Niedawne spotkanie z udziałem m.in. katolickich duchownych i ewangelicznych liderów w Łodzi zostało co prawda pochlebnie ocenione przez takich liderów jak Henryk Wieja, Bogdan Olechnowicz i Edward Ćwierz, ale pojawiły się też krytyczne opinie.
Reklama
Niedawne spotkanie z udziałem m.in. katolickich duchownych i ewangelicznych liderów w Łodzi zostało co prawda pochlebnie ocenione przez takich liderów jak Henryk Wieja, Bogdan Olechnowicz i Edward Ćwierz, ale pojawiły się też krytyczne opinie.
W Łodzi odbyło się spotkanie ekumeniczne "Już Czas. Napiszmy historię razem". Wzięli w nim udział zarówno duchowni katoliccy, w tym prymas Polski Wojciech Polak czy abp Grzegorz Ryś, jak i ewangeliczni. W sumie pół tysiąca przywódców, liderów różnych wyznań i denominacji.
Ewangelickie nabożeństwa będą emitowane w Telewizji Polskiej. Już w styczniu pierwsze z nich na antenie TVP Kultura.
Plakaty i kartki z "95 tezami przebudzenia" pojawiły się dziś w rocznicę Reformacji na drzwiach kilkudziesięciu warszawskich kościołów. To rzecz jasna w nawiązaniu do ogłoszenia słynnych 95 tez przez Marcina Lutra.
31 października 1517 roku Marcin Luter ogłosił słynne 95 tez. "W 1517 roku mógł to zrobić zwykły augustiański zakonnik, dziś może to zrobić zwykły pastor" - pisze z tej okazji pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku - Paweł Bartosik.
Nowe badanie pokazało, jaki jest odsetek osób praktykujących wsród ewangelicznych chrześcijan, protestantów i katolików w Stanach Zjednoczonych.
Ewangeliczni chrześcijanie mają powody do radości. Okazuje się, że stali się dominującym wyznaniem wśród protestantów we Francji.
Meritum tego przesłania mi się bardzo spodobało, dlatego udostępniam - napisał pastor Jerzy Przeradowski z Kutna o filmie byłego kalwińskiego pastora na temat teologii "raz zbawiony, na zawsze zbawiony".
Wielu protestantów zastanawia się, na kogo zagłosować w nadchodzącej II turze wyborów prezydenckich. Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski? A jaki stosunek ma do protestantów urzędujący prezydent?
Dyskusja wokół LGBT przeniosła się ze sfery politycznej do sfery Kościołów protestanckich.
Redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy" Paweł Lisicki stwierdził, że tradycyjnym katolikom bliższe są konserwatywne odłamy protestantyzmu, niż takie grupy katolików, które są liberalne. Podobnie konserwatywnym protestantom bliżsi są katoliccy tradycjonaliści niż liberalni protestanci.
Federacja Kościołów Protestanckich w Szwajcarii (FEPS) opowiedziała się w głosowaniu za zezwoleniem na zawieranie tzw. małżeństw homoseksualnych w ich parafiach.
Czytajmy na nowo Ewangelie i Apokalipsę, która opisuje nasze ...
Szkoda tylko ludzi, którzy wiernie trwają przy tych przepowiadaczach. Tracą kasę, czas, trwonią talenty, ...