Warszawa

0°C

  Abp Nycz i Konferencja Episkopatu Polski zaangażowali się w Festiwal Nadziei z Franklinem Grahamem

  Abp Nycz i Konferencja Episkopatu Polski zaangażowali się w Festiwal Nadziei z Franklinem Grahamem

  czwartek, 13 marzec 2014 17:44
  metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz fot. YouTube/KEP

  Festiwal Nadziei z Franklinem Grahamem w Warszawie zyskuje ekumeniczny wymiar.

  W jego organizację aktywnie zaczynają się angażować środowiska katolickie. Na stronie internetowej wydarzenia, festiwalnadziei.pl, pojawił się nawet link "Nowa Ewangelizacja" odprowadzający do katolickiej strony festiwalnadziei.org. A tam znajdujemy między innymi list metropolity warszawskiego - abp. Kazimierza Nycza.

  "Drodzy ewangelizatorzy, z ogromną radością pragnę zaprosić Was do zaangażowania się w wyjątkowe przedsięwzięcie ewangelizacyjne - ekumeniczny Festiwal Nadziei, podczas którego pragniemy wspólnie z naszymi braćmi i siostrami innych denominacji chrześcijańskich głosić światu Jezusa - jedyną nadzieję świata, jak i każdego człowieka" - zaprasza katolików na festiwal abp Nycz.

  Kardynał informuje, że "organizatorzy festiwalu poprosili o pomoc katolickich wolontariuszy, którzy będą gotowi do przeprowadzenia osobistej rozmowy z osobami pragnącymi zawierzyć swoje życie Jezusowi Chrystusowi na skutek usłyszanej podczas festiwalu Ewangelii".

  Arcybiskup wyjaśnia również:

  "Nasza obecność na stadionie wynika także z przekonania, że będzie tam znacząca liczba uczestników, dorosłych i młodzieży katolickiej. Nie możemy ich zostawić bez duchowej opieki. Chcemy być współorganizatorami tego dzieła ewangelicznego".

  Do dyrektorów Wydziałów ds. Nowej Ewangelizacji, dyrektorów Szkół Nowej Ewangelizacji, a także odpowiedzialnych za "środowiska ewangelizacyjne" księży, liderów i animatorów zwraca się ponadto Konferencja Episkopatu Polski.

  "Do posługi podczas ewangelizacji potrzebne są osoby dojrzałe i mające doświadczenie współpracy w grupie. Wesprą one posługę doradców podczas ewangelizacji na stadionie" - brzmi fragment listu KEP.

  Konferencja Episkopatu Polski ogłasza ponadto, że "zgłoszeni otrzymają informację o jednodniowych, nieodpłatnych szkoleniach przygotowanych dla wszystkich posługujących w różnych częściach Polski".

  Franklin Graham jest synem słynnego ewangelisty Billy'ego Grahama. Stoi na czele Stowarzyszenia Ewangelizacyjnego Billy'ego Grahama oraz międzynarodowej chrześcijańskiej organizacji humanitarnej i ewangelizacyjnej Samaritan's Purse. Jego posługa jest znana na całym świecie.

  Festiwal Nadziei odbędzie się na stadionie Pepsi Arena w Warszawie w dn. 14-15 czerwca. Wejście na obiekt będzie bezpłatne.

  Poniżej zaproszenie Franklina Grahama na festiwal.

  Więcej informacji na festiwalnadziei.pl

  Udostępnij

  Ostatnio zmieniany czwartek, 09 kwiecień 2015 13:23

  Please publish modules in offcanvas position.