Poinformowano o śmierci kaznodziei Andersa Gerdmara

Poinformowano o śmierci kaznodziei Andersa Gerdmara

niedziela, 30 lipiec 2023 12:26
Poinformowano o śmierci kaznodziei Andersa Gerdmara

Minionej nocy musieliśmy pożegnać naszego ukochanego męża, ojca, teścia i dziadka pewni, że niebo jest gotowe na jego przyjęcie - napisali członkowie rodziny szwedzkiego kaznodziei Andersa Gerdmara.

Rodzina podkreśliła, że był on wzorem do naśladowania i inspiracją dla chrześcijaństwa nie tylko w Szwecji, ale na całym świecie.

Reklama

"Ukochany mężu, ojcze, teściu i dziadku - teraz żyjesz w świecie bez bólu i chorób i prawdopodobnie jesteś w trakcie ożywionej dyskusji teologicznej z Piotrem, Pawłem i Jakubem. Pociesza nas świadomość, że pewnego dnia znowu się zobaczymy! Kochamy Cię!" - napisali bliscy Gerdmara na jego profilach w mediach społecznościowych.

Smutną wiadomość o śmierci kaznodziei przekazała również Skandynawska Szkoła Teologii.

"Skandynawska Szkoła Teologii jest niestety zmuszona ogłosić, że nasz założyciel i rektor - prof. Anders Gerdmar przeniósł się do domu, aby być z Panem 28 lipca. Ukończył wyścig i teraz czeka na niego korona zwycięstwa. Długo walczył z chorobą, ale teraz odpoczywa" - brzmi oświadczenie.

W poprzednim roku głoszący przekazał informacje o tym, że zapadł na nieuleczalną formę nowotworu.

Dr Anders Gerdmar był dziekanem i rektorem Wydziału Teologii Seminarium Teologicznego Słowo Życia (Livets Ord) w Szwecji. Szkolił ponad 1700 międzynarodowych pastorów i liderów, od Norwegii przez Syberię po Singapur.

Był także autorem książek, w tym popularnej książki "Bible keys".

Do wygłaszania kazań Gerdmara zapraszano również do Polski.

Wieść o śmierci kaznodziei ze smutkiem przyjął pastor w Kościele Chrześcijańskim Słowo Życia w Warszawie - Paweł Pyra.

"Anders Gerdmar, wspaniały brat i teolog, prowadził Word Of Life University w Uppsali w Szwecji i współpracę z Oral Roberts University. Niebawem ukaże się jego książka w języku polskim o której tłumaczeniu kilkakrotnie rozmawialiśmy. Niestety nie uda się już zorganizować jej promocji z jego udziałem i posłuchać jego wykładów w murach polskich uczeni teologicznych czy w kościołach. Jego wkład w kościół nadal będzie owocował" - napisał Pyra.

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Marianna Schreiber, Natalia Niemen... Chłopy, trzymajcie się!
@MajkelZapytaj Ryszarda Krzywego. Jego dane znajdziesz w internecie albo jedz do zboru Kościoła Zielonoświątkowego w Nysie i tam z nim porozmawiasz.
ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.