Doskonałe wieści dla ewangelicznych chrześcijan. Dominują

Doskonałe wieści dla ewangelicznych chrześcijan. Dominują

środa, 21 grudzień 2022 12:53
Doskonałe wieści dla ewangelicznych chrześcijan. Dominują fot. Wikipedia

Ewangeliczni chrześcijanie stanowią tam największą grupę religijną. Badanie przeprowadziła firma badawcza M&R Consultants.

Zgodnie z rezultatami, ewangelikalni wierzący stanowią 37 procent populacji państw Ameryki Środkowej.

Rzymskich katolików ubywa. Obecnie tego wyznania jest 32,6 proc. mieszkańców regionu.

Co więcej, spośród katolików tylko 19,3 proc. uczęszcza do kościoła częściej niż raz w tygodniu, podczas gdy wśród ewangelicznych odsetek ten wynosi prawie trzy razy tyle, bo 58,4 procent.

29,1 procent obywateli uznaje się za wierzących niezwiązanych z żadną denominacją.

Zaledwie 1,3 proc. to niewierzący.

Badanie wykazało, że w państwach takich jak Gwatemala, Honduras, Kostaryka, Nikaragua i Salwador w wierze katolickiej wychowało się 61,5 proc. mieszkańców, ale aż 29,9 procent zrezygnowało z tego wyznania.

- Protestanci stopniowo wychodzą na prowadzenie i coraz mocniej wzrastają w Ameryce Środkowej - wyjaśnia Raul Obregon - szef M&R Consultants.

Według niego, obywatele postrzegają katolicyzm jako religię bardzo rytualistyczną i to zaczyna ich męczyć. Z kolei pastorzy są bliżsi wiernym, odwiedzają ich też osobiście.

Badanie przeprowadzono w dn. 7 października - 15 listopada obecnego roku na grupie czterech tysięcy osób.

Na podstawie: Evangelical Focus

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  stec · 1 lata temu
  Nie za bardzo rozumiem, z jakich to powodów liczy się ilości :(:(
 • This commment is unpublished.
  000 · 1 lata temu
  "Dominus Jesus"...
 • This commment is unpublished.
  fuj · 1 lata temu
  ooo..nie wiedziałem, że chrześcijaństwo to jakiś wyścig! Jeśli chrześcijany zajmują sie tym kto nad kim dominuje to "gratulacje" !
 • This commment is unpublished.
  ProtestanckaBujda · 1 lata temu
  bujda na resorach!!!najwiecej Latynosow , swiezych i startych emigrantow z Ameryki Lacinskiej  w stanach to ciezko pracujacych na budowach, dachach przy ukladaniu dachowek, w landscapingu i dziesiatkach innych najciezszych zawodow to Latynoscy Katolicy tak naprawde Indianie z Ameryki Lacinzkiej ktororzy mieli wiecej szcescia niz ci z polnocy i przezyli katolickich hiszpanskich Konkwistadorow/Ci w Ameryce Polnocnej nie mieli tego szczescia z abnglosaskimi biblijnymi  protestantami.
  I maja swoje msze w Kosciele Katolickim w stanach po hiszpansku"Danos lapaz" da-nos, da-nos, da-nos lapaz"Uwaga sa tez Indianie z Ameryki Laciznzkiej przyjezdzajacy do stanow w poszukiwaniu szczescia , jtorzy nie znaja hiszpanskiego bo posluguja sie indianskim oryginalnym jezykiem. O jednej takiej osobie slyszalem
 • This commment is unpublished.
  Obserwator · 1 lata temu
  Protestanci dzielą Kościół i zakładają tysiące sekt, więc nie ma się z czego cieszyć. Kościół musi podążać za Jezusem Chrystusem i kierować się Pismem Świętym, a nie widzimisię pastorów.

Ostatnie komentarze

@Ten który przybył za wcześWidać że ten artykuł napisał ktoś kto nie ma pojęcia o Bogu i Biblii 
Na wybory NA KONFEDERACJĘ 9.06.24 tam sa jeszcze normalne Boze wartosci,mozemy jeszcze stanac za wsrtosciami naszego Ojca w niebie,idz na wybory
"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.