Warszawa

0°C

  Kontrowersyjna opinia: śmierć kulturowego chrześcijaństwa będzie... dobra dla ewangelii

  Kontrowersyjna opinia: śmierć kulturowego chrześcijaństwa będzie... dobra dla ewangelii

  niedziela, 02 sierpień 2015 14:48
  Kontrowersyjna opinia: śmierć kulturowego chrześcijaństwa będzie... dobra dla ewangelii fot. graphic.com.gh

  Tak zwane chrześcijaństwo kulturowe coraz bardziej ustępuje agresywnej niemoralnej rewolucji. Paradoksalnie może to pomóc w szerzeniu się ewangelii.

  Tak sugeruje na swojej nowej płycie nominowany do nagrody Grammy chrześcijański raper Flame.

  Odniósł się on do zmian, jakie w błyskawicznym tempie zachodzą w Ameryce, która funkcjonowała w teoretycznie chrześcijańskiej kulturze. Jeszcze niedawno ten kraj był rzeczywiście uznawany za chrześcijański. Dziś za taki uważa go zaledwie 20 proc. mieszkańców.

  - Przez długi czas zakładaliśmy, że Ameryka jest chrześcijańskim krajem. Myślę, że dobrze będzie, jak ludzie zrozumieją, jak wygląda rzeczywistość - podkreśla Flame.

  FlameWedług niego, Bóg pragnie dla ludzi przede wszystkim szczerej pokuty i pojednania się z Nim. Flame stawia to w kontraście w stosunku do koncepcji bycia po prostu dobrym człowiekiem.

  Jego zdaniem, bez tzw. chrześcijaństwa kulturowego osobom niezwiązanym z żadnym wyznaniem łatwiej będzie dostrzec różnicę pomiędzy kimś, kto ma Boga w swoim życiu, a kimś, kto nie ma.

  - Chrześcijaństwo to ruch misyjny. Istnieje, by wejść w życie ludzi i zapoznać ich z samym Bogiem, Jego miłością, dobrocią. Jeśli chrześcijaństwo tego nie robi, nie angażuje się, to nie ma sensu. Niczego nie oferuje - zaznacza raper.

  Wzywa chrześcijan do aktywności, by szli do świata z "miłością i odpowiedziami".

  Flame sądzi się obecnie ze znaną nie tylko z ładnego głosu, ale niestety i promowania bezbożności piosenkarką Katy Perry.

  Raper pozwał wokalistkę po tym, jak dostrzegł, że jej utwór "Dark Horse" jest bardzo podobny do piosenki "Joyful Noise" wykonanej przez niego i innego chrześcijańskiego rapera - Lecrae. Flame uważa, że Perry dopuściła się plagiatu.

  Zobacz także: Ten krótki klip może zmienić Twoje chrześcijańskie życie. Zobacz koniecznie!

  Źródło: Christian Post

  Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

   

   

  Please publish modules in offcanvas position.