O. Rydzyk upomniany przez KRRiT za nazwanie homoseksualizmu chorobą

O. Rydzyk upomniany przez KRRiT za nazwanie homoseksualizmu chorobą

wtorek, 28 styczeń 2014 18:30
o. Tadeusz Rydzyk o. Tadeusz Rydzyk fot. trybunalscy.pl

Ojciec Tadeusz Rydzyk podpadł Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji.

13 listopada na antenie Radia Maryja komentował podpalenie konstrukcji tęczy na warszawskim placu Zbawiciela.

- Tęcza to piękny znak przymierza z Bogiem. Szkoda, że ją zawłaszczają, oddają ludziom, którzy są chorzy, bo homoseksualizm czy lesbijstwo czy coś, to jest choroba. Człowieka szanuję, ale choremu mówię: "jesteś chory i trzeba leczyć". Nie zabijam chorego, ale leczę z choroby - mówił ojciec dyrektor.

W związku z tą wypowiedzią list do o. Rydzyka skierował szef KRRiT - Jan Dworak. Napisał, że "homoseksualizm nie jest chorobą, co zostało potwierdzone przed laty decyzjami Światowej Organizacji Zdrowia". Przywołał również opinię Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego z 2006 roku. Zwróciło ono uwagę na problem "nietolerancji" wobec homoseksualistów.

Dworak przypomniał też art. 32 ust. 2 Konstytucji. Zgodnie z nim, "nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny".

Prezes KRRiT poprzez swój list zareagował na skargę Warszawskiego Forum Lewicy na dyrektora Radia Maryja.

Przypomnijmy, że Pismo Święte nazywa homoseksualizm "zboczeniem" i "obrzydliwością". Ostrzega też, że homoseksualiści współżyjący ze sobą nie odziedziczą Królestwa Bożego. Oto niektóre fragmenty Biblii dotyczące tego zagadnienia:

List do Rzymian 1,26-27:
 
"Kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie."
 
Księga Kapłańska 20,13:
 
"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli."
 
1 List do Koryntian 6,9-10:
 
"Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą Królestwa Bożego."

Udostępnij

Opracowanie: ChnNews.pl
Źródło: Wirtualna Polska, Pismo Święte

Ostatnio zmieniany wtorek, 28 styczeń 2014 18:55
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.