Warszawa

0°C

  Ci wierzący postanowili nie poprzestawać na słuchaniu Słowa Bożego. Oto co robią

  Ci wierzący postanowili nie poprzestawać na słuchaniu Słowa Bożego. Oto co robią

  piątek, 01 sierpień 2014 20:13
  liderzy Tygodnia Miłości (LOVE Week) liderzy Tygodnia Miłości (LOVE Week) fot. Allison Fowler

  To chrześcijanie, którzy nie tylko słuchają Słowa Bożego, ale i docierają do potrzebujących.

  Amerykański megakościół Elevation Church w stanie Karolina Południowa w ramach tzw. Tygodnia Miłości wysyła tysiące wolontariuszy, którzy pomagają społecznościom w różnych miastach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Celem jest zademonstrowanie Bożej miłości poprzez służbę na dużą skalę.

  Wolontariusze budują domy, spiżarnie, malują ściany, gotują i przekazują jedzenie bezdomnym i pacjentom chorym na raka. Mogą także na przykład spędzić dzień na obozie letnim z dzieckiem, którego rodziców nie byłoby na to stać.

  W sumie organizatorzy zamierzają nakarmić 800 tys. ludzi, a także zapewnić szkolne materiały 3 tys. dzieci.

  Przed rozpoczęciem Tygodnia Miłości ponad 300 liderów zgromadziło się na uwielbienie, modlitwę i przygotowania do tego wydarzenia.

  Akcje kościoła Elevation Church były już wcześniej doceniane przez miejscowe władze jako jedne z najbardziej inspirujących kampanii w regionie. W ubiegłym roku w inicjatywie wspólnoty wzięło udział ponad 11 tys. wolontariuszy. Na tamtą działalność wydano około 400 tys. dolarów.

  Z kolei już w tym roku kościół przekazał 300 tys. dolarów na rzecz walki z bezdomnością. Burmistrz miasta Charlotte, Patrick Cannon, podziękował kościołowi za ten datek.

  - Cieszę się, że mogę prowadzić i być częścią kościoła, w którym nie poprzestajemy na słuchaniu Słowa Bożego, ale wychodzimy i coś z tym robimy. Wierzymy, że nigdy nie jest się takim jak Jezus, jak wtedy, gdy się służy - mówi pastor kościoła Elevation Church - Steven Furtick.

  Wspólnota, prowadząc służbę, współpracuje z partnerami. Od 2006 roku na tego rodzaju działania przekazała im około 10 milionów dolarów.

  Tydzień Miłości rozpoczął się 26 lipca i potrwa do 3 sierpnia.

  Pod artykułem znajdziesz wideoprezentację służby kościoła Elevation Church.

  Udostępnij
   

  Źródło: Christian Post

  Media

  Please publish modules in offcanvas position.