Fatalne wieści od ewangelisty Luisa Palau

Fatalne wieści od ewangelisty Luisa Palau

piątek, 19 styczeń 2018 17:22
Luis Palau Luis Palau fot. YouTube

Luis Palau, znany na świecie ewangelista, który działał w wielu krajach świata, chory na nowotwór.

Okazało się, że amerykański kaznodzieja argentyńskiego pochodzenia ma raka płuc czwartego stopnia zaawansowania. Taki stopień oznacza, że jest to nowotwór bardzo zaawansowany i o bardzo złym rokowaniu.

83-letni Palau zachorował po pełnej zajęć jesieni, po tym, jak wrócił z podróży do Wielkiej Brytanii. Na początku sądzono, że to tylko przeziębienie, ale ponieważ nie mijało, poszedł do lekarza.

- Ku naszemu zaskoczeniu, wczesna diagnoza, którą poznaliśmy przed świętami, wykazała, że w płucach taty był jakiś rak - tłumaczy syn ewangelisty - Kevin.

Przeprowadzono dodatkowe badania. Onkolog poinformował, że to choroba śmiertelna.

- Zaledwie kilka dni temu powiedziano nam, że to rak płuc czwartego stopnia zaawansowania. To szok, zwłaszcza dla kogoś, kto był tak zdrowy jak tata - mówi Kevin.

Prosi o modlitwę za ojca. Sam Luis również zabrał głos w specjalnym wideo.

- Pierwszą rzeczą, jaką robisz w takiej sytuacji, jest płacz. Myślę sobie: "mogę odejść w ciągu kilku miesięcy". Przyszła też głupia myśl, że nie będę mógł podnieść telefonu i pomówić z chłopcami, usłyszeć ich głosu i porozmawiać z żoną - wyznał.

Jak powiedział, jest mu smutno, ale nie odczuwa paniki czy przerażenia. Wie, że wielu ludzi modli się o cud.

Odczuwa pokój w związku z tym, że jego synowie są zaangażowani w służbę.

- Jeśli Pan zechce zabrać mnie do domu w ciągu najbliższych dwóch miesięcy albo lat, to jestem gotowy - oświadczył.

Podkreślił, że pomimo złej diagnozy, nadal czuje się dobrze i zamierza dokończyć swoje podróże misyjne, bo Bóg wciąż daje mu siłę.

Luis Palau angażuje się w swoją służbę od ponad 50 lat. Współpracuje ona z tysiącami kościołów w setkach miast na świecie. Koordynuje liczne kampanie, w tym ewangelizacyjne festiwale na pięciu kontynentach (przeprowadziła takie kampanie również w Polsce). Swego czasu Palau blisko współpracował z innym słynnym ewangelistą Billym Grahamem.

Poniżej wideo, na którym Palau i jego synowie informują o chorobie. Jak można zauważyć, wbrew diagnozie, nie są w grobowym nastroju. Zachowują radość Pańską pomimo okoliczności.

Na podstawie: Christian Post

Zobacz także: Billy Graham skończył 99 lat. Ma przesłanie do chrześcijan (WIDEO)

Reklama

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 
@nie rozumiemCzłowiek, już skrzywdzony przez sposób w jaki "dano mu życie" ma być z tego powodu zabity?  Zabić dziecko, bo "ojciec" to przestępca? Takie uzasadnienie decyzji o odebraniu ...
@Artur Są filmy jak to Rosjanie strzelają w plecy ....
@Gitara2) (ciąg dalszy poprzedniego komentarza)
... Strzeżcie więc pilnie swoich dusz, gdyż nie widzieliście żadnej postaci w dniu, w którym PAN przemówił do was na ...
@Gitara1) "Nie zapominaj o dniu, w którym stałeś przed PANEM, swoim Bogiem, na Horebie, gdy PAN powiedział do mnie: Zgromadź mi lud, abym im przekazał ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.