Warszawa

0°C

  Wiadomo, o czym rozmawiał Barack Obama podczas wizyty w Watykanie

  Wiadomo, o czym rozmawiał Barack Obama podczas wizyty w Watykanie

  czwartek, 27 marzec 2014 19:15
  papież Franciszek spotkał się z Barackiem Obamą papież Franciszek spotkał się z Barackiem Obamą fot. netdna-cdn.com

  Oto tematy, jakie zostały poruszone podczas historycznej wizyty.

  Przed rozmowami w Watykanie prezydent Barack Obama był zachwycony postawą papieża między innymi, jeśli chodzi o jego wrażliwość na sprawy społeczne, w tym troskę o ubogich.

  - Witam, panie prezydencie - takie były słowa Franciszka na powitanie.

  - To wspaniałe spotkanie. Dziękuję za przyjęcie mnie - odpowiedział Obama.

  Następnie obaj poszli do papieskiej biblioteki. To była prywatna część spotkania. Po niej, w trakcie publicznej części audiencji papież i prezydent często się uśmiechali.

  Pożegnali się długim, serdecznym uściskiem dłoni.

  Poniżej treść oświadczenia Watykanu w sprawie całości wizyty.

  "27 marca prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama, został przyjęty na audiencji przez Jego Świątobliwość papieża Franciszka. Następnie spotkał się z Jego Eminencją sekretarzem stanu - kardynałem Pietro Parolinem i arcybiskupem Dominique Mambertim - sekretarzem ds. stosunków z państwami. Podczas serdecznych spotkań, wymieniono się poglądami na temat aktualnych spraw międzynarodowych. Wyrażono nadzieję, że w strefach konfliktu szanowane będzie prawo humanitarne i międzynarodowe, a także zostaną wynegocjowane porozumienia pomiędzy stronami.

  W kontekście relacji dwustronnych i współpracy pomiędzy Kościołem i Państwem, miała miejsce dyskusja na tematy szczególnie istotne dla Kościoła w tym kraju, takie jak stosowanie prawa do wolności religijnej, życia i sprzeciwu sumienia oraz reforma imigracyjna. Podkreślono ponadto wspólne zaangażowanie na rzecz walki z handlem ludźmi na świecie."

  Udostępnij

  Opracowanie: ChnNews.pl
  Źródło: Radio Watykańskie, radiozet.pl

  Please publish modules in offcanvas position.