Warszawa

-1°C

  Nietypowy sposób na przyciągnięcie ludzi do kościoła. Pastor: w Biblii jest napisane... (WIDEO)

  Nietypowy sposób na przyciągnięcie ludzi do kościoła. Pastor: w Biblii jest napisane... (WIDEO)

  czwartek, 28 maj 2015 13:19
  rodeo w kościele w Monreo (Ohio, USA) rodeo w kościele w Monreo (Ohio, USA) fot. ABC News

  Nabożeństwa w tym kościele to dla przeciętnego wiernego szok. Na taki pomysł wpadł pastor Lawrence Bishop z Monroe w stanie Ohio (USA).

  Nazywają go pastorem-kowbojem. W jego kościele elementem nabożeństw jest rodeo - jazda na bykach, ale i na koniach. Duchowny jest przekonany, że każdy sposób jest dobry na sprowadzenie ludzi, by posłuchali o Bogu.

  - W Biblii jest napisane, by przymuszać ludzi, aby weszli. Nie napisano, jak ich przymuszać, tylko po prostu, żeby to robić. A to jest narzędzie, które temu służy - tłumaczy pastor, odwołując się zapewne do fragmentu przypowieści o wielkiej wieczerzy: "Wtedy rzekł pan do sługi: Wyjdź na drogi i między opłotki i przymuszaj, by weszli, i niech będzie zapełniony dom mój." (Łk. 14,23).

  Tylko podczas ostatniego nabożeństwa co najmniej 300 osób odpowiedziało na wezwanie do przyjęcia zbawienia i chrztu.

  - Biblia mówi, byśmy byli przebiegli jak węże i niewinni jak gołębice. Te byki przyciągają ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie postawiliby nogi w budynku kościoła - wyjaśnia pastor.

  Duchowny był profesjonalnym jeźdźcem rodeo zanim przejął kościół od ojca. Miejsce na ujeżdżanie byków utworzył pośrodku kościoła, choć jego matka uważała początkowo, że to szaleństwo.

  - Nie mam zbyt wielu talentów poza ujeżdżaniem i muzyką. Używam więc obu, żeby szerzyć ewangelię, starać się przyprowadzać ludzi do Jezusa - mówi Bishop.

  Jego kościoła trudno nie zauważyć z zewnątrz dzięki wysokiemu pomnikowi Chrystusa z otwartymi ramionami, który stoi przed budynkiem.

  Kościół "Solid Rock Church" liczy około 3 tys. członków.

  To nie jedyna wspólnota w Stanach, która używa jazdy na bykach jako środka do docierania do zgubionych. Podobny kościół funkcjonuje w miejscowości Waxahachie w Teksasie. To kilkadziesiąt kilometrów od Dallas. Ta wspólnota w ciągu dziewięciu lat wzrosła z 300 do 2200 osób.

  Poniżej reportaż telewizji ABC o kościele pastora-kowboja Lawrence'a Bishopa.

  Czytaj także: Popularna restauracja - w kościele. To nowy pomysł na przyciągnięcie wiernych

  Źródło: Christian Post

  Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

   


  ABC News Videos | ABC Entertainment News

  Please publish modules in offcanvas position.