Autor książki o biblijnych proroctwach: tak powstanie imperium antychrysta i nowy porządek świata

Autor książki o biblijnych proroctwach: tak powstanie imperium antychrysta i nowy porządek świata

czwartek, 22 październik 2015 10:49
Autor książki o biblijnych proroctwach: tak powstanie imperium antychrysta i nowy porządek świata fot. beforeitsnews.com

Bliska współpraca Rosji z Syrią wywołuje zainteresowanie biblistów zajmujących się zawartymi w Piśmie Świętym proroctwami na temat czasów ostatecznych.

Jak wiadomo, Rosjanie prowadzą w Syrii operację lotniczą. Wspierają oddziały lądowe syryjskiej armii rządowej, a także Irańczyków i członków Hezbollahu. Ostatnio niespodziewaną wizytę w Moskwie złożył prezydent Syrii - Baszar al-Asad.

Steve Magill, autor książki "Objawienie i wiek antychrysta" (Revelation and the Age of Antichrist) twierdzi, że sojusz Rosji z Syrią jest "ważny, ponieważ antychryst wyjdzie z Syrii".

Dlaczego z Syrii?

"Księga Daniela 8,21-24 i 11 objawia, że królestwo Aleksandra Wielkiego zostało podzielone na cztery królestwa wśród jego generałów, a antychryst przyjdzie z północnego królestwa podzielonego Imperium Greckiego. Tym królestwem rządził generał Seleucus. Sprawował on władzę na terenach Syrii, Mezopotamii i Persji. Antychryst powstanie z jednego z tych regionów. Najprawdopodobniej z Syrii, biorąc pod uwagę wersety z Księgi Izajasza (10, 12-13) mówiące o "pysze serca króla asyryjskiego" i Księgi Micheasza (5, 5-6), które identyfikują antychrysta jako "Asyryjczyka" - pisze.

Według niego, Pismo Święte wskazuje na Rosję jako "nogi antychrysta, który ma powołać swoje imperium".

Magill przypomina, że zgodnie z 7. rozdziałem biblijnej Księgi Daniela, na światowej scenie razem z trzema innymi imperiami będzie imperium o symbolu niedźwiedzia, co wskazywałoby właśnie na Rosję. Symbole dwóch innych imperiów to: lew z orlimi skrzydłami (według Magilla, to Wielka Brytania i Stany Zjednoczone) i pantera (islam). O czwartym jest mowa w dalszej części artykułu.

Sam wspomniany fragment z Księgi Daniela brzmi:

"Pierwsze (zwierzę, red.) było podobne do lwa i miało orle skrzydła. Gdy potem spojrzałem, wyrwano jego skrzydła; wtedy podniosło się z ziemi i stanęło na dwóch nogach jak człowiek i dano mu ludzkie serce. Potem pojawiło się inne, drugie zwierzę, podobne do niedźwiedzia; było ono podniesione tylko jedną stroną, a miało w paszczy między zębami trzy żebra, i powiedziano mu: Wstań, jedz dużo mięsa! Potem spojrzałem, a oto pojawiło się inne, podobne do pantery; miało ono na grzbiecie cztery ptasie skrzydła, i cztery głowy miało to zwierzę, i dano mu władzę. Potem spojrzałem i w widzeniu nocnym pojawiło się czwarte zwierzę, straszne i groźne, i nadzwyczaj silne; miało ono potężne żelazne zęby: pożerało i miażdżyło, a co pozostało, deptało swoimi nogami, było ono inne aniżeli wszystkie poprzednie zwierzęta, a miało dziesięć rogów."

Jak wskazuje autor, Księga Objawienia 13,2 opisuje rolę każdego z tych imperiów w ustanowieniu imperium antychrysta:

"A zwierzę, które widziałem, było podobne do pantery, a nogi jego jak u niedźwiedzia, a paszcza jego jak paszcza lwa. I przekazał mu smok siłę swoją i tron swój, i wielką moc."

Magill tak komentuje ten fragment:

"Wielka Brytania i Stany Zjednoczone są jak usta/głos antychrysta, by ustanowić plany i poprowadzić świat w kierunku ustanowienia nowego światowego porządku. Rosja, niedźwiedź, jest zapisana jako nogi antychrysta, by ułożyć i wesprzeć krajobraz na Bliskim Wschodzie. Islam jest zapisany jako ciało imperium antychrysta, do którego Ameryka, Wielka Brytania i Rosja będą przymocowane, by utworzyć ostateczne ziemskie imperium - imperium antychrysta".

Według niego, gdy imperium antychrysta zostanie utworzone, będzie to czwarta brutalna bestia z 7. rozdziału Ks. Daniela, połączona bestia z Ks. Objawienia 13,2 i nowy światowy porządek układający wszystkie narody w dziesięć ekonomicznych, politycznych regionów znanych jako dziesięć palców u Daniela (2,42 i 7:24-25) i dziesięć rogów apokalipsy (13,1).

Zdaniem Magilla, rosyjskie działania bojowe w Syrii to "jeszcze jedno potwierdzenie, że dni ostateczne się kończą, a ostatnie siedem lat ziemi i wiek antychrysta są u drzwi".

"Wydaje się, że nogi imperium antychrysta przygotowują się, by przyłączyć się do islamu, ciała antychrysta" - wskazuje.

Zobacz także: Apokaliptyczna wojna Goga i Magoga. O kim jest biblijne proroctwo? Oto co mówią kaznodzieje

Źródło: Charisma News/Christian News Wire

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.