Paweł Kukiz w ogniu krytyki za dosadne słowa o aborcji (WIDEO)

Paweł Kukiz w ogniu krytyki za dosadne słowa o aborcji (WIDEO)

środa, 05 październik 2016 14:25
Paweł Kukiz Paweł Kukiz kadr z programu RMF FM

To nie były delikatne słowa. Paweł Kukiz za to, co powiedział o aborcji, spotkał się z ostrą krytyką.

Lider ruchu Kukiz'15 przyznał, że głosował przeciwko projektowi "Stop Aborcji" zaostrzającemu przepisy aborcyjne. Opowiedział się również przeciw projektowi liberalizującemu prawo, który zakładał aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży.

Ten drugi projekt zdecydowanie skrytykował na antenie RMF FM.

- Dla mnie w momencie połączenia się plemnika i komórki jajowej mamy do czynienia z życiem. Więc jeżeli ktoś mi mówi: "Możemy zabijać bez ograniczeń do trzeciego miesiąca zarodki i płody" no to już samo w sobie, wie pan... To nie jest projekt - mówił zbulwersowany.

Bezwarunkową możliwość usunięcia dziecka uznaje za "nieetyczną".

- Oglądałem kiedyś film "Niemy krzyk", który pokazywał, jak zachowuje się, jak to nazywają te środowiska skrajnie liberalne, "zygota". Ta "zygota" kuli rączki, kuli nóżki, ucieka od narzędzia, które ma wyłyżeczkować czy wyrzucić, rozszarpać to dziecko w organizmie - podkreślił.

Oburzenie wielu mediów wywołały jednak te słowa Kukiza:

"Nie mogę ze względów etycznych zgodzić się projekt, który mówi: "róbta co chceta ze swoim dzieckiem, bo to moje ciało". To trzeba było zdawać sobie sprawę, komu się dawało i tyle to ciało. I kiedy i jak się dawało, że się nie rozleciało".

Tuż potem "na wszelki wypadek" przeprosił za swoje słowa.

- Ja też przepraszam na wszelki wypadek, bo to jest kraj przeprosin i oskarżeń - stwierdził.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Portal naTemat.pl napisał, że lider ruchu Kukiz'15 "ostatecznie skompromitował się" swoimi słowami o czarnym proteście.

"W zwolenniczkach swobodnego dostępu do aborcji Paweł Kukiz dostrzega najwyraźniej głównie dziką rozwiązłość. Komentując na antenie RMF FM protesty Polek przeciwko zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych, postanowił on udzielić kobietom kilku "rad", jak dysponować własnym ciałem" - skrytykował Kukiza portal.

Portal Gazeta.pl określił słowa Kukiza mianem "skandalicznych".

Fakt.pl nazwał je "szokującymi". "Co on gada?" - zapytano.

Wspomniany najbardziej kontrowersyjny fragment wywiadu można obejrzeć poniżej.

Zobacz także: Szokujące wideo z czarnego protestu w Warszawie. Zobacz!

Reklama

 

Ostatnio zmieniany środa, 05 październik 2016 14:36
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?
Przesluchajcie tego wywiadu bez emocji, jakosc wypowiedzi Putina, wszystko jest klarowne i wywarzone, caly ten konflikt zostal sprowokowany przez Zachod i jest podtrzymywany przez Zachod. ...
@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...
@YvonnKtos bil pokłony przed tym pomnikiem?Bo jakos nie słyszałem?Czy polski naród  wg co poniektorych jest ulomny?Podobizny czegokolwiek ,a nie kogokolwiek.Wszystko moze byc bałwanem,a dlaczego ma ...
@AnonimCzynienie sobie wizerunku rzekomo na obraz Boga, jest przez Boga zabronione, między innymi po to,  by człowiek nie wpadł czasem na pomysł, by się przed ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.