Odpowiedzi na kluczowe pytania o czasy ostateczne

Odpowiedzi na kluczowe pytania o czasy ostateczne

niedziela, 28 styczeń 2018 19:18
Odpowiedzi na kluczowe pytania o czasy ostateczne fot. Pixabay.com

Mike Bickle, znany na świecie lider Międzynarodowego Domu Modlitwy IHOP w Kansas, pastor i autor chrześcijańskich książek, odpowiedział na najczęściej zadawane pytania i wątpliwości dotyczące czasów końca i tego, jak opisuje je Biblia.

Czasy ostateczne, koniec świata, jego znaki - o tym wszystkim w wielu miejscach mówi Pismo Święte.

Mike BickleBickle odpowiedział w sumie aż na 100 najczęściej pojawiających się pytań w tej dziedzinie. Wybraliśmy kilka najciekawszych i najistotniejszych z 25 opublikowanych do tej pory pytań i odpowiedzi.

1. Czym jest Wielki Ucisk i jak długo ma trwać?

Mike Bickle: To czas poprzedzający przyjście Jezusa na ziemię (Dan. 12,1; Mt. 24,21-22; Mk. 13,19-27). W tym okresie Bóg wyswobodzi bezprecedensowy sąd nad królestwem antychrysta, jak widzimy w Księdze Objawienia 6,8-9; 16. Potrwa trzy i pół roku (Dan. 7,25; 12,17; Obj. 11,2-3; 12,6; 14; 13,5).

2. Czy Kościół będzie na ziemi w czasie Wielkiego Ucisku?

Mike Bickle: Tak. Kościół będzie na ziemi podczas Wielkiego Ucisku. Oblubienica Jezusa będzie mu towarzyszyła w tym ważnym okresie dziejów w punkcie kulminacyjnym.

3. Jak przygotowywać się do tych wydarzeń?

M.B.: Kluczem do przygotowania się jest konsekwentne studiowanie Pisma Świętego w modlitwie, jeśli chodzi o to, co mówi ono o czasach końca. Jezus określił to jako "czuwanie". Daniel otrzymał objawienie dotyczące Bożych proroczych celów dla tego pokolenia poprzez pilne studiowanie tego, co mówi o nich Boże Słowo (Jer. 29,10-14). Przyjął styl życia studiowania Biblii, modlitwy i postu (Dan. 9,2-4), by przyjąć "zdolność rozumienia" (Dan. 9,22).

4. Czy możemy znać znaki czasów?

M.B.: Tak. Jezus polecił ludziom żyjącym w pokoleniu jego powrotu, by znali znaki (Mt. 24,32-44). Zganił tych, którzy nie rozważali znaków proroczych wskazujących na jego przyjście (Mt. 16,1-4; Łk. 19,41-44). Znaki prorocze służą Kościołowi w taki sam sposób, jak stacja pogodowa sygnalizuje, że nadchodzą kłopoty, by ludzie mogli się przygotować.

5. Jak długo trwa biblijne pokolenie?

Pokolenie w Piśmie liczy od 40 do 100 lat (Rodz. 15,13-16; Ps. 90,10; Mt. 1-17, Dz. 7,6) Mojżesz mówił o niewoli Izraela w Egipcie trwającej 400 lat albo cztery pokolenia (Rodz. 15,13). Stąd pokolenie może odnosić się do 100 lat. Było 14 pokoleń od Abrahama do Dawida zajmujących prawie tysiąc lat (Mt. 1,17). Każde z tych 14 pokoleń liczyło średnio około 70 lat.

6. Dlaczego mamy być pewni, że żyjemy w pokoleniu, w którym Pan powróci?

M.B.: Jest wiele biblijnych trendów, które wskazują na porę albo pokolenie jego powrotu (Mt. 24,4-8). To między innymi globalne modlitwy (Iz. 56,7), wzrost wiedzy (Dan. 12,4), wielkie żniwo ze wszystkich narodów (Mt. 24,14 i Obj. 7,9) i wzrost nieprawości (Dan. 8,23, Obj. 14,9).

7. Co jest początkiem "bolów porodowych"?

Bóle porodowe występują w istotnym proroczym okresie, w którym, jak zapowiedział Jezus, nastąpi 12 ogólnoświatowych trendów występujących w tym samym pokoleniu (Mt. 24,4-8, Mk. 13,5-8, Łk. 21,7-18). Mateusz podaje siedem głównych trendów: fałszywi chrystusowie, wojny, konflikty etniczne, wojny ekonomiczne, głód, zaraza i trzęsienia ziemi. Łukasz opisuje pięć kolejnych: rozruchy, straszne widoki, wielkie znaki z nieba, lęk w narodach i huk morza i fal.

8. Skąd wiemy, kiedy rozpocznie się finalnych 7 lat wieku tego?

Zacznie się od przymierza zawartego pomiędzy antychrystem i narodami przynoszącego pokój i bezpieczeństwo, jak prorokował apostoł Paweł w 1 Tesaloniczan 5,3.

9. Jak dostrzeżemy, że antychryst przejmuje władzę?

Głównym znakiem jest ohyda spustoszenia, kiedy antychryst stanie w świątyni jerozolimskiej, deklarując siebie Bogiem (Mt. 24,15; 2 Tes. 2,4).

10. Skąd wiemy, że wersety o czasach ostatecznych nie spełniły się w 70 roku naszej ery?

Wydarzenia z 70. roku naszej ery nie wypełniają większości detali wielu wersetów o Wielkim Ucisku. Na przykład, 13. rozdział Objawienia św. Jana wymaga mówiącego posągu, znamienia bestii, wygojonej rany głowy zwierzęcia, obowiązkowej ogólnoświatowej czci antychrystsa i fałszywego proroka. Jezus powiedział, że Wielki Ucisk nie nastąpi aż ujrzymy ohydę spustoszenia w miejscu świętym przez dokładnie 1290 dni, czego efektem będzie groba zabicia każdego człowieka (Dan. 12,11). Nic bliskiego temu scenariuszowi się nie wydarzyło podczas żydowskiego buntu przeciw Rzymowi.

Na podstawie: Charisma News

Zobacz także: Ekspert nie ma wątpliwości. "Zaczniemy się czipować"

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.