Pastor Edward Ćwierz, uczestnik spotkania z papieżem, zabrał głos

Pastor Edward Ćwierz, uczestnik spotkania z papieżem, zabrał głos

piątek, 14 październik 2022 18:54
Edward Ćwierz i papież Franciszek Edward Ćwierz i papież Franciszek fot. Edward Ćwierz/Facebook

Edward Ćwierz, pastor z Kościoła Chrześcijańskiego Wieczernik w Kielcach, był jednym z uczestników spotkania ekumenicznego z papieżem Franciszkiem w Watykanie. Teraz zabrał głos w sprawie tego wydarzenia.

Jak pisze w mediach społecznościowych, było to "ważne spotkanie na drodze budowania relacji i podtrzymywania więzi między wierzącymi z różnych kościelnych rodzin".

Był już wcześniej w Watykanie jako reprezentant kościoła Wieczernik.

"28 lat temu zostaliśmy jako wspólnota wykluczeni z Kościoła rzymskokatolickiego, decyzją ówczesnego biskupa" - wspomina.

W lutym obecnego roku uczestniczył w konferencji ekumenicznej "Już czas" w Łodzi. Jak pisze, tam miał okazję opowiedzieć historię swojej wspólnoty.

"Wydarzenie w Łodzi otworzyło drzwi do głębszego wejśćia na drogę odbudowania zerwanych więzi" - stwierdza.

Dziś podkreśla, że jest "wdzięczny" za spotkanie w Watykanie. Uważa, że był to "kamień milowy do pojednania między Kościołami i wspólnotami".

"Jestem przekonany że nasza podzielona, tak dramatycznie Ojczyzna, z tęsknotą oczekuje objawienia się synów Bożych" - deklaruje.

Przypomina fragment Psalmu 133: "Kiedy bracia w zgodzie mieszkają... tam Pan zsyła swoje błogosławieństwo".

Jak wskazuje, taki "zjednoczony Kościół jest wiarygodnym świadkiem Jezusa i kluczem do pojednania w narodzie".

Dla "jasności" dodaje, że jego wizyta w Watykanie nie oznacza powrotu w struktury Kościoła rzymskokatolickiego kościoła Wieczernik.

"Pozostajemy natomiast w zażyłych relacjach z ludźmi z KRK, którzy, podobnie jak my, doświadczyli daru nowego narodzenia w duchu" - oświadczył.

Na podstawie: Edward Ćwierz/Facebook

Ostatnio zmieniany piątek, 14 październik 2022 19:21
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Przemek · 1 lata temu
  Nie w organizacji mamy być jedno lecz w Duchu Chrystusowym. Nie w religii, denominacji lecz Chrystusowa nauka ma nas jednoczyć z sobą przed Bogiem i tym światem, lecz na pewno nie mamy iść w jedności z duchem tego świata nawet pod pozorem jedności religijnej nazywanej omyłkowo "Miłością".

  Nie o taką jedność w arcykapłańskiej modlitwie zapisanej w Ewangelii Jana 17 rozdziale Pan Jezus Chrystus się modlił.

  EKUMENIA NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z JEDNOŚCIĄ POMIĘDZY WIERZĄCYMI, TO TYLKO KOLEJNY NOWY TWÓR, A MOŻE NOWOTWÓR ROZWADNIAJĄCY NAUKĘ BOŻĄ EWANGELII CHRYSTUSOWEJ.

  W nauce Chrystusa trzeba być jedno i z Duchem Świętym trzeba iść przez życie a nie z duchem czasu czy z duchem ekumenii, który z Bogiem nie ma nic wspólnego.

  Prawdziwa jedność jest wtedy gdy jesteśmy jedno w wierze w Osobę Pana JEZUSA CHRYSTUSA i Jego nauczanie bez odrobiny fałszu i ludzkiej doktryny, liczy się tylko co mówi BÓG bez ludzkiej religijnej tradycji lecz czyste Słowo BOŻE.

  Niech dobry Duch Boży wprowadza nas w Bożą prawdę.Polecam: https://jedynadroga.blogspot.com/search?q=EKUMENIA
  • This commment is unpublished.
   Wierzący · 1 lata temu
   @Przemek Amen bracie.
  • This commment is unpublished.
   wierny Bogu · 1 lata temu
   @Przemek Ty se chyba pomyliłeś prawdziwych chrześcijan ze świadkami Jehowy, tam jest organizacja, a my ewangeliczni chrześcijanie i rzymskokatolicy wywodzimy się z jednego apostolskiego kościoła, później zachodniego.
  • This commment is unpublished.
   w wielkim skrócie · 1 lata temu
   @wierny Bogu Masz rację - pochodzimy NIESTETY z "jednego apostolskiego kościoła", który nie wiele albo wręcz nic nie ma wspólnego z Biblijną  ἐκκλησία. Ten "jedyny apostolski kościół" został "stworzony" przez niejakiego Konstantyna Wielkiego - poganina i cwanego polityka w IV w n e. Oczywiście, oficjalna nauka KRK głosi na swój temat zupełnie coś innego lecz ktoś kto naprawdę interesuje się historią powinien wiedzieć jaka jest prawda! A prawda jest zupełnie inna niż to co wmawia nam religia!https://info-bib-lia.com/2020/11/12/cesarz-konstantyn-wielki-zalozyciel-katolickiego-kosciola/
  • This commment is unpublished.
   CrucifixFish · 1 lata temu
   @w wielkim skrócie Ktoremu Bogu jestes wierny? Prawdy historycznej nie mowisz!. Cerszarz Konstantyn do konca zycia pozostawal poganinem a chrzest przyjal niemal na lozu smierci. W skrocie lubil wszystkie wyznania i poganskie i dozwolil wierze w Chrystusa.Raczej pierwszy tolerancyjny wyznaniowo cesarz. On pierwszy pozwolil na oficjalna wiare chrzescijanska w Imperium BEZ PRZESLADOWAN. Dzieki temu i przesladowani chrzescijanie mogli ZALEDWIE wyjsc z ukrycia w 313 roku i nie chowac sie w katakumbach, zyc ze swoja wiara w ukryciu. w.en.wikipedia.org/wiki/Persecution_of_Christians_in_the_Roman_Empireimperiumromanum.edu.pl/religia/chrystianizacja-starozytnego-rzymu/Dopieru w 392 roku wiara chrzescijanska stala sie dominujaca w Imperium Rzymu (Bizancjum) GRECKIE!!!
 • This commment is unpublished.
  Zgodny · 1 lata temu
  Najważniejsze żebyśmy zdrowi byli :)
 • This commment is unpublished.
  Marek · 1 lata temu
  Dzięki za relacje  ... byłem w Łodzi Twe świadectwo mnie głęboko poruszyło 👍🙌
 • This commment is unpublished.
  Neo · 1 lata temu
  Co innego być w zażyłej relacji z człowiekiem, a co innego stawić się dobrowolnie przed Instytucją zbudowaną na kłamstwie.
 • This commment is unpublished.
  Jan W. · 1 lata temu
  Ot i czort w owczej skórze. Dobrze że wylazł z tej skóry i jawnie głosi antychrysta za swego brata. Mam nadzieję że zbór w Kielcach da mu natychmiast dymisję kopa w dupe i wywiozą na taczce za ogrodzenie Judasza.
 • This commment is unpublished.
  kololo · 1 lata temu
  Szybko poszło, tylko 28 lat i ponownie pod drzwiami Babilonu.
 • This commment is unpublished.
  Emerson00 · 1 lata temu
  Powrócił pies do wymiocin swoich.
 • This commment is unpublished.
  Mieczysław Edward · 1 lata temu
  Jeśli Oblubienica łączy się z nierządnicą, tedy powtórne Przyjście Pana jest coraz bliżej.
 • This commment is unpublished.
  Brat · 1 lata temu
  Oj Edek szalejeszCzyżby tęsknota za cesarstwem …
  • This commment is unpublished.
   Janusz · 1 lata temu
   @Brat Kto jest bez grzechu /czyli pępowiny łączącej go z Rzymem/ niech pierwszy rzuci kamieniem w Edwarda! Od czasu do czasu można wspomnieć dzieciństwo.
 • This commment is unpublished.
  Mario · 1 lata temu
  A co mnie obchodzi wypowiedź heretyka, bałwochwalczo oddanemu ludziom żydowskiego pochodzenia, traktujacym ich, jak polbozkow? Dla niego ci ludzie sa polbogami, czylibde facto- bałwanami. Co innego traktowanie PRAWDZIWYCH ŻYDÓW,  jako naszych współbraci, podkreślam: współbraci, a nie nadludzi, polbogow, itp. A ten heretyk wszystkich ludzi żydowskiego pochodzenia traktuje jak nadludzi. Po co redakcja rozmawia z tym czlowiekiem? On nie ma z nami chrześcijanami nic wspólnego. Moim zdecydowanym zdaniem. A znam tego heretyka.
 • This commment is unpublished.
  Miecz obosieczny · 1 lata temu
  Dzisiejsi protestanci kolaborują z watykanem hańba dla was zdrajcy
 • This commment is unpublished.
  Krzysztof St. · 1 lata temu
  Jestem katolikiem i dziękuję za otwarte serce pastorze. I chodź z wieloma komentarzami tutaj się nie zgadzam. Piszę o tych obraźliwych, to dziś mam wszystkich ludzi w swoim sercu w modlitwie. Niech Jezus Chrystus będzie uwielbiony w Waszych sercach. Dziękuję Bogu za to, co nas łączy. Duch Święty jest Duchem jedności. Pozdrawiam wszystkich serdecznie 🔥
  • This commment is unpublished.
   Helena · 1 lata temu
   @Krzysztof St. Krzysztof,a co nas łączy?kult Maryi,kult zmarłych ,czysciec,papiez z bluznierczą nazwą ojciec świety,zaduszki,modły do ludzi,Jezus biegajacy z tronu Ojca w opłatek i cierpiacy ciągle podczas,gdy RAZ RAZ 1 raz złozył z siebie ofiarę na krzyżu...to nas nie moze łączyc,bo to zwiedzenie,czytaj Biblię bez religii a zajśnieje ci CHRYSTUS
 • This commment is unpublished.
  WYJAŚNIAM · 26 dni temu
  Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a oni zgadzają się wspierać go w tych różnych pomysłach. Gdyby nie to, musiał by się wziąć do jakieś uczciwej ciężkiej pracy a to chyba mu nie za bardzo pasuje.

Ostatnie komentarze

Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...
"Od Wielkiego Czwartku komunię św. będą mogli przyjmować na rękę wierni w diecezji warszawskiej. Zgodę w tej sprawie wydał prymas Józef Glemp."
@virus@Bergoglio.877w proteście przeciw bluźnierstwu komunii na rękę powstał wirus GLEMP.877 bo ten "glemp" wprowadził to bluźnierstwo komunii na rękę
HUJ JORGE BERGOGLIO and his fucking
friends formatting Your Hard Disk NOW !
Podziekuj pierdolonemu kosciolowi diabła i węża.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.