Publikujemy list od pastora, który spotkał się z papieżem

Publikujemy list od pastora, który spotkał się z papieżem

sobota, 15 październik 2022 06:44
spotkanie z papieżem w Watykanie spotkanie z papieżem w Watykanie fot. ks. Przemysław Sawa/Facebook

Jest jednym z polskich pastorów, którzy wzięli udział w spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Watykanie. Publikujemy list, który nadesłał do naszej redakcji.

To dr Piotr Gąsiorowski - pastor Ewangelicznego Kościoła Metodystycznego w Krakowie.

Pastor Gąsiorowski jest doktorem teologii systematycznej, przewodniczącym zarządu krakowskiego Instytutu Przywództwa, a także wykładowcą MBA in Christian Leadership przy Wyższej Szkole Zarządzania Personelem w Warszawie.

Oto jego list w całości:

gasiorowskimalezdjByłem tam… jestem jednym z pastorów, którzy wzięli udział w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem. Spotkaniu, które było znakiem szacunku, wrażliwości, gościnności, służby. Spotkaliśmy się, aby jasno i wyraźnie pokazać, że to, czego potrzebuje świadectwo Ewangelii, to Kościoła pojednanego. Kościoła, który nie próbuje unifikować, synkretyzować, dominować, ale służy i z pokorą słucha, także tych, a może szczególnie tych, którzy myślą inaczej. Nie mam najmniejszej wątpliwości, co do historycznego znaczenia tego spotkania. Tylko aby to dostrzec trzeba… choć od czasu do czasu czytać Ewangelię, bo gdy ją czytasz i studiujesz, to wiesz, że miłość, jedność, pojednanie, wybaczenie nie są wyborem, a istotą chrześcijaństwa.

Do tego trzeba zerknąć choć raz w życiu do Słownika Języka Polskiego lub choćby do Wikipedii i zapoznać się ze znaczeniem słowa Ekumenia. W związku z tym, że mnogość wpisów komentujących wydarzenie poza brakiem szacunku, miłości, zrozumienia pokazuje brak wiedzy, to umieszczam definicję z Wikipedii – Ekumenizm lub ruch ekumeniczny z gr. οικουμένη oikumene „zamieszkana ziemia” – ruch pomiędzy różnymi tradycjami chrześcijaństwa dążący do rozwinięcia bliższej współpracy i lepszego zrozumienia. Głównym narzędziem ekumenizmu jest dialog i wspólna modlitwa.

Jestem zaangażowany w dzieło jedności i pojednania od dnia swojego nawrócenia, bo tak zawsze rozumiałem istotę tego, co uczynił także dla mnie Jezus Chrystus. Nie wszyscy muszą podzielać moje zdanie i moje rozumienie przesłania Ewangelii. I choć tych, którzy używają inwektywów, opisując nas, którzy wzięliśmy udział w spotkaniu, mógłbym nazwać kacerzami, to tego nie uczynię. Mógłbym zarzucić im brak pokory i miłości, ale tego nie zrobię. Mógłbym wykazać im pogardę dla ludzi i wiedzy, ale tego też nie zrobię.

Natomiast to, co zrobię, to zapewnię, że będę się o nich modlił i nie będę ich wyklinał, obrażał, wyśmiewał, ale przekażę, że są kochani przez Boga, który jest Bogiem pojednania i jedności, która nie znaczy jednakowości. Będę im życzył pokoju, który przekracza ludzkie rozumienie. Pokoju, który w hebr. SHALOM między innymi znaczy, aby to czego Tobie brakuje, zostało uzupełnione.

dr Piotr Gąsiorowski
Pastor Ewangelicznego Kościoła Metodystycznego

Ostatnio zmieniany sobota, 15 październik 2022 06:54
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Zgodny · 1 lata temu
  No co, dobrze powiedział. 
 • This commment is unpublished.
  Krakers · 1 lata temu
  Putin też szuka szacunku i zrozumienia
 • This commment is unpublished.
  Wiara · 1 lata temu
  Kościół to nie jest żadna organizacja ! Więc „ci panowie na” ich czele nie są żadnymi przywódcami kościoła, co najwyżej mogą się uważać za obranych przez innych ludzi na ich przywodców. Wszywcy którzy są świadomie Jezusie wiedza, ze są sobie równi. Więc jeśli ktoś uważa, ze kościół (jedno ciało w Nim) jest podzielony lub że nie jest jednością, ten sam stawia się poza kościół!
 • This commment is unpublished.
  Marek · 1 lata temu
  Dzięki za te słowa 👍🙌 aby byli jedno !!!
 • This commment is unpublished.
  Robert · 1 lata temu
  dr Piotr Gąsiorowski - zwodzisz ludzi ! pod przykrywką miłości można wszystko przypisać i ciemność nazwać światłością! ale nie dajmy się zwieść antychrystowi ! kto słucha Ducha Świętego, ten wie, że to musi się dziać, ale tym bardziej musimy być ostrożni bo nawet nasi przewodnicy duchowi - pastorzy mogą dać się zwieść i nas prowadzić w przepaść ! Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi !!!
  • This commment is unpublished.
   katolik · 1 lata temu
   @Robert Placebo ksiazka autorstwa baptysty, bylego policjanata Howard Pittmanwyjasni ci czym jest wasze rozwodnione preotestanckie pseudochrzescijanstwp oparte na listach pawla i wyznaniu
   publicznej formulki z imieniem Jezus przyjmujacej Jego ofiare .Facet mial smierc biologiczna i dostal ostra opierdzielke
   'Jozue wstan przeklety balwochwalco bo padasz na glebe przed cherubami i skrzyneczka'tego Bog NIE powiedzial.Mariawityzm -maryjnosc to specyfika polskiego kosciola ostatnich 100 lat z ktora watykan walczyl , ekskomunikowal i wyklinal
 • This commment is unpublished.
  SylviaBogu-sława · 1 lata temu
  Być może zwolennicy takiej ekumenii, jak m.in.  pastor Gąsiorowski upatrują w niej szansy dla protestantów na krzewienie ducha Ewangelii. Tylko jak to niby miałoby się stać? Czy na na spotkaniach ekumenicznych głoszona jest PEŁNA Ewangelia, tj taka która będzie mówić katolikom co w ich wyznaniu jest nie tak, w których miejscach są odstępcami od zasad Biblijnych, ile herezji i złamania podstawowych zasad tj. czczenia obrazów, ludzi zmarłych, uczynienie z co niektórych śmiertelników nadzwyczajnych pośredników między Bogiem i ludźmi (gdy tymczasem w Biblii jest czarno na białym że to tylko Jezus nim jest). A czy Jezus nie powiedział do faryzeuszy "groby pobielane", nie piętnował ich hipokryzji a jednocześnie nikt Go nie oskarżał o brak miłości i szacunku. Poza tym może brakuje pastorom wiedzy co oznacza ekumenia dla KRK: oznacza ona jedność, ale tylko pod przewodnictwem wszech panującej matki czyli właśnie KRK; to tak jak ze ślubami "ekumenicznymi" - są takowe, ale pod warunkiem że będą całkowicie na zasadach KRK, w budynku KRK i udzielającym musi być ksiądz... Ekumenia ma sens, ale tylko w obrębie kościołów protestanckich wyznających podstawowe, ewangeliczne czyli biblijne zasady wiary.
  • This commment is unpublished.
   katolik · 1 lata temu
   @SylviaBogu-sława Zadnej , powtorze zadnej ekumenii z rozwodnionym fast foodem pseudochrzescijanstwa placebo ("Placebo" ksiazka Howarda Pittmana) czyli protestantyzmem , ktory jest ignorancja.
   Po rozwodnieniu Prawa Bozego -10 przykazan automatycznym zbawieniem z tzw. "laski" po klepnieciu publicznej formulki z imieniem Jezus na jednym wdechu pozostanie w ciagu kilku pokolen pustynia duchowa jak w wschodnie niemcy (byle nrd i Prusy) , po husytach Czechy zaicyzowane w 90 procebntach-zrodlo "Jak Bog chledal Karela",
   dominujaco agnostyczne, laickie, ateistyczne dzisiaj Holandia i Wielka Brytania-kiedys mekka wczesnego protestantyzmu. O bylej protestanckiej Skandynawii nie wspomnne, bo czytamy na codzien co tam sie dzieje z gejostwem, islamistami, kobietami pastorkami, ingerencja panstwa. No i pamietajmy najwyzszy na swiecie stopien procentowy petofilstwa w bazie swiadkow w Australii. (1,800 ofiar od 1950r. w sekcie wielkosci 69 tysiecy There are almost 69,000 Jehovah's Witnesses . 1 jedna udokumentowana/zgloszona ofiara na 38 czlonkow.
   Jakby ten niechlubny stosunek przylozyc do katolikow to wsamej tylko Polsce musialoby byc kilkaset tysiecy ofiar zbokow-miasto wielkosci Katowic (wiem ze to prostackie szybkie podliczenie ma blad , bo nie jest rozlozone na lata.
   ww.youtube.com/watch?v=JNjmys1Kgho Miazga herezji DARMOWEGO ZBAWIENIA.
   ww.youtube.com/watch?v=PQQIM2g-qfo "Protestantyzm synowie diabelscy i Duch Sw."
   ww.youtube.com/watch?v=n6PbshF_76g Dlaczego Protestanci nie widza prawdy. Po co wam Bog ?
   Jezus do mlodzienca NIE powiedzial wyznaj mnie publicznie na rynku a ja zaplace za ciebie ofiare na krzyzu !!100letniego mariawityzmu-maryjnosci  polskiej specyfiki sie nie czepiajmy bo watykan z tym walczyl i wyklinal, eksomunikowal'Jozue wstan przeklety balwochwalco bo klekasz przed figurkami cherubow na arce'-w naszej biblii nie ma tego cytatu ;)
  • This commment is unpublished.
   KatolPreczZekumenia · 1 lata temu
   @katolik Do XI wieku rozance odmawiali mnisi i zakonnicy  TYLKO Psalmami na chwale Boga a nie pozdrowieniem anielskim z ewangelii Lukasza.Polska chrzescijanska wtedy dopiero raczkowala i raczej na wsiach byla jeszcze poganska
  • This commment is unpublished.
   Mat · 1 lata temu
   @katolik Od kiedy to katolicy nauczają 10 prawdziwych Przykazań Dekalogu? Przecież Drugie formalnie odrzucili
 • This commment is unpublished.
  Zbigniew · 1 lata temu
  Dziękuje Piotrze za mądre słowa. Dziękuje Bogu, że uczynił nas kiedyś przyjaciółmi. I nikt i nic tego nie może zmienić. NCPB
 • This commment is unpublished.
  Catty · 1 lata temu
  Zacytuję: " Antychryst nie popełni błędu odrzucenia religii. Pozyska wsparcie od Fałszywego Proroka, przywódcy światowego kościoła. „Kobieta” będzie jeździć na Bestii (Objawienie 17:3-6). Światowy Kościół zapewni pozory istnienia żywego boga. Miliardy ludzi chętnie pokłonią się i oddadzą cześć bogu Nowego Porządku Świata.

  Kościół rzymskokatolicki już sam siebie nazywa Kościołem Powszechnym. Tak więc, od pewnego czasu, globalny kościół jest w trakcie formowania. Ma po prostu uciążliwy problem protestantyzmu i konkurencji ze strony islamu. Bez cienia dyskrecji papież Franciszek schlebia i oferuje ustępstwa przywódcom islamskim. Papież niedawno podpisał porozumienie z popularnym imamem opisanym jako „deklaracja braterstwa, wzywająca do pokoju między narodami, religiami i rasami”. Watykan wydał nowe logo, które jest krzyżem i półksiężycem, z okazji wizyty Papieża w Maroku. Według Watykanu „są symbolami chrześcijaństwa i islamu, które podkreślają międzyreligijne relacje między chrześcijanami i muzułmanami”. Symbol z pewnością wydaje się być symbolem Chrislam;

  Papież kontroluje obecnie 1,2 miliarda katolików. Jeśli islam połączy się z rzymskim katolicyzmem i znajdzie się pod kontrolą papieża. To byłoby kolejne 1,5 miliarda, co daje w sumie 2,7 miliarda pod jego dowództwem — około 36% światowej populacji. Co więcej, wpływowe osoby dokładają wszelkich starań, aby ponownie zjednoczyć protestantyzm z RCC. Oba sektory religijne od jakiegoś czasu flirtują z pogaństwem New Age, co może być czynnikiem ich zjednoczenia. Gdyby religie świata połączyły się z rzymskim katolicyzmem, a moje obliczenia są prawidłowe, dałoby to papieżowi kontrolę religijną nad 77% ludności świata, czyli 5,79 miliarda ludzi."
  • This commment is unpublished.
   Gosia · 1 lata temu
   @Catty Catty, słowo "katolicki" oznacza dosłownie z greki "powszechny". Kościół był tak nazywany od pierwszego wieku, najstarszy taki ślad znajdziesz w listach Ignacego antiocheńskiego, który żył w I wieku, zmarł na przełomie I i II wieku (coś koło 108 roku). Już wtedy było jasne, że Kościół jest powszechny. Pozdrawiam 
  • This commment is unpublished.
   powszechny · 1 lata temu
   @Gosia Oczywiście, ale protestanci laiccy nie rozumieją tego .
  • This commment is unpublished.
   katolik · 1 lata temu
   @Gosia uniwersalny-tlumaczenie  tez sie spotyka

   Z innej beczki. Historia prawdziwa w skrocie  z kaolickiego 'The catholic compass'-
   Chlopak za oceanem zglebial historie kosciola w szkole sredniej gdzie dowiedzial sie ze oprocz baptystow i metodystow (najpopularniejsze w stanach) sa rozwiez inne nieznane mu denominacje jak luteranie, epskopalianie a nawet tajemnciczy nieznani katolicy. Z czasem tych studiow przesuwal swoje zaintereswoania w strone kalwinizmu.
   Pewnego razu on i trzech innych studentow pojechali na kamping. Jednego z nich dziewczyna byla katoliczka . Jej mama dowiedziawszy sie o podrozy dala przez nia do posluchania im wyklad na kasecie Scott Hann-amerykanskiego teologa na temat papiestwa.
   Zaczeli tego sluchac w samochodzie i zapanowala cisza. Kiedy kaseta sie skonczyla cisza trwala jeszce kilka minut.
   Z owych czterech studentow kawlinizmu dzisiaj trzech jest katolikami a jeden jest prawoslawny.
   Wracam do czasow kampingu. Niestety nasz bohater ktory z czasem ozenil sie z poludniowa baptystka nie chcial isc w strone katolicyzmu wiec wymyslil sobie ze w episkopalnym bedzie mial prawie tak jak w kosciele katolickim. Jak pomyslal tak tez zrobil.
   Bedac juz pastorem w kosciele episkopalnym nie dawalo mu jednak spokoju papiestwo w kontekscie biblijnym i historycznym.
   Po poltorej roku przeczytal "the early papacy: to the synod of Chalcedon in 451" autorstwa Adriana Fortescue. Od tego czasu wiedzial juz ze bedzie katolikiem.
   Na pierwszy rzut poinformowal swoja zone ktora z poludniowej baptystki przeszla z nim na episkopalianizm. W 2001 on i jego zona przeszli na katolicyzm.
   Skrotowo zaprezentowalem artykol ktory ostatnio przeczytalem.
   Uprzedzam ze nic z tych pozycji dwoch nie czytalem ale wydaje sie ze cos w nich musi byc interesujacego bo przez ta historie wczesnego papiestwa po dlugim bladzeniu znalazl sie w kosciele katolickim.
   ww.amazon.com/Early-Papacy-Synod-Chalcedon-451/dp/1586171763
   Takich ludzi jest wiecej ktorzy staja sie np. diakonami katolickimi bo mieli juz rodziny bedac protestantami ale tez i grajkowie-organisci /pianisci ktorzy przenosza do katolickiego aplikujac nowoczesne piosenki protestanckie do kosciola katolickiego -np. specjalny cieniutki dodatek suplement do spiewnika katolickiego tradycyjnego na koncu.
  • This commment is unpublished.
   evka · 1 lata temu
   @Gosia Jezus który jest jedyną Drogą,Prawdą,Życiem powiedział,, Że szeroka,powszechna jest droga zwiedzenia,prowadząca na zagładę a wąska i trudna do zbawienia!Upamiętajcie się I wierzcie Ewangelii Jezusa Chrystusa Ewang Jana3,3,6,  Musicie się narodzić na nowo z wody I z ducha bez tego nikt nie ujrzy KRÓLESTWA Bożego,!
  • This commment is unpublished.
   PreczZekumenia · 1 lata temu
   @evka Dobrze kochana siostro , ze my polscy katolicy nie musimy (z kraju bez stosow inkwizycji gdzie polski katolik , niemiecki proetstant, Zyd , prawoslawny Litwin i islamski tatar zyli obok) narodzic sie na nowo po protestancku wg modelu ansglosaskich purytan/baptystow . Ci narodzili sie na nowo scinajac sklapy indianom, karczujac ich i ich tereny , i wyzyskiem aftykanskich murzynow. To tam z tych prurytan-baptystow narodzily sie te nowo narodzone sekty swietojehliwe zielonoswiatkowcow, adwentystow, mormonow, swiadkow. Nie dziekujemy kochanie, nie potrtzebujemy nikogo wycinac wtym indian i gnoic muzina. Jeszce w 60tych latach w stanach byla segregacja rasowa .
   Zdajesz sobie protestantko sprawe ze muzryni- czarni niewolnicy najpierw uciekali przed tym waszym anglosaskim narodzeniem na nowo na poludnie do katolickiej hiszpanskiej Florydy gdzie znajdowali ustawowa wolnosc i prosperite. Pozniej uciekali tez do katolickiej francuskiej Kanady na polnoc. NO , senkju za wasze falszywe diapelskie now*narodzenie.
   A ile mlodocianych niewolnic muzynek petofile wykorzystywali od 15 lat lub wczesniej.Poczytaj sobie i zwalcz te now*naroedzenie.
   'The America untold story-450 years of african american experience in st augustine ' filmik
 • This commment is unpublished.
  Catty · 1 lata temu
  "Inną konsekwencją tego mrocznego i coraz ciemniejszego okresu jest to, że postrzeganie prawdy zostało wywrócone do góry nogami. Nie ma wielkiej troski i pośpiechu, aby pokutować, gdy zło zostanie ujawnione. Zamiast tego ludzie określają prawdę jako negatywną, surową i pozbawioną miłości i deklarują, że pochodzi od szatana. Przedstawiają stróżów Bożych jako zgorzkniałych, negatywnych i surowych ludzi, którzy sprzeciwiają się nadprzyrodzonym znakom i cudom. To jest kategorycznie fałszywe. Strażnicy manifestują dary nadprzyrodzone — mówią w imieniu Wszechmogącego Boga. Wymaga to o wiele więcej przygotowań i poświęcenia niż telefon komórkowy do fałszywego proroka, prorokini czy szarlatana, który twierdzi, że manifestuje znaki i cuda. Prawda jest nie do przyjęcia podczas odstępstwa. Dlatego ci, którzy doszli do władzy zarówno w sferze świeckiej, jak i religijnej, są w większości inspirowani demonicznie.

  Mogą wyglądać na towarzyskich, życzliwych, oddanych, a nawet okazywac serce sługi. Powinniśmy rozważyć trzy fragmenty, aby nie dać się zwieść pozorom.
  „Albowiem tacy są fałszywi apostołowie, podstępni pracownicy, przemieniający się w apostołów Chrystusa. I nic dziwnego! Bo sam szatan przemienia się w anioła światłości. Dlatego nie jest rzeczą wielką, jeśli jego słudzy przemieniają się również w sługi sprawiedliwości, których koniec będzie zgodny z ich uczynkami. 2 Koryntian 11:13-15

  Czy wierzymy, że w tym okresie wielkiego odstępstwa możemy rozpoznać złych przywódców po wyglądzie zewnętrznym? Chrystus ostrzega nas przed oszustwem tak sprytnym i wiarygodnym, że jeśli to możliwe, sami wybrani mogą zostać oszukani. Czy rozpoznamy i unikniemy tego oszustwa na podstawie zewnętrznych pozorów? Co sprawia, że ​​sami wybrańcy nie mogą zostać oszukani? Jest to zdolność widzenia ***poza zewnętrzne pozory *** i zobaczenia prawdziwej natury sprytnie zamaskowanych nosicieli ciemności i oszustwa. poza personą prostolinijności i przez działanie Ducha Świętego ujrzyj duchowo zepsuty stan duszy. Dlaczego Bóg miałby posyłać proroków i strażników, gdyby ludzie ich nie potrzebowali? To ostatni raz, kiedy strażnicy i prorocy zostaną wysłani, aby ostrzegać ludzi, ganić i demaskować demoniczne przywództwo. Jeśli ludzie tym razem nie posłuchają i nie odpowiedzą, nie będzie kolejnej okazji, gdy na ten świat spadnie całkowita duchowa ciemność. Pytanie może brzmieć: „W takim razie komu możemy ufać?” Jest tylko jeden wybór.

  Czas na podażanie za ludzmi minął. Konieczne jest, aby ludzie modlili się, oddali się w całkowitym zawierzeniu Bogu i do tego stopnia, by mogli usłyszeć i odpowiedzieć na Ducha Świętego. Tylko On może nas przeprowadzić przez labirynt odstępstwa.

  Nie możesz ufać przywódcom, którzy doszli do władzy przez pęd odstępstwa. Osoby, które szczerze się modlą, prezentują prawdę, identyfikują oszustwo i zwodzicieli oraz ostrzegają ludzi, nie osiągną przywództwa. Podobnie jak stróże i prorocy, są zdyskwalifikowani, ponieważ mówią i bronią prawdy. Atmosfera odstępstwa wytwarza i pozwala tylko szarlatanom wstąpić do przywództwa. Szymon arcyksieznik jest przykładem tego, co motywuje obecne przywództwo. Szymon kierował się władzą, pieniędzmi i sławą. Przywódcy, którzy kojarzą się i otwarcie wspierają rażąco diabolicznych ludzi, nie mogą być zamieszkani przez Ducha Świętego. Są opętani przez ducha Szymona. Skupiają się na wartości liczbowej, ponieważ jest ona podstawą sławy i dochodu. Żaden z nich nie wybrałby utożsamiania się z Chrystusem lub apostołami, którzy porzucili wszystko, by przedstawiać i bronić prawdy. Używają swoich pozycji jako symbolu ich ważności jako sług Bożych, ale w środku są przepełnieni substancją duchowej śmierci. „Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo jesteście podobni do grobów pobielanych, które na zewnątrz wyglądają pięknie, ale wewnątrz są pełne kości umarłych i wszelkiej nieczystości. Mimo to również na zewnątrz wydajesz się ludziom sprawiedliwy, ale wewnątrz jesteś pełen obłudy i bezprawia”. — Mateusz 23:27-28 To nie jest gra! Jeśli ktoś zignoruje znaki ostrzegawcze i sygnalizację świetlną na ruchliwej arterii, może go to kosztować życie. Zignoruj ​​to, co jest jednoznaczną duchową niegodziwością na wysokich stanowiskach, a może to kosztować duszę. Nadszedł czas, aby się obudzić, modlić się, modlić i modlić się jeszcze trochę i zwracać uwagę na Ducha Świętego. Szatan zaślepia ludzi na niegodziwość przywódców odstępców. Ich grzechy są popełniane otwarcie. Otwarcie bratają się z działaczami New Age, nikczemnymi szarlatanami, heretykami, fałszywymi prorokami i prorokiniami i prowadzą ludzi do duchowej śmierci odrzucenia miłości do prawdy."
 • This commment is unpublished.
  Catty · 1 lata temu
  Niektórzy powiedzieli kiedyś: „Prawda została zabita, aby zapewnić ucztę dla jedności”. Nigdy nie było to bardziej prawdziwe niż dzisiaj. W przeszłości były mroczne czasy prześladowań i tłumienia sprawiedliwości i wierzymy, że historia przygotowuje się do powtórzenia. Prawdziwy lud Boży musi się przygotować. W świeckim świecie otacza nas nadmiar niegodziwości — zwodnicze służby, epidemiczna hipokryzja, samozadowolenie, letarg i apatia w sferze religijnej. To nie jest czas, aby prawdziwi chrześcijanie ignorowali prorocze ostrzeżenia, ale czas, by być czujnym, czujnym i gotowym do obrony naszej wiary, świadectwa, świadectwa i Słowa Bożego.
 • This commment is unpublished.
  Piotr · 1 lata temu
  Takie ekumeniczne bajdużenie. Bóg nie jest Bogiem ekumenii. Jak czytam biblię to naród wybrany miał zakazane bratania się czyli ekumenizowania z innymi narodami. Kościół Jezusa nie brata się z tymi co robią i postępują inaczej
  • This commment is unpublished.
   katolik · 1 lata temu
   @Piotr 'Bóg nie jest Bogiem ekumenii. ' i nigdy nie bedzie bo Jego Prawo jest swiete -10 przykazan dekalogu.Zadnego 'zbawienia z laski' przez klepanie formulek publicznych z imieniem Jezus i przyjeciem ofiary
   na bazie kilku wersetow z prywatnych listow Pawla, wyciagnietych z kontekstu albo jeszczeprzeklamanych.
   Pawel jest super swiadkiem misji Chrystusa niemniej przynajmniej w listach nie powtorzyl zadnej przypowiesci i
   historii z nauk Jezusa.Nie pobieral nasz poszukujacy faryzeusz bystrzak tez trzyletnich nauk!! choc dekalog na pewno znal
  • This commment is unpublished.
   Grażyna z Bydgoszczy · 1 lata temu
   @katolik Poproszę o odrobinę szacunku dla czytających i formułowanie zdań po polsku. Nie muszą być idealne, ale powinny zaczynać się wielką literą, mieć jasny sens i kończyć kropką/wykrzyknikiem/znakiem zapytania. Nawet, gdyby to była najmądrzejsza z wypowiedzi (chociaż, szczerze mówiąc, tak nie uważam), nie chce mi się czytać takiego bełkotu.
  • This commment is unpublished.
   KatolPreczZekumenia · 1 lata temu
   @Grażyna z Bydgoszczy Precz z ekumienia . Zgodnie z Twoim zyczeniem. Kropka.Faryzeujcie sobie u siebie i zbawiajcie formulka wymowiana publicznie.
   Jezus NIGDY tego nie uczyl!!!Uczyl przestrzegac Bozych Przykazan!!!mlodzienca i zaprosil go do ewangelizacji-bycia Jego uczniem
 • This commment is unpublished.
  Tubal · 1 lata temu
  To tłumaczenie można ująć jednym zdaniem, mianowicie " cel uświęca śdki". Ta masońska doktryna przyświeca osobą odpowiedzialnym w kościele  powszechnym za jak najszybsze przyprowadzenie innych denominacji z powrotem do matki. Nikt nie patrzy na to że podstawa tego połączenia jest pomieszaniem z poplątaniem. Hasło: Abyśmy byli jedno,  ma głębsze znaczenie i nie może odnosić się tylko  do połączenia bez jedności duchowej, bez jedności zdania, bez jedności wyznawanej prawdy. Jeżeli chcecie prawdziwej jedności to tylko jest to możliwe kiedy podstawa będzie taka sama.
 • This commment is unpublished.
  emeryt · 1 lata temu
  Katolicy to nie są chrześcijanie !
 • This commment is unpublished.
  Beata · 1 lata temu
  A do kogo się pastor modli razem z papiezem i imamem?Do mahometa,  jezuska wciąz wiszącego na krzyżu i maryji,  czy do żywego Boga z kart Biblii, bo jak ekumenia to na całego, prawda?Tak więc,  głupoty pastorze wypisujesz.
 • This commment is unpublished.
  yellow · 1 lata temu
  Wspólna modlitwa....do KOGO? Do Marii? Innych "świętych" zmarłych? A może do....opłatka, który, jak katolicy wierzą- jest Bogiem? Wspólna modlitwa....???
 • This commment is unpublished.
  Ceronski · 1 lata temu
  Ekumenia to wielkie oszustwo Dużo się nabrało na to

Ostatnie komentarze

warto zobaczyć film dokumentalny na platformie HBO MAX
@LilaAle nie mówił tak o matce Pana.
Ten pastor który nazywa Matkę Boską Demonem? Jest znany pomiedzy Fundamentalnej protestanckiej polskiej połoni w Stanach i w Kanadzie… ma wielkie powodzenie.. przestraszajca herezja przeciwko ...
@Janek 72a kto to jest Stepanow ? jaki pastor ?
Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.