Mike Bickle wskazał 4 fundamenty jedności z wierzącymi innych wyznań

Mike Bickle wskazał 4 fundamenty jedności z wierzącymi innych wyznań

czwartek, 03 sierpień 2023 08:54
Mike Bickle Mike Bickle fot. Mike Bickle Official/YouTube

Mike Bickle, lider ruchu modlitewnego IHOP, wypowiedział się na temat współpracy i społeczności z przedstawicielami innych wyznań chrześcijańskich podczas łączenia wideo z organizatorami wydarzenia The Change w Lizbonie.

Celem tego katolicko-protestanckiego wydarzenia odbywającego się w trakcie Światowych Dni Młodzieży jest, jak deklarują jego inicjatorzy, "wspólne zapalenie płomienia wiary, jednoczenie Ciała Chrystusa i przyniesienie przesłania Ewangelii do każdego człowieka".

Mike Bickle jest jednym z gości specjalnych The Change.

Podczas łączenia wideo z Lizboną mówił o upragnionym żniwie miliarda dusz.

Według niego, celem diabła jest stworzenie swego rodzaju podróbki ruchu jednościowego. Tymczasem Duch Święty powołuje ruch w oparciu o słowa z 17. rozdziału Ewangelii Jana.

Przypomnijmy, że Jezus powiedział tam podczas modlitwy:

"Ojcze święty, zachowaj w imieniu twoim tych, których mi dałeś, aby byli jedno, jak my."

I to tym osobom współpracującym ze sobą Bóg, wg lidera IHOP , chce zawierzyć żniwo miliarda dusz.

- Jest to więc godzina, w której musimy się zdystansować od fałszywych ruchów jedności między ludźmi religijnymi. Wielu z nich to chrześcijanie, muzułmanie, Żydzi, hinduiści. Istnieje fałszywy globalny ruch jedności, który nie jest oparty na biblijnym Jezusie - oświadczył.

Tymczasem, jak podkreślił, dwa tysiące lat temu Chrystus modlił się o ruch oparty na 17. rozdziale Ewangelii Jana.

Jacy ludzie mogliby tworzyć taki ruch? Bickle doprecyzował.

Oświadczył:

1. Będę w społeczności z każdą osobą, każdym nowonarodzonym wierzącym, który kocha Jezusa. To nowonarodzony wierzący, który jest zaangażowany, by kochać i być posłusznym Jezusowi.

2. Dla tych osób ostatecznym autorytetem, jeśli chodzi o wiarę i jej praktykowanie jest Pismo Święte - Biblia.

3. Te osoby kochają posługę Ducha Świętego. Mogą robić to inaczej, ale w istocie to kochają.

4. Są poświęcone na rzecz żniwa miliarda dusz, Wielkiego Posłannictwa.

Według niego, są miliony takich wierzących z różnych części Ciała Chrystusa. To osoby, które są katolikami, protestantami, koptami czy prawosławnymi.

Bickle podkreślił, że nie mówi o całych denominacjach czy organizacjach religijnych, ale o konkretnych indywidualnych wierzących.

Jak wskazał, jest jednak wyzwanie, ponieważ istnieje historia wrogości pomiędzy poszczególnymi wyznaniami, historia błędów i zwiedzeń.

Mimo to, on sam jest podekscytowany tym, by stanąć i mieć społeczność z wszelkimi wierzącymi, którzy kochają Jezusa, Biblię, Ducha Świętego i żniwo dusz.

- Połączymy siły i przyniesiemy chwałę Bożą do naszych dzielnic, uczelni, rynków, mediów. Musimy zrobić to razem - wezwał.

Bickle zdaje sobie sprawę, że w poszczególnych denominacjach są osoby, które wskazują na błędy historyczne innych organizacji religijnych. Zdaje on też sobie z tych błędów sprawę. Podkreśla jednak, że dziś w 2023 roku nie możemy odrzucić rodzinnego, królewskiego połączenia z innymi ludźmi opartego na Duchu Świętym z powodu tej historii.

- Poszczególni wierzący nie są odpowiedzialni za wszystkie błędy, historie i doktryny organizacji. Musimy to przezwyciężyć, bo jest to piętno - podkreślił.

Jak mówi, są protestanci, którzy mają pretensje i mówią: "masz społeczność z koptami, katolikami, prawosławnymi. Jak śmiesz? Idziesz na kompromis!".

Bickle przyznaje że istnieje to piętno, które nosimy, ale on jest na to gotowy.

- Musimy widzieć, że jest chwała Jezusa i dążenie serca, by być mu posłusznym i szanować Pismo Święte w różnych częściach Ciała Chrystusa na świecie - zaznaczył amerykański głoszący.

W wydarzeniu The Change bierze między innymi udział również znana ewangelistka Heidi Baker i lider kościoła Bethel - Bill Johnson.

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Krótka refleksja · 10 miesiecy temu
  Mądrzy chrześcijanie nie słuchają tego pana!
 • This commment is unpublished.
  Anton · 10 miesiecy temu
  To co głoszą tacy jak Mike Bickle zmierza wielkimi krokami do jednej światowej religii
 • This commment is unpublished.
  Yvonn · 10 miesiecy temu
  Karierowicze tak kończą 🙈
 • This commment is unpublished.
  anty global church · 10 miesiecy temu
  bickle zwiedziony człowieku! ZAMILCZ!
 • This commment is unpublished.
  ... · 10 miesiecy temu
  To są dobre założenia, nie wiem, co w nich złego. Ważne jest, żeby robić to, co Jezus nam nakazał, ratować zgubionych. Jezeli szukamy tylko herezji w wypowiedziach innych, sami nie robiąc nic, co Jezus nam nakazał, nie kochając ludzi i nie głosząc Ewangelii innym, to sami poinniśmy się zastanowić, czy nie jesteśmy hipokrytami. Nie jestem za jedną światową religią, ale nie ma o tym w wypowiedziach bicklea, jest o jedności NOw*nARODZONYCH CHRZEŚCIJAN (Ew Jana 3 rozdział) Błogosławie, nie chce nikogo obrazić, ale my róbmy swoje, głośmy innym Jezusa i bądźmy blisko Niego, wtedy nie popadniemy w zadne zwiedzenia, ale pamiętajmy o pokorze, nie bądźmy pyszni. Błogosławię.
  Ps: mike bickle mówi mądre rzeczy, polecam posłuchać jego kazań, są na youtubie
  Nie narzucam nic, tylko wyrażam swoje zdanie :)
  • This commment is unpublished.
   Hmm · 10 miesiecy temu
   @... Widzisz jedność się buduję na prawdzie, a ta jest Jezus Chrystus i Jego Słowo. Jeżeli ktoś ma Ducha Świętego to będzie się naturalnie trzymał Słowa. Bo głoszenie innej Ewangelii zawsze kończy się źle, a jak katolicy mają głosic prawdziwa Ewangelię jak jej nie znają?
  • This commment is unpublished.
   Pozdro · 9 miesiecy temu
   @... Wiesz Apostoł Paweł też mówił wiele razy  aby pilnować czytania i zdrowej nauki, Berejczykow pochwalił. Pan Jezus w Objawieniu zobacz co mówi do kościołów co mu się nie podoba, zerknij tam 2 i początek 3 rozdziału zobacz co zachowała Filadelfia. Niestety NAR czy ruch słowa wiary głosi innego Jezusa, a to że karmisz się kazaniami zamiast Słowem to wielu tak robi i dlatego czasem mają problem z rozróżnieniem wilków i za nimi idą.
 • This commment is unpublished.
  Krótko mówiąc · 10 miesiecy temu
  Nie interesuje mnie co on wskazał 
 • This commment is unpublished.
  I po co te kciuki w dół? · 7 miesiecy temu
  no i co ten Bickle teraz będzie wskazywał?!  Najprościej niech wyzna grzechy, zacznie pokutować i nawróci się! No i niech przeprosi wszystkich, których przez dziesięciolecia omamił!

Ostatnie komentarze

warto zobaczyć film dokumentalny na platformie HBO MAX
@LilaAle nie mówił tak o matce Pana.
Ten pastor który nazywa Matkę Boską Demonem? Jest znany pomiedzy Fundamentalnej protestanckiej polskiej połoni w Stanach i w Kanadzie… ma wielkie powodzenie.. przestraszajca herezja przeciwko ...
@Janek 72a kto to jest Stepanow ? jaki pastor ?
Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.