Pastor: Putin to nowy Hitler

Pastor: Putin to nowy Hitler

poniedziałek, 21 marzec 2022 19:34
Pastor: Putin to nowy Hitler fot. Marca

Ten ewangeliczny pastor powiedział, że prezydent Rosji Władimir Putin to "szalejący nowy Hitler".

Pastor Jimmy Evans z Teksasu, założyciel kościoła Trinity Fellowship Church, wygłosił kazanie na temat proroctw czasów ostatecznych w kontekście aktualnej sytuacji geopolitycznej.

jimmyevans 141x14866-letni kaznodzieja rozważał teorię mówiącą, że rosyjska inwazja na Ukrainę może stanowić część spełniających się proroctw czasów końca.

- Dziś powiedziałbym, że Władimir Putin to Gog - stwierdził, odnosząc się do postaci wspomnianej w 38. rozdziale Księgi Ezechiela.

- Jeśli to miałoby się spełnić w przyszłych latach, to Gog może być gdzieś indziej. Ale teraz w Rosji jest przywódca, który jest bardzo złym człowiekiem - zauważył.

Wskazał, że Rosja "bombarduje kobiety i dzieci" oraz miejsca opieki.

Evans jest przekonany, że celem Putina jest przywrócenie Związku Radzieckiego, a Ukraina jest tylko pewnym etapem w realizacji jego planu.

Pastor porównał Putina do przywódcy III Rzeszy.

- To jest nowy Hitler, który szaleje. To najbardziej agresywne działanie militarne od II Wojny Światowej - oświadczył.

Jego zdaniem, jest "więcej niż prawdopodobne", że Putin będzie starał się podbijać kolejne rejony Europy.

Pastor Evans nie jest jedyną osobą, która porównała Putina do Hitlera.

Podobieństwo dostrzegł także wiedeński teolog Jan-Heiner Tueck. W artykule na portalu Katholisch.at napisał, że widzi w wypowiedziach rosyjskiego prezydenta retoryczne zapożyczenia od Hitlera i jego manifestu "Mein Kampf".

Jak zauważył, Putin podczas swojego środowego przemówienia użył niepokojących sformułowań. Określił prozachodnich Rosjan mianem "zdrajców narodu" i wezwał do "samooczyszczenia" społeczeństwa.

Tueck zwraca też uwagę, że choć Putin twierdzi, że chce "zdenazyfikować" Ukrainę, sam używa nazistowskiego słownictwa, które cementuje schematy przyjaciel-wróg. Stosuje też "retorykę poniżania".

Podobne porównania za uzasadnione uznają przedstawiciele ukraińskich władz. Minister obrony Ukrainy, Ołeksij Reznikow, powiedział, że Władimir Putin jest "Hitlerem XXI wieku".

Według niego, bynajmniej nie jest to metafora ani przesada. Jako dowód podał oblężenie Mariupola. To miasto nad Morzem Azowskim jest celem brutalnego rosyjskiego ataku już od około dwoch tygodni. Jego mieszkańcy zostali pozbawieni żywności, prądu i mają problemy z dostępem do wody.

W środę za zbrodniarza wojennego Władimira Putina uznał prezydent Stanów Zjednoczonych - Joe Biden.

Na podstawie: Christian Post, Deutsche Welle/Katholisch.at, rp.pl

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Ja · 2 lata temu
  Na plany Rosji wskazują działania i przemówienia Putina z ostatnich 20 lat. Tak zwany Zachód stał się na nie ślepy. 
 • This commment is unpublished.
  Człowiek · 2 lata temu
  To jakieś szaleństwo, nie wierzę w to co czytam. Czy szatan zaślepił wam oczy  ? Przestańcie oglądać  kłamstwa sączące się z tv każdego dnia. Całe zło sytuacji nagle Putin  ? Zabić go, zlinczować a świat stanie się rajem ? " Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem " . Czekam na lincz no proszę dalej...  do przemocy zawsze jest wielu chętnych. Chrystusa też ukrzyżowano. Palestyna, Syria, Libia, Irak, Jemen w tym ostatnim zginęło prawie 500 000 ludzi tam do dziś trwa wojna ,dzieci giną każdego dnia nie mają dostępu do wody, może też Putin jest winny ? Świat milczy? media milczą. Co zrobiłby i powiedział Chrystus a może spokojnie pisałby palcem po piasku .Wstydźcie się wy pastorzy ziejacy nienawiścią i zemstą na Putinie. 
 • This commment is unpublished.
  Stan · 2 lata temu
  Trzeba też pamiętać o Stalinie, zwłaszcza, że chodzi o ten sam naród.  O ile hitleryzm został jednoznacznie potępiony, to stalinizm nigdy tego nie doczekał. Do dziś w Rosji są miliony fanatyków tego nikczemnika. To co, rosyjskie "wojsko" robi z ukraińskimi cywilami w Ukrainie, jest spuścizną Stalina. 
 • This commment is unpublished.
  Mietek · 2 lata temu
  Podzielam słowa Jimmy Evans'a.
 • This commment is unpublished.
  pacyfista · 2 lata temu
  Zgadzam się Putin = Hitler, ten sam duch i ten sam zbrodniarz! 
 • This commment is unpublished.
  Marysia · 2 lata temu
  widziałam fragment jego przemowienia i odniosl sie nawet do biblii,mowiac,że" nie ma wiekszej miłosci niz ta gdy ktos oddaje zycie swoje z przyjaciol swoich",w sensie,ze zolnierze rosyjscy poswiecaja swoje zycie w obronie Rosjan,tak przemawial,na tym stadionie:''''''''(
  • This commment is unpublished.
   kolo · 2 lata temu
   @Marysia Nie każdy kto mi mówi panie panie wejdzie do królestwa! Nic nie usprawiedliwi hitlerowskich zbrodni putina! Celowo napisałem jego nazwisko z małej litery! 
 • This commment is unpublished.
  laik z plebsu · 2 lata temu
  Pytanie do teologów, biblistów, pastorów i księży! Czy grzechem jest nie wykonanie rozkazu przez żołnierza, bo oczywistym jest fakt, że będzie miał on konsekwencje ziemskie kula w łeb zapewne. A jednak czy jeśli Bóg zakazuje mi mordować, (nie dotyczy to obrony rodziny i ojczyzny) to czy mam prawo posłuchać bardziej Boga niż ludzi, takich jak Putin. który wysyła na wojnę niewinnych młodych ludzi, którzy jeszcze nie zdążyli się spodlić?

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.