Andrzej Duda i Paweł Kukiz napisali listy do Donalda Trumpa. Oto treść

Andrzej Duda i Paweł Kukiz napisali listy do Donalda Trumpa. Oto treść

czwartek, 10 listopad 2016 18:38
Donald Trump Donald Trump fot. YouTube

Prezydent Andrzej Duda skierował list do zwycięzcy wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

Odniósł się do relacji łączących nasz kraj z USA. Określił je jako "wzór strategicznego partnerstwa". Partnerstwo to jest, według Dudy, zbudowane na "fundamencie wspólnych idei, których sedno stanowi wolność".

Polski prezydent przypomniał, że w ostatnich dziesięcioleciach oba kraje powołały do życia wiele inicjatyw, których celem było wzmocnienie więzi łączących Polskę i USA. Rozszerzyły też współpracę w takich dziedzinach jak bezpieczeństwo, handel czy innowacje.

Duda podkreślił zadowolenie Warszawy z faktu, że Stany Zjednoczone zdecydowały się zwiększyć swoją obecność wojskową w naszym kraju, wzmacniając wschodnią flankę NATO.

Wyraził nadzieję, że przywództwo Donalda Trumpa stworzy "nowe możliwości" dla współpracy. Podziękował mu też za to, że podczas kampanii wyborczej spotkał się z Polonią.

"Raz jeszcze pragnę Panu pogratulować i życzyć owocnej prezydentury. Oczekuję, że przeprowadzimy wiele wspólnych rozmów, zarówno w formacie dwustronnym, jak i na forum międzynarodowym" - zakończył.

Swoim listem do Trumpa z opinią publiczną podzielił się również lider ruchu Kukiz'15 - Paweł Kukiz.

Serdecznie pogratulował Republikaninowi zwycięstwa w wyborach. Podkreślił, że było to zwycięstwo "przeciwko politycznemu establishmentowi, korupcji politycznej elit i wbrew wściekłym atakom stronniczych mediów".

Stwierdził, że w ubiegłym roku kandydował na prezydenta Polski "w niemal identycznych warunkach".

"Nasze postulaty likwidacji przywilejów władzy, zmiany systemu wyborczego, na którym zyskują elity polityczne i na którym najbardziej tracą obywatele, stanowczych cięć w biurokracji, podobnie jak Pana program zmian dla Ameryki, były obiektem bezpardonowych ataków establishmentu" - wskazał.

Wyraził nadzieję, że zwycięstwo Trumpa będzie przełomem dla inicjatyw wynikających z zaangażowania obywateli.

Napisał też, że spodziewa się, że prezydent elekt, zgodnie z obietnicą, zajmie się sprawą zniesienia wiz dla Polaków.

"Składając Panu Prezydentowi jeszcze raz serdeczne gratulacje i życzenia sukcesów w dalszej pracy, pragnę wyrazić szczerą chęć współpracy w walce z monopolem skorumpowanych elit politycznych w naszych państwach" - zakończył.

Źródło: prezydent.pl, Facebook/Paweł Kukiz

Zobacz także: Oto jak chrześcijańscy liderzy skomentowali zwycięstwo Donalda Trumpa

Reklama

Ostatnio zmieniany niedziela, 02 kwiecień 2023 16:45
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Przesluchajcie tego wywiadu bez emocji, jakosc wypowiedzi Putina, wszystko jest klarowne i wywarzone, caly ten konflikt zostal sprowokowany przez Zachod i jest podtrzymywany przez Zachod. ...
@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...
@YvonnKtos bil pokłony przed tym pomnikiem?Bo jakos nie słyszałem?Czy polski naród  wg co poniektorych jest ulomny?Podobizny czegokolwiek ,a nie kogokolwiek.Wszystko moze byc bałwanem,a dlaczego ma ...
@AnonimCzynienie sobie wizerunku rzekomo na obraz Boga, jest przez Boga zabronione, między innymi po to,  by człowiek nie wpadł czasem na pomysł, by się przed ...
@liberał w kościele zielono?Biblijnie jest udowodnione, że praktykowanie homoseksualizmu jest grzechem. Poczytaj trochę Biblii, a może Bóg ci otworzy oczy i rozjaśni umysł. Boże chroń nas od ludzi ...
@ale co ja tam wiem..doszło do tragedii a ty plujesz jadem?
nie przepadam za discopolo ale jeśli głosi Pana Jezusa to ok

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.