Ewangeliczne kościoły przedstawiają się Polakom. Akcja obala mit

Ewangeliczne kościoły przedstawiają się Polakom. Akcja obala mit

czwartek, 27 październik 2022 20:58
Ewangeliczne kościoły przedstawiają się Polakom. Akcja obala mit fot. Wikipedia

Ewangeliczne kościoły w całej Polsce uczestniczą w akcji, w której starają się przedstawić Polakom, a także uświadomić, że w żadnym wypadku nie są "sektą".

Reklama

"Ewangeliczni to sekta" - mit.

"Wszystkie Kościoły ewangeliczne mają prawnie uregulowane stosunki z państwem polskim. Nie jesteśmy sektą" - fakt.

Banery o takiej treści udostępniają ewangeliczne wspólnoty.

We wpisie podkreśla się, że w Polsce jest wielu ewangelicznych chrześcijan, a ich wspólnoty są "otwarte" i "nikogo nie przymuszają do tego, by w nich zostać".

"Nie jesteśmy grupą ludzi, która indoktrynuje czy manipuluje innymi. Nie będziemy Cię do niczego namawiać, zależy nam na tym, byś osobiście poznał Jezusa i doświadczył Jego miłości" - czytamy.

Dalsza część tekstu poniżej.

Reklama

W ramach akcji rozróżnia się też ewangelicznych chrześcijan od ewangelików.

Jak wskazano, ewangelicy to wierni dwóch historycznych Kościołów protestanckich - luterańskiego i kalwińskiego (reformowanego). Jest ich na świecie ponad 170 milionów.

Z kolei ewangeliczni chrześcijanie są nazywani także chrześcijanami ewangelikalnymi. Jest ich na świecie ponad 630 milionów.

"Za początek tego nurtu uważa się ruchy przebudzeniowe, które powstały za sprawą rosnącego zainteresowania osobistym przeżywaniem wiary i poszukiwaniem relacji z Jezusem" - napisano.

Przedstawiono także fundamenty wiary ewangelicznych chrześcijan, w tym to, że ewangeliczni wierzący uznają Pismo Święte za ostateczny autorytet, cześć oddają wyłącznie niewidzialnemu Bogu, a zbawienie jest darem od Boga, który może otrzymać każdy człowiek wyłącznie dzięki Bożej łasce. Zbawienie nie jest nagrodą za nasze dobre uczynki.

Wśród innych punktów wskazano między innymi, że pastorzy w Kościele ewangelicznym często są żonaci i mają dzieci, zgodnie ze słowem z I Listu św. Pawła do Tymoteusza, że przywódca kościoła powinien być mężem jednej żony i dobrze zarządzać swoim domem.

Źródło: Facebook, Ewangeliczni.org

Reklama

Ostatnio zmieniany czwartek, 27 październik 2022 21:13
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Natasza · 5 miesiecy temu
  Szczytna akcja, uważam jednak , że to, czy kościół sektą jest czy nie jest, zależy nie tyle od teologii i dogmatów, ile  od dojrzałości liderów. 
  Żeby ludziom nie wyrządzać krzywdy, nie manipulować nimi, i nie leczyć własnych kompleksów.

  Nawet w kościele katolickim, który jest historycznym kościołem, monopolistą i monolitem (chociaż akurat to jest dyskusyjne), też zdarzały się skandale w małych grupkach  typu oazy, czy odnowa charyzmatyczna, gdzie zaangażowanie grupy i dyktatorskie zapędy lidera dawały tragiczny efekt.
  • This commment is unpublished.
   UczeńPanaJezusa · 5 miesiecy temu
   @Natasza niestety takie są fakty. :(
  • This commment is unpublished.
   Johanann · 5 miesiecy temu
   @Natasza W polskiej odnowie charyzmatycznej przykładem do czego doprowadzają dyktatorskie zapędy liderów była tzw. grupa raciborska czy też wspólnota z Krapkowic
  • This commment is unpublished.
   tupki60 · 5 miesiecy temu
   @Natasza ... w calej tej sprawie, jedynie co jest najwazniejsze to to, ze zbawienie (zycie wieczne w niebie) jest za darmo, przez zaufanie/wiare Jezusowi Chrystusowi i Jego Ofierze na krzyzu! Raz na zawsze, jedyna Ofiara za nasze, Twoje i moje, grzechy!
  • This commment is unpublished.
   Natasza · 5 miesiecy temu
   @tupki60 Tak, ale czy za cenę 'złamanego zycia'? Przepuszczenia kogoś przez tryby sekty? Zranienia przez nieodpowiedzialnych pasterzy? Trochę przeraża mnie beztroska Twojego wpisu. 
  • This commment is unpublished.
   Mat · 5 miesiecy temu
   @Natasza Czyli najlepszy jest "kościół katolicki" (nazwa oksymoron, bo jeśli jest kościół = ekklesia, czyli; "powołani z", to już nie "powszechni").  Jest on dla większości katolików tak jakby go nie było - jedynie tradycją. Naznaczą nieświadomego grzechu noworodka swoim chrztem i już figuruje w statystykach i można go przedłożyć jako numer do wysysania pieniędzy z budżetu państwa w imię polityki Polak = katolik, ha ha, a że ten malec po tym gdy dorośnie będzie robił złe rzeczy, popadał w alkohol, narkotyki, wszelki grzech - to już jego pseudo-pasterzy nie interesuje. A gdy po swym całym zmarnowanym z diabłem życiu z dala od prawdziwej Ewangelii przyjdzie na spowiedź to mu powiedzą; "dobrze, że jesteś... numerze statystyczny" Oto wygodnictwo tych "nie-sekt" - nie chcą ryzykować i ingerować w życie.
  • This commment is unpublished.
   Mat · 5 miesiecy temu
   @Natasza @Natasza A jakimi pasterzami są wasi pseudo-pasterze? Interesują się duchowym życiem owieczek, czy też wszystko mają w d..., a liczy się dla nich tylko rząd dusz i kasa od państwa czy kogokolwiek? Wasi wygodniccy pseudo-pasterze bezpośrednio nie ranią ludzi, bo służą raczej bożkom wystruganym z drewna, kamienia i metali, a tych nie można zranić. Albo dogmatom, które nie mają mocy zmienić czyjegoś życia. Oni umywają rączusie... nie chcą komuś powiedzieć, że grzeszy, nie chcą ingerować w czyjeś życie, narazić się - żeby nie wyjść na sektę - wygodnickie nieme psy! Tak o was powiedziano podczas Reformacji.
  • This commment is unpublished.
   Natasza · 5 miesiecy temu
   @Mat Mat...zapuszczasz się za daleko w chamstwie... Jestem od 1987 r ewangeliczną chrześcijanką . I niejedno widziałam. Przynajmniej dwóch powinno siedziec w kiciu... Tylko jak udowodnic znęcanie się psychiczne. Chcę natomiast powiedzieć, że owieczki powinny być bardziej krytyczne a prezbiterowie czy jak im tam, powinni bardziej uważać, kogo 'namaszczaja'. Po prostu kościoły ewangeliczne powinny przemyśleć wiele kwestii. 
  • This commment is unpublished.
   Mate · 5 miesiecy temu
   @Natasza dobrze ze po ewangelicku, biblijnie  i laska nie 'lamaliscie ogiera' . Procedura "Breaking the buck" .Podobno czarni niewolnicy amortyzowali sie po 4 czterech latach.
  • This commment is unpublished.
   Polski_Katolik · 5 miesiecy temu
   @Mat Polscy katolicy bronili sie przed najazdem Niemcow w Glogowie latem 1109 roku, dzieci na maszynach oblezniczych  i wielokrotnymi krucjatami Swietego Cesarstwa Rzymskiego narodu niemieckiego datowanego na, od ok 800 rok Nie mamy nic wspomnego z zachodem ktory pozniej sobie przeszedl czeasciowo na proetstantyzm a po czexi dalej sa katolikami, dalej nas najezdzajac i mordujac , okradajac (2 swiatowa , zabory) . I tego Polskiego Kosciola BRONIMY Implantowanie zachodnich wartosci kolonialnych po niemiecku katolicku czy protestancku nie robi zadnej roznicy, czy po szwedzku protestancku.  Mariawityzm Polskiego kosciola to tylko wyjatkowa specyfika ostatnie sto lat-Watykan tepil i ekskomunikowal
 • This commment is unpublished.
  UczeńPanaJezusa · 5 miesiecy temu
  Jeśli protestanci zmienią swoją postawę, i zaczną naprawdę naśladować Pana Jezusa, Który nie walczył z krwią i ciałem wtedy wówczas dopiero ludzie tacy jak katolicy widząc ich uczynki będą chwalić Ojca, Który Jest w niebie, a póki protestanci będą nawracać katolików jedynie w celu zaludnienia swoich kościołów zamiast ukazywania im Pana Jezusa, to nie wydają swoich owoców! Więc niech się nie dziwią, że nadal będą postrzegani za sektę i heretyków! Bo póki co, to niestety z bólem muszę przyznać jako protestant, że już niektórzy muzułmanie potrafią pokazać więcej miłości Bożej niż oni!
  • This commment is unpublished.
   Były ksiądz Jerzy · 5 miesiecy temu
   @UczeńPanaJezusa Miłość okazuje się ba różne sposoby.Przede wszystkim, przez mówienie prawdy, a nie udawanie, że nic się nie stało, kiedy miliony ludzi idą do piekła.
  • This commment is unpublished.
   zgorszony · 5 miesiecy temu
   @Były ksiądz Jerzy Mówi się prawdę w miłości a nie dla poklasku czy z hejtu! 
  • This commment is unpublished.
   maryjny protestant · 5 miesiecy temu
   @Były ksiądz Jerzy Ciekawe, co Pan powie w niebie Marii,  Matce Pana Jezusa, też ją pan odrzucił jako matkę Kościoła? 
  • This commment is unpublished.
   MaryjnyUczeńJezusa · 5 miesiecy temu
   @maryjny protestant Maria była największą chrześcijanką, i najlepsza naśladowczynią Pana Jezusa, bo wskazywała na Niego, oznajmiając już w Kanie Galilejskiej: "Uczyńcie co wam mówi mój Syn!" Nie pokazywała na żaden kościół, ale na Jezusa! Jemu tylko oddawała chwałę! 
  • This commment is unpublished.
   Jedna z owiec KZ. · 5 miesiecy temu
   @UczeńPanaJezusa Zgadzam się, na dwa dni przed rocznicą reformacji, apeluję do sumień moich braci protestantów, aby się upamiętali póki czas, zanim Jezus powróci na ziemię, bo później będzie już za późno! Pan Jezus powróci wkrótce i oby się nie okazało mimo waszym przechwałkom, o prorokowaniu, czynieniu cudów itd. że powie Wam nigdy Was nie znałem!  Nie mówię, Wam, że macie wrócić do Watykanu, ale macie pokochać katolików ze szczerego serca i przestać ich hejtować wszędzie! 
  • This commment is unpublished.
   BozyKatolik · 5 miesiecy temu
   @maryjny protestant jako uwielbienie boskie TAK ,odrzucam te polska specyfike Mariawityzmu 100 letniej sekty ktora ekskomunikowal Watykan i walczyl z nia.w naszym katolickim wyznaniu wiary nicejskim z 325 r. powtarzamy "wierze wjednego Boga Ojca wszechmiogacego Stworzyciela Nieba i ziemi..."Spisz w tej czesci jak my katolicy to powtarzamy na kazdej mszy?
   pl.wikipedia.org/wiki/Mariawityzm'5 grudnia 1906 roku został wydany dekret Kongregacji Świętego Oficjum o ekskomunice większej, zwanej popularnie klątwą, na ks. Marię Jana Kowalskiego i Marię Franciszkę Kozłowską. Feliksa Kozłowska została jako jedna z niewielu kobiet w historii chrześcijaństwa imiennie ekskomunikowana[a]. Kapłanom mariawickim, również pod groźbą ekskomuniki, wyznaczono 20 dni na zerwanie z ruchem. Dekret został ogłoszony 30 grudnia 1906 w..'
  • This commment is unpublished.
   BozyKatolik · 5 miesiecy temu
   @maryjny protestant ze my katolicy podobnie jak Maria wybranka Boga
   kochamy Jedynego DOBREGO Boga-"Bogaty młodzieniec
   16 ..Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?» 17 Odpowiedział mu: «Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry.
   a rozance do XI wieku na Psalmach do Jedynego Dobrego Boga
  • This commment is unpublished.
   Uczeń Pana Jezusa · 5 miesiecy temu
   @MaryjnyUczeńJezusa To naśladuj Marię i czcij Pana Jezusa zgodnie ze Słowem Boga 🤗
  • This commment is unpublished.
   Mat · 5 miesiecy temu
   @UczeńPanaJezusa Prawdziwi protestanci - chrześcijanie nie walczą z krwią i ciałem. Nie ma też póki co chrześcijańskich nacji, narodów - są jedynie te o kulturze/tradycji chrześcijańskiej, co nie jest takie złe, ale też i nie doskonałe. Jedne są bliżej, inne dalej od nauki apostolskiej. Ale to jednak protestanckie kulturowo kraje wiodą prym na świecie pod względem praworządności, intelektu, władzy. Islam był lepszy tylko wtedy i tam, gdzie chrześcijaństwo było w odstępstwie, Islam jest Bożym biczem na odstępczych żydów i chrześcijan :)
 • This commment is unpublished.
  Potuś · 5 miesiecy temu
  Niestety obawiam się, że mój zbór przechodzi na ciemną stronę mocy. Niedawno został wykluczony brat, bo ośmielił się mieć inne zdanie niż starszyi NIE chodziło o żadne dogmaty czy doktryny. Oczywiście modlę o Bożą interwencję i Was też oto proszę.
 • This commment is unpublished.
  Ktuś · 4 miesiecy temu
  Piękna akcja. A czy powiedzieli, że nazywają się biblijnymi fundamentalistami, że biją dzieci, wyganiają diabła, płacą dziesięcinę i wierzą w teorie spiskowe? Nie? Jaka szkoda. Na pewno ludzie by walili drzwiami i oknami 
 • This commment is unpublished.
  Hektor · 4 miesiecy temu
  Kościoły ewangelikalne głoszą tę samą ewangelię co kościół katolicki, o wcielonym Jezusie, śmierci, zmartwychwstaniu, wniebowstąpieniu, i oczekiwaniu na jego powtórne przyjście.
  • This commment is unpublished.
   4LataAmortyzacji · 4 miesiecy temu
   @Hektor Nie rob sobie szanowny Hektorze jaj. Wiekszosc placebo sekt zbawia laska po klepnieciu publicznej formulki na jednym wdechu z imieniem Jezus.Dalej juz nic nie musisz , poza przuyjeciem laski i ofiary Chrystusa, ktora rzekomo jest wystarczajca.Grzeszyc mozna bo i tak raz zgrzeszyles to jestes nieidealny a za to jest smierc.W skrocie zabiles raz przez przypadek to jak zamordujesz wiecej nie robi roznicy.

Ostatnie komentarze

@dankażartujesz? Temu panu już dziękujemy! Jakby nie było nikogo lepsze? :) 
@NataszaZostaw go, nie warto się zdenerwować! W 100 % się z tobą zgadzam! Ruskie trole od Putina, znów nas atakują!
a kiedy będzie kara za pedofilię w kościele? 
Bombardowania ludności cywilnej w Serbii w 1999 nie były zbrodnią, bo w końcu dokonała ich "właściwa strona"... Chrystus byłby dumny...
Państwo, to nie Kościół.Państwo reprezentuje wszystkich obywateli: ateistów, chrześcijan różnych wyznań, buddystów, mahometan i innych.Rolą państwa jest dbałość o dobrostan obywateli, jak w przedsiębiorstwie zarządzanym ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.

Save
Preferencje użytkownika dotyczące plików cookies
Używamy plików cookie, by zapewnić ci jak najlepsze funkcjonowanie naszej strony internetowej. Jeśli odmówisz korzystania z tych plików, strona może nie działać tak jak powinna.
Akceptuję
Odmawiam wszystkich
Więcej
Essential
Te pliki cookies są potrzebne, by strona internetowa działała poprawnie. Nie można ich wyłączyć
chnnews.pl
Akceptuję
Funkcjonalne
Narzędzia wykorzystywane, by zapewnić Ci więcej opcji podczas przeglądania strony internetowej. W tym może zawierać się dzielenie się w mediach społecznościowych.
PHP.net
Akceptuję
Odmowa
Analityczne
Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony. Pomagają nam też dowiedzieć się, które strony są najbardziej popularne lub jak odwiedzający poruszają się po naszej witrynie. Jeśli zablokujesz ten rodzaj cookies nie będziemy mogli zbierać informacji o korzystaniu z witryny oraz nie będziemy w stanie monitorować jej wydajności.
addthis.com
Akceptuję
Odmowa
quantserve.com
Akceptuję
Odmowa
Reklamowe
W celu promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń, możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Ten rodzaj cookies służy do tego, aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej polityce prywatności.
Double Click/Google Marketing
Akceptuję
Odmowa
Casale Media
Akceptuję
Odmowa
PubMatic
Akceptuję
Odmowa
Quantserve.com
Akceptuję
Odmowa
mookie1.com
Akceptuję
Odmowa
innovid.com
Akceptuję
Odmowa
hit.gemius.pl
Akceptuję
Odmowa
Marketing
Techniki, których celem jest strategia komercyjna, a w szczególności badanie rynku.
DoubleClick/Google Marketing
Akceptuję
Odmowa
Facebook
Akceptuję
Odmowa
Nieznany
jcmGuestEmail
Akceptuję
Odmowa