Warszawa

0°C

  66-latek wyruszył w pieszą podróż z Kalifornii do Nowego Jorku dla ewangelii

  66-latek wyruszył w pieszą podróż z Kalifornii do Nowego Jorku dla ewangelii

  czwartek, 11 kwiecień 2013 16:25
  Jim Buckley Jim Buckley fot. walkacrossamerica.moonfruit.com

  Pastor, mąż i dziadek Jim Buckley od 1 kwietnia przemierza niezwykłą trasę dla ewangelii.

  Plan 66-latka zakłada przejście 30-40 kilometrów dziennie. Iść będzie przez sześć dni w tygodniu i sześć miesięcy. Podróż będzie dla niego z pewnością bardzo wyczerpująca, ale, jak wierzy, takie jest jego duchowe powołanie.

  Jim chce osobiście przekazywać prostą nowinę ewangelii amerykańskim rodzinom.

  - Jezus może być w twoim domu - mówi.

  Buckley wierzy, że rodzina jest centralną jednostką Kościoła. Bardzo smuci się też tym, że wiele rodzin zmaga się dziś z uzależnieniami, przemocą, niemoralnością i innymi problemami. Sam wychował piątkę dzieci razem ze swoją żoną Glendą.

  Swą niecodzienną podróż Jim nazwał "Zaproszeniem Ameryki do domu". Rozpoczął ją w swoim kościele w Newbury Park (Kalifornia). We wrześniu zamierza dotrzeć do Nowego Jorku.

  Po drodze 66-latek odwiedzi rodziny w 13 stanach w nadziei, że umocni ich wspólne życie. Będzie też zachęcał ludzi, by regularnie się modlili i czytali Biblię.

  - Kiedy dom jest silny, Kościół jest silny. Kiedy dom jest słaby, Kościół jest słaby - powtarza.

  Przez swoją misję Buckley promuje również akcję ewangelizacyjną "My Hope America" zainicjowaną przez znanego ewangelistę Billy'ego Grahama. Jej uczestnicy zachęcają wierzących, by zapraszali niewierzących przyjaciół i bliskich do swoich domów i dzielili się z nimi wiarą w Jezusa Chrystusa.


  Źródło: Charisma News

  Please publish modules in offcanvas position.