Akcja w sprawie sprowadzenia syryjskich chrześcijan do Polski. Poznaj szczegóły

Akcja w sprawie sprowadzenia syryjskich chrześcijan do Polski. Poznaj szczegóły

piątek, 22 maj 2015 15:02
Natalia Niemen i Mate.O Natalia Niemen i Mate.O fot. Facebook

Wraz z Mate.O zachęcamy Was do wzięcia udziału w akcji 1500 - pisze Natalia Niemen.

Chodzi o około 1500 syryjskich chrześcijan, którym grozi śmierć z rąk bojowników Państwa Islamskiego. O ich sprowadzenie do Polski stara się Fundacja Estera.

Akcja jest prosta. Jak pisze Niemen, "wystarczy zrobić sobie zdjęcie z liczbą 1500 i wrzucić na Facebooka".

Takim gestem artyści starają się zachęcić polski rząd do podjęcia kroków w tej sprawie i zwrócić na nią uwagę obywateli.

Małżeństwo przypomina o skrajnie trudnej sytuacji wierzących w Syrii.

"Oni czekają w Syrii teraz na śmierć przez rozstrzelanie, ukrzyżowanie, ścięcie, zbrukanie przez gwałt. Czy nas, sytych i biernych chrześcijan rozpasanej Europy to w ogóle obchodzi? A jeśli bylibyśmy na ich miejscu i ociągano by się z pomocą? Jak byś zareagował? Jak byś zareagowała?" - pyta.

Przypomnijmy, że podczas wczorajszej debaty prezydenckiej zarówno Bronisław Komorowski, jak i Andrzej Duda oświadczyli, że popierają pomysł, by Polska przyjęła prześladowanych z Syrii.

- To jest problem rzeczywiście niesłychanie poważny. Uważam, że Polskę powinno być stać na to, żeby przyjąć tych ludzi zgodnie z procedurami, które w naszym państwie obowiązują - powiedział urzędujący prezydent.

- Tak, chciałbym, aby ta wspólnota ludzi dzisiaj ciemiężonych z uwagi przede wszystkim na swoje przekonania religijne, chrześcijan tak jak my, mogła się spokojnie osiedlić w naszym kraju, bo jest on krajem spokoju, a ludzie są w Polsce życzliwi. Jestem przekonany, że z tą życzliwością by się tutaj spotkali. (...) Powinniśmy być także otwarci na innych, którzy są nam bliscy kulturowo. Chrześcijanie ze wszystkich krajów są nam bliscy kulturowo. Jeżeli dzisiaj potrzebują pomocy, Polska powinna im tej pomocy udzielić. I ja jako prezydent Rzeczypospolitej z całą pewnością będę o to zabiegał, aby tym ludziom pilnie pomóc, bo to jest dla nich kwestia życia i śmierci. Oni rzeczywiście mogą zostać zamordowani - oświadczył z kolei Andrzej Duda.

Prezes Fundacji Estera, Miriam Shaded, wyrażała ostatnio ubolewanie, że w sprawie przyjęcia syryjskich chrześcijan "nie ma woli politycznej" naszego rządu. Więcej na ten temat TUTAJ

Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

 

Ostatnio zmieniany piątek, 22 maj 2015 15:07
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.