Warszawa

5°C

  Fatalne wieści od ewangelisty Luisa Palau

  Fatalne wieści od ewangelisty Luisa Palau

  piątek, 19 styczeń 2018 17:22
  Luis Palau Luis Palau fot. YouTube

  Luis Palau, znany na świecie ewangelista, który działał w wielu krajach świata, chory na nowotwór.

  Okazało się, że amerykański kaznodzieja argentyńskiego pochodzenia ma raka płuc czwartego stopnia zaawansowania. Taki stopień oznacza, że jest to nowotwór bardzo zaawansowany i o bardzo złym rokowaniu.

  83-letni Palau zachorował po pełnej zajęć jesieni, po tym, jak wrócił z podróży do Wielkiej Brytanii. Na początku sądzono, że to tylko przeziębienie, ale ponieważ nie mijało, poszedł do lekarza.

  - Ku naszemu zaskoczeniu, wczesna diagnoza, którą poznaliśmy przed świętami, wykazała, że w płucach taty był jakiś rak - tłumaczy syn ewangelisty - Kevin.

  Przeprowadzono dodatkowe badania. Onkolog poinformował, że to choroba śmiertelna.

  - Zaledwie kilka dni temu powiedziano nam, że to rak płuc czwartego stopnia zaawansowania. To szok, zwłaszcza dla kogoś, kto był tak zdrowy jak tata - mówi Kevin.

  Prosi o modlitwę za ojca. Sam Luis również zabrał głos w specjalnym wideo.

  - Pierwszą rzeczą, jaką robisz w takiej sytuacji, jest płacz. Myślę sobie: "mogę odejść w ciągu kilku miesięcy". Przyszła też głupia myśl, że nie będę mógł podnieść telefonu i pomówić z chłopcami, usłyszeć ich głosu i porozmawiać z żoną - wyznał.

  Jak powiedział, jest mu smutno, ale nie odczuwa paniki czy przerażenia. Wie, że wielu ludzi modli się o cud.

  Odczuwa pokój w związku z tym, że jego synowie są zaangażowani w służbę.

  - Jeśli Pan zechce zabrać mnie do domu w ciągu najbliższych dwóch miesięcy albo lat, to jestem gotowy - oświadczył.

  Podkreślił, że pomimo złej diagnozy, nadal czuje się dobrze i zamierza dokończyć swoje podróże misyjne, bo Bóg wciąż daje mu siłę.

  Luis Palau angażuje się w swoją służbę od ponad 50 lat. Współpracuje ona z tysiącami kościołów w setkach miast na świecie. Koordynuje liczne kampanie, w tym ewangelizacyjne festiwale na pięciu kontynentach (przeprowadziła takie kampanie również w Polsce). Swego czasu Palau blisko współpracował z innym słynnym ewangelistą Billym Grahamem.

  Poniżej wideo, na którym Palau i jego synowie informują o chorobie. Jak można zauważyć, wbrew diagnozie, nie są w grobowym nastroju. Zachowują radość Pańską pomimo okoliczności.

  Na podstawie: Christian Post

  Zobacz także: Billy Graham skończył 99 lat. Ma przesłanie do chrześcijan (WIDEO)

  REKLAMA

  Dodaj komentarz

  Please publish modules in offcanvas position.