Karol Wojtyła na billboardach. Wyjaśniamy, o co chodzi

Karol Wojtyła na billboardach. Wyjaśniamy, o co chodzi

czwartek, 19 marzec 2015 18:42
Karol Wojtyła na billboardzie Karol Wojtyła na billboardzie fot. Facebook

W takiej stylizacji Karola Wojtyły nie widywaliśmy. Papież Polak trafił tym razem na billboardy między innymi w... garniturze i krawacie.

Obok niego hasła: "Twój kandydat w codziennych wyborach" i "Zawsze razem, nigdy przeciw sobie!". Akcji towarzyszą także stylizowane na wyborcze ulotki i spot emitowany w centrum Warszawy. To pierwsza odsłona kampanii społecznej związanej ze zbliżającą się 10. rocznicą śmierci papieża Jana Pawła II (2 kwietnia).

Inicjatorem tej niecodziennej kampanii w stolicy jest finansowane przez miasto Centrum Myśli Jana Pawła II.

Tak opisuje ono akcję na swojej stronie internetowej:

"Sztab wyborczy, sympatycy i miłośnicy zapraszają do złożenia podpisu pod kandydaturą Karola Wojtyły w zbliżających się Twoich codziennych wyborach. Dołącz do wydarzenia i tym samym złóż deklarację poparcia dla postulatów głoszonych przez Jana Pawła II! Do godziny 21:37 2 kwietnia 2015 zbierzmy 100 tysięcy podpisów, tak żeby Karol Wojtyła znalazł się na oficjalnej liście kandydatów, którzy doradzają Ci w codziennych dylematach”.

Akcję można poprzeć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Centrum przypomina poradę papieża Polaka, by nie czekać z osobistymi wyborami i podejmować je codziennie, a także, by nie robić czegoś "tylko dlatego, że tak robi większość albo dlatego, że tak robiłeś zawsze".

"Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd" - brzmi porada Karola Wojtyły.

Rzecznik Centrum, Tomasz Kempski, wyjaśnia: "chcieliśmy połączyć te dwie rzeczywistości - papieskiej świętości z wymiarem ludzkim, co ma symbolizować strój człowieka, walczącego o lepszą przyszłość. Decyduje o tym jego codzienna praca i właśnie wybory".

Centrum Myśli Jana Pawła II podkreśla, że jest to "kandydat, który Cię nie zawiedzie bez względu na to, jakie masz poglądy polityczne. Niczego nie obiecuje i nikomu się nie narzuca. Jest ponad politycznymi gierkami i nie uprawia marketingu. Głosi prawdę i dobro".

Na akcję zwróciły uwagę media. Serwis NaTemat.pl pyta czy to "kolejna afera billboardowa w Kościele" po plakatach głoszących, że konkubinat jest grzechem (więcej o tym TUTAJ) i zwraca uwagę, że taka akcja przez niektórych została już uznana za profanację.

Z kolei "Gazeta Wyborcza" zauważa, że szefem Centrum JP2 z ramienia Hanny Gronkiewicz-Waltz został Norbert Szczepański - polityk Platformy Obywatelskiej. On sam mówi: "W kwietniu 2005 roku cały świat się zatrzymał. Odszedł ukochany Papież, ale pozostały Jego słowa i gesty. Po dziesięciu latach od śmierci Jana Pawła II zadajemy pytanie, czy tamte uczucia i emocje udało nam się zamienić w codzienne nawyki i wybory, które wyrastają z wartości?"

Na plakatach z Karolem Wojtyłą pojawia się między innymi herb Warszawy.

Koszty kampanii ponosi w całości Centrum Myśli JP2. Jako instytucja kultury podlegająca władzom samorządowym ma własny budżet, przyznawany decyzją radnych (tym roku są to ok. 4 mln zł).

Źródło: centrumjp2.pl, natemat.pl, wyborcza.pl

Ostatnio zmieniany wtorek, 24 marzec 2015 20:51
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@Ten który przybył za wcześWidać że ten artykuł napisał ktoś kto nie ma pojęcia o Bogu i Biblii 
Na wybory NA KONFEDERACJĘ 9.06.24 tam sa jeszcze normalne Boze wartosci,mozemy jeszcze stanac za wsrtosciami naszego Ojca w niebie,idz na wybory
"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.