Warszawa

2°C

  100 milionów Europejczyków nawróci się do Jezusa?

  100 milionów Europejczyków nawróci się do Jezusa?

  wtorek, 14 marzec 2017 14:16
  100 milionów Europejczyków nawróci się do Jezusa? fot. abwe.org

  Ten ruch dosięga różnych krajów. Cel - zbawienie Europy.

  "Europa będzie zbawiona. Razem dla 100 milionów osób dla Jezusa Chrystusa" - to hasło.

  Inicjatorzy wzywają do 40 dni postu i modlitwy za nasz kontynent (post ruszył 1 marca), a także za poszczególne kraje. Już 29 marca modlitwa za Polskę.

  "To nie jest tylko kolejna organizacja. To mobilizacja całego Kościoła, by ujrzeć żniwo na tym kontynencie. Każdy jest mile widziany" - można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Esbs.org.

  Celem jest to, by Europę przemieniła ewangelia Jezusa Chrystusa jako tego, przez którego, zgodnie z Biblią, wiedzie jedyna droga do Ojca.

  Na polskiej stronie wydarzenia można przeczytać, że organizatorzy wierzą, iż rok 2017 ma "strategiczne znaczenie", ponieważ właśnie w tym roku przypada jubileusz 500-lecia Reformacji i 50-lecia narodzin ruchu charyzmatycznego.

  "Jesteśmy przekonani, że Bóg ma dobre plany względem każdego kraju Europy i chce przyjść z odnowieniem każdej przestrzeni życia społecznego. Dlatego razem będziemy wołać: Europa będzie zbawiona!" - czytamy.

  Polscy uczestnicy apelują także: "Dołącz do modlitwy - codziennie o godz. 17, gdziekolwiek jesteś. Stańmy razem, w jedności i prośmy o nawrócenie naszego kontynentu".

  Do udziału w ruchu gorąco zachęca między innymi Henry Madava - pastor wielotysięcznego kościoła "Zwycięstwo" w Kijowie przemawiający na krucjatach ewangelizacyjno-uzdrowieńczych w wielu krajach świata, także tych w większości muzułmańskich, hinduistycznych czy buddyjskich. Był również w Polsce.

  Oto co mówi:

  A tu chrześcijanie z Kalifornii, którzy dołączają do modlitwy i krzyczą "Europa będzie zbawiona!" (Europe shall be saved):

  REKLAMA

  Zobacz także: Odważny człowiek głosi ewangelię muzułmanom, a oni... (ZOBACZ WIDEO)

   

  Please publish modules in offcanvas position.