Modlitwa własnymi słowami czy powtarzanie?

Modlitwa własnymi słowami czy powtarzanie?

poniedziałek, 09 styczeń 2023 21:47
Modlitwa własnymi słowami czy powtarzanie? fot. Pixabay.com

Jak często wierzący modlą się swoimi słowami a jak często powtarzają pewien modlitewny schemat? Podano wyniki badania. Wiadomo już też, kto częściej spędza samemu czas z Bogiem - czy są to kobiety czy mężczyźni. Sondaż przeprowadzono wśród chrześcijan niekatolików w Stanach Zjednoczonych.

Zrealizowała go grupa LifeWay Research, która analizuje trendy w Kościele.

W badaniu 65 procent protestantów uczęszczających do kościoła oświadczyło, że spędza czas z Bogiem co najmniej codziennie.

44 procent czyni to raz dziennie, a 21 procent wiele razy w ciągu dnia.

17 procent spędza czas z Panem w samotności kilka razy w tygodniu, a 7 procent raz w tygodniu.

Okazuje się, że pod tym względem mężczyźni i kobiety wśród protestantów różnią się.

Dla 48 procent protestantek spędzanie czasu z Bogiem jest częścią każdego dnia. Wśród mężczyzn jest to mniej, bo 38 procent.

Różni się również sposób modlitwy.

83 procent respondentów modli się własnymi słowami zamiast cytowania Biblii. 80 procent dziękuje Bogu, 62 procent wielbi Go, a 49 procent wyznaje Mu swoje grzechy. Tylko 20 procent powtarza ustaloną modlitwę.

Wśród kobiet 86 procent woli modlić się własnymi słowami niż modlić się w ustalony sposób. To więcej niż mężczyzn (79 proc.).

Wśród ewangelicznych wierzących powtarzanie określonej modlitwy dotyczy tylko 16 procent osób.

- Jest wiele powodów do takiej modlitwy. Ktoś może modlić się słowami modlitwy, którą dał Jezus albo powtarzać tę samą prośbę każdego dnia. Jednocześnie Pismo Święte zawiera Psalmy i modlitwy, które pokazują, jak osobista i bezpośrednia może być rozmowa z Bogiem przy użyciu własnych słów - podsumował dyrektor LifeWay Research - Scott McConnell.

Na podstawie: Christian Post

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  dziecko Boga · 1 lata temu
  Właśnie modlitwa własnymi słowami wyprowadziła mnie z katolicyzmu czyli szczerość, Prawda wyzwala a nie tradycja i formułki! :)
  • This commment is unpublished.
   Psalmy · 1 lata temu
   @dziecko Boga a mnisi, zakonnicy  KATOLICCY  do XII wieku Psalmami na chwale Boga na kamyczkach-poczatki rozanca sie modlili
   i wielbili jedynego Boga Ojca wszechmogacegow.stjosephbcs.org/the-history-of-the-rosary
    Origin of the Mysteries
   In the 13th Century a new prayer form was introduced. Many medieval theologians considered the 150 Psalms to be veiled prophecies about the life, death, and resurrection of Jesus. These men began to compose Psalters of Our Lord and Savior Jesus Christ. These were Series of 150 praises in honor of Jesus, based upon interpretations of the 150 Psalms.
 • This commment is unpublished.
  Tubal · 1 lata temu
  No jedyną modlitwę, którą mogę powtarzać po innych to Ojcze nasz.
  • This commment is unpublished.
   Syn Boga · 1 lata temu
   @Tubal A nawet tę modlitwę Pan Jezus uczył ludzi pamiętaj jeszcze przed swoją ofiara krzyża, a po niej zesłał Swojego Ducha Świętego, który nawet jak nie wiemy jak się modlić On wstawia się za nami w niewysłowionych westchnieniach! Od czasów dokonanego przez śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa Chrystusa , czyli od czasów Nowego Przymierza mamy swobodny przystęp do Boga!
  • This commment is unpublished.
   dziecko Boże · 1 lata temu
   @Tubal A nawet tę modlitwę pamiętaj, że Pan Jezus uczył ludzi jeszcze przed swoją ofiarą krzyża, a po niej zesłał Swojego Ducha Świętego, który nawet jak nie wiemy jak się modlić On wstawia się za nami w niewysłowionych westchnieniach! Od czasów dokonanego przez śmierć i zmartwychwstanie dzieła Pana Jezusa Chrystusa, czyli od czasów Nowego Przymierza mamy już swobodny przystęp do Boga!
  • This commment is unpublished.
   Dociekliwy student Biblii · 1 lata temu
   @Tubal Z którego wieku wersję odmawiasz? Różne kodeksy biblijne różnie tłumaczyły zarówno tę z Ewangelii Mateusza, jak i tę z Ewangelii Łukasza.
 • This commment is unpublished.
  Michael · 1 lata temu
  Ja dopiero modlitwę własnymi słowami poznałem w odnowie charyzmatycznej. Dla mnie zawsze katolickie powtarzanie ustalonych formułek było czymś pustym i martwym
 • This commment is unpublished.
  AniTakAniNie · 1 lata temu
  ani wlasnymi slowami ani pacierzem. Po prostu cialem?Protestantyzm i protestanckie "zbawienie z laski" w pigulce wg bylej porno star,pozniejszej pastorki zeby na koncu znowu byc soba z powrotem do branzy seeksu w "Only Fans"Ciekawostka: maz jej pomaga ustawiac kamerke w byznesie i nadawac w necie.'I Went From Pastor To Adult Model | BRAND NEW ME 'w.youtube.com/watch?v=Yt40NHaOyJU na kanale 'truly'Takie podroze duchowe, przemiany  i ciaglosc grzeszenia bez poprawy TYLKO w protestantyzmie.U detektywa tego nie przeczytacie kochani biblijni.

Ostatnie komentarze

Ameryka upada. Ale przede wszystkim duchowo. Widzieliście ten film o Bennym Hinnie?: https://youtu.be/d-kIsQ3QKGE?si=sgCqW8o9I6VLtKwx
Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.