Warszawa

20°C

  Dramatyczna ocena Europy. "Tylko 1 proc. idących za Jezusem chrześcijan"

  Dramatyczna ocena Europy. "Tylko 1 proc. idących za Jezusem chrześcijan"

  sobota, 08 wrzesień 2018 13:14
  Dramatyczna ocena Europy. "Tylko 1 proc. idących za Jezusem chrześcijan" fot. Wikimedia

  Ponad 14 tysięcy ludzi spotkało się w Budapeszcie na Konferencji Ognia "Christ for All Nations" (CfAN - Chrystus dla Wszystkich Narodów).

  Prawie półtora tysiąca podpisało karty potwierdzające, że postanowili oddać swoje życie Jezusowi.

  Wolontariusze rozdali z kolei aż 500 tysięcy broszurek w języku węgierskim z przesłaniem ewangelisty Daniela Kolendy - historią biblijnego syna marnotrawnego i miłości Boga do ludzkości.

  W konferencji wzięli udział między innymi Kolenda i amerykański posługujący Todd White.

  Do zespołu uwielbienia dołączył Charles Ciepiel z ekipy CFaN, który na jednym ze spotkań odniósł się do stanu, w jakim znalazła się Europa.

  "W większości Europy tylko 1 procent mieszkańców to chrześcijanie idący za Jezusem. A miasta to szczególnie trudny teren. Więc widzieć 14 tysięcy ludzi, którzy przyszli na spotkanie pełne Ducha Świetego? Łzy same napływają do oczu. Bóg naprawdę rozpoczyna coś w Budapeszcie, co się rozszerzy" - powiedział.

  O przebudzenie w Europie pomodlił się wiceprzewodniczący CfAN - Peter Vandenberg.

  Podczas spotkania miały miejsce uzdrowienia. Ludzie składali też świadectwa.

  Poniżej wideo z ostatniego dnia konferencji.

  Zobacz także: Chrześcijańska telewizja TBN Polska na popularnych platformach

  Na podstawie: Charisma News

  REKLAMA

  Dodaj komentarz

  Komentarze  

  0 # Kryterium ocenyzaciekawiony 2018-09-11 10:08
  Przepraszam, czy przywódcy organizacji CfAN - Chrystus dla Wszystkich Narodów to Apostołowie na równi Piotrowi, Jakubowi i Janowi? Czy są oni właściwym kryterium oceny sytuacji chrześcijaństwa w Europie? Ciekawi mnie, po prostu co biorą oni pod uwagę i czym się kierują jako kryterium takiej oceny. Proszę tylko bez powtarzania frazesów, że Biblia, bo na Biblię powołuje się też dziś wiele sekt, a nawet ateiści. Stanie się to podczas żniwa opisanego w Ewangelii wg. św. Mateusza 13:19-43
  Odpowiedz
  0 # FACETJACEK 2018-09-12 10:51
  Zadałeś ciekawe pytanie natury "techniczno-metodologicznej" tez jestem ciekawy odpowiedzi na nie. Osobiście uważam , że PRZESZACOWALI a Ty? Popatrz normalny człowiek ma relacje rodzinne religijne zawodowe szkolne sąsiedzkie hobbystyczne itd.itp. z conajmniej 100 ludzi. jeśli jesteś czlonkiem wspolnoty Chrystocentrycznej to ich nie licz do tej 100tki. I powiedz kto z Twojego otoczenia CZYNI RZECZY JAKIE ON CZYNIŁ- bo tym jest naśladowniictwo czyli chodzenie za NIM. A jeśli mamy kłopot z tym w KATOLICKIM od 1000lat kraju to co mówić o fanatycznie liberalnych i postkomunistycznych społeczeństwach Europy?
  Odpowiedz

  Please publish modules in offcanvas position.