Kandydatka SLD na prezydenta specjalizuje się w historii Kościoła. Oto co o nim mówi (WIDEO)

Kandydatka SLD na prezydenta specjalizuje się w historii Kościoła. Oto co o nim mówi (WIDEO)

piątek, 09 styczeń 2015 13:12
dr Magdalena Ogórek dr Magdalena Ogórek kadr programu w telewizji Superstacja

Zaskakujący moment na ogłoszenie kandydatki na prezydenta wybrał SLD. W dniu śmierci legendarnego polityka tej partii - Józefa Oleksego.

Józef Oleksy zmarł rano w szpitalu po długotrwałej walce z chorobą nowotworową. O tym, że był chory, wiadomo było już wcześniej. Sam Oleksy zapowiadał, że będzie chciał katolickiego pogrzebu. Mimo to, śmierć byłego premiera jest wstrząsem, nie tylko dla środowiska lewicy.

- Józef Oleksy był ważną postacią, która z jednej strony sama zmieniała rzeczywistość, a z drugiej sama odzwierciedlała przemiany - powiedział prezydent Bronisław Komorowski.

Co zastanawiające, właśnie dziś Sojusz Lewicy Demokratycznej ogłosił, że kandydatką tego ugrupowania na prezydenta będzie dr Magdalena Ogórek.

- Jesteśmy pewni, że doktor Magdalena Ogórek jest symbolem zmiany, także pokoleniowej, symbolem otwarcia polskiej polityki na młode europejskie pokolenie Polek i Polaków, jest symbolem zgody narodowej, nie jest przedstawicielem czy szefem żadnego z walczących w Polsce plemion czy partii politycznych, jest bezpartyjna - powiedział szef Sojuszu - Leszek Miller.

Sama kandydatka zapowiedziała, że będzie zabiegać o poparcie różnych środowisk, by móc w nadchodzących wyborach reprezentować "całą polską lewicę".

- Wierzę w tę kampanię, wierzę w sukces całej polskiej lewicy. Wierzę, że będzie to wizja prezydentury czynnej - podkreśliła.

Wyjaśniła, że będzie kierować się m.in. do młodzieży i przedsiębiorców.

Magdalena Ogórek ma za sobą pracę m. in. w kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, Centrum Informacyjnym Rządu za czasów premiera Leszka Millera. Przez trzy lata była szefową gabinetu politycznego Grzegorza Napieralskiego. W latach 2012-2014 była konsultantem w Narodowym Banku Polskim; w latach 2002–2005 pracowała w administracji państwowej, m.in. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji i Biurze Integracji Europejskiej.

Ukończyła studia tematyczne w EIPA (European Institute of Public Administration) w Maastricht, studia podyplomowe na kierunku integracji europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorką książek: "Polscy templariusze - mity i rzeczywistość" i "Beginki i waldensi na Śląsku i Morawach do końca XIV w.".

Urodziła się w 1979 r. Jest doktorem nauk humanistycznych i co zaskakujące jak na kandydatkę partii lewicowej, specjalizuje się w historii Kościoła.

Niejednokrotnie komentowała wydarzenia kościelne w telewizji.

Co mówi o Kościele? Proszę obejrzeć wideo poniżej.

Źródło: Onet.pl, TVN24.pl, sld.org.pl

Ostatnio zmieniany środa, 14 styczeń 2015 20:20
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.