O pomocy polskich chrześcijan dla uchodźców mówią w USA

O pomocy polskich chrześcijan dla uchodźców mówią w USA

sobota, 19 marzec 2022 19:13
O pomocy polskich chrześcijan dla uchodźców mówią w USA fot. Christian Broadcasting Network

"Setki ukraińskich kobiet i dzieci, mając przy sobie niewiele więcej niż ubrania, idą ku nieznanej przyszłości. Po przyjeździe są zdumieni. Ludzie naklejają ukraińskie flagi na oknach samochodów i umieszczają napisy: "darmowe przejazdy do miejsca schronienia" - tak o sytuacji w naszym kraju piszą amerykańskie chrześcijańskie media. Dostrzegły one polską chęć pomocy dla uchodźców zza naszej wschodniej granicy.

Na łamach portalu Christian Post mówi się o kierowcach, którzy zabierają uchodźców do kościoła baptystów w Chełmie. Oferują miejsca, w których uciekający przed wojną mogą się schronić.

"Rodziny czekają zaskoczone w ciszy w improwizowanym miejscu przyjęcia, gdzie kościelni wolontariusze przekazują uchodźcom, że kościół ma dla nich bezpłatną żywność, napoje, prysznic i noclegi" - czytamy.

Jak zauważono, na miejscu pomyślano także o zabawach dla dzieci. Mogą one pobawić się bańkami czy obejrzeć edukacyjne bajki.

- To, co widzimy to ruch miłości i szczodrości w naszym kraju. Polacy otwierają swoje drzwi i ramiona przed Ukraińcami. Prowadzą ich do swoich kościołów i domów. Dają im jeść, troszczą się o nich - mówi Marek Głodek - przewodniczący Rady Kościoła Chrześcijan Baptystów.

Jak podkreśla, właśnie do takiego działania Jezus cały czas powołuje wierzących.

- Polscy chrześcijanie traktują naukę Jezusa na serio i żyją nią codziennie w obecnej sytuacji - dodaje.

Jak czytamy, ponad 60 procent ze 110 kościołów baptystycznych w Polsce otacza opieką ukraińskich uchodźców.

Na cele pomocy do magazynu w Chełmie trafiają liczne dary, które są następnie dystrybuowane do miejsc schronienia w Polsce i na Ukrainie.

Portal informuje także o inicjatywie na północy Polski, gdzie członkowie kościoła zainstalowali ogrzewanie, klimatyzację i izolację w starym letnim obozie, by przystosować to miejsce dla uchodźców.

"Jeszcze zanim ukończono prace, umieszczono tam 46 Ukraińców. Teraz można tam pomieścić 60 kolejnych osób" - napisano.

- Robimy to po prostu dlatego, że to jest słuszne - tłumaczy Łukasz, który zajmuje się tą inicjatywą.

Jak czytamy, do chrześcijan w Polsce trafia również wsparcie od wierzących z innych krajów. To niezbędne artykuły, środki finansowe, ale także wolontariat i modlitwa.

- Twarze Ukraińców przybywających do Polski są pełne rozpaczy, ale dostrzegam Bożą miłość, która wylewa się z Polaków i widzę nadzieję i pocieszenie, które świecą - podsumował Gary Finley z ruchu Texas Baptist Men przekazującego pomoc na rzecz działań pomocowych w naszym kraju.

O działaniach polskich kościołów na rzecz uchodźców mówi także Christian Broadcasting Network.

W reportażu poinformowano o pracy pastora kościoła zielonoświątkowego w Zamościu - Władysława Wigłasza. Wypowiedział się on dla tej sieci.

- To, co widzicie, to nasza świątynia, gdzie co niedzielę i w ciągu tygodnia wielbimy Pana. Ale teraz, ze względu na sytuację na Ukrainie, naszym obowiązkiem, służbą jest niesienie pomocy tym ludziom. Więc odsunęliśmy krzesła na bok i kładziemy jak najwięcej materaców, by pomóc uchodźcom, którzy przekraczają granicę - wyjaśnił duchowny.

Jak podkreślił, za obowiązek uznaje zapewnienie uchodźcom żywności i wszelkiej niezbędnej pomocy.

- Robimy to, by pobłogosławić tych ludzi, pomóc im, bo jako chrześcijanie powinniśmy to robić. To nasza służba, powołanie czynić to, czego nauczył nas Jezus. I robimy to z wielką radością - podkreślił Wigłasz.

Na podstawie: Christian Post, CBN.com

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Helena · 2 lata temu
  Wszystko pięknie ,tylko jak patrze na 2 Kor 8.11...to zastanawiam się ,dlaczego 500 rodzin w Krakowie POLSKICH nie dostało mieszkan na ktore czekali latami,bo dostali je UKRAINCY.
  Przeciez trzeba pomagac  ale normalnie,bez szaleństwa.
  czy ktos mając swoje głodne dziecko ,nakarmi najpierw dziecko sąsiada.
  Wiadomo,że nie,to czemu tu tak nienormalnie,a inne kraje pomagają z rozsądkiem,bez samoboczego zachowania??
 • This commment is unpublished.
  Remek · 2 lata temu
  W tej samej baptystycznej stacji CBN ,ktora ogladam szef Pat Robertson nie raz sugerowal ze w Europie wschodniej (czytaj w Polsce-mowil o miejscu obozow muzeum Oswiecim) nie wierza ze istanial holokaust (dla kowbojow to anihilacja TYLKO nacji Zydowskiej) .
  Myslalem wtedy ze palne czyms w ten telewizor w odruchu. Dorabial nam Polakom delikatnie "gebe" winnych niemieckich zbrodni na Polakach i Polskich obywatelach pochodzenia zydowskiego. Kilka lat temu.
  Z kolei bodajze w Fox tv  ostatnio (ewent. CNN) pokazywali z podziwem jak pomagaja Polacy i dodatkowo zapewniaja opieke zdrowotna "darmowa" w Polsce Ukraincom (w stanach jest tylko prywatna i kosztuje bajonskie pieniadze-malo kogo stac a jak juz to nie pelny pakiet)
  Spikierka telewizyjna zapiala z zachytu ze to "very generous" powtorzyla DWA RAZY "bardzo hojnie" . Troche poczulem sie jakbysmy byli tak dobrzy ze wrecz ....durni z dobroci.
  No bo w stanach to w glowie sie nie miesci =taka darmowa pomoc zdrowotna w porownaniu z prywatna sluzba zdrowia dla super bogatych w stanach.
  • This commment is unpublished.
   Cleo · 2 lata temu
   @Remek "Ambasador RP zaprotestował przeciwko określeniu "polskie obozy koncentracyjne" w amerykańskiej telewizji CNN
   W reportażu amerykańskiej telewizji CNN z Polski pojawiło się określenie "polskie obozy koncentracyjne". Przeciwko użyciu tego sformułowania zaprotestował na Twitterze ambasador RP w USA Marek Magierowski. "Słowa mają znaczenie" — podkreślił we wtorek dyplomata.-
   Od wilu dekad nic sie nie zmienia -kilka razy do roku to tu to tam pewne srodowiska dorabiaja Polakom "gebe" a przecietny Amerykanin sie pozniej pyta o te obozy polskie lub przemilcza niertaktowne pytanie wobec Polakow na obczyznie.

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.