Warszawa

0°C

  Premier Morawiecki zwrócił się do Matki Boskiej (WIDEO)

  Premier Morawiecki zwrócił się do Matki Boskiej (WIDEO)

  niedziela, 02 grudzień 2018 18:05
  premier Mateusz Morawiecki premier Mateusz Morawiecki fot. Twitter/TV Trwam

  Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do Matki Boskiej, by miała w opiece polski naród. Uczynił to w Toruniu podczas obchodów 27. rocznicy powstania Radia Maryja.

  Na początku przemówienia odwołał się do fragmentu pieśni "Miej w opiece naród cały, niech rozwija się wspaniały", którą śpiewano podczas obchodów. Zgodnie z jej treścią sam zwrócił się następnie do Matki Boskiej.

  - Matko Boska Nieustającej Pomocy, to jest moja wielka prośba, wielkie zawołanie: Miej w opiece naród cały. Również tych, którzy nie kochają Polski aż tak mocno jeszcze póki co, tak jak my tutaj, tak jak cała Rodzina Radia Maryja - powiedział.

  Szef rządu złożył też życzenia Rodzinie Radia Maryja z okazji rocznicy. Podziękował za wszystko, "co zrobiła dla Polski i Boga".

  Podobne słowa, jak wczoraj, premier Morawiecki wypowiedział 8 lipca podczas pielgrzymki Radia Maryja na Jasnej Górze.

  - Jasna Góro, Czarna Madonno, miej w opiece naród cały, który żyje dla Twej chwały - powiedział wtedy.

  W maryjnych obchodach często biorą udział także inni przedstawiciele obecnych polskich władz. W sierpniu ubiegłego roku w uroczystościach wieńczących obchody 300-lecia koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej papieskimi koronami wziął udział prezydent Andrzej Duda i ówczesna premier Beata Szydło.

  REKLAMA

   

  Ostatnio zmieniany niedziela, 02 grudzień 2018 18:13

  Please publish modules in offcanvas position.