Mike Bickle wskazał 4 fundamenty jedności z wierzącymi innych wyznań

Mike Bickle wskazał 4 fundamenty jedności z wierzącymi innych wyznań

czwartek, 03 sierpień 2023 08:54
Mike Bickle Mike Bickle fot. Mike Bickle Official/YouTube

Mike Bickle, lider ruchu modlitewnego IHOP, wypowiedział się na temat współpracy i społeczności z przedstawicielami innych wyznań chrześcijańskich podczas łączenia wideo z organizatorami wydarzenia The Change w Lizbonie.

Celem tego katolicko-protestanckiego wydarzenia odbywającego się w trakcie Światowych Dni Młodzieży jest, jak deklarują jego inicjatorzy, "wspólne zapalenie płomienia wiary, jednoczenie Ciała Chrystusa i przyniesienie przesłania Ewangelii do każdego człowieka".

Mike Bickle jest jednym z gości specjalnych The Change.

Podczas łączenia wideo z Lizboną mówił o upragnionym żniwie miliarda dusz.

Według niego, celem diabła jest stworzenie swego rodzaju podróbki ruchu jednościowego. Tymczasem Duch Święty powołuje ruch w oparciu o słowa z 17. rozdziału Ewangelii Jana.

Przypomnijmy, że Jezus powiedział tam podczas modlitwy:

"Ojcze święty, zachowaj w imieniu twoim tych, których mi dałeś, aby byli jedno, jak my."

I to tym osobom współpracującym ze sobą Bóg, wg lidera IHOP , chce zawierzyć żniwo miliarda dusz.

- Jest to więc godzina, w której musimy się zdystansować od fałszywych ruchów jedności między ludźmi religijnymi. Wielu z nich to chrześcijanie, muzułmanie, Żydzi, hinduiści. Istnieje fałszywy globalny ruch jedności, który nie jest oparty na biblijnym Jezusie - oświadczył.

Tymczasem, jak podkreślił, dwa tysiące lat temu Chrystus modlił się o ruch oparty na 17. rozdziale Ewangelii Jana.

Jacy ludzie mogliby tworzyć taki ruch? Bickle doprecyzował.

Oświadczył:

1. Będę w społeczności z każdą osobą, każdym nowonarodzonym wierzącym, który kocha Jezusa. To nowonarodzony wierzący, który jest zaangażowany, by kochać i być posłusznym Jezusowi.

2. Dla tych osób ostatecznym autorytetem, jeśli chodzi o wiarę i jej praktykowanie jest Pismo Święte - Biblia.

3. Te osoby kochają posługę Ducha Świętego. Mogą robić to inaczej, ale w istocie to kochają.

4. Są poświęcone na rzecz żniwa miliarda dusz, Wielkiego Posłannictwa.

Według niego, są miliony takich wierzących z różnych części Ciała Chrystusa. To osoby, które są katolikami, protestantami, koptami czy prawosławnymi.

Bickle podkreślił, że nie mówi o całych denominacjach czy organizacjach religijnych, ale o konkretnych indywidualnych wierzących.

Jak wskazał, jest jednak wyzwanie, ponieważ istnieje historia wrogości pomiędzy poszczególnymi wyznaniami, historia błędów i zwiedzeń.

Mimo to, on sam jest podekscytowany tym, by stanąć i mieć społeczność z wszelkimi wierzącymi, którzy kochają Jezusa, Biblię, Ducha Świętego i żniwo dusz.

- Połączymy siły i przyniesiemy chwałę Bożą do naszych dzielnic, uczelni, rynków, mediów. Musimy zrobić to razem - wezwał.

Bickle zdaje sobie sprawę, że w poszczególnych denominacjach są osoby, które wskazują na błędy historyczne innych organizacji religijnych. Zdaje on też sobie z tych błędów sprawę. Podkreśla jednak, że dziś w 2023 roku nie możemy odrzucić rodzinnego, królewskiego połączenia z innymi ludźmi opartego na Duchu Świętym z powodu tej historii.

- Poszczególni wierzący nie są odpowiedzialni za wszystkie błędy, historie i doktryny organizacji. Musimy to przezwyciężyć, bo jest to piętno - podkreślił.

Jak mówi, są protestanci, którzy mają pretensje i mówią: "masz społeczność z koptami, katolikami, prawosławnymi. Jak śmiesz? Idziesz na kompromis!".

Bickle przyznaje że istnieje to piętno, które nosimy, ale on jest na to gotowy.

- Musimy widzieć, że jest chwała Jezusa i dążenie serca, by być mu posłusznym i szanować Pismo Święte w różnych częściach Ciała Chrystusa na świecie - zaznaczył amerykański głoszący.

W wydarzeniu The Change bierze między innymi udział również znana ewangelistka Heidi Baker i lider kościoła Bethel - Bill Johnson.

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Krótka refleksja · 11 miesiecy temu
  Mądrzy chrześcijanie nie słuchają tego pana!
 • This commment is unpublished.
  Anton · 11 miesiecy temu
  To co głoszą tacy jak Mike Bickle zmierza wielkimi krokami do jednej światowej religii
 • This commment is unpublished.
  Yvonn · 11 miesiecy temu
  Karierowicze tak kończą 🙈
 • This commment is unpublished.
  anty global church · 11 miesiecy temu
  bickle zwiedziony człowieku! ZAMILCZ!
 • This commment is unpublished.
  ... · 11 miesiecy temu
  To są dobre założenia, nie wiem, co w nich złego. Ważne jest, żeby robić to, co Jezus nam nakazał, ratować zgubionych. Jezeli szukamy tylko herezji w wypowiedziach innych, sami nie robiąc nic, co Jezus nam nakazał, nie kochając ludzi i nie głosząc Ewangelii innym, to sami poinniśmy się zastanowić, czy nie jesteśmy hipokrytami. Nie jestem za jedną światową religią, ale nie ma o tym w wypowiedziach bicklea, jest o jedności NOw*nARODZONYCH CHRZEŚCIJAN (Ew Jana 3 rozdział) Błogosławie, nie chce nikogo obrazić, ale my róbmy swoje, głośmy innym Jezusa i bądźmy blisko Niego, wtedy nie popadniemy w zadne zwiedzenia, ale pamiętajmy o pokorze, nie bądźmy pyszni. Błogosławię.
  Ps: mike bickle mówi mądre rzeczy, polecam posłuchać jego kazań, są na youtubie
  Nie narzucam nic, tylko wyrażam swoje zdanie :)
  • This commment is unpublished.
   Hmm · 11 miesiecy temu
   @... Widzisz jedność się buduję na prawdzie, a ta jest Jezus Chrystus i Jego Słowo. Jeżeli ktoś ma Ducha Świętego to będzie się naturalnie trzymał Słowa. Bo głoszenie innej Ewangelii zawsze kończy się źle, a jak katolicy mają głosic prawdziwa Ewangelię jak jej nie znają?
  • This commment is unpublished.
   Pozdro · 10 miesiecy temu
   @... Wiesz Apostoł Paweł też mówił wiele razy  aby pilnować czytania i zdrowej nauki, Berejczykow pochwalił. Pan Jezus w Objawieniu zobacz co mówi do kościołów co mu się nie podoba, zerknij tam 2 i początek 3 rozdziału zobacz co zachowała Filadelfia. Niestety NAR czy ruch słowa wiary głosi innego Jezusa, a to że karmisz się kazaniami zamiast Słowem to wielu tak robi i dlatego czasem mają problem z rozróżnieniem wilków i za nimi idą.
 • This commment is unpublished.
  Krótko mówiąc · 11 miesiecy temu
  Nie interesuje mnie co on wskazał 
 • This commment is unpublished.
  I po co te kciuki w dół? · 8 miesiecy temu
  no i co ten Bickle teraz będzie wskazywał?!  Najprościej niech wyzna grzechy, zacznie pokutować i nawróci się! No i niech przeprosi wszystkich, których przez dziesięciolecia omamił!

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.