Dziś wspólne uwielbienie Boga przez katolików i protestantów. Ksiądz: to ważne

Dziś wspólne uwielbienie Boga przez katolików i protestantów. Ksiądz: to ważne

piątek, 04 sierpień 2023 13:13
zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne fot. Wikipedia

Zdaje się, że ekumenizm nabiera rozpędu. Radość z tego powodu wyraża ksiądz Przemysław Sawa - adiunkt na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego. Chodzi o dzisiejsze katolicko-protestanckie wydarzenie The Change na Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie.

"Dziś ważne wydarzenie podczas ŚDM w Lizbonie - wspólne uwielbienie Boga przez katolików i protestantów" - pisze na Facebooku duchowny.

Według niego, to dobrze, że "coraz więcej osób odczytuje powołanie do poszukiwania dróg jedności chrześcijan".

Ksiądz apeluje też o modlitwę o "wiosnę ekumenizmu" i dodaje: "posługa na rzecz jedności chrześcijan to ważny element tożsamości katolickiej".

Na dzisiejszy wieczór zaplanowane jest główne spotkanie w ramach The Change.

Karol Sobczyk, członek Krajowej Służby Komunii Charis i Rady Dialogu Archidecezji Krakowskiej, napisał o nim:

"4 sierpnia na stadionie Benfiki na scenie staną nie tylko katolicy, ale chrześcijanie różnych wyznań, w szczególności ci, którzy reprezentują nowe kościoły charyzmatyczne. Staną razem, w jedności - dla wspólnego celu: by razem ogłosić wszystkim uczestnikom Ewangelię i - modląc się za nich, wezwać ich do pójścia w mocy Ducha Świętego na cały świat. Ta część ŚDM w Lizbonie będzie jedną z oficjalnych części wydarzenia."

Przypomnijmy, że wydarzenie ekumeniczne The Change w Lizbonie poparli także prominentni ewangeliczni liderzy tacy jak Bill Johnson, Heidi Baker czy Mike Bickle. Baker przybyła na miejsce. Z Johnsonem i Bicklem łączono się już za pośrednictwem łącza wideo.

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  OSTRZEŻENIE! · 11 miesiecy temu
  Cytat: "..Przypomnijmy, że wydarzenie ekumeniczne The Change w Lizbonie poparli także prominentni ewangeliczni liderzy tacy jak Bill Johnson, Heidi Baker czy Mike Bickle."Już samo to powinno zapalić czerw*ne ostrzegawcze światło, żeby trzymać sie z daleka od tych zwiedzionych ludzi i ich nauk!
 • This commment is unpublished.
  Yvonn · 11 miesiecy temu
  Znaki czasow ostatecznych‼️👉📖2Tymot4:3-4,Pan Jezus wkrótce przyjdzie sądzić ten BABLION.Oddzieli owce od kozłów... Ew.Mateusza25:31-46.Nie ma nic wspólnego światło z ciemnością‼️Ew.Jana1:5,Nie można jeść że stołu Panskiego i stołu demonów1L.Koryntan10:21,...BALWOCHWALCY KROLESTWA BOZEGO NIE ODZIEDZICZĄ‼️ Objawienie Jana21:8LUDZIE CZYTAJCIE-STUDIUJCIE(!) SŁOWO BOŻE !!!...SAD STRASZNY NADCHODZI
 • This commment is unpublished.
  Nie nie !!! · 11 miesiecy temu
  Koszmarne zwiedzenie dla antychrysta 
 • This commment is unpublished.
  Adam Chrystianin · 11 miesiecy temu
  a ja gdzieś wyczytałem,że było o klimacie , agenda 2030 itp zamiast o Bogu , te ŚDM to zwiedzenie , 
 • This commment is unpublished.
  podróżnik · 10 miesiecy temu
  Tak będzie w niebie, 7 rozdział Apokalipsy Jana mówi o tym ze wszystkich narodów, ludów plemion i języków jak ze wszystkich narodów to myślicie bracia protestanci że Pan Bóg pominie katolickie kraje takie jak np. Meksyk, Hiszpania, Polska? :)
  • This commment is unpublished.
   Mary · 10 miesiecy temu
   @podróżnik Jest tylko jedna droga-przez Jezusa Chrystusa do Ojca.Będąc w Londynie widziałam chrześcijan głoszących Ewangelię-dobrą nowinę o ratunku przez Jezusa Chrystusa.Dosłownie obok rozstawione stoisko z egzemplarzami koranu mieli muzułmanie (Londyn to miasto kosmopolityczne jak wszyscy wiemy) .Otóż głoszący muzułmanie mieli rozpostarty sztandar obok swojego stoiska z napisem BÓG NIE MA SYNA.Proszę teraz Czytających o chwilę zadumy -czy coś Wam drodzy moi to mówi ?
  • This commment is unpublished.
   Paweł · 10 miesiecy temu
   @Mary Zadumałem się i...nic mi to nie mówi ponad to, że muzułmanie wierzą w bezdzietnego Boga.
  • This commment is unpublished.
   Paweł · 10 miesiecy temu
   @podróżnik Niedojrzali chrześcijanie zawsze widzą "lepiej" niż miłosierny Ojciec, bo mają doktryny, Biblię, tradycję... w zależności z jaką denominacją się utożsamiają. Stąd tylu "zwiedzionych", z lewa i prawa. Poznanie Prawdy wyzwala - od widzenia "zwiedzionych" również.
  • This commment is unpublished.
   kleryk · 10 miesiecy temu
   @Paweł Dlaczego mnie nie dziwi reakcja niektórych protestantów i przypomina mi reakcje faryzeuszy, a też przypomina Słowa Pana Jezusa Że niektórzy ich wyprzedzają do królestwa Niebieskiego? Już mnie nic nie zdziwi, Protestanci zawsze  "wiedzą" lepiej. 
  • This commment is unpublished.
   mary · 10 miesiecy temu
   @Paweł Czy wobec tego to ten sam bóg,krórego czczczą chrześcijanie ?  Czy może jednak muzułmanie czczą innego boga ?
  • This commment is unpublished.
   steccc · 10 miesiecy temu
   @mary oczywiście, że muzułmanie czczą tego samego Boga, bo papież tak powiedział, a że bóg muzułman nie ma syna, co jest niezgodne z Pismem, hmmm no cóż tym gorzej dla Pisma !I tak to jest !
 • This commment is unpublished.
  Uczeń Jezusa · 8 miesiecy temu
  Bóg katolików też nie ma syna, bo jest czyściec. A więc jeśli jest czyściec to krzyż jest dla nich głupstwem. Pan Jezus Chrystus cierpiał i umarł na darmo. W ekumeni zielonoświątkowcy, protestanci, adwentyści czy baptyści ciągle głoszą co innego i robią co innego. Jeśli czytamy Pismo Święte to widzimy że prawdziwy kościół nie ma pastorów mężczyzn i kobiet. Nie ma pamiątki wieczerzy w postaci chleba i kieliszków. Nie obchodzą świąt żydowskich, egipskiego przesilenia zimowego i wiosennego zwanych jako bożenarodzenie i wielklanoc ponieważ nie ma nigdzie w Biblii aby takowe święta obchodzić. 

Ostatnie komentarze

Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...
"Od Wielkiego Czwartku komunię św. będą mogli przyjmować na rękę wierni w diecezji warszawskiej. Zgodę w tej sprawie wydał prymas Józef Glemp."
@virus@Bergoglio.877w proteście przeciw bluźnierstwu komunii na rękę powstał wirus GLEMP.877 bo ten "glemp" wprowadził to bluźnierstwo komunii na rękę
HUJ JORGE BERGOGLIO and his fucking
friends formatting Your Hard Disk NOW !
Podziekuj pierdolonemu kosciolowi diabła i węża.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.