Warszawa

4°C

  Rick Joyner o tym, jaki los czeka Amerykę

  Rick Joyner o tym, jaki los czeka Amerykę

  czwartek, 03 październik 2013 16:00
  Rick Joyner Rick Joyner fot. facebook

  Znany chrześcijański prorok Rick Joyner przewiduje, że "amerykańska republika" przestanie istnieć.

  W swoim programie "Prorocza perspektywa obecnych wydarzeń" zastanawia się "czy demokracja zawiodła". Odcinek ten nagrał zaledwie na dzień przed tym, jak administracja USA została sparaliżowana z powodu impasu w Kongresie pomiędzy demokratami i republikanami.

  - Nie ma możliwości, by ta republika dłużej trwała. Być może jej koniec nastąpi jeszcze w czasie drugiej kadencji Obamy. Odczuwa to wielu ludzi. Pewne siły starają się podkopać i zniszczyć republikę. Radośnie ignoruje się konstytucję, umniejsza się ją. Bez niej nie damy rady. To nasz fundament, miejsce cumowania. Zmierzamy obecnie ku straszliwej tyranii - oświadczył Joyner.

  Mimo tych mocnych słów kaznodzieja nie maluje wszystkiego w czarnych barwach. Jego zdaniem, republika może zostać uratowana.

  - Nie pozwólmy, abyśmy zostali całkowicie zniszczeni. Kształćmy tych, którzy nas uratują - powiedział.

  Według Ricka Joynera, żadne wybory nie rozwiążą problemów Ameryki, ponieważ źle funkcjonuje cały system. Kaznodzieja uważa, że może dojść do zbrojnego przewrotu i wprowadzenia stanu wyjątkowego.

  - Myślę, że w naszej armii są szlachetni przywódcy, którzy kochają republikę i wszystko to, czego bronimy i mogą przejąć władzę. Nie mówię, że się za tym opowiadam. Mówię tylko, co może się wydarzyć. Oni mogą przejąć władzę i pomóc przywrócić fundamenty, odnowić konstytucję - zaznaczył.

  Choć Joyner nie wzywa do wprowadzenia stanu wyjątkowego w USA, apeluje o radykalne zmiany.

  W amerykańskiej gospodarce widać oznaki zmian na lepsze. Kaznodzieja nie jest jednak do końca przekonany, że najgorsze już minęło.

  Jednocześnie ma wciąż nadzieję, że w Stanach Zjednoczonych wybuchnie chrześcijańskie przebudzenie.

  - Jest wiele wspaniałych znaków przebudzenia w Ameryce. Dzieją się niesamowite rzeczy. Wierzę, że ujrzymy trzecie wielkie przebudzenie w ciągu kilku najbliższych lat. Będzie potężne i przemieni Amerykę. Może też pomóc nam odbudować fundamenty - podkreślił.

  Zapowiedział też "nieuchronny" upadek amerykańskiego dolara. Według niego, może to doprowadzić do nowego początku w kraju, jeżeli przywództwo znajdzie się w rękach odpowiednich ludzi. Joyner uważa, że naród amerykański powinien powrócić do Boga.


  Źródło: Charisma News

  Please publish modules in offcanvas position.