Todd White: nie głosiłem pełnej ewangelii. Pokutuję

Todd White: nie głosiłem pełnej ewangelii. Pokutuję

czwartek, 30 lipiec 2020 05:44
Todd White Todd White fot. LifeStyle Christianity

Popularny kaznodzieja Todd White podczas niedzielnego kazania publicznie pokutował za to, że nie głosił pełnej ewangelii. Skrytykował też amerykański Kościół za to, że nie podjął odpowiednio tematu grzechu i opamiętania w swoim przesłaniu do świata.

White nieraz bywał krytykowany za promowanie tzw. ewangelii sukcesu. Niegdyś narkoman, a obecnie ewangelista, powiedział teraz, że Bóg pokazał mu ważność głoszenia na temat grzechu i potrzeby Zbawiciela. 

- Jeśli ludzie nie dowiedzą się, że są grzesznikami, to nie zrozumieją potrzeby Zbawiciela. (...) To jest trudne dla ludzi i dla mnie, bo czuję, że nie głosiłem pełnej ewangelii. I pokutuję. (...) Wierzę, że kiedy głoszę, krew ludzi jest na moich rękach - oświadczył.

Przyznał, że czuje się tak, jakby ponownie spotkał Jezusa i to w nim "płonie".

- To był najtrudniejszy czas w moim życiu. Pytałem Pana, co robi, a On powiedział: "przycinam każdą gałązkę, jaką masz". Powiedziałem: "to nie jest fajne, to boli". A on: "gdybyś był martwy, to by nie bolało. Są takie części ciebie, które muszą umrzeć, więc je uśmiercę" - wyjawił głoszący.

Ten kaznodzieja i pastor oświadczył, że w tym wszystkim "łaska Pana jest dla niego wystarczająca".

Przyznał, że w ostatnim czasie szczególnie uderzyły go nauczania Charlesa Spurgeona i Raya Comforta, a zwłaszcza tego drugiego, który ostrzega przed przyjmowaniem ewangelii z motywacją uzyskania lepszego życia.

- Kiedy przyjmujesz ewangelię, żeby mieć lepsze życie, przyjąłeś niewłaściwą ewangelię. Kiedy przychodzisz do Jezusa, bo On da ci to czy tamto, to tak naprawdę mu się nie poddałeś - stwierdził White.

Zauważył, że zgodnie z Biblią jesteśmy "umarli" dla grzechu.

- Musimy jakoś dotrzeć do ludzi i nie obiecywać im tylko lepszej podróży. To nie jest legalizm, to prawda. Nadchodzi dzień gniewu. To nie żart - podkreślił.

Dodał, że musimy wiedzieć, że zgrzeszyliśmy przeciwko Bogu.

- Dostrzegłem to, kiedy zostałem zbawiony. I z jakiegoś powodu zajęło mi 16 lat, by to wyjaśnić. Czuję się, jakbym zobaczył coś zupełnie nowego. Czego nigdy nie zrobię, to nie zabiorę sfery ponadnaturalnej z ewangelii. To cud, że mogę przyjść do Jezusa pomimo całego mojego grzechu, a On mówi: "niewinny". To cud - zadeklarował.

Według niego, Kościół w USA w dużej mierze "przeoczył" realność grzechu i potrzebę Zbawiciela.

- Ewangelia niesie przekonanie. Sprawiedliwość jest odpowiedzią. Chcę być przekonany o grzechu, porzucić go i wejść w przekonanie o sprawiedliwości. To jest cel ewangelii - oświadczył.

Według niego, oznaką nawrócenia jest nienawiść do grzechu.

- TWoim celem jako chrześcijanina jest upodobnienie się do Jego obrazu, przekształcenie na Jego obraz, jego podobieństwo i życie takie jak żył Jezus. On nie gardził grzesznikami, ale nienawidził grzech i mówił na jego temat cały czas. Mówił słowa takie jak "grzesznicy" do ludzi, którzy byli w grzechu. A jednocześnie kochał ich i wszyscy za nim podążali. Co się zmieniło w dzisiejszym Kościele? - zapytał.

Ostrzegł, że pewnego dnia każdy stanie przed Panem.

- Byłem w nowym miejscu, by przynieść realność prawa do świadczenia, do pokazania ludziom, że potrzebują łaski. Jak chcesz zostać znalezionym, skoro nie wiesz, że jesteś zgubiony? Jak chcesz dojrzeć, skoro nie wiesz, że jesteś ślepy? Jak chcesz żyć, skoro nie wiesz, że nie żyjesz? - mówił.

Jak oświadczył, wierzy, że na ziemi istnieje ruch "pokręconych demonicznych rzeczy". Zaznaczył, że "nie mamy licencji, by żyć tak jak chcemy".

- To nieprawda, to nie ewangelia. Powinniśmy żyć jak Chrystus, być naśladowcami Boga - stwierdził.

- Jeśli nie dostrzeżemy, że zgrzeszyliśmy przeciwko świętemu Bogu, to nie może być mowy o opamiętaniu - podkreślił.

Zaznaczył, że w fundamencie, na którym budują wierzący, nie może być dziur.

- To jest ewangelia - wskazał.

Na podstawie: Christian Post

Reklama

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.