Warszawa

2°C

  Katolików nazwano sekciarzami (WIDEO)

  Katolików nazwano sekciarzami (WIDEO)

  sobota, 30 styczeń 2016 18:24
  Katolików nazwano sekciarzami (WIDEO) fot. imagebase.net

  To była, jak to określono, antysekciarska demonstracja. Tłumy zgromadziły się przed jednym z kościołów. Katolicy zostali nazwani sekciarzami.

  Demonstracja odbyła się przy kościele greckokatolickim w Doniecku na wschodzie Ukrainy.

  Manifestanci przyszli z transparentami "nie sektom w Donieckiej Republice Ludowej" czy "stop prześladowaniom prawosławnych chrześcijan". Po zakończeniu protestu jego uczestnicy zostawili plakaty na ogrodzeniu wokół parafii.

  Kościół oskarżono o wspieranie amerykańskich służb, wzywanie do zabijania "moskali" i błogosławienie wojny w Donbasie.

  To nie pierwsza "antysekciarska" demonstracja na terytorium samozwańczych republik donieckiej i ługańskiej. Pod koniec września w Szachtiorsku w obwodzie donieckim przeprowadzono podobną akcję w pobliżu jednego z kościołów baptystów.

  Wcześniej pojawiały się doniesienia o nieustannym nękaniu przez separatystów kościołów ewangelicznych. Ich pastorzy byli brani nawet w niewolę.

  Jedno z najgorszych zdarzeń miało miejsce w dn. 8 i 9 czerwca. Separatyści wtargnęli wtedy do kościoła "Przemienienie Pana" i aresztowali dwóch diakonów oraz dwóch dorosłych synów pastora. Zarzucili im przestępstwo przeciwko Donieckiej Republice Ludowej, a dokładnie wspieranie ukraińskiej armii. Powołując się na jednego z zastępców prokuratora Słowiańska, rosyjskojęzyczny serwis chrześcijański invictory.com podaje, że byli oni torturowani, a następnego dnia zostali zabici.

  Poniżej wideo ze wspomnianej "antysekciarskiej" demonstracji przy kościele greckokatolickim w Doniecku.

  Zobacz także: Doniesienia z Ukrainy: prawosławni prześladują protestantów. Oto dlaczego (WIDEO)

  Źródło: invictory.com

   

  Please publish modules in offcanvas position.