Warszawa

9°C

  Protestant Orban wygrał wybory. Oto co mówił o Jezusie

  Protestant Orban wygrał wybory. Oto co mówił o Jezusie

  poniedziałek, 09 kwiecień 2018 07:28
  Viktor Orban Viktor Orban fot. ATV/YouTube

  Obrońca chrześcijańskich wartości, zdecydowany przeciwnik islamizacji - protestancki premier Węgier Viktor Orban znów triumfuje. Jego Fidesz zdobył około 50 procent głosów w wyborach parlamentarnych.

  Po podliczeniu blisko 99 proc. głosów rządząca koalicja Fidesz-KDNP zdobyła 48,50 proc. głosów. Nacjonalistyczny Jobbik, który zajął drugie miejsce, otrzymał niespełna 20 procent.

  Te wyniki oznaczają, że Fidesz ma szansę zdobyć większość konstytucyjną. To będzie także już trzecia kadencja Orbana w roli premiera.

  Viktor Orban poprowadził swoje ugrupowanie do zwycięstwa, stanowczo ostrzegając przed masową imigracją. Podkreślał, że jeśli Węgrzy wybiorą Fidesz, to jego kraj zachowa swoją tożsamość. W przeciwnym wypadku mógłby przekształcić się w państwo imigranckie. Imigrację muzułmanów uznał za zagrożenie dla europejskiej chrześcijańskiej kultury i czynnik zwiększający przestępczość i zagrożenie terrorystyczne i zmniejszający bezpieczeństwo kobiet.

  Orban prowadził także intensywną kampanię przeciwko George'owi Sorosowi - amerykańskiemu miliarderowi węgierskiego pochodzenia, który lobbuje za masową migracją. Według Orbana, Węgry, zamiast przyjmować migrantów, powinny zachęcać rodziny do dzietności.

  Szef węgierskiego rządu jest protestantem z Kalwińskiego Kościoła Reformowanego. Jubileusz 500-lecia Reformacji świętował w wypełnionej po brzegi ogromnej sali w Budapeszcie.

  - Nie jest przypadkiem, a przejawem łaski Bożej fakt, że Węgry mają obecnie chrześcijański rząd - mówił.

  We wcześniejszych wypowiedziach podkreślał, że zwracanie uwagi na chrześcijańskie korzenie Europy jest przydatne Unii Europejskiej i jej mieszkańcom, ponieważ "umacnia demokrację".

  Orban uważa też, w przeciwieństwie do powszechnej opinii, że wiara nie jest wyłącznie prywatną sprawą każdego człowieka. Jak stwierdził, o ile sama więź z Bogiem jest faktycznie kwestią prywatną, o tyle chrześcijaństwo niesie wartości i normy moralne, w zgodzie z którymi można organizować życie. Jego zdaniem, społeczeństwo oparte na chrześcijańskich wartościach ma dobry wpływ również na tych, którzy nie wierzą, ponieważ skupia się na tym, by wszyscy doświadczali dobra.

  Premier Węgier jest pewien, że chrześcijanie nigdy nie zginą. W 2016 roku powiedział: "nauczyłem się, że jeśli dwóch lub trzech jest zgromadzonych w imię Jezusa, to On tam jest. Dlatego trudno jest sobie wyobrazić, by chrześćijanie zniknęli, bo zawsze będzie ich co najmniej dwóch lub trzech".

   

  Na podstawie: CBN, Wikipedia, Reformatus.hu

  REKLAMA

  Dodaj komentarz

  Komentarze  

  +7 # Może w międzyczasie sie nawróciłKasia 2018-04-09 22:08
  ,co jest mozliwe u kazdego.Oby cały czas chodziło mu o dobro swego narodu,bo po to przecież Bóg powołał władze,by walczyła ze złem ,a nagradzała dobro.
  Odpowiedz
  0 # Aborcja nWęgrzech jest ...na życzenieHenry 2018-04-10 12:35
  Jakby ktoś nie wiedział, to aborcja na Węgrzech jest na życzenie/
  Odpowiedz
  -4 # Nie każdy kto do mnie mówi...Henry 2018-04-09 16:42
  Donald Trump to wnuk niemieckiego właściciela burdelu. Również dwukrotny rozwodnik, oszust podatkowy, zwolennik broni. Jednak ma poparcie niektórych protestantów, bo ci ludzie kochają broń i Biblię.
  Orban to ksenofobiczny populista, polityk bez krzty etyki. Cokolwiek powie to tylko po to, by dostać głosy. Biedul zapomniał powiedzieć, iż Węgry przyjęły imigrantów.
  Odpowiedz
  +5 # uważaj żebyś się nie utopiłTomek 2018-04-09 18:01
  w swoim jadzie bo by głupio było
  Odpowiedz
  -3 # Cytaty potwierdzające nieuczciwość Trumpa i OrbnaHenry 2018-04-09 18:29
  Kilka faktów o dziadku D. Trumpa www.rmf24.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-w-usa-2016/fakt/news-bild-dziadek-trumpa-dorobil-sie-fortuny-jako-wlasciciel-domu,nId,2309232
  Podatki i Donald Trump www.rp.pl/Wybory-prezydenckie-w-USA/161009959-The-New-York-Times-publikuje-oswiadczenie-podatkowe-Trumpa-z-1995-roku-916-milionow-dolarow-straty.html
  Orbán urodził się w rodzinie kalwińskiej, gdzie jednak wiara nie odgrywała większej roli. Jak wspominał, o jego wychowanie religijne dbali dziadkowie, a gdy umarli, praktycznie stał się ateistą. gosc.pl/doc/789296.Nawrocony/3
  Czy się nawrócił? Mając żonę katoliczkę?
  Odpowiedz
  +3 # RE: Cytaty potwierdzające nieuczciwość Trumpa i OrbnaChnNews.pl 2018-04-10 10:00
  W dalszej części tego artykułu czytamy: "jako premier Węgier przyjął konfirmację w Kościele kalwińskim, w którym był ochrzczony. Znalazł także czas, aby przejść wszystkie związane z tym etapy przygotowań. W czasie Adwentu w 2005 r. publicznie powiedział o zmianie, jaka w nim wówczas nastąpiła: „Od tego czasu staram się, abym żył na Bożą chwałę i dla dobra ludzi".
  Odpowiedz

  Please publish modules in offcanvas position.