Warszawa

0°C

  Katolickie msze z udziałem muzułmanów we Francji i Włoszech (WIDEO)

  Katolickie msze z udziałem muzułmanów we Francji i Włoszech (WIDEO)

  poniedziałek, 01 sierpień 2016 13:06
  muzułmanie wzięli udział w katolickich mszach we Francji i we Włoszech muzułmanie wzięli udział w katolickich mszach we Francji i we Włoszech fot. France2/YouTube

  Muzułmanie wzięli udział w nabożeństwach we Francji, ale także m.in. w Rzymie i Mediolanie.

  W ten sposób odpowiedzieli na apel Islamskiej Wspólnoty Wyznaniowej (COREIS). Wezwała ich, by przychodząc na msze, wyrazili solidarność z katolikami po brutalnym morderstwie katolickiego księdza dokonanym przez dwóch terrorystów w okolicy francuskiego miasta Rouen.

  Konferencja Episkopatu Francji w reakcji na apel wezwała wszystkie francuskie parafie do "braterskiego powitania" muzułmanów.

  - Jesteśmy tym poruszeni. To ważny gest braterstwa. Ci muzułmanie powiedzieli nam i sądzę, że szczerze, że to nie islam zabił księdza Jacquesa Hamela - oświadczył arcybiskup Rouen - Dominique Lebrun.

  Szczególnie duże zgromadzenie katolików i muzułmanów odbyło się w Bazylice Saint-Denis pod Paryżem.

  - Bardzo się cieszę, że zaprosiliśmy muzułmanów. Dzielimy również ich ból, ból wszystkich, którzy cierpią w jakikolwiek sposób - powiedziała katoliczka uczestnicząca we mszy - Danielle Ludon.

  - To przesłanie nie tylko pokoju, ale i jedności - powiedziała z kolei muzułmanka Hayat.

  - Meczety nie są miejscem, w którym fanatycy ulegają radykalizacji. One przyczyniają się do czegoś przeciwnego terroryzmowi - szerzą pokój i dialog - to oświadczenie Mohammeda ben Mohammeda - członek Unii Społeczności Islamskich we Włoszech.

  Eksperci są zdania, że atak terrorystyczny w okolicy Rouen może być dopiero początkiem zamachów na miejsca kultu religijnego w Europie.

  Poniżej wideo z mszy z udziałem muzułmanów.

  Uwaga. Artykuły na portalu ChnNews.pl mają charakter informacyjny i nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji.

  Źródło: Christian Post, TVN24.pl

  REKLAMA

  Zobacz także: Włochy wydaliły dwóch muzułmanów po tym, co zrobili w kościołach

  Please publish modules in offcanvas position.