Bill Johnson zabrał głos podczas Światowych Dni Młodzieży

Bill Johnson zabrał głos podczas Światowych Dni Młodzieży

piątek, 04 sierpień 2023 12:04
pastor Bill Johnson pastor Bill Johnson fot. Bill Johnson/Facebook

Bill Johnson, lider znanego na całym świecie kościoła Bethel, połączył się z organizatorami wydarzenia The Change w Lizbonie będącego częścią Światowych Dni Młodzieży.

The Change to katolicko-protestanckie wydarzenie mające na celu "wspólne zapalenie płomienia wiary, jednoczenie Ciała Chrystusa i przyniesienie przesłania Ewangelii do każdego człowieka".

Johnson jest jednym z jego gości specjalnych.

Podczas łączenia wideo został zapytany o kwestię dążenia do jedności.

W odpowiedzi stwierdził, że jedność jest "priorytetem" i wymaga "zróżnicowania".

Podkreślił, że powinniśmy nauczyć się kochać ludzi bez podnoszenia uraz.

- Dopóki pozwalamy, by urazy pozostawały w naszym sercu, zawsze będziemy pracować z ludźmi ze sceptycyzmem, dystansem i brakiem zaufania. Musimy więc coś zrobić z tymi uprzedzeniami - oświadczył.

Wezwał do tego, aby patrzeć na ludzi tak, jak patrzy na nich Bóg. Podkreślił, że szukanie społeczności z kimś i kochanie tej osoby nie musi oznaczać, że się z nią zgadzamy.

- Chodzi nie o to czy się zgadzam, tylko o to, jak kocham. Czy kocham w taki sposób, że ta osoba ma pewność co do mojego zaangażowania, zainteresowania i tego, że ją cenię - wskazał.

Bill Johnson zwrócił uwagę, że czasami "za bardzo chcemy mieć rację".

Jak stwierdził, nie ma wątpliwości co do tego, że prawda jest ważna. Jednak paradoksalnie nasze poznanie Pisma Świętego nieraz nie prowadzi nas do spotkania z Bogiem, lecz do arogancji z powodu naszej wiedzy.

- Zamiast wyposażenia, by być, jak Jezus, jesteśmy wyposażeni, by kłócić się z ludźmi różniącymi się od nas - wyraził ubolewanie.

Podkreślił, że celem prawdy nie jest izolowanie się od innych albo umożliwienie skutecznej dyskusji, ale przemiana i doświadczenie uwolnienia, a miarą prawdy jest służba Jezusowi, a także miłość do ludzi, których Bóg postawił w naszym życiu.

- Bardzo podoba mi się to, na czym koncentruje się to wydarzenie. Zazdroszczę wam, że tam jesteście. (...) Musimy poddać się celom Bożym. Miara jedności ilustruje światu miłość Chrystusa - oświadczył.

Lider kościoła Bethel zauważył, że do tej pory nie było wydarzenia o takiej skali z udziałem katolików i protestantów i liderów obu wyznań mającego na celu "rozprzestrzenianie ewangelii" i "przekazanie ludziom zbawczego poznania Jezusa Chrystusa".

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  anty global church · 11 miesiecy temu
  johnson to może sobie wysysać moc z grobów jeśli tak to lubi a nie zabierać jakiegokolwiek głosu!
 • This commment is unpublished.
  Prosta Prawda · 11 miesiecy temu
  Dobrze, że jest coraz więcej osób, które nie słuchają ewangelii wg tego guru!
 • This commment is unpublished.
  ~Mary · 11 miesiecy temu
  Nie ma różnych kościołów ,czy różnych punktów widzenia,nie ma dobrych nauczycieli.Jest tylko jeden prawdziwy ,żywy,duchowy ,niewidzialny Kościół Jezusa Chrystusa.Pan wie,którzy są Jego.Jest tylko jeden dobry nauczyciel-Jezus Chrystus,jeśli wsłuc*u*esz się uważnie w Jego nauczanie i wprowadzasz je w życie,nie zbłądzisz.
  Odnoszę wrażenie,że wsłuchiwanie się w różne głosy nauczających ,próby zrozumienia różnych punktów widzenia mają za zadanie odciągać nas od wsłuchiwania się w głos Ducha Świętego.Bo jak możemy słyszeć głos Ducha Świętego,rozróżnić co mówi do nas osobiście,gdzie nas chce posłać ,gdy zajęci jesteśmy rozmyślaniem o tym ,co jakiś pastor,ksiądz powiedział  i czy miał rację.Pan już idzie,a idzie bardzo cicho ,jak złodziej,jak rabuś - tak cicho.
  ☼☼ ♥♥
  • This commment is unpublished.
   Kevin · 10 miesiecy temu
   @~Mary To prawda. Kościół jest niewidzialny. To nie administracja ziemska. Żadna dominacja papieża i jego wybranych kapłanów. Kapłaństwo jest powszechne. Ofiara Pana Jezusa była jedyną i wystarczająca. 
 • This commment is unpublished.
  Taka refleksja · 4 miesiecy temu
  Z tego Johnsona i jego ekipy to niezła banda zwodzicieli. A naiwni oczadziali wyznawcy dalej łykaja jego rewelacje 

Ostatnie komentarze

Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...
"Od Wielkiego Czwartku komunię św. będą mogli przyjmować na rękę wierni w diecezji warszawskiej. Zgodę w tej sprawie wydał prymas Józef Glemp."
@virus@Bergoglio.877w proteście przeciw bluźnierstwu komunii na rękę powstał wirus GLEMP.877 bo ten "glemp" wprowadził to bluźnierstwo komunii na rękę
HUJ JORGE BERGOGLIO and his fucking
friends formatting Your Hard Disk NOW !
Podziekuj pierdolonemu kosciolowi diabła i węża.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.