Kard. Nycz o Gronkiewicz-Waltz: zawsze była zaprzyjaźniona z Panem Bogiem

Kard. Nycz o Gronkiewicz-Waltz: zawsze była zaprzyjaźniona z Panem Bogiem

wtorek, 27 listopad 2018 19:17
Hanna Gronkiewicz-Waltz i kard. Kazimierz Nycz Hanna Gronkiewicz-Waltz i kard. Kazimierz Nycz

Metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz odprawił mszę dziękczynną za prezydenturę Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie.

W kościele Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu mówił między innymi, że "pani prezydent zawsze była zaprzyjaźniona z Panem Bogiem i Kościołem". Tak skomentował obecność księży przyjaźniących się z Gronkiewicz-Waltz.

- To jest efekt tego, że pani prezydent zawsze była zaprzyjaźniona z Panem Bogiem i Kościołem. Zaprzyjaźniona w tym najgłębszym wymiarze, gdzie w sumieniu, w sercu, dokonuje się moment decyzji człowieka, gdzie się dokonuje ta święta inspiracja, z którą się nie wychodzi na zewnątrz i nie chwali się nią, ale także nie wyraża poprzez słowa i gesty - stwierdził.

Odniósł się do "świętej Eucharystii".

– Dziś w tej świętej Eucharystii dziękujemy Panu Bogu za lata bycia prezydentem naszego miasta, Warszawy, pani Hanny Gronkiewicz-Waltz. Kładziemy te kolejne kadencje, cały jej wysiłek, na ołtarzu, aby Panu Bogu podziękować za to wszystko, co stało się w tym czasie, pod jej kierownictwem i z jej inspiracji – mówił metropolita.

Lata prezydentury Gronkiewicz-Waltz ocenił pozytywnie.

- Myślę, że stać nas na takie szersze spojrzenie, które pozwoli sprawiedliwie, prawdziwie i serdecznie popatrzeć na lata minione. Tylko człowiek, który widzi dalej, potrafi ocenić to, co się dokonuje czasem dzięki życiu i pracy jednego człowieka, który potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże, do czego zostaje powołany - powiedział.

Mszę, oprócz kardynała, koncelebrowali także: ks. Andrzej Luter, ks. Kazimierz Sowa, jezuita o. Wacław Oszajca, ks. Władysław Duda, ks. Mirosław Kreczmański i ks. Andrzej Gałka. W nabożeństwie wzięli udział m.in. Gronkiewicz-Waltz, a także były prezydent Bronisław Komorowski i była premier Hanna Suchocka.

Msza spotkała się z nieprzychylnymi komentarzami w środowiskach związanych z PiS.

"Dziękujemy Bogu za Klątwę, tęczę na Zbawiksie, za Golgota Picnic i wylanie prof Chazana, i usunięcie św Zofii z nazwy szpitala i... mniejsza o to wszystko. Rozumiem, że HGW dawała jakąś kasę na kurię?" - ironicznie stwierdził publicysta "Do Rzeczy" - Rafał Ziemkiewicz.

"Gdy czasy trudne, to i fałszywych proroków przybywa... Kardynał Nycz dziękuje... Hannie Gronkiewicz-Waltz" – skomentował Wojciech Biedroń z tygodnika "Sieci".

22 listopada Gronkiewicz-Waltz oficjalnie przekazała władzę nad Warszawą w ręce popieranego przez nią progejowskiego polityka PO - Rafała Trzaskowskiego.

Na podstawie: Do Rzeczy, Rzeczpospolita

Ostatnio zmieniany wtorek, 27 listopad 2018 19:36
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.