Warszawa

1°C

  Gej i aborcjonista. To ma być wiceprezydent Warszawy

  Gej i aborcjonista. To ma być wiceprezydent Warszawy

  wtorek, 23 październik 2018 14:27
  od prawej: Paweł Rabiej i jego partner Michał Cessanis od prawej: Paweł Rabiej i jego partner Michał Cessanis fot. Facebook/Paweł Rabiej

  Wyborcy Koalicji Obywatelskiej, wybierając Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy, niejako razem z nim na wiceprezydenta wybrali Pawła Rabieja z Nowoczesnej.

  Rabiej nie tylko nie przedstawia siebie jako geja, ale także pokazuje publicznie swoją orientację, chadzając, a nawet całując się ze swoim partnerem - dziennikarzem Michałem Cessanisem.

  W dodatku chciałby w Polsce wziąć ślub. Nie może jednak tego zrobić, ponieważ w naszym kraju tzw. "małżeństwa homoseksualne" nie są legalne.

  Rabiej jest przekonany, że w przypadku zwycięstwa w wyborach parlamentarnych Grzegorz Schetyna zalegalizuje w kraju związki partnerskie.

  Polityk Nowoczesniej opowiada się również za aborcją. W programie "Warto Rozmawiać" w TVP1 starł się na tym punkcie z obrończynią dzieci - Kają Godek.

  "Jak ktoś nie chce dokonywać aborcji, czyli w pani języku – „zabijać dzieci”, to nie musi tego robić.

  A jak chce zabijać?

  - To niech to zrobi. To jego wybór".

  To zapis dialogu Rabieja z Godek z ubiegłorocznego programu.

  Później w związku z tą skandaliczną wypowiedzią został skonfrontowany podczas wywiadu w radiu RMF FM. Warto posłuchać...

  Z kolei sam Rafał Trzaskowski przed wyborami zadeklarował, że podpisze samorządową kartę LGBT.

  Dla odmiany Patryk Jaki, kandydat PiS, który wyraźnie przegrał w Warszawie z Trzaskowskim, deklarował, że nigdy nie podpisze takiej karty, a swoje poglądy, jeśli chodzi o sprawy obyczajowe, określił zdecydowanie jako konserwatywne.

  Przypomnijmy, Pismo Święte potępia akty homoseksualne, określając je jako "zboczenie", "obrzydliwość" i "sromotę" i ostrzegając, że osoby je praktykujące nie wejdą do Królestwa Bożego. 

  REKLAMA

  Ostatnio zmieniany środa, 24 październik 2018 20:16

  Please publish modules in offcanvas position.