Dziś wspólne uwielbienie Boga przez katolików i protestantów. Ksiądz: to ważne

Dziś wspólne uwielbienie Boga przez katolików i protestantów. Ksiądz: to ważne

piątek, 04 sierpień 2023 13:13
zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne fot. Wikipedia

Zdaje się, że ekumenizm nabiera rozpędu. Radość z tego powodu wyraża ksiądz Przemysław Sawa - adiunkt na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego. Chodzi o dzisiejsze katolicko-protestanckie wydarzenie The Change na Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie.

"Dziś ważne wydarzenie podczas ŚDM w Lizbonie - wspólne uwielbienie Boga przez katolików i protestantów" - pisze na Facebooku duchowny.

Według niego, to dobrze, że "coraz więcej osób odczytuje powołanie do poszukiwania dróg jedności chrześcijan".

Ksiądz apeluje też o modlitwę o "wiosnę ekumenizmu" i dodaje: "posługa na rzecz jedności chrześcijan to ważny element tożsamości katolickiej".

Na dzisiejszy wieczór zaplanowane jest główne spotkanie w ramach The Change.

Karol Sobczyk, członek Krajowej Służby Komunii Charis i Rady Dialogu Archidecezji Krakowskiej, napisał o nim:

"4 sierpnia na stadionie Benfiki na scenie staną nie tylko katolicy, ale chrześcijanie różnych wyznań, w szczególności ci, którzy reprezentują nowe kościoły charyzmatyczne. Staną razem, w jedności - dla wspólnego celu: by razem ogłosić wszystkim uczestnikom Ewangelię i - modląc się za nich, wezwać ich do pójścia w mocy Ducha Świętego na cały świat. Ta część ŚDM w Lizbonie będzie jedną z oficjalnych części wydarzenia."

Przypomnijmy, że wydarzenie ekumeniczne The Change w Lizbonie poparli także prominentni ewangeliczni liderzy tacy jak Bill Johnson, Heidi Baker czy Mike Bickle. Baker przybyła na miejsce. Z Johnsonem i Bicklem łączono się już za pośrednictwem łącza wideo.

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  OSTRZEŻENIE! · 9 miesiecy temu
  Cytat: "..Przypomnijmy, że wydarzenie ekumeniczne The Change w Lizbonie poparli także prominentni ewangeliczni liderzy tacy jak Bill Johnson, Heidi Baker czy Mike Bickle."Już samo to powinno zapalić czerw*ne ostrzegawcze światło, żeby trzymać sie z daleka od tych zwiedzionych ludzi i ich nauk!
 • This commment is unpublished.
  Yvonn · 9 miesiecy temu
  Znaki czasow ostatecznych‼️👉📖2Tymot4:3-4,Pan Jezus wkrótce przyjdzie sądzić ten BABLION.Oddzieli owce od kozłów... Ew.Mateusza25:31-46.Nie ma nic wspólnego światło z ciemnością‼️Ew.Jana1:5,Nie można jeść że stołu Panskiego i stołu demonów1L.Koryntan10:21,...BALWOCHWALCY KROLESTWA BOZEGO NIE ODZIEDZICZĄ‼️ Objawienie Jana21:8LUDZIE CZYTAJCIE-STUDIUJCIE(!) SŁOWO BOŻE !!!...SAD STRASZNY NADCHODZI
 • This commment is unpublished.
  Nie nie !!! · 9 miesiecy temu
  Koszmarne zwiedzenie dla antychrysta 
 • This commment is unpublished.
  Adam Chrystianin · 9 miesiecy temu
  a ja gdzieś wyczytałem,że było o klimacie , agenda 2030 itp zamiast o Bogu , te ŚDM to zwiedzenie , 
 • This commment is unpublished.
  podróżnik · 9 miesiecy temu
  Tak będzie w niebie, 7 rozdział Apokalipsy Jana mówi o tym ze wszystkich narodów, ludów plemion i języków jak ze wszystkich narodów to myślicie bracia protestanci że Pan Bóg pominie katolickie kraje takie jak np. Meksyk, Hiszpania, Polska? :)
  • This commment is unpublished.
   Mary · 8 miesiecy temu
   @podróżnik Jest tylko jedna droga-przez Jezusa Chrystusa do Ojca.Będąc w Londynie widziałam chrześcijan głoszących Ewangelię-dobrą nowinę o ratunku przez Jezusa Chrystusa.Dosłownie obok rozstawione stoisko z egzemplarzami koranu mieli muzułmanie (Londyn to miasto kosmopolityczne jak wszyscy wiemy) .Otóż głoszący muzułmanie mieli rozpostarty sztandar obok swojego stoiska z napisem BÓG NIE MA SYNA.Proszę teraz Czytających o chwilę zadumy -czy coś Wam drodzy moi to mówi ?
  • This commment is unpublished.
   Paweł · 8 miesiecy temu
   @Mary Zadumałem się i...nic mi to nie mówi ponad to, że muzułmanie wierzą w bezdzietnego Boga.
  • This commment is unpublished.
   Paweł · 8 miesiecy temu
   @podróżnik Niedojrzali chrześcijanie zawsze widzą "lepiej" niż miłosierny Ojciec, bo mają doktryny, Biblię, tradycję... w zależności z jaką denominacją się utożsamiają. Stąd tylu "zwiedzionych", z lewa i prawa. Poznanie Prawdy wyzwala - od widzenia "zwiedzionych" również.
  • This commment is unpublished.
   kleryk · 8 miesiecy temu
   @Paweł Dlaczego mnie nie dziwi reakcja niektórych protestantów i przypomina mi reakcje faryzeuszy, a też przypomina Słowa Pana Jezusa Że niektórzy ich wyprzedzają do królestwa Niebieskiego? Już mnie nic nie zdziwi, Protestanci zawsze  "wiedzą" lepiej. 
  • This commment is unpublished.
   mary · 8 miesiecy temu
   @Paweł Czy wobec tego to ten sam bóg,krórego czczczą chrześcijanie ?  Czy może jednak muzułmanie czczą innego boga ?
  • This commment is unpublished.
   steccc · 8 miesiecy temu
   @mary oczywiście, że muzułmanie czczą tego samego Boga, bo papież tak powiedział, a że bóg muzułman nie ma syna, co jest niezgodne z Pismem, hmmm no cóż tym gorzej dla Pisma !I tak to jest !
 • This commment is unpublished.
  Uczeń Jezusa · 6 miesiecy temu
  Bóg katolików też nie ma syna, bo jest czyściec. A więc jeśli jest czyściec to krzyż jest dla nich głupstwem. Pan Jezus Chrystus cierpiał i umarł na darmo. W ekumeni zielonoświątkowcy, protestanci, adwentyści czy baptyści ciągle głoszą co innego i robią co innego. Jeśli czytamy Pismo Święte to widzimy że prawdziwy kościół nie ma pastorów mężczyzn i kobiet. Nie ma pamiątki wieczerzy w postaci chleba i kieliszków. Nie obchodzą świąt żydowskich, egipskiego przesilenia zimowego i wiosennego zwanych jako bożenarodzenie i wielklanoc ponieważ nie ma nigdzie w Biblii aby takowe święta obchodzić. 

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio
Myślę, że już samo stwierdzenie "magia świąt.." powinno dać do zastanowienia...
Będąc w tym wychowanym trudno to porzucić ale trzeba nam wychodzić ze świata, bo jeśli ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.