Zbigniew Wodecki wsparł ruch LGBT (WIDEO)

Zbigniew Wodecki wsparł ruch LGBT (WIDEO)

sobota, 06 grudzień 2014 11:45
Zbigniew Wodecki Zbigniew Wodecki fot. Kampania Przeciw Homofobii/YouTube

Nastąpi fala progejowskich wystąpień celebrytów w Polsce?

Zbigniew Wodecki postanowił wesprzeć akcję Kampanii Przeciw Homofobii.

Zbigniew Wodecki   fot. ReplikaPozował do zdjęcia z hasłem "Jestem sojusznikiem osób LGBT, bo chcę żyć w kraju, w którym moi homoseksualni przyjaciele nie są dyskryminowani. Bo niby dlaczego?".

Czemu artysta zdecydował się na taki krok?

- Pracuję z osobami o różnej orientacji. To są wrażliwi, inteligentni, zdolni ludzie. Nie czuję się na tyle ważny, żeby ingerować w ich prywatne sprawy. Dla mnie są istotne inne cechy, takie jak m.in. kultura osobista, umiejętność przebywania z ludźmi czy wrażliwość na sztukę - powiedział portalowi Gazeta.pl.

- Myślę, że moi fani, o ile takich mam, nie mają problemu z moim udziałem w akcji - dodał.

Nie jest jasne, dlaczego Zbigniew Wodecki uważa, że osoby uznające się za homoseksualistów, są w Polsce dyskryminowane.

Wcześniej poparcie dla tzw. środowiska LGBT wyraziły m.in. Maja Ostaszewska, Maria Seweryn, Dorota Warakomska, Agnieszka Szulim czy bokser Dariusz Michalczewski.

- A niby czemu dwaj kochający się mężczyźni czy dwie kochające się kobiety mają być gorsi? Przecież nawet papież nauczał, że trzeba kochać bliźniego bez względu na kolor skóry czy wyznanie - mówił w rozmowie z Gazeta.pl.

Stanowiska Michalczewskiego nie podziela inny znakomity bokser - Tomasz Adamek wyznający konserwatywne poglądy.

Należy przypomnieć, co na temat związków homoseksualnych mówi Boże Słowo. Oto jego fragmenty:

List do Rzymian 1,26-27:

"Kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie."

Księga Kapłańska 20,13:

"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli."

1 List do Koryntian 6,9-10:

"Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą Królestwa Bożego."

Ewangelia Mateusza 4,17:

"Odtąd począł Jezus kazać i mówić: Upamiętajcie się, przybliżyło się bowiem Królestwo Niebios."


Poniżej wystąpienie Zbigniewa Wodeckiego, w którym poparł ruch LGBT.

Udostępnij

 

 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...
@YvonnKtos bil pokłony przed tym pomnikiem?Bo jakos nie słyszałem?Czy polski naród  wg co poniektorych jest ulomny?Podobizny czegokolwiek ,a nie kogokolwiek.Wszystko moze byc bałwanem,a dlaczego ma ...
@AnonimCzynienie sobie wizerunku rzekomo na obraz Boga, jest przez Boga zabronione, między innymi po to,  by człowiek nie wpadł czasem na pomysł, by się przed ...
@liberał w kościele zielono?Biblijnie jest udowodnione, że praktykowanie homoseksualizmu jest grzechem. Poczytaj trochę Biblii, a może Bóg ci otworzy oczy i rozjaśni umysł. Boże chroń nas od ludzi ...
@ale co ja tam wiem..doszło do tragedii a ty plujesz jadem?
nie przepadam za discopolo ale jeśli głosi Pana Jezusa to ok
ja też wspieram LGBT nareszcie mamy właściwy rząd

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.