Warszawa

1°C

  Amerykański kaznodzieja Rick Joyner o Beacie Szydło

  Amerykański kaznodzieja Rick Joyner o Beacie Szydło

  środa, 23 listopad 2016 10:46
  Rick Joyner i Beata Szydło Rick Joyner i Beata Szydło

  Nieoczekiwanie o premier Polski wypowiedział się popularny amerykański kaznodzieja - Rick Joyner.

  Joyner często występujący w chrześcijańskich stacjach telewizyjnych odniósł się do niedawnej wypowiedzi Beaty Szydło dla agencji Reutera na temat wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, w których, jak wiadomo, wygrał kandydat Republikanów - Donald Trump.

  W wywiadzie Szydło mówiła, że dostrzega podobieństwo między zwycięstwem Trumpa, a tym Prawa i Sprawiedliwości w Polsce.

  "Donald Trump dotarł do ludzi w swojej kampanii. Skoncentrował się na ich potrzebach i umiejscowił siebie poza polityczną elitą. (...) Coś się zmienia, jeśli chodzi o to, jak postrzegani są politycy i jak ludzie dokonują wyborów. To jasny sygnał, że politycy są oderwani od rzeczywistości. Ludzie mówią: "nie, nie chcemy tego". Tak Prawo i Sprawiedliwość wygrało w Polsce" - wskazała.

  "Nowa polska premier Beata Szydło niedawno podzieliła się ciekawymi wnioskami odnośnie wyboru Donalda Trumpa" - skomentował jej słowa Joyner.

  Zwrócił uwagę, że według premier, wynik wyborów w USA odbije się na przebiegu kolejnych wyborów na świecie.

  "Ona uznała to za oznakę tego, że ludzie uważają, iż politycy elit są oderwani od rzeczywistości i nadal będą odrzucani. Nazwała eurocentryczne myślenie przeszłości "eurosceptycznym" - zauważył.

  I przyznał jej rację.

  "Rzeczywiście coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak toksyczne było to myślenie i znów zaczynają doceniać swoją tożsamość narodową i interesy" - podkreślił.

  Rick Joyner spodziewa się, że ten trend będzie święcił triumfy w najbliższej przyszłości.

  "Ci, którzy to rozumieją i dadzą się porwać fali, zamiast z nią walczyć, będą liderami nowego pokolenia, przynajmniej w możliwej do przewidzenia przyszłości" - stwierdził.

  Zaznaczył, że "rodzina ludzkości" powinna cenić wszystkich swoich członków jako wyjątkowych i unikalnych i skrytykował "biurokratyczną definicję jedności" unijnych liderów.

  Źródło: Rick Joyner/Facebook, Reuters

  Zobacz także: Wiceprezydent elekt USA świadczy o Jezusie. Oto co mówią o nim polskie media

  REKLAMA

  Please publish modules in offcanvas position.