Papież przeprasza za to, co powiedział o gejach

Papież przeprasza za to, co powiedział o gejach

czwartek, 30 maj 2024 10:42
Papież przeprasza za to, co powiedział o gejach fot. Pixabay.com

Papież Franciszek przeprasza za swoje słowa, które padły na półtoragodzinnym zamkniętym spotkaniu z grupą 200 włoskich biskupów. Dyskutowano na nim o kwestii homoseksualizmu w seminariach.

Matteo Bruni, szef watykańskiego biura prasowego, wydał oświadczenie, w którym tłumaczy, że papież przeprasza za użycie włoskiego słowa, które tłumaczy się jako "gejostwo". Słowo to - "frociaggine" jest uważane wręcz za wulgarne. Papież użył go, apelując o większą selekcję w przyjmowaniu kandydatów do seminarium.

Włoska prasa określiła to jako "homofobiczną gafę" i "językową wpadkę".

Bruni przekazał dziennikarzom, że "papież nigdy nie zamierzał obrażać ani wypowiadać się w sposób homofobiczny i kieruje swoje przeprosiny do tych, którzy poczuli się obrażeni przez użycie sformułowania przytoczonego przez innych".

Przypomniał, że Franciszek wielokrotnie podkreślał, iż "w Kościele jest miejsce dla wszystkich. Nikt nie jest zbędny, nikt nie jest niepotrzebny".

Podczas wspomnianej konferencji z udziałem biskupów papież wyraził poparcie dla stanowiska Kościoła katolickiego z 2005 roku, w którym Kościół ten nie zgodził się na kapłaństwo mężczyzn "praktykujących homoseksualizm, pokazujących homoseksualne tendencje czy wspierających tzw. gejowską kulturę".

Papież miał stwierdzić, że trzeba "zapobiec ryzyku, że homoseksualista, który wybierze kapłaństwo, może później prowadzić podwójne życie, nadal praktykując homoseksualizm".

Przypomnijmy, że za wiele wcześniejszych wypowiedzi w sprawie LGBT papież był krytykowany, ale raczej przez konserwatystów.

W 2013 roku powiedział w jednym z wywiadów: "jeśli ktoś jest gejem i szuka Pana i ma dobrą wolę, to kim ja jestem, aby go sądzić?".

Wówczas organizacje LGBT uznały, że to sygnał, iż Kościół katolicki zaczyna zmieniać swoje stanowisko w sprawie homoseksualistów.

Z kolei w grudniu ubiegłego roku przy aprobacie papieża Dykasteria Nauki Wiary wydała dokument, który pozwala księżom na udzielanie błogosławieństwa parom homoseksualnym, pod warunkiem, że błogosławieństwo takie nie nadaje ważności ich związkowi.

Źródło: RMF24, Christian Post

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    Ja · 26 dni temu
    Koniec czasów. Przeprasza ze grzeszników nazwał grzesznikami
  • This commment is unpublished.
    Stecc · 26 dni temu
    Cyt.  "w Kościele jest miejsce dla wszystkich.".Czyli papieżowi wyszło, że jest miejce dla ludzi, którzy Królestwa Bożego nie odziedziczą. Biorąc pod uwagę, że w KRK homoseksualizm jest obecny wśród księży, to papież musi ratować sytuację, bo co powiedzieć parafianom, jak się okazuje, że ksiądz jest homoseksualistą ? Co powiedzieć, jeśli duszpasterz Królestwa Bożego nie odziedziczy ? :(:(

Ostatnie komentarze

@BereiczykBERGOGLIO = blasphemator: www.vatican.va/content/francesco/en/cotidie/2017/documents/papa-francesco-cotidie_20170404_in-the-sign-of-the-cross.html
quotation:“as a reminder of the One who made himself to be sin, who made himself to be devil, serpent for us; who ...
@BereiczykTen kto dziś pełni rolę papieża, Jorge Bergoglio nie ma już mocy Kluczy Piotrowych, został Ich pozbawiony z powodu wejścia do wnętrza Kościoła Świętego głoszonych ...
@BereiczykW tym „kościele”, w którym OSZCZERCZO nazwano Jezusa diabłem („stał się diabłem, wężem dla nas”), w tym „kościele”, w którym OSZCZERCZO powiedziano, że Jezus „przybrał ...
W tym „kościele”, w którym OSZCZERCZO nazwano Jezusa diabłem („stał się diabłem, wężem dla nas”), w tym „kościele”, w którym OSZCZERCZO powiedziano, że Jezus „przybrał ...
Mało im skandali to przybyli do Polski żeby łowić naiwnych!
warto zobaczyć film dokumentalny na platformie HBO MAX
@LilaAle nie mówił tak o matce Pana.
Ten pastor który nazywa Matkę Boską Demonem? Jest znany pomiedzy Fundamentalnej protestanckiej polskiej połoni w Stanach i w Kanadzie… ma wielkie powodzenie.. przestraszajca herezja przeciwko ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.