i postawę waszych duchowych ojców. Może nie jest jeszcze dla was za późno ..
@zniesmaczonyAle też szokował: „Nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a jego pokarmem była szarańcza i miód leśny” (Mt 3,1-2). Doczytaj a potem krytykuj. 
@Mario "Kobitka z jajami"? Czy ty, przypadkiem, nie pomyliłeś grup odbiorców swojej wypowiedzi? Tego typu określenia pasują raczej do tzw. ziomów. Czyż nie?
@AsiaAngela Cummings to nie kobieta? W takim razie, zapewne mężczyzna ... Ładne kwiatki!
@BetańczykNo i te chaotycznie umieszczane przecinki ... Widać, że jesteś mało oczytany. 
@Asia"która jeździ" a nie "co jeździ"
@Betańczyk"uczniów" nie "uczni"
@Betańczyknie "pisze" a "zostało napisane" - pani w gimnazjum nie mówiła?
film przepięknie oddaje prawdę  o tamtych czasach i zachowaniach ludzkich.... a historia Jezusa jest 1:1 zrobiona, prawda i tyle
@TDtakie wkrótce rządzy zdelegalizuje większość demokratycznych narodów! Jezus jadał i chodził z grzesznikami i celnikami to jestem przekonany , że dziś też przebywał by z ludźmi z LGBT ! 
@ApologetaNie wyrywaj z kontekstu! Chociaż Biblia zabrania homoseksualnych praktyk, to nie pochwala homofobii, czyli nienawiści do homoseksualistów. Przeciwnie, nakazuje chrześcijanom ‛szanować wszystkich’ (1 Piotra 2:17, Biblia poznańska) Czy mogę ci podsunąć jak masz kochać ludzi o innych orientacjach? Podam Ci przykład , ok? Kochasz Ekscentryków? Zapewne tak zapewne jest to u ciebie jako chrześcijanina ponad wszelką dyskusję aby kochać każdego człowieka nawet Ekscentryka. A czemu homoseksualisty miałbyś nie pokochać? A czy nie ugościł być go w swoim domu nawet jakbyś miał jedno łóżko? Nie nakarmił być go z jednej nawet z jednej miski i kubka? W czasach Jezusa to nawet całowano na powitanie, nawet mężczyźni, Jezus do Judasza nawet nie miał o to pretensji.
@gwareckz jakiej twojej? Każdy płaci za siebie składki! 
@ŁukaszI ty się nazywasz chrześcijaninem? Zal mi ciebie. Duch Święty i Biblia przekonały mnie w moich modlitwach że należy akceptować. Jako okazało się wszelkie teorie jakoby lgbt nakazywało się dzieciom masturbować są niesprawdzone i fałszywe to są nikt nikt nikomu tak nie kazał to są fanaberie i fobie jakiś fanatyków religijnych sprawdziłem w sztucznej inteligencji że nie ma dowodów na to jakoby lgbt nakazywało dzieciom masturbować się to są fanatyczne fobie. A Pan Jezus nakazał tolerancję powiedział jeśli nie chodzą z nami nie zabraniajcie im też chodzić z nami kto nie jest przeciwko nam ten jest. A więc uwaga chrześcijanie homoseksualiści też są kochani przez Jezusa Chrystusa trzeba im pomóc bo Bóg wszystkich kocha. Czyżbyś zaprzeczał faktem biblijnym człowieku?
Sam Bóg ustami dwóch mężów Bożych: Izajasz 53:6 i św.Paweł; List do Rzymian 1: 27 nazwał zachowania z gatunku LGBT i wszelkie inne grzeszne, zboczeniami. Czy mamy kłócić się z Bogiem?
@AIDNarodzeni z wody i z Ducha zobowiązani są żyć w prawdzie. Gdyby przyznali się w prawdzie przed swoimi katolickimi braćmi do Chrystusa nie musieli by nigdzie wychodzić, ale zostali by z Hukiem wyrzuceni. Skoro nie są w stanie złożyć dobrego świadectwa zapewne też się nie narodzili na nowo. Po owocach ich poznajemy. Siedzą cicho i robią to co wszyscy.
Mamy być tymi którzy pragną sprawiedliwości dla ludzi ale nie tej pochodzącej z prawa tylko tej z wiary. Sprawiedliwości Chrystusa, która ratuje każdego skruszonego grzesznika. Fil 3-9 I znaleźć się w nim, nie mając własnej sprawiedliwości, opartej na zakonie, lecz tę, która się wywodzi z wiary w Chrystusa, sprawiedliwość z Boga, na podstawie wiary,
Tego przebudzenia nikt nie zatrzyma, Revival in Asbury choć jest właśnie wśród metodystów czyli chrześcijan wyznających Arminianizm Ale bez żadnych przegięć i dziwnych śmiechów i manifestacji ducha bez kontrowersji wcześniej Przebudzenie w Toronto było wśród chyba kalwinistów baptystów w Vineyard w latach 90 siątych .  Przebudzenia w  Asbury nikt się nie czepi bo nie ma ocoo jedynei prosta modlitwa, pokuta szczera proste uwielbienie bez nie zawsze głośne instrumenty a jedynie gitara i śpiew i nie jedynie chóru ale całej społeczności wypełniającej audytorium. Co ciekawe zaczynają się przyłączać inne społeczności do nich nawet kalwinistyczne. :) Byle by tego nie rozwalili dziwnymi językami.
Serial "The Chosen" jest inspirowany biblijnymi opowieściami i postaciami, ale nie można powiedzieć, że jest w pełni wierny biblijnie. Twórcy serialu dokonali pewnych zmian i dodali elementy fikcyjne w celu rozwoju postaci i opowiedzenia historii w sposób bardziej przystępny dla widzów....
(...) Pomimo tych zmian i dodatków, twórcy "The Chosen" starają się zachować autentyczność ducha i przesłania biblijnego oraz dokładnie badać kontekst historyczny i kulturowy opisywanych w Ewangeliach wydarzeń. W sumie, mimo że nie jest w pełni wierny biblijnie, "The Chosen" jest opowieścią, która w duchu i przesłaniu oddaje ducha i ideę biblijnych opowieści.
Niestety osoby które nie praktykują Chrzescijanstwa mało o nim wiedzą. Dorota wykorzystuje każdą okazję aby walić w Kościół Katolicki. Naprawdę w Polsce nie ma problemów aby nabyć środki antykoncepcyjne. Pani synowa z łatwością znajdzie je w większości aptek. Jeżeli zdecyduje się usunąć ciążę też nie będzie miała problemów aby to zrobić za swoje pieniadze.Wielu lekarzy robi to w dobrych warunkach. 
@EwaBracie.Mądrość Boga nie zależy od nas.Nie musisz w Niego wierzyć.Ale nie urągaj Mu.Bo Jest Miłością.Samą Dobrocią .Prawdą.Gdybys był mądry to byś nie ubliżał komuś kogo nie znasz .Tacy maleńcy jesteśmy dla Stwórcy.Jemu chwała i cześć .Nie nam Panie nie nam ale Twemu Imieniu ..Chwałę daj .Bóg Jest Chwałą .Sam się nią otacza.a naszej chwały nie potrzebuje.Doskonały.W Swej Istocie.
@wybaczamnaiwność + głupota = następna tragedia
@Nataszabanderowskie onuce też
@JanJakos ciężko idzie wam to udowadnianie ... 
Z żydami nic dobrego na tym świecie.
Co za brednie. Propaganda hołdująca ukraińskim nazistom. Wojna zaczęła się od mordu w Odessie w 2014 roku. Potem Ukraińcy zamordowali około 15 000 cywili ukraińskich etnii Ruskiej, głównie na wschodzie Ukrainy. Bóg nie jest po niczyjej stronie. Tam gdzie nienawiść i gorycz tam waszego boga niema nazistowska europo.
Nie ładnie się bawić w Pana Boga! Naukowcom się wydaje, że wszystko już wiedzą? Ale nawet wszystkich chorób nie potrafią wyleczyć!
@HelenaCo to za biskup Kamiński? Nie słyszałam.
@Do przemyślenia No tak. To było głębokie! A teraz czas na zbieranie drew i potrzeba zapałki! 
@króciutkoCzy w tym serialu znajduje się zachętą do grzeszenia lub znajdziesz jakąś herezję? Jeżeli nie, to traktuj to jako osobistą refleksję nad tekstem ewangelii wzbogaconą o szerszy opis tamtejszych realiów, politycznych, religijnych i kulturowych! Jasne wiele scen wykracza poza ramy tekstu co nie znaczy że tak nie mogło być, a nawet jeżeli odbyło się inaczej to czy nie jest to próba wykładu przekazu ewangelii? Jan kończy swoją ewangelię stwierdzeniem że zabrakło mu papieru do zapisania wszystkiego... 
@CattyCatty a tobie co nie pasuje? Wolisz widzieć młodych w knajpach chlejacych piwsko?
@posłanyAmen.
@CattyDiabeł przekonuje o grzechu czy Duch Święty? Moim zdaniem to jedynie Duch Święty jest sprawcą pokuty tych młodych ludzi, bo w życiu diabeł nigdy by nie skłonił serca kogokolwiek do pokuty. Diabeł jest dobry jedynie w oskarżeniu, czyli niszczeniu okradają i zabijaniu ale nigdy nie skłania człowieka do pokuty. Jedynie Duch Święty przekonuje świat o grzechu o Sprawiedliwości i sądzie zastanów się nad tym drogi łowco herezi i heretyków. 
@bimsWiesz co , rozmawiałam chociaż ta rozmowa była dla mnie bardzo trudna. Nie jest łatwo mówić facetowi, na którym Ci zależy ze straciłaś ochote na seks i że niczego Ci się nie chce. Ale jednak spróbowała. On podszedł do tego wyjątkowo spokojnie i powiedział,że widział,że coś jest nie tak. Postanowiłam jednak zamówić sobei te libido therapy. Biorę od tygodnia. Jeszcze to za krótko aby coś napisac czy działa czy nie ale wydaje mi sie,ze jednak coś czuję. NIe wiem czy jest to rzeczywiste działanie czy placebo wywołane świadomością ,ze przyjmuję tabletki ale chce mi się jednak bardziej.
Poza tym nie mogę już się doczekać wspólnych wakacji. 
@MiktaA rozmawiałaś o tym z facetem, wydaje mi się że to powinien być Twój pierwszy krok. Dalej spróbujcie czegoś nowego, zaskakującego, odkryjcie ten seks na nowo. Jeżeli to nie pomoże to spróbowałabym wizyty u seksuologa.
@nodiNie są na recepte. Tak jak pisałam jest to ziołowy środek tak wiec możesz kupić bez recepty. Nie wiem czy są w aptece bo sama zamawiałam przez internet ( wolę zamawiać w takich miejscach z uwagi na to,że jest to jednak dyskretna sprawa). Ne musisz iśc do ginekologa aby sobie to zamówić. Nie dowiesz się jakie jest działanie dopóki nie sprobujesz. Moim zdaniem warto.
@Grzegorz ŻebrowskiDobrze jest czytać Biblię w kontekscie i nie wyrywać wersetów bo można strasznie popłynąć.

List do Tytusa 1 rozdział a najlepiej cały list
Czy choinka nie ma jednak pogańskich źródeł?

Według pastora Bartosika nie, ponieważ "drzewa stworzył Bóg".Dynie na Hallowen też stworzył Bóg i co mam je w oknie ustawiać???Bardzo wymijająca odpowiedż pastorze.Twoich nauczań lepiej nie słuchać
II List do Koryntian 11:4 (UBG) "Gdyby bowiem przyszedł ktoś i głosił innego Jezusa, którego my nie głosiliśmy, albo gdybyście przyjęli innego ducha, którego nie otrzymaliście, albo inną ewangelię, której nie przyjęliście, znosilibyście go z łatwością."

"Świadkowie" mają swojego Jezusa, katolicy eucharystycznego, mormoni swojego, ruch słowa wiary i NAR ma swojego.
@dankaNie wiem, czy jestes tak naiwna osoba, czy nasluchalas sie heretykow pokroju B. Olechnowicza i jemu podobnych. Sama sobie odpowiedz.
@Ten który przybył za wcześJa wiem co sie stało i ile cudów uczyniłem. Jestem znowu i nikt mi nie wierzy, wszyscy boją się tego tematu, bo wiara jest dla nich równoznaczna z naiwnością, a naiwność to dla nich ogromna wada i dowód głupoty. Jak żyć? :)
@Tylko Jezus!Oczywiście, grzech jest grzechem, natomiast we wszystkich chyba społeczeństwach molestowanie siostrzenicy nie jest tak piętnujące jak homoseksualizm. Jeśli chodzi o ten konkretny kontekst Ugandy, to  miałem na myśli fakt, że bardzo często skupianie się na sprawach obyczajowych odwraca uwagę od gangreny korupcji niszczącej państwo czy od problemu głodu. Taka zasłona dymna. Jeśli nie zobaczę wyników gospodarczych i przejrzystości w biznesach, poszanowania prawa, czyli że nie znika bez wieści, to takie państwo jest dla mnie niewiarygodne. 
@NataszaZarówno homoseksualizm jak i molestowanie dzieci jest grzechem, krótko mówiąc grzech jest grzechem! W liście do Rzymian (6:23) jest zapisane „Zapłatą za grzech jest śmierć...” dlatego potrzebujemy Zbawiciela Jezusa Chrystusa, bez niego wszyscy znaleźlibyśmy się w piekle, a potem w jeziorze ognistym i to na wieki wieków i to bez względu na to jaki grzech popełniliśmy. Jeżeli wyznaliśmy Jezusa Chrystusa jako naszego Pana i Zbawiciela i korzystamy z Jego łaski to nie znaczy, że możemy grzeszyć - musimy odwrócić się od grzechu i dążyć do uświęcania swojego życia!   
@dzieciak BożyPowinieneś się leczyć
Ciekaw jestem, jak się tam żyje z naszej emeryturkie.
@dankażartujesz? Temu panu już dziękujemy! Jakby nie było nikogo lepsze? :) 
@NataszaZostaw go, nie warto się zdenerwować! W 100 % się z tobą zgadzam! Ruskie trole od Putina, znów nas atakują!
a kiedy będzie kara za pedofilię w kościele? 
Bombardowania ludności cywilnej w Serbii w 1999 nie były zbrodnią, bo w końcu dokonała ich "właściwa strona"... Chrystus byłby dumny...
Państwo, to nie Kościół.Państwo reprezentuje wszystkich obywateli: ateistów, chrześcijan różnych wyznań, buddystów, mahometan i innych.Rolą państwa jest dbałość o dobrostan obywateli, jak w przedsiębiorstwie zarządzanym przez menadżerów (patrz Szwajcaria).Oczywiście administracja rządowa dba o przestrzeganie prawa, o ochronę swoich obywateli, też nienarodzonych, w różny sposób. Wierzę w skuteczność szkoleń, wychowania przez instytucje do tego powołane. Mimo tego wiem, że każdy z nas popełni jakiś błąd, grzech, inni przestępstwo. Nie skreślamy ich, ale dajemy kolejną szansę po poniesieniu konsekwencji za swoje czyny. 
Uważam, że D.Tusk będzie dobrym zarządcą Polski.
@TDI czego się cieszysz? Kara śmierci w tamtym kraju będzie dotyczyła 'przestępstw homoseksualnych z użyciem przemocy'. Jesli chodzi o Polskę to powinno być zaostrzone prawo w kategorii przestępstw z udziałem dzieci. Bo z tego, co widzę to 'gejem' straszy się społeczeństwo, a poklepywanie po pośladkach nieletniej siostrzenicy wielu jegomosciom uchodzi na sucho. Takie są fakty, nie znam żadnej kobiety, łącznie ze mną, która jako nastolatka czy dziewczynka  nie była celem przynajmniej molestowania słownego od znajomych, tak, tak, znajomych panów, wujka, sąsiada, kolegi z pracy rodziców. Po kilku latach z reguły dopiero rozumiała, o co mu chodziło. A z drugiej strony jak się mają wskaźniki gospodarcze i społeczne Ugandy... Odporność na korupcję na przykład. 
Chwała Bogu wreszcie jakiś mądry rząd który ustanawia dobre prawa i trzyma się ustalonych zasad. Niestety u nas w kraju coraz większa liczba polityków skłania się ku korzyścią które daje Unia Europejska tym którzy legalizują jej prawa.
Homoseksualizm może być traktowany jak zabójstwo ponieważ ludzie którzy jemu ulegają bardzo często popełniają samobójstwa a ulegają mu z powodu innych którzy do tego namawiają.
@miktaCzyli te tabletki są na receptę? Bo dopiero co bylam u mojej pani ginekolog i nie chcę wybierac sie na wizyte ponownie
@Jacek MMit inkwizycja nadal panuje, liczba ofiar stanowczo zawyżona. Nie było niczego gorszego jak nazizm i komunizm
Chwała Bogu i cudownie jest oglądać to przebudzenie przed samym nadejściem Pana Jezusa Chrystusa! 
@christiCo zrobisz jak nic nie zrobisz? Nie mamy przecież większego wpływu na to co cesarskie kto by nie był teraz znów cesarzem oddamy co cesarskie jemu. Ważne abyśmy oddali Panu Bogu co należy do Pana Boga! Nie mamy wpływu serio na to co Biblia nazywa pomnażającym się bezprawiem i oziębiającą miłością wielu (księży i pastorów, a co dopiero zwykłych wiernych laików i parafian) Pan Jezus gdy nadejdzie robi z nimi porządek raz na zawsze! Król królów i Pan panów!
Proszę nie reklamujcie tego jegomościa! On niech zajmie się śpiewaniem jak kiedyś w "Szansa na sukces" niech idzie do "The Voice of Poland", a nie do rządzenia! "Ale to już było i nie wróci więcej"
@nodU nas było podobnie. Myslę,ze jest to popularny problem u wielu kobiet.Ogólnie to spróbuj sobie LIbido therapy. Obecnie biorę od dwóch miesięcy przy tabletkach antykoncepcyjnych bo to one właśnie powodowałyze nie chcialo mi sie uprawiać seksu.... Teraz jest zdecydowanie lepiej chociaż efekt pojawia sie mniej wiecej po miesiącu brania. Wcześniej myślałam,że jest to jedynie placebo ale po miesiącu było tak jak przed przyjmowaniem antykoncepcji ( z czego nie zrezygnuje bo nie mogę sobie pozwolić na dzidziusia ). Tabletki poleciła mi moja pani ginekolog.Rozmawiała z pacjentkami i wiele z nich to polecało.
Chwała Bogu! Będę kibicować i razem z nimi się radować... Alleluja!!
Zawsze mialam problemy z osiągnięciem orgazmu ale zwykle chciało mi sie uprawiać seks.Od jakiegos czasu cierpię na totalny brak libido i nie wiem co się dzieje. Nigdy nie należałam do bardzo gorących osób ale jednak seks mnie cieszył.Teraz jest inaczej. Tak jakby przestał dla mnie istnieć.
Co robić dziewczyny? Robiłąm badania hormonalne i wszystko jest ok. Nie chciałabym rozbijać swojego związku w taki głupi sposób.
Bergoglio = Shoggoth
Ulubiony polityk niektórych polskich liderów duchowych... już wszystko wiadomo... to dopiero początek zmian, przecież go wysłała do Polski...Unia. Chrześcijanie wyraźny przy urnie nasze NIE. Bóg i Jego Słowo naszym autorytetem!!!
@dziecko BożeBezpośredni nie może nagle cię zmieść, ale wykorzystuje swoje narzędzia by oddziaływać na Ciebie. Jeśli mu pozwolisz uwije gniazdo, jeśli go nie zniszczysz to będzie stopniowo Cię osłabiał, w końcu twoja obrona padnie i po Tobie. Tak to działa. Radzę nie zasypiać. 
Dzień dobry. Chrześcijanin nie powinien ufać temu światu i jego wymysłom, bo Bóg nie stworzył tego wszystko. Dziękuję. 
@Zaskoczony/ZmieszanyJedyny głos rozsądku tutaj. 
@PrinceskaMam pytanie.Okrąg to nie kula-prawda,ale jak inaczej zapisac ze ktos siedzi nad okregiem ziemi albo odmierzal krąg nad powierzchnią toni?Siedzi nad kulistoscia ziemi czy może odmierza kulistość kuli nad powierzchnią wód?Proszę o odpowiedź
@RafałBełkotem tez nazwiesz słowa Pana Jezusa z Ewangelii Mateusza 5 rozdział?"Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec wasz niebieski. A jeśli nie odpuścicie ludziom, i Ojciec wasz nie odpuści wam przewinień waszych."
@Cattyah to ta strona od faryzeuszy 21 wieku ;d
@Maryja i Jezus?😡😡😡😡😡😡😡😟
@wybaczamdo wybaczam : totalny bełkot 
@UlaUla tamte pokolenie już prawie wymarło! Teraz jest nowe niepamiętające i  nie mamy obowiązku pamiętać jeśli wybaczamy! Zwłaszcza chrześcijanie i jeszcze po tylu latach! Dziś nikt nam nie zagraża ze strony Ukrainy!  To nasi Bracia bohaterzy walczą też o naszą wolność aby Rosja dała spokój Europie i nam! Teraz bądźmy Ukranie wdzięczni bo giną za Ciebie i za mnie! 
@Der gmbh Jezus powiedział,; Choć.by wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją. Krew Jezusa Chrystusa oczyszcza nas od wszelkiego grzechu
Fajnie, i tak wszędzie powinno się śpiewać,  w galerii handlowej czy aptece, weselej byłoby
@ExcharyzmatykNikt nie zmusza nikogo do tańca podczas uwielbiania Boga, każdy może robić to co chce. Ale uwielbiać Boga trzeba.
@ZapytamStepanow był kiedyś w moim mieście jak była ewangelizacja w namiocie, był razem z muzycznym zespołem z tego kościoła, było fajnie. on bardzo dobre kazania głosi, super
@Adam z LubaniaAha jest taka wioska Czyściec
@MatAle nigdzie w ewangeli nie pisze o czyścu. czyściec wymyślony został przez księży, aby modlili się za zmarłych.
@stopwatykan Stare nauki Kennetha Hagina sterują takimi fałszywymi przekonaniami.Kosciol Mocy jest rozsadnikiem tej zarazy trucizny ale ośmieszaja jedynie siebie samych "mali bogowie" co będzie wyraźnie pokazane w perspektywie  czasu bo Bóg nie da się Z SIEBIE naśmiewac ale jest cierpliwy ...w końcu obnaży to wszystko.Pycha chodzi przed upadkiem a wyniosłość ducha przed ruina.Co co czytają Biblię i znają ją w kontekstach widza cała ta tragiczna mieszaninę..Okultyzm w chrześcijańskich szatkach.
https://www.truthkeepers.com/?p=2246 warto przeczytać ...w tym temacie ...kilka istotnych uwag
@Nataszamaja nie maja...Pamietac o historii musimy jako Polacy. Faktem jest ze w miejscu barbazynskich wycinek na Wolyniu nie ma nawet sladu tych bestialstw. Ani zabudowy polskich wiosek ani cmentarzy. wszytsko zrownane z niemia i porosle zieleniaLokalsi starszej daty z kolei udaja , pala glupa i nic nie pamietaja.O te symbole martylorogii trzeba walczyc albo przypominac, przypominac z miloscia, bo dziecko nie dwiga winy przodkowa obecnie Ukraincom nalezy sie pomoc bo walcza z odwiecznym ciemiezcom i wrogiem.
Apologetyka.info John Godson: czyścca nie ma
Witam, nie bardzo rozumiem, dlaczego cały czas powtarzane są tak słabe argumenty? Przecież koncepcja czyśćca w żaden sposób nie stoi w sprzeczności z tym fragmentem. My, którzy wierzymy w czyściec, to dla nas oczywiste jest, że raz umieramy, a po śmierci następuje sąd. Jednakże skoro o sądzie mówimy, to zauważmy, że nawet i w naszych ziemskich realiach mamy do wyboru dwie możliwości - albo dożywocie (lub gdzieniegdzie kara śmierci), albo wyrok na X lat a po nim zakończenie odbywania kary. Z czyśćcem jest podobnie jak z Trójcą Świętą - nie ma nigdzie nauczania bezpośrednio - jest to nauka wydedukowana z całości Biblii. Podobnie jest z czyśćcem - nie ma bezpośredniej nauki, ale również jest przez nas wydedukowana i to w oparciu o wiele biblijnych fragmentów.
Gdy Zyfici rzekli do Saula: Dawid ukrywa się u nas, i dowiedział się o tym, Dawid modlił się: WEDŁUG WIERNOŚCI SWOJEJ WYTRAĆ ICH. Ps 54. Boga, przez imię Jezvs, możemy prosić o wszystko. Jestem po stronie Artura Cerońskiego. 
a kim jest ten Stepanow? To jakiś guru??
Bóg zapłać Bracie. Właśnie i mi przed przeczytaniem tego wpisu cisnęły się słowa na usta "dla nieczystych wszystko jest nieczyste". Św. Paweł cieszył się również z tego, że Jezus był nawet głoszony nieszczerze "z  tego się raduję i radować będę, byleby tylko Jezus był głoszony na wszelkie sposoby". (z pamięci cytuję list do Filipian). Ja też zabieram się za obalanie bzdurnych zarzutów. PS. Jestem z Kościoła katolickiego. I widzę, że to już zakrawa na jakiś kabaret. Niektórzy katolicy twierdzą, żeby nie oglądać, bo film za bardzo protestancki, a niektórzy protestanci mówią, żeby nie oglądać, bo za bardzo katolicki :)
@stanRosja nie wysyłała zabranego zboża na Zachód, tylko zmuszała chłopów do oddawania swojego zboża na cele przemysłowe, a także eksportowe, w celu zwiększenia eksportu i pozyskania dewiz. W tym samym czasie, władze sowieckie prowadziły politykę kolektywizacji rolnictwa, która doprowadziła do zlikwidowania prywatnych gospodarstw rolnych na Ukrainie i innych częściach ZSRR.
@stanMasz na myśli do krajów Ententy?
@NataszaTak zapewne niewątpliwie masz rację, że to wynik mentalności socjalistycznej (komunistycznej) w PRL i  tak wielu starszego pokolenia zostało nie tylko paniom. A że panie w tym kraju dłużej żyją statystycznie niż ich mężowie więc możliwe, ze dłużej dręczy ich trauma z dzieciństwa PRLowego. Ale co się dziwić, jak opieka medyczna w PRL była do bani że do dziś ciężko się im podnieść z gruzów. Przykre i współczuję serio takim ludziom, gorzej jeśli młody frustrat o zapędach nacjonalistycznych wypisuje takie hejty. Ale tu z kolei Ewangelia mówi, że takich młodszych maluczkich wcześniej zgorszył ktoś starszy. Więc kamień młyński przewidziany jest na sądzie ostatecznym dla takich. 
@Rodem z zza bugaCzęsto są to osoby związane z kamratami i Jaszczurem. Często starsze panie, wykształcone za komuny. Mają duże problemy z historią powszechną, bo je interesuje TYLKO POLSKA HISTORIA. a później piszą, że akcja Wisła była wysiedleniem Łemkow i nie tylko do ZSRR, o głodzie 1933 coś jeszcze słyszały, ale o 1946-1947 to już nie. Bazują na emocjach, krzywdzie i chęci zemsty. 
@MafaJest 10 pomimo to plus ponad 600  mówi stary testament! dodatkowo przykazanie Jezusa 
@EllaW Bibli jest napisane ze ziemie jestu utwoerdzona do czegos i nik nie moze jej ruszyc 💪😎
@ZoonoZgadza sie pytanie czy Rzymski-Katolicyzm to chrześcijaństwo? Odpowiedź: Nie. 
@NataszaPamiętaj, nie gadamy z trolami! Szkoda nerwów! Jeśli piszą z polskich IP, to nimi powinno się zająć ABW!
@HelenaO tym to na każdym forunie trąbią, Ruskie trolle mają jedynie lekcję o Wołyniu wykutą na blachę 
Szczepionka tak działa -zagęszcza krew i nie ma jej przepływu i fik i już jest po człowieku NOP.
sW latach 30 ubiegłego wieku za czasów Stalina ruski mir zagłodził ponad 6 mil. chłopów ukraińskich tz,hołodomór.wysyłając zabrane zboże na zachód
Ukraina ,przepros za Wołyń,bo Bóg te okrucieństwa na Polakach niewinnych  widział i za nie nie moze błogosławić,choc by chciał,a morderce Banderę uczyniliscie bohaterem narodowym.Bóg to widzi.Nawróccie sie ,przeproscie Boga i Polaków ,zyją jeszcze świadkowie .Nie zamiatajcie pod dywan,to rzecz nieuregulowana przed Bogiem.Pisze dla waszego dobra,by Bóg mógł wam błogosławić.
@wiernywierny,zainteresuj sie postacią misjonarza William Carrey i zobacz jak wpłynął na polityke Indii i ile dobra uczynił i jak głosił Jezusa niesamowicie  i ile Biblii na języki w Indiach przłumaczył.Nie ograniczaj Boga ani Jego sług.Rób swoje
@uczeń Jezusauczen Jezusa,przez interesowanie sie polityką sporo ludzi nawrociło innych i spor ludzi sie nawróciło,nie opowiadaj.Znam osobiscie.Nie ograniczaj Boga.Poza tym masz sie interesowac znakami ,a nie spać
@FlakiFlaki ales naiwny,Klaus Schwab wyraznie chwalił sie PUTINEM JAKO SWOIM UCZNIEM I WSZYSTKO JASNE.Zobacz JURIJ BIEZMIENOW -JAK NAPASC NA PANSTWO-tytuł mylący oraz jmperium klausa schwaba i jego marionetki
Bergoglio = Gelalh
Powiem tak : Gdyby przesłanie tego serialu było "ze świata" widziałbym same pozytywne komentarze. Czytajmy wszyscy Biblię i oglądajmy wartościowe rzeczy - takie jak ten serial :) Pozdrawiam 
Ten tekst pisał jakiś baran, ktòry nie zna figur geometrycznych na poziomie pierwszej klasy PODSTAWOWEJ 😂 Okrąg to nie kula. Co za wstyd. 
Nieaktualne! Nic sie nie skonczylo, dzis jest 27 lutego. Tysiace ludzi przybywa do tego miejsca w Kentucky a poza tym podobne zgromadzenia trwajace w Uwielbieniu i modlitwie rozpoczely sie w kilku innych stanach, ogarniaja Uniwersytety i Colleges. 
@niziutkoNie znasz Ewangelii chrześcijanin nie ma obowiązku podważać przekazu Ewangelii! Wystarczy wierzyć jak Paweł , że czy kto obłudnie czy szczerze głosi Chrystusa, ma się radować! Za długo słuchasz łowców herezji! 
Dlugi spor o ikonoklazm (figurki osob zyjacych: Jezus, Maria, swieci) to chyba VII wiek . Ustalono po zmiennych decyzjach (ze zrywaniem mozajek), dziesiecioleciach
ze te mozaiki , malowidla w ortodoksyjnych kosciolach nie lamia Przykazania Bozego.Odnosily sie do zyjacych ludzi.
Po prostu przed nimi nie klekajcie jak Jozue padl przed herubami arki przymierza i bedzie gitara.
Zatem gdzie w slowach Jesusa z ewangelii jest kult publicznej formulki zbawiennejzapewniajacej wieczne zbawienie bez Sadu Ostatecznego?opartej zaledwie na kilku wesetach znalezionych listow rzekomego Pawla?tzw. "zbawienie z laski wg Pawla"
"Twoja relacja do męża i do żony jest ważniejsza niż relacja do dzieci. Ks. Piotr Pawlukiewicz"
w.youtu.be/2IXrqrvzjKE?t=870   od 14:30 minuty  u Pawlukiewicza. Cytat:
"niebezpieczenstwo seriali dla kobiet, z krajow prostestanckich gdzie sa rozwody-sa tym czym poxxxno dla mezczyzn'
Warto te minute madrosci wysluchac.
tytuul to zgaduj zgadula? Zaryzykuje ze szukaja darmowego zbawienia za darmopo klepnieciu publicznej formulki na jednym wdechu?
Pozniej i tak wracaja do prawdziwego Kosciola.I juz w nim uczestnicza , buduja
i po prostu nim sa. Przestaja byc biernymi uczestnikami Kosciola.
@Nie cheretykNa pewno był wierny powołaniu i czytał tylko Biblię. Klasyk samousprawiedliwienia, tzw przeniesienie winy
@BiblistaWażny jest kontekst, on to pisał do wierzących raczej,Kolejny werset - „Przeciwstawcie mu się, mocni w wierze, świadomi, że te same cierpienia są udziałem waszych braci na całym świecie.”‭‭1 Piotra‬ ‭5‬:‭9‬ ‭SNP‬‬
https://bible.com/bible/2095/1pe.5.9.SNPM.in. w 1 Tesaloniczan 5 jest tez napisane o czuwaniu.
Mamy czuwać. I to do wierzących to jest, bo nienawróceni mają czuwać ale to gdy się nawrócą bo gdy nie wierzą to co to dla nich znaczy?
@Mario Czy to ładnie mówić o innych negatywnie poza ich plecami?
@Jolabogiem Jezusa był Jahwe; wierzący w Jahwe staje się żydem
@dziecko Bogaa mnisi, zakonnicy  KATOLICCY  do XII wieku Psalmami na chwale Boga na kamyczkach-poczatki rozanca sie modlili
i wielbili jedynego Boga Ojca wszechmogacegow.stjosephbcs.org/the-history-of-the-rosary
 Origin of the Mysteries
In the 13th Century a new prayer form was introduced. Many medieval theologians considered the 150 Psalms to be veiled prophecies about the life, death, and resurrection of Jesus. These men began to compose Psalters of Our Lord and Savior Jesus Christ. These were Series of 150 praises in honor of Jesus, based upon interpretations of the 150 Psalms.
@Imię Jego Będzie Na WiekiBredzisz jak ksiądz.
@BlueAle tego już nie kontroluje żaden człowiek! 
@komisarz Dobrze, że mamy takie kraje na świecie, gdzie system zabrania czytać Biblię, a nawet modlić po cichu na ulicy. To naprawdę "dobrze", panie komisarzu.
@wierzący zaszczepionyDlatego właśnie w wielu "kościołach" mamy pastorów lesbijki, bo "Żaden normalny wierzący nie będzie bał się zaufać badaniom, lekarzom itd.".Nie chodzi o to, że wszystko należy negować, ale Słowo Pana poucza nas, byśmy badali, sprawdzali, rozpoznawali jaki duch stoi za danym "badaniem i orzeczeniem". To nie jest tak, że przyjmować należy tylko to co "pastor" powiedział a odrzucać to co lekarz - albo przyjmować to co "lekarz" powiedział a odrzucać to co ksiądz. Badajcie duchy i nie kłóćcie się.
@zaszczepiony misjonarz Nie chodzi o zamykanie lub otwieranie budynków. Chodzi o to jak przywódcy kościołów wykorzystali duchowo szansę jaką dała im okoliczność covidu.
@Filosemita!"Wystrzegajcie się kwasu faryzeuszy..." Kłócenie się o szczepienie jest bezsensu, a nawet bezbożne. Ale udawanie, że kwasu faryzeuszy nie ma jest po prostu nierozważne.
@Zośka Zostawmy kwestię zaszczepienia własnemu sumieniu Braci i niech nikt nie wyklina Brata z powodu jego decyzji, takiej czy innej w tej sprawie. I tak, jak nikt nie zabrania pochwalać szczepień, tak i niech nikt nie zabrania zadawać pytań i wątpić. To nie są żadne teorie spiskowe - odbywa się normalny proces dociekania prawdy (teza - falsyfikacja), tylko pod presją strachu, mediów, podziałów sztucznie kreowanych - w co Kościół dał się wciągnąć. O jakże przykro, że dla kwestii szczepionki jedni drugich gotowi są wyrzucić z nieba... Przeciwnik wasz, diabeł, zaciera rączki, że udało mu się was poróżnić - bo oto nie zdrowie lub choroba ciała są znakami Królestwa Bożego, ale pokój i miłość wzajemna.
@ZośkaDokładnie! Przykładów sprzeciwu w Piśmie jest wiele: Dawid, Daniel, Jeremiasz, apostołowie... A już kuriozalnym jest stwierdzenie "wierzącego zaszczepionego" w kontekście słów z Dz. Ap. 4,18-19: "... zakazali im w ogóle przemawiać i nauczać w imię Jezusa. Wtedy Piotr i Jan odpowiedzieli: Rozsądźcie, czy wobec Boga jest słuszne bardziej słuchać was niż Boga?"
Jestem w Stanach. To jest poruszenie Ducha, ale nie jest to przebudzenie. Musimy uswiadomiv.sobie, że to, co Bóg zapowiada (jakiekolwiek jest Twoje zrozumienie przebudzenia) nie będzie skontrolowane przez żadnego człowieka. 

W tym czasie Bóg zbiera robotników na żniwo!
@Krzysiektylko warto popatrzeć nawet tu na stronie na całość z tych konferencji to połowa trafiona a druga nie... i czy to jest proroctwo, nie wiem, widać kiedy Bóg mówił w Biblii przez proroków to 100% zostało wypełnione. w obecnych czasach za dużo na każdą myśl mówi się słowo Boże, bez analizy, oceny owoców, wiadomo łatwiej z perspektywy czasu 
@przypominacz EwangeliiPrzypominaczu..łykaj wszystko bezkrytycznie. Jeśli chcesz to rób to! Jeśli nie chce ci się zapytać, poszukać, dowiedzieć się czy poprostu mieć wątpliwości to łykaj wszystko jak leci 
Jestem bardzo zażenowany poziomem dyskusji w komentarzach. Mocno wątpliwe również, żeby ktokolwiek mógł się tutaj dopatrzyć łagodności, miłości i braterstwa. Czy rzeczywiście do tego zostaliśmy powołani? BARDZO PROSZĘ, nie kłóćmy się o przekonania, gdyż nie są one prawdą objawioną. Prawdą jest Chrystus i jego słowo, a Twoje, czy moje przekonania nie. Niech je każdy zachowa dla siebie.Jeśli ktoś się szczepił i zrobił to na miarę swojego poznania i zachował pokój w sercu w związku z tym, dobrze zrobił.Jeśli ktoś się nie szczepił, zrobił to na miarę swojego poznania i zachował pokój w sercu w związku z tym, również dobrze zrobił.NIE WCISKAJCIE SOBIE NAWZAJEM WŁASNYCH PRZEKONAŃ! Szukajcie tego co Was łączy.Zboczyliście z toru braciszkowie. Uprzejmie napominam.
naukowcy apelują: Nie na żadnych powodów żeby w czasach naukowych tkwić w ateizmie, bo nawet w tych czasach naukowych nie możemy znaleźć dowodów na to że Bóg nie istnieje.
@Mathaha! Katolicy xD Katolicyzm walczył z takim postępowaniem! nie masz pojęcia co to religia nieuku xD
@KrzysztofPoprostu nie możesz się pogodzić z faktami. Bóg istnieje, i ty nie możesz znaleźć dowodów żeby temu zaprzeczyć. Bo nie ma dowodów na to że stwórca nie istnieje xD fakt że Naukowcy nie wierzą w Kreatywizm, bo nauka temu zaprzecza ale nie wierzą w ateizm! wierzą że Bóg stworzył świat za pomocą praw przyrody i mechanizmów z czym nir zgadzają się konserwatywni wierzący! nauka zaprzecza że Bóg stworzył coś jednego dnia ale nie zaprzecza że Bóg tworzył za pomocą Ewolucji, wielkiego wybuchu i erozji! Jak w książce naukowca Alexa Rajzariana piszę: "Gdyby Bóg Jehowa stworzył ludzi z gliny, to zakazał by nam lizać tynk, tymczasem Bóg Jehowa zakazał nam grzeszyć, czyli postępować jak zwierzęta. To znaczy że teoria ewolucji potwierdza że Bóg biblijny ma rację, czyli że potrzebujemy jego religijności.
smak