1500 chrześcijan z Syrii trafi do Polski? Oto szczegóły

1500 chrześcijan z Syrii trafi do Polski? Oto szczegóły

czwartek, 14 maj 2015 15:22
Miriam Shaded w Polsat News Miriam Shaded w Polsat News

Jeżeli nie będzie pilnej reakcji, ci ludzie po prostu zginą - mówi Miriam Shaded - prezes Fundacji Estera o 300 syryjskich rodzinach, które mogą trafić do Polski.

W sumie razem ze 150 osieroconymi dziećmi to około 1500 osób. Fundacja zebrała już na ten cel fundusze od prywatnych darczyńców. Jak czytamy na jej stronie, "wraz z jednostkami współpracującymi jest ona w stanie zagwarantować utrzymanie i opiekę dla chrześcijan. Ma zostać zrealizowany dla nich program - szkolenia z języka polskiego, a także system do nadzoru, koordynowania i zarządzania nimi na miejscu. Otrzymają pomoc, by mogli jak najszybciej się zasymilować".

Pani Miriam, córka syryjskiego pastora Kościoła Dobrego Pasterza w Warszawie, wyjawia, że jej rodzina w Syrii to chrześcijanie, którzy od lat prowadzą służbę w Damaszku. Jedni są pastorami, inni prowadzili ośrodki dla uchodźców. A teraz sami potrzebują pomocy i chcą ratować innych wierzących, bo czeka ich "autentyczna rzeź".

Shaded wskazuje, że chrześcijanom grozi niebezpieczeństwo ze strony Państwa Islamskiego.

- Mają wybór: wyrzec się swojej wiary albo zostać zamordowanym. Z tego co wiemy, ISIS zaczyna terroryzować dzieci ludzi wierzących, żeby wywołać jak największe przerażenie, by odrzucano chrześcijaństwo i przechodzono na islam. Ale nawet w takich przypadkach często finałem jest śmierć - tłumaczy.

Przyznaje, że chętnie uratowałaby więcej osób, ale ma ograniczone środki i możliwości.

Głównym darczyńcą na rzecz tej inicjatywy jest międzynarodowa organizacja wspierająca prześladowanych chrześcijan - Barbara Fund. Duże wsparcie obiecał też Alians Ewangeliczny. Zgłaszają się również katolicy.

Shaded twierdzi, że brakuje tylko politycznej woli polskiego rządu.

- Mieliśmy okres kampanii wyborczych, a temat jest drażliwy. Wydaje mi się, że politycy boją się podjąć kroki w tej sprawie ze względu na swoje kampanie - mówi.

Na uwagę, że MSW mówi o planach o przyjęcia 100 syryjskich uchodźców do 2020 roku, odpowiada, że jest to "usprawiedliwienie, że niby Polska coś robi z tą kwestią, (...) ale tak naprawdę wola decyzyjna leży wyżej".

Wyżej czyli...

- To nie jest kwestia procedur. Ministrowie i pani premier mają możliwości, a gdyby mieli wolę, mogliby szybciej wszystko przeprowadzić. Minister Radosław Sikorski wpakował kiedyś kilku Erytrejczyków na pokład swojego samolotu i przywiózł do Polski. Politycy mają sporo narzędzi, którymi mogą się posłużyć. A jeśli nie chcą tego zrobić, to zrzucają wszystko na długą ścieżkę legislacyjną, odsuwając w ten sposób temat. Niestety, to drugie rozwiązanie będzie kosztowało ludzkie życie - podkreśla Miriam Shaded.

Jej fundacja apeluje do rządu w Warszawie o przyjęcie rozporządzenia w sprawie azylu.

Tymczasem czas ucieka...

- Oni twierdzą, że na pewno nie przeżyją do końca lipca, a tak naprawdę każdego dnia spodziewają się, że mogą zginąć - mówi pani Miriam.

O wystąpienie z apelem do polskiego rządu w tej sprawie Shaded zwróciła się już w liście do papieża Franciszka.

Przypomnijmy, że wczoraj Komisja Europejska zapowiedziała, że pod koniec maja przedłoży propozycje państwom członkowskim, by przyjęły tych imigrantów, którzy dotarli na południe Europy. Mówi się o przesiedleniu 20 tys. osób w ciągu 2 lat. Kraje miałyby zająć się procedurą przyznawania im azylu.

Cały wywiad z Miriam Shaded w sprawie chrześcijańskich uchodźców z Syrii TUTAJ

Poniżej rozmowa w Polsat News w sprawie imigrantów z jej udziałem.

Zobacz także: Muzułmanin zadzwonił do chrześcijańskiej telewizji. To, co stało się potem, było niezwykłe (WIDEO)

Źródło: Wirtualna Polska

Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

 

Ostatnio zmieniany niedziela, 17 maj 2015 06:46
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.